Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Да не се засегнахте нещо...нямах това за цел, честно. Просто по наблюденията ми на светофарите през последните години в града - 90% от тия, дето са приели чакането от червения на зеления сигнал като стартов момент на дисциплината "400 метра за хх секунди" винаги са били с нещо, дето носи емблемата на БМВ (било кола или SUV) и само 10% нещо друго. Оставям настрана, че БМВ е една от най-разпространените марки, но и заедно с това - любима марка на рейсъри, дрифтъри, борчéта с комплекси и прочие подобни "шофьори".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз пък не ги разбирам какво ги напъват тия гробели - мъртво родени. До 328 всичко е толкова бавно, че произволна 1200 кубикова косачка ги пляска както си реши. С тия отворени дифове са всички едни такива дрифтъри, че не е истина.

Link to comment
Share on other sites

На бившия съквартирант 335цата също е с отворен диф...верно тръгва както си иска, но 1, 2 пъти щяхме да налазим бордюра, изненада го много лошо. Нисана за сметка на това дрифти по релси.  А звука е невероятен.

Link to comment
Share on other sites

викаш няма връзка с задкормилните команди ... доообре

 

иначе му прати един диф за 335-цата от БГ ... ако верно толкова иска да я лъзга 

http://olx.bg/ad/shper-diferentsial-za-bmw-e38-e39-e60-e63-e65-e90-1-va-seriya-ID4On1v.html#796b9db265

Link to comment
Share on other sites

Както казах вече. Всичко е за продан. Човека напуска страната и се връща в бг. Не иска и д знае къде на картата се намира Америка.

 

Всичко е от значение. И аз така налазих един бордюр. Смея д кажа, че за първи път от 12 години не прецених обстановката. А за последните 3 години имам над 100 000 км навъртяни - градско само. Завих... Ама колата не зави. В същото време беше хлъзгаво, обратен вираж. Не помня с колко карах. Не повече от ограничението, но достатъчно да омотая кормилните накрайници.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Специален поздрав.

 

Как ли ти се е играло да фотошопираш цели 3 снимки!?! :laughing:

Това направо не е истина...дай координатите където си го снимал, че вече със сигурност знам за един сърдечен удар във форума. :lol:

Link to comment
Share on other sites

защо чак толкова ви изненадва нз, впрочем може да е мапната на газ да е по-бърза от бензиновата настройка :D :D :D

 

интересно колко сериозно й скапва баланса тая бутилка и как не му писва да зарежда всеки ден - 25/100 вероятно минимум

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вашите разбирания, чувства и възприятия, но лично мен ще ме е срам да спра с такова на газстанцията - това си е направо извратено...да газифицираш Ферари...и противоречи с всякаква логика да бъде направено!

Link to comment
Share on other sites

А така и така сме се подкарали - някой с впечатления за Fulda? Гледам по тестовете добре се представя, а цената и е доста прилична и май ще са те. 100 кинта бройката излизат.

 

Ако говориш за Fulda SportControl по - скоро не. Аз се бях засилил към тях, но като разпитах познати се оказа, че не са много доволни.

Link to comment
Share on other sites

впрочем и аз така съм чел, общо взето от бюджетния клас най-много хвалби за SAVA и BARUM съм чел за летните

 

тъщата такива ще взема за нейната кола , доколкото разбрах за тия пари биват > 

http://www.gumitebg.com/aeolus/precisionace2-ah03/liatna-guma-205-65R15-94H-za-lek-avtomobil-AEOL-1380289439

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ако ще я ползва за да ходи до магазина отсреща с тях - добре... Просто грам вяра нямам на такива измислени марки.

 

А за Fulda - EcoControl HP идеше реч. За SportControl и аз знам, че по-добре не.

 

Иначе битката се води между Fulda, Vredestein или просто пляскам 80 кинта отгоре и GoodYear :D Тая седмица приключвам въпроса, че вече е време.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще я ползва за да ходи до магазина отсреща с тях - добре... Просто грам вяра нямам на такива измислени марки.

 

:thumbsup:

 

По принцип може и да случиш сравнително добра гума от измислена марка, но вероятността е многократно по-малка, отколкото при изпитаните модели на известните марки.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup:

 

По принцип може и да случиш сравнително добра гума от измислена марка, но вероятността е многократно по-малка, отколкото при изпитаните модели на известните марки.

 

с плътна средна секция, добър рейтинг на мокро и освен това знам от човек, че не са пластмаса ... надали ще са толкоо зле... и да, жената кара нормално, нормална кола ... не виждам какви толкова големи изисквания ще има към гумите - само да не са някакви гнусни пластмасови?! 

 

след малко ще постна действително грагични гуми :D :D :D

https://lh3.googleusercontent.com/LXpb4s6jkDfCha2kWNt3rAoSopjLIUdsKwI8I0MitoQ2CXHPE2dT95wAUcVHEwoT54LjSgSFzVJZHzDDI88YGKBeutqthBbqwwhSOHyoe-kx-5LvtdRu13lNx7O7JGfDtF46cVlbVML06HYIU3KlpavqtDPnqHAKBjg3fEt3vA9i6vGGmBC6mHz0DknGrf08eHsds3hlhP3wRr8Fcng3AS0VSw9xvDIELqrkqB5oM7miqZIZk4x8keZQo4cc9CXCvdJe83Ki7UNUEGftu_uy0n2vvCK1wZA9MiUbQ1XRLbVcMSEp0kwhmXx7FgtNJe1OKNG5kNMiDaYK3-jwpIw7Njg6fgkEgr-tEgiUsB6l9_xQ9b6pIBuWgaPICdV1FABYEv4p-HqYs8BwmtljIpIqitOvstYjG8_UhwKbGYbxREqFILBf0wSjLWf1wk7xNeaeqPfKMjGxOvC-33BxFQ2vU-hJgwoJy7NoDaDir9qeDOMF_BvP7hCFYraEcgXbv8r3Pa6F9ox-KrTqb090NLWQV-qugJP5D9_8222l4G9P3_oixYgm0zR9lnG_hFsC9EKbiiBYgA=w1083-h609-no

 

тази гума в този си вид има по-голямо сцепление от купувани нови гуми на 2 сезона карани под 15хил км ... защо ... защото ВСИЧКИ марки изтикаха реално добрите си смеси за летни гуми в много високия ценови диапазон, всичко друго е еко гума, енергоспестяваща и т.н. ... обаче като не караш приус и не искаш да спестиш 0.10лв на 1000км със слагането на "супер модерни еко гуми" си принуден да купиш гума от 300лв или ... да четеш дрифтерите и аутокрос карачите в САЩ и Англия какво карат и да си правиш сметката.

 

впрочем Ханкук мисля ги хванаха да манипулират резултатите за евроетикет на гумите си ... ако греша нека някой ме поправи

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Иначе битката се води между Fulda, Vredestein или просто пляскам 80 кинта отгоре и GoodYear :D Тая седмица приключвам въпроса, че вече е време.

 

Красито сложи Nokian преди 2 - 3 седмици, та може да ги питаш какви са му впечатленията. Аз съм със зимни Nokian и съм много доволен, въпреки че са на 5 - 6 сезона. За Vredestein, като цяло съм чел хубави неща и единствения им проблем май беше, че бяха по - шумни.

Link to comment
Share on other sites

Ако говорим за шумни боклуци - Барум... Как ги изтърпях зимните не знам (бяха ми подарък с колата)... Няма такова бучене! 

Link to comment
Share on other sites

след малко ще постна действително грагични гуми :D :D :D

 

Тя тая гума дето си я постнал в това състояние е все тая дали е мейд ин чайна или производство на Гудиър. А за "измислените" гуми дори и да са нови има известен риск, най-вече защото са евтини, а от там доста неща са им спестени като са ги произвеждали...подходящ каучук, липса на технологии, кофти шарка на грайфера и т.н.....всъщност като при всеки подозрително евтин продукт. Няма как на половин цена да получиш повече от половината като функционалност. И докато за баба ти, дето вади колата 2 пъти годишно, за да отиде до магазина и да се върне, даже и гумата от снимката на линка ти ще й свърши работа, за нормално каращ човек във всякакви условия в дъжд, по планини, по пътища с разпилян пясък или паднали листа и какво ли още не, такава силнокомпромисна гума просто може да ти коства живота. Не казвам, че 100% от "измислените" марки са такива, но е малко като руска рулетка - може да случиш, но пък като не случиш е обикновено само за 1 път.

Link to comment
Share on other sites

Как ли ти се е играло да фотошопираш цели 3 снимки!?! :laughing:

Това направо не е истина...дай координатите където си го снимал, че вече със сигурност знам за един сърдечен удар във форума. :lol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=OjWkw8O-by8

Link to comment
Share on other sites

аз от барум зимни нямам оплаквания, но може от различните размери да има значение мидекс-е съгласен съм

 

Барум все пак е някаква марка, макар и от втория ешелон...като Сава например, с които аз карам през зимата, пък и зимата на мокро и хлъзгаво винаги карам предпазливо. Говорех за абсолютно неизвестните имена, идващи от Китай, Тайланд, Малайзия и прочие...

 

-----------------------------------

 

А по повод вчерашната дискусия...по някой път направо имам чувството, че говоря на стена....аз ли не мога да се изразявам както трябва, наистина не схващам...

 

 

Аз казах, младежи се трепят ежедневно без значение марката кола.

 

Да, трепят се не само младежи, катастрофи стават всеки ден и загиват хора от всички възрасти, но в случая говорехме за една точно определена категория хора (в която примерно ти и Коста не попадате), но която категория неистово желае да кара единствено БМВ. Има ли нужда отново да заформяме още 10 поста в диалози, за да разбереш за кого точно говоря? Говорим единствено за манталитет и комплекси на група хора, а ти ми говориш за марки коли - чети малко и между редовете де... ;)

 

 

П.П. Между другото това е от днес...

 

Трима младежи загинаха, а двама са ранени при тежка катастрофа в село Лепица, община Червен бряг.

Произшествието е станало тази нощ, сигналът е подаден в 0.51 ч., съобщиха от Областната дирекция на МВР в Плевен.

Петимата младежи - две момчета и три момичета - са пътували в лек автомобил БМВ.

23-годишният шофьор е изгубил управление и колата се е забила в крайпътно дърво.

Link to comment
Share on other sites

По статистика от миналата година, най-много катастрофи са предизвикали младежи с автомобили марка Пежо. За БМВ - по-скоро е станало като нарицателно и когато има ПТП с БМВ, се шуми повече. Някой разбра ли, че преди 4 вечери, на кръстовището на Вапцаров с Михалаки Георгиев, имаше верижна с три коли, като третата, беше изкъртила колчетата на велоалеята и се беше чучнала в тревата?! Но нямаше БМВ - имаше Рено, Хюндай и Тойота или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...