Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Случката ти е почти същата като моята на паркинга на Кауфланд докато пазарувах вътре (бях разказал в някоя тема за нея)...с тая разлика, че при мен нищо не беше паднало, понеже тоя/тая дето ме е намерил(а) на паркинга е би(а) с висока кола (вероятно SUV), тъй като вратата беше нагъната над страничната лайстна и имаше широки черни дири дълги към метър от застъргването, които успях впоследствие да премахна с коресилин за почистване на автомобилна боя. Нормалните хора с някакъв морал при такива ситуации оставят на едно листче координатите си, но тук хората с отговорност са малцинство, а останалите обикновено бързо се изнизват докато някой не ги е видял. :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И при това срещу мястото на което беше автомобила има денонощен магазин, и продавачката е брутална клюкарка ... влизам, питам я ... нищо не видяла ... или приятеля й ми е ударил колата или е спала.

Link to comment
Share on other sites

И при това срещу мястото на което беше автомобила има денонощен магазин, и продавачката е брутална клюкарка ... влизам, питам я ... нищо не видяла ... или приятеля й ми е ударил колата или е спала.

 

Ако знаеш коя му е колата и няколко дни не я виждаш... Ясна е работата.

Link to comment
Share on other sites

Къде в града лепят пластмаси/брони? Имам една ивица, долу около 5-6см., която искам да залепя. Така и така е свалена бронята, да я занеса да я оправят?

Link to comment
Share on other sites

Къде в града лепят пластмаси/брони? Имам една ивица, долу около 5-6см., която искам да залепя. Така и така е свалена бронята, да я занеса да я оправят?

При Бухала ти препоръчвам да отидеш.

Link to comment
Share on other sites

Няма как да я снимам в момента, но няма и да се види толкова. Пукнатото беше долу, до ножа, 5-6см. някъде. Направи си я като хората. С пистолет, с почистване преди това и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Той беше заминал в Англия ама явно се е върнал. Ще знам да пращам познатите. :)

Link to comment
Share on other sites

Дайте акъл. Замръзнали са ми вратите и ключалките. Шофьорската врата малко и трябва, за да я отворя. Гумените й уплатнения са се залепили за колата, обаче ако напъна да я отворя, накрая ще счупя дръжката .

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Дайте акъл. Замръзнали са ми вратите и ключалките. Шофьорската врата малко и трябва, за да я отворя. Гумените й уплатнения са се залепили за колата, обаче ако напъна да я отворя, накрая ще счупя дръжката .

Пръсни по уплътнението спирт с някоя спринцовка. После с тампонче си намажи всичките уплътнения по вратите с течен парафин и забравяш за замръзване повече.

Link to comment
Share on other sites

впрочем тия уплатненията не е зле да се мажат поне 2 пъти в годината за да няма ядове с тях, а ключалките може и със смазващ спрей (тип wd40), ако нямате друго, също така си почисете и перата ма чистачките с една кърпа и препарат (обезмаслител или за стъкла), не отнема много време, спестява главоболия... и задълже течността си поглеждате и бушоните - че да не проверявате на път ;) не е лошо и напомпяне на резервната гума, хем са видите крик имате ли и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Има си специални течности за впръскване в ключалките и мазила за мазане на уплътненията да не залепват, но и спирт и вазелин също вършат работа. :)

 

Аз не пътувам много зимата и нямам вериги, пък си и мислех, че покрай глобалното затопляне вече няма да има толкова снегове, ама от оня ден насам отново се замислям дали да не си взема от китайските свински опашки, които могат да се окажат доста полезни ако закъсаш някъде, пък и се слагат за минута...

 

              

                7ed214b88ab61e726d75adbb03448e48.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тази китайска иновация ми се струва, че ще си остане на пътя в момента, в който закачи някъде на сух асфалт или нещо твърдо. :lol:

 

Тц, това не е да го караш постоянно по асфалта, а само да те измъкне от сняг/лед при нужда ако забуксуваш някъде и не може да издрапаш....и не е точно "иновация", а е поредното китайско 'копие' - в случая на щатските 'ZipGripGO'. ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=DsXjy6LLin0

Link to comment
Share on other sites

Тц, това не е да го караш постоянно по асфалта, а само да те измъкне от сняг/лед при нужда ако забуксуваш някъде и не може да издрапаш....и не е точно "иновация", а е поредното китайско 'копие' - в случая на щатските 'ZipGripGO'. ;)

Нали се сещаш, че китайския евтинджос "лекинко" ще се различава от оригиналния продукт. ;)

Link to comment
Share on other sites

Колкото да те измъкне от 'забуксувката'...все ще свърши работа - нали си наясно, че това не е продукт за многократна употреба. ;)

 

P.S. Интересно, че в мануала на моята кола изрично пише, да не й слагам метални вериги по никакъв начин, а не ми дават алтернатива какво да правя ако на даден проход изрично изискват да го преминеш с вериги....освен няк'ви текстилни, ама дали КАТ ги признават изобщо за вериги не знам...

Link to comment
Share on other sites

Ами досега със зимните гуми съм нямал проблеми - в средно дълбок сняг и кал съм се оправял, вероятно защото зимните съм ги качил на отделни джанти и самите гуми са по-тесни и по-високи (195х65х15) от летните (225х50х16).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...