Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Не, говоря за това, че табелата е с българското знаме, а такива, доколкото знам не трябва да се дават вече. Днес пак ще минавам от там и ако въпросната кола е там, ще я снимам.

И доколкото знам, няма как да дават стари табели.

То покрай неразбориите в кат с номерата и липсата им като нищо са намерили някой изостанал кашон в складовете :P Не мога да схвана какво те тормози толкова?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Стари табели не се дават, не случайно вече няма номера с еднобуквена серия накрая. 1 ден да е седял номера на колата, ако се пререгистрира с друг номер, стария отива брак и повече няма как да се използва.

Link to comment
Share on other sites

То покрай неразбориите в кат с номерата и липсата им като нищо са намерили някой изостанал кашон в складовете :P Не мога да схвана какво те тормози толкова?

 

Нищо, просто се чудя, дали не е някаква история с крадени табели/кола. Все още не виждам възможност кола произведена 2012-2013г. да е била регистрирана 6-7 години по-рано, за да е с табели с българското знаме. Както и да е...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Абе универсални, ама пак си зависи от диаметъра на маркучетата. Нещо такова не ти ли върши работа - това е универсален за бензин, но и за течността за чистачки би трябвало да  стане.

А всъщност някой може ли да ми каже защо е необходим такъв филтър за едното пръскане по стъклата - котлен камък ли обира, що ли... :confused

Link to comment
Share on other sites

Съмнява ме, че чак толкова може да се задръсти, но нищо не ти пречи да го смениш, а и струва само 1.20 лв. :)

 

Предполагам, че може да си го вземеш от всеки автомагазин, но специално този и други подобни ги гледах тук (има и адресите на 3 магазина в Пловдив).

Link to comment
Share on other sites

...

А всъщност някой може ли да ми каже защо е необходим такъв филтър за едното пръскане по стъклата - котлен камък ли обира, що ли... :confused

Котлен камък, разни алги, прах евентуално - всичко се трупа с времето. И в един прекрасен момент парченце от този депозит се откъртва и пат -  на дюзата. И аз, като всеки уважаващ се собственик на Ксантия, си имам топлийка за отпушване на дюзите ;) Обаче идеята с филтърчето е чудесна, ще се възползвам.

Link to comment
Share on other sites

Котлен камък, разни алги, прах евентуално - всичко се трупа с времето. И в един прекрасен момент парченце от този депозит се откъртва и пат -  на дюзата. И аз, като всеки уважаващ се собственик на Ксантия, си имам топлийка за отпушване на дюзите ;) Обаче идеята с филтърчето е чудесна, ще се възползвам.

 

Няма начин да си шофьор без скрита топлийка в сенника!  :laughing:

 

Аз не знаех, че са се сетили и там да филтрират - не че е трудно де... Интересна идея. 

Link to comment
Share on other sites

От много време колите не пръскат струи, а разпрашават и тея топлийки за нищо не стават, иначе котления камък най много мъчи. Трябва читава течност.

Link to comment
Share on other sites

От много време колите не пръскат струи, а разпрашават и тея топлийки за нищо не стават, иначе котления камък най много мъчи. Трябва читава течност.

 

Топлийката е универсален уред! Нищо не рзбираш ти! Тя има десетки, може би стотици приложения в автомобила. Па ако ще и най-новия да е. 

Link to comment
Share on other sites

амии хората наливат чешмяна вода... ясно ти е, че в нея може да има всичко аз сипвам дестилирана щото до нас има близо магазин за авточасти и си взимам от там или от метро готова течност, само в краен случай вода+препарат по избор, до сега запушена дюза не съм имал, а вече от известно време съм и с модерни дюзи

оффф забравих да кажа, че сипвам 1 път в годината малко препарати против котлен камък - даже блясък от 1-2лв по малко от 1/4 шише върши работа... просто превантивно... като знам кафемашината колко често има в нас нужда от препарат

 

Галине, дай акъл за уплатненията на вратите като се сменят как се снаждат на чупките... подозорам те че си траеш.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Дестилирана може да си събираш и от климатика. Аз сипвам такава и препарат от типа Медикс или някой друг такъв. Дюза запушена не съм имал... то като се замисля само веднъж имах и то на първата кола, защото я взех така. Свалях я, продухвах я на компресора, киснах я в нещо и се оправи.

 

И да ти кажа не е проблем, че сипват чешмяна в чистачките - ще се запуши, ще  се оправи. Проблем е, че сипват чешмяна в охладителната система, но иди обясни...

Link to comment
Share on other sites

ппффф кви скандали имахме вкъщи за тва... не можеш да пребориш ти логиката "аз едно време на жигулата само вода наливах и..."

Link to comment
Share on other sites

А, то няма какво да бориш и да се разправяш. Казваш, че ти ще смениш/долееш антифриза, взимаш колата и правиш каквото трябва. Може даже да накараш да ти сипят чешмяна вода, уж за колата, която изливаш някъде и дотам. Трябва да си малко или много изобретателен, защото иначе спориш с телевизора... :grin:  :grin:  :grin: Или го приемаш като благородна лъжа, с която хем правиш каквото трябва, хем си пестиш нервите, а и няма спорове.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

 "аз едно време на жигулата само вода наливах и..."

 

Аз едно време и на жигулата, и на дачията съм слагал единствено дестилирана лятото и антифриз зимата...а на следващите коли - единствено антифриз, и то само марков. А що се отнася до течността за чистачки - ползвам единствено готова (най-често от Шел) и досега не съм си имал никакви проблеми със запушвания...даже не си правя труда да сменям зимната течност с лятна...карам само със зимна и за предното, и за задното стъкло...вярно, като пръсна за момент малко замирисва на спиртна основа, но се ядва. :))

Link to comment
Share on other sites

впрочем не е лошо да се почистват перата на чистачките, изненадани ще останете колко мръсотии има по перото, и как после чисти по добре, говоря на 2-3м месеца... не че ще изкарат повече от неочистени, но по-добре чистят след това

Link to comment
Share on other sites

амии хората наливат чешмяна вода... ясно ти е, че в нея може да има всичко аз сипвам дестилирана щото до нас има близо магазин за авточасти и си взимам от там или от метро готова течност, само в краен случай вода+препарат по избор, до сега запушена дюза не съм имал, а вече от известно време съм и с модерни дюзи

оффф забравих да кажа, че сипвам 1 път в годината малко препарати против котлен камък - даже блясък от 1-2лв по малко от 1/4 шише върши работа... просто превантивно... като знам кафемашината колко често има в нас нужда от препарат Галине, дай акъл за упражненията на вратите като се сменят как се снаждат на чупките... подозорам те че си траеш.

Трая си, да...

Флаконът силикон за винил, полиуретан и силиконови профили струва около 50 кинта.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.bg/maps/place/%D0%A2%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8+%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8/@42.1319427,24.7210455,3a,75y,168h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1sIhDfcFEug7qYiTo2FdbQWA!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DIhDfcFEug7qYiTo2FdbQWA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D168.91859%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x14acd02f2675c0f7:0xe9fcb7be8c652c1b!6m1!1e1за този тапицер някои има ли инфо? 

Ремонт на седалка, ми трябва, имам друга със здрава кожа - същата.

 

Или ако някой друг се сещате. Аз и двамата които съм давал, не искат да се хванат, единия има много работа, другия седалки не прави само волани и скоростни лостове.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...