Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Имам някакъв спомен, че се миеше на 50...60...70к...не помня точно, но нещо от този род - сега ще потърся дали не мога да намеря къде съм го чел....

 

А иначе аз също отварям филтърната кутия от време на време да изтръскам това, дето се е понасъбрало във филтъра за няколко хиляди километра - на дъното на кутията откъдето влиза въздухът бая песъчинки, листенца и всякакви подобни се събират и ги чистя...добре, че филтърът се пада над тях. :)

 

 

Едит: Бързо го намерих - не е точно това, дето съм го чел, но е достатъчно достоверно...все пак препоръчват да се мие и смазва на всеки 60к.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам някакъв спомен, че се миеше на 50...60...70к...не помня точно, но нещо от този род - сега ще потърся дали не мога да намеря къде съм го чел....

 

А иначе аз също отварям филтърната кутия от време на време да изтръскам това, дето се е понасъбрало във филтъра за няколко хиляди километра - на дъното на кутията откъдето влиза въздухът бая песъчинки, листенца и всякакви подобни се събират и ги чистя...добре, че филтърът се пада над тях. :)

Във всички коли филтъра е над тях... Това е изказване в стил Виден. Чист пясък си има вътре + листа + мушички и оси. Чувал съм, че и врабчета са намирали... Аз лично не съм, но страшно количство пясък излиза от самата кутия. От филтъра обаче е даже и повече. А този път бях прескочил миене и реално го измих на 30к мисля. Не е истина колко зле беше. Абсурд да го караш по 60-70к. На някои други места по света може. Например в Канада няма да е никакъв проблем, но тук е прекалено мръсно и прашно за да изкара толкова.
Link to comment
Share on other sites

Аз бързо прихващам. :lol:

Сега ме е яд, че не го снимах на какво приличаше. Другият път ще е след около 16к километра. Така съм го планирал и ще ти снимам на какво прилича и какви неща падат от него. Ако искаш мога да ти дам ти да го измиеш :P.
Link to comment
Share on other sites

Въздушен,маслен и поленов(на купето)сменям с всяка смяна на маслото (10хил км.)Горивния на две смени на маслото...Колко ще изкара въздушния филтър зависи доста и от конструкцията на въздуховода,от къде смуче въздух.На мотора ми на 6 хил км.Филтъра е за хвърляне а е по-голям от на доста коли...обаче няма въздуховод директен ram air...

Link to comment
Share on other sites

Екпериментираме, Румба...пък и потролваме от време на време...я виж как искрено се учудих на Иван, че не го е сменял вече 300к. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам си дилема. Изпадна ми една дъртичка А8-ца, но с 4.2 v8 двигател в много добро състояние, поддържана от фен на колите и мой познат (сега мина на Файтонче W12).

Това чудо е много ръмжащо и радващо ... :D

Само бе мога да се реша има ли смисъл да взимам такава баба яга (2002ра е), че после ще има да се чъдя какво да я правя като и се нарадвам .. :/

Link to comment
Share on other sites

Имам си дилема. Изпадна ми една дъртичка А8-ца, но с 4.2 v8 двигател в много добро състояние, поддържана от фен на колите и мой познат (сега мина на Файтонче W12).

Това чудо е много ръмжащо и радващо ... :D

Само бе мога да се реша има ли смисъл да взимам такава баба яга (2002ра е), че после ще има да се чъдя какво да я правя като и се нарадвам .. :/

Ако си фен... Кеф цена няма!

Аз лично съм имал мотоциклет от 1936 година и беше една от най-обичаните и обгрижваните ми машини.

 

П.п. Само че, един грък ми изскочи с такива пари за него, че просто не можех да откажа :)

Link to comment
Share on other sites

Това чудо е много ръмжащо и радващо ... :D...после ще има да се чъдя какво да я правя като и се нарадвам .. :/

 

А защо после непременно трябва да се чудиш какво да я правиш? Не може ли просто да я продадеш на който се навие да я вземе за някаква сума? Сега ще кажеш, че не може да й избиеш парите, ама иначе ще й се радваш на "ръмженето" докато е твоя...а кефът цена няма, така че според мен - взимай я. :)

 

П.П. С Галин сме пуснали постовете почти по едно и също време, казвайки почти едно и също нещо. :P

Аз например още когато взимах форда, бях напълно наясно, че си остава вечно мой, още повече, че в България я има, я няма 30-тина такива коли...но въпреки това продължавам да се кефя докато го карам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Притеснява ме, че няма да има на кого да я дам след това. Парите които ми искат и без това са много малко та не са фактор. Дава ми я за парите които е инвестирал в нея последните месеци за обслужване.

Иначе няма да е за ежедневно каране, там си имам алфата, но като втора количка, че и приятелката да има нещо под ръка докато съм на работа.. И за личен кеф от време на време.

Ще го мисля още, но определено и се накефих :)))

За кефа и цената и аз знам, надявах се да сте по-разумни от мен :D

Link to comment
Share on other sites

За кефа и цената и аз знам, надявах се да сте по-разумни от мен :D

 

За коли? По-разумни? Кой по-точно - аз ли...ааа, сетих се...Чефо визираш май. Пък и Лъки като че ли се беше размечтал наскоро за нещо към 350 коня - все разумни хора както виждаш. :laughing:

 

P.S. ...и vkirov може да включиш в групата на разумните. :grin:

 

...карах последно в8 5.2 250кс......Аз съм един от малкото останали откачени и истински фенове на американските коли. И се надявам да имам силите и възможностите винаги да бъде така.
Link to comment
Share on other sites

Пък и Лъки като че ли се беше размечтал наскоро за нещо към 350 коня - все разумни хора както виждаш. :laughing:

Аз няма да се обаждам, че следващите ми покупки на тема превозни средства са.... Едната Галин я хареса, за другата още е рано :). Ама и двете 99% от хората ги смятат за абсурдни.
Link to comment
Share on other sites

3-4000 лева някъде се получават.

Като колата идва след обслужване на автоматика в Цюрих ( там живее сега), нови спирачки/дискове, акумулатор, ламбда сонда, map сензор, стартер...

 

ГИ само ще развали звука на двигателя, ако я мислех за ежедневка би имало смисъл, така нека си стои на бензин, по-малко проблеми. При нас и газовите не са толкова популярни та и наличието на майстори е малко съмнително.

 

Винаги е полезно да се чуе още някое мнение :P

Link to comment
Share on other sites

Ne si li ia platil ve4e? Edin priatel ima takava...10tina godini po-nova. Fuck fuel economy samo 6te si vzeme6 kato stiker i si v igrata. Makar, 4e e adski tejka za kakvoto i da bilo osven za vozene s 250 po magistralata

 

edit: izte4e mi na men izpitatelnia srok. Zaebi :D

 

edit 2. Makar, 4e bih vzel novata 4etirilistna detelinka ako biah na teb. Ostanal sam s vpe4atlenie, 4e si fen...i 4e 6te uspee6 da si ia pozvoli6. :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

3-4000 лева някъде се получават.

Като колата идва след обслужване на автоматика в Цюрих ( там живее сега), нови спирачки/дискове, акумулатор, ламбда сонда, map сензор, стартер...

 

ГИ само ще развали звука на двигателя, ако я мислех за ежедневка би имало смисъл, така нека си стои на бензин, по-малко проблеми. При нас и газовите не са толкова популярни та и наличието на майстори е малко съмнително.

 

Винаги е полезно да се чуе още някое мнение :P

Е ако е за 3-4 бона, взимай я, все ще я шътнеш за горе-долу толкова после или с минимална загуба :)

 

Аз няма да се обаждам, че следващите ми покупки на тема превозни средства са.... Едната Галин я хареса, за другата още е рано  :). Ама и двете 99% от хората ги смятат за абсурдни.

Кажи какви са де :)
Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Ako e Tesla - i4 ne go kazvai. :D :D Ako e ne6to s mnogo cilindri - zavijdam :D

Много ми се иска Тесла, но не ми върши работа заради пробега... Редовно изминавам между 750 и 1000 километра. Ако им вдигнат пробега на такива разстояние, веднага бих направил всичко възможно да си взема една.

Превозните средства хем отговарят на това което си написал, хем съм 100% сигурен, че няма да ти харесат ;). Както вика Ицето: ту партс. Едното наистина е с доста цилиндри. Другото не е с толкова много, но не е истина с какъв размер са му цилиндрите. Наистина обаче не искам да говоря преди да усепя да си ги уредя понеже има много неясни неща. Действа по въпроса, но да видим кога ще мога да се похваля тук. Ще е след месеци.

Link to comment
Share on other sites

Много ми се иска Тесла, но не ми върши работа заради пробега... Редовно изминавам между 750 и 1000 километра. Ако им вдигнат пробега на такива разстояние, веднага бих направил всичко възможно да си взема една.

Превозните средства хем отговарят на това което си написал, хем съм 100% сигурен, че няма да ти харесат ;). Както вика Ицето: ту партс. Едното наистина е с доста цилиндри. Другото не е с толкова много, но не е истина с какъв размер са му цилиндрите. Наистина обаче не искам да говоря преди да усепя да си ги уредя понеже има много неясни неща. Действа по въпроса, но да видим кога ще мога да се похваля тук. Ще е след месеци.

Като го вземеш онова с по-малкото цилиндри, искам да му врътна едно кръгче, та да джизна в гащите от кеф.... Щот такова нещо не ми се е случвало от тинейджърските ми полюции насам....

Link to comment
Share on other sites

Като го вземеш онова с по-малкото цилиндри, искам да му врътна едно кръгче, та да джизна в гащите от кеф.... Щот такова нещо не ми се е случвало от тинейджърските ми полюции насам....

Никакъв проблем за това. Само да се осъществи. В смисъл ще се осъществи, просто се надявам да е още следващият месец, но не е сигурно кога и как точно. Да не говорим, че имам и малко ядове с доставката. Ще намеря начин да се справя.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...