Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

8-те цилиндъра и т.н. Ще е голяма инвестиция, която ще се изплаща доста дълго време, защото на месец се минават към 250 - 300 км само.

Любо, да не си и помисляш такова нещо, особено пък щом едвам му докарваш по 300 км на месец. Щеше да си свиркаш обаче, ако беше взел дзверо с EcoBoost двигател. Най-малкия в палитрата е 2.7 литра, но пък вади 325 коня, а откъм разход на гориво е приказка. Нещо напоследък много се запалих по тази линия двигатели на Форд и след като карах едно такова Мондео за месец в България (с 1.6 литровия EcoBoost) направо бях силно впечатлен. Та в момента се чудя дали да не извъртя нещо такова. Е, няма да е Дзвер-150, но евентуално едно Ръб-че (Edge) с двулитровия EcoBoost от 245 коня. Тия дни гледах, че Titanium версията с всички екстри излиза с няколко хилки по-евтино от Сорентото на Киа, баси.   :)

 

2015-ford-edge-titanium-photo-610063-s-9

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не издържах в тая жега и отново - предишната филтърна кутия ми бе потрошена в инцидент - направих изолация за входящия въздух, просто при каране следобяд се усеща загубата на "респонс" / отзивчивост на мотора и сякаш леко кашкавален ви става педал, а не с пряка вързка с двигателя. 

 

Нямаше да е лошо да си бях взел шапка и да бях се сетил по рано да си купя водичка... че на 34гр не е хава да седиш ама ... чисто информативно вчера при налагане за проба на кутията бях използвал ремонтно тиксо (онова много здравото дето е като на нишка от нелепящата страна мяса на ПВЦ фолио), но снощи ми се наложи да карам вечерта колата и изненада, днес при сваляне на кутията за довършване тиксото беше почти разтопено особено около радиатора водния където е областта ... по етикет държи до 80гр това тиксо... сами си правете изводите какви темеператури има в коша на автомобила.

 

Малко снимки > 

2712aa81ab70a93b.jpg a9fa9fe4387ca9dc.jpg

 

5393180c249a02f2.jpg 0c5ff0a97c087ecf.jpg

 

Ти луд ли си в тая жега? Аз се чудя как да се накатая и изобщо да не излизам от нас, освен ако не е нещо супер спешно, ти машината си тръгнал да лепиш...

Евалата за ентусиазма, ама в тая жега - 'бал съм я и колата...

Link to comment
Share on other sites

Ами нали знаеш онова усещане като ти влезе малко камъче в обувката ... ама много малко... така дразни... е такива неща ме подлудяват. Факт, че в тва време не биваше да се напъвам ама ... акъл море... глава паве :D Няма да споменавам, че на следващия ден свалих и разглобих жабката защото не ми харесва как се затваря и че от време на време механизма и изтърва вратичката ... тва са неща за хора с проблеми в главата :D

 

Все едно щях да си направя 700гр къстъм топка за лоста за скоростите ако бях нормален :D - и къстъм връзка на лоста към скоростната кутия ... 

Link to comment
Share on other sites

Любо, да не си и помисляш такова нещо, особено пък щом едвам му докарваш по 300 км на месец. Щеше да си свиркаш обаче, ако беше взел дзверо с EcoBoost двигател. Най-малкия в палитрата е 2.7 литра, но пък вади 325 коня, а откъм разход на гориво е приказка. Нещо напоследък много се запалих по тази линия двигатели на Форд и след като карах едно такова Мондео за месец в България (с 1.6 литровия EcoBoost) направо бях силно впечатлен. Та в момента се чудя дали да не извъртя нещо такова. Е, няма да е Дзвер-150, но евентуално едно Ръб-че (Edge) с двулитровия EcoBoost от 245 коня. Тия дни гледах, че Titanium версията с всички екстри излиза с няколко хилки по-евтино от Сорентото на Киа, баси.   :)

 

2015-ford-edge-titanium-photo-610063-s-9

Само не разбрах кога Киа станаха някакво мерило :) Честно казано там нещата са още по-зле и от японските мега, супер, яки хафтомобили. Ма квото такова де, всеки е свободен сам да си блъска главата в каквото сам намери за добре :)

Link to comment
Share on other sites

Само не разбрах кога Киа станаха някакво мерило :) Честно казано там нещата са още по-зле и от японските мега, супер, яки хафтомобили. Ма квото такова де, всеки е свободен сам да си блъска главата в каквото сам намери за добре :)

Весо, Киа ги споменавам единствено като мерило за евтиния. И затова с изненада установих, че този "Ръб" е по-евтин от Сорентото на Киа. Форд с новите си модели са решили явно агресивно да атакуват пазара и са смъкнали цените за да се преборят с азиатските евтинджоси, което ме навежда на мисълта, че сега е подходящ момент човек да си напазарува нещо подобно, пък и да удари едно рамо на местното автомобилно производство. :)

Link to comment
Share on other sites

Found On the Road Dead... Не знам дали отвъд океанските модели имат нещо общо освен името с европейските им аналози, но Ford не бих си купил никога.. Съдя по служебните, които са купувани нови и са обгрижвани и при най-малкото скръцване. Рено-то не е толкова 'чупен автомобил, колкото форделията..

Link to comment
Share on other sites

Found On the Road Dead... Не знам дали отвъд океанските модели имат нещо общо освен името с европейските им аналози, но Ford не бих си купил никога.. Съдя по служебните, които са купувани нови и са обгрижвани и при най-малкото скръцване. Рено-то не е толкова 'чупен автомобил, колкото форделията..

Отдавна не робувам на градски легенди от типа на "японските са най-яките", "немските са най-луксозните" a "Форд и Опел са боклук". :)

Link to comment
Share on other sites

Весо, Киа ги споменавам единствено като мерило за евтиния. И затова с изненада установих, че този "Ръб" е по-евтин от Сорентото на Киа. Форд с новите си модели са решили явно агресивно да атакуват пазара и са смъкнали цените за да се преборят с азиатските евтинджоси, което ме навежда на мисълта, че сега е подходящ момент човек да си напазарува нещо подобно, пък и да удари едно рамо на местното автомобилно производство. :)

Има нещо такова. Поне в сравнение с китайците, Форд е по-добре, спор няма. Като махнем бъзиците на тема Форд и т.н., не са идеално лоши коли. Имам предвид, като изработка и като здравина. Проблема е, че инджинерите на Форд, са ебани в главите и колите им са по-неприятни за ремонтиране. Което съответно вдига и цената за поддръжка. Нещата се правят по-бавно, трябва да се разглобят повече джаджи, че да стигнеш там, закъдето си тръгнал. Не е голям проблем, но го има. Фиат и Рено същата работа. Последно време и Пежо и Ситроен натам вървят и не ме радват изобщо. Принципно, по-високия клас автомобили, винаги са супер зачукани за правене. Много екстри, много еко, много електроника и всичко наблъскано на макс по купето. Въпроса е, че в средния клас коли, нещата са по-лесни на тема поддръжка, но Форд, Фиат и Рено успяват и там да задържат високото ниво на малоумни решения при сглобяване и разглобяване на хафтомобила :)

Link to comment
Share on other sites

Оффф пак ли тая тема...

 

Аз така и не разбрах след толкова спорове, коя е най-великата марка, за да си купя такава следващия път.

Link to comment
Share on other sites

Който има пари, а не разбира от коли си купува Мерцедес, а който няма пари, но разбира от коли си купува Ауди и който има пари и разбира от коли си купува БМВ!

Това е автомобилната аксиома.

 

 

 

 

P.S Само 5ца имах по български и не съм сигурен дали трябва да има тирета в първото изречение? :D

Така ли трябва да е: Който има пари, а не разбира от коли- си купува Мерцедес, а който няма пари, но разбира от коли- си купува Ауди и който има пари и разбира от коли- си купува БМВ!

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

 

P.S Само 5ца имах по български и не съм сигурен дали трябва да има тирета в първото изречение? :D

Така ли трябва да е: Който има пари, а не разбира от коли- си купува Мерцедес, а който няма пари, но разбира от коли- си купува Ауди и който има пари и разбира от коли- си купува БМВ!

 

Ми аз имам 4-ка, но тука освен тирета и запетаи, липсват доста точки. :D

Link to comment
Share on other sites

Аз така и не разбрах след толкова спорове, коя е най-великата марка, за да си купя такава следващия път.

Додж...аз щи продам един с малка надценка :D :D

Link to comment
Share on other sites

Аз така и не разбрах след толкова спорове, коя е най-великата марка, за да си купя такава следващия път.

Служебната emoticon-0133-wait.gif

Link to comment
Share on other sites

Любо, да не си и помисляш такова нещо, особено пък щом едвам му докарваш по 300 км на месец. Щеше да си свиркаш обаче, ако беше взел дзверо с EcoBoost двигател. Най-малкия в палитрата е 2.7 литра, но пък вади 325 коня, а откъм разход на гориво е приказка. Нещо напоследък много се запалих по тази линия двигатели на Форд и след като карах едно такова Мондео за месец в България (с 1.6 литровия EcoBoost) направо бях силно впечатлен. Та в момента се чудя дали да не извъртя нещо такова. Е, няма да е Дзвер-150, но евентуално едно Ръб-че (Edge) с двулитровия EcoBoost от 245 коня. Тия дни гледах, че Titanium версията с всички екстри излиза с няколко хилки по-евтино от Сорентото на Киа, баси.   :)

 

2015-ford-edge-titanium-photo-610063-s-9

Братовчедката в San Francisco си смениха F150-то, като моето 2005 с 2,7 литровата версия от тази година и са много доволни. Имаха притеснения, че няма да може да се справи с товара, защото те си го товарят доста с неща, свързани с работата на мъжът й, но вече месец - два го "мъчат" и са очаровани.

Има вариант да ми го купят моя, защото едни хора са много влюбени, но са влюбени с 2к лева по-малко отколкото на мен ми се иска да получа за красивият ми пикап. Ако го вземат, доста силно ще ме бутнат към една нова покупка, защото определено ги загледах и цената им е много добра. Вярно е, че 5,4 звучи уникално и винаги можеш да разчиташ на скритата сила в него, но 10/100 ми звучи също толкова добре.

 

20150802_060409188_iOS.jpg?psid=1

Link to comment
Share on other sites

Има вариант да ми го купят моя, защото едни хора са много влюбени, но са влюбени с 2к лева по-малко отколкото на мен ми се иска да получа за красивият ми пикап.

Така и не даде едно кръгче с него...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...