Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Някой беше ли ползвал @buhala за пастиране на кола и полиране на фарове ? Или ако имате идея за друг добър който се справя с пастирането понеже като изляза от бояджията мисля да я пастирам.

 

пс : сигурен съм че още на 3-ят ден нЕкой ще ме зажули,спре в мен или нещо такова, ма ще пробвам  :nugget:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой беше ли ползвал @buhala за пастиране на кола и полиране на фарове ? Или ако имате идея за друг добър който се справя с пастирането понеже като изляза от бояджията мисля да я пастирам.

 

пс : сигурен съм че още на 3-ят ден нЕкой ще ме зажули,спре в мен или нещо такова, ма ще пробвам  :nugget:

 

Може ли аз....ама искам да го направя с дрифт на заден и да те забърша странично с шофьорската врата, че още не съм я оправил от оня, дето ме беше забърсал на паркинга на Кауфланд. :lol:

 

А иначе Бухала добре полира фарове....а как пастира - предполагам по същия начин, хората се изказват доволни...

Link to comment
Share on other sites

Амм у хонда форума една майна искаше да пастира и каза,че щял да заминава за чужбина.Тва май беше преди месец-два.

Link to comment
Share on other sites

Някой беше ли ползвал @buhala за пастиране на кола и полиране на фарове ? Или ако имате идея за друг добър който се справя с пастирането понеже като изляза от бояджията мисля да я пастирам.

 

пс : сигурен съм че още на 3-ят ден нЕкой ще ме зажули,спре в мен или нещо такова, ма ще пробвам :nugget:

2 пъти съм я пастирал при него. Първо като я купих и после преди месец, след като онези "бояджии" с пастирането я бяха направили на гомно. Холограми навсякъде, остатъчен материал, разлика в лака, останали чукнати местенца, за които дори ми казаха, че няма как да се оправи тва и трябва да се пребоядисва целия елемент. След 4тото безплатно пастиране на тия се ядосах и просто отидох и си платих. След последния път като я правиха, като беше мита и погледнех от прозореца, по тавана на колата се виждаше на слънцето онзи къде е минавал с машината.

 

Закарах я на бухала, момчето я лъсна цялата, а тия неща дето трябваше да де боядисват елементи за тях, магически изчезнаха и останаха само леки вдлъбнатини.

 

Препоръчвам с 2 ръце.

Link to comment
Share on other sites

Аз при Бухала съм правил три-четири комплекта фарове за приятели.Човека е много сръчен и бачка яко.Фаровете ги сваля сам-повечето "специалисти" само облепят и търкат на място.Доволен съм и го препоръчвам,цените не са особено високи.

Link to comment
Share on other sites

още ли се намира до Военна Болница? Ще го посетя тая седмица, колко взима за цялостно пастиране и полиране на фарове?

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

още ли се намира до Военна Болница? Ще го посетя тая седмица, колко взима за цялостно пастиране и полиране на фарове?

 

Да. Звънни му по телефона да си запазиш час, че пастирането на една кола го прави 1 ден.

80лв е цялостното пастиране. Фарове не съм правил.

Link to comment
Share on other sites

още ли се намира до Военна Болница? Ще го посетя тая седмица, колко взима за цялостно пастиране и полиране на фарове?

Да срещу рибката гаража,от пред има едно дърто бмв 5-ца и една странна мазда в още по странен цвят :D Тел: 088 402 2223

Link to comment
Share on other sites

80лв е рай направо, повечето уж разбиратели взимат 120+ 

ще го посетя определено

 

в крайна сметка се отказах от варианта фолио, ще си я боядисам както си му е реда

Link to comment
Share on other sites

 

.....в крайна сметка се отказах от варианта фолио, ще си я боядисам както си му е реда
Което разбира се е правилното решение...керамичен лак на PPG и си свиркаш ;) забравяш в голяма степен за драскотините.
Link to comment
Share on other sites

В OLX-а от известно време се въртят някакви обяви за продажба на нови гуми "Триангъл" на смешни цени за размерите си - външно изглеждат доста добре, но на тая цена ми се струва, че е доста рисковано да се пробваш с толкова евтини гуми, в които вероятно е спестено доста от това, което трябва да притежава една сигурна на пътя гума, пък било то и в най-евтиния сегмент. Някой знае ли нещо повече за тия гуми - не че ми трябват, защото си имам достатъчно други (дори и в резерва), но просто ми е любопитно как е оформена тази цена за тези размери и как би се държала на пътя в различни условия подобна гума...

 

78856998_1_800x600_gumi-225-45-17-aktsiy

Link to comment
Share on other sites

Като пластмаса? Твърда, хлъзгаща се пластмаса... едно 90% съм убеден... ся има и някав шанс да са прилични... лично аз бих си взел такива за задни.... щото колкото и лъзгава да е пластмасата ще стане на пепел :D но никога за предни... а при положение, че изкачат от време на време Мишлен и Дънлоп на по 2г около 70-80лв ... нз. Народа е казал, новото си е ново ама ... 

 

Индекса за горивна ефективност е показателен за или високи нива на съпротивление при въртене и/или много добра и мека смеска... гледам индекса за дъжд ... приемлив е ... тоя за шум е малко над средното, но пак приемлив... Човек ако не придирчив и не кара "въодушевено" вероятно биха си му свършили отлична работа - ако вярваме на етикета.

 

________________________________

Едно регенератче по-добре

http://olx.bg/ad/sastezatelni-gumi-extreme-245-40-r17-vr1-type-v-ID5kyKu.html#510d8e8d8f

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Абе и аз понякога се осланям на индексите, но само отчасти, защото съм забелязал голямо разминаване при някои гуми от това, дето им пише в индексите и тестовете на ADAC примерно...или пък в отзивите на потребителите, дето са минали няколко хиляди километра с тях.

Link to comment
Share on other sites

Мерси, че ми даде линк към сайта, който ползвам от доста години. :) Прочетох отзивите там (имат ги за много слаби), но питах конкретно някой дали знае за нашенски отзиви, че нали голяма част от хората тук имат навика да си купуват всичко, дето е най-евтино, без да правят разлика между кашкавал и гуми за кола. ;)
 
 

For the first time in my life i know what it feels like to drive on ice.... even though i live in the caribbean. On dry road they feel like a $10 tyre. On wet road it can have you totaling your car.

 

OH MY GOD!!! These tires SUCK!! I was on a budget buying new tires and I have to say I would rather have ripped out my kidney and sell it to get money for better tires!! The only thing that was half decent is the wear, everything else is just terrible. Here is a list

-Driving in wet conditions?, might as well commit suicide

-Driving in dry conditions?, get some aspirin for your headache from the sound of these awful tires

-Want a comfortable ride?, with the tires vibrating at all speeds and steering wheel shaking 65 mph and up, it ain't gonna happen

-Want a stylish tire?, this tire looks like it was in an intense machete fight and lost horribly and the corners of the sidewalls are too rounded

-SHOPPING FOR BUDGET TIRES?, SAVE YOUR LIFE, MONEY AND TIME AND STAY AWAY FROM THIS BRAND

Link to comment
Share on other sites

Е да де...и аз си мисля, че няма как да вложиш достатъчно качествени материали и технология...и накрая да продадеш една нова гума 225х40х18 на цена под 100 лева. И това ти го продава търговец, който си е хванал търговската надценка в цената, а правѝ сметка на китаеца в завода колко му е излезнало.

Link to comment
Share on other sites

То и при другите производители няма да различна картинката. Заводите не са много и се бълват най-различни марки на поточната линия. Тук се продават с поне 100/120% надценка...

Link to comment
Share on other sites

 

Мерси, че ми даде линк към сайта, който ползвам от доста години....
Нали се сещаш че няма как да знам кои сайтове ползваш от доста години :)Иначе тия гуми са супер...да ги сложиш на колата и да я продаваш :o
Link to comment
Share on other sites

Не бе, наистина ти благодаря, че ме подсети, защото даже и не бях се сетил да проверя в него, мислейки че за чак такива "фалшименто" гуми никой няма да е поместил нищо. :)

 

П.П. Освен това не ме подценявай - аз съм от най-първите ползватели на Интернет от времето на аналоговите телефонни линии. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

То и при другите производители няма да различна картинката. Заводите не са много и се бълват най-различни марки на поточната линия. Тук се продават с поне 100/120% надценка...

Ако смяташ, че имаш идея за по-добър бизнес модел - започвай бизнес и печели по 30%, но залагай на оборота. Ще "избиеш рибата" направо - те хората като видят същите гуми но на половин цена ще се скъсат да поръчват от тебе.

 

Аман от глупави изказвания, честно. Все търговците и производителите са алчни, а "обикновените хора" са ощетени. Не ти ли минава през ума, че дори това, което твърдиш да е вярно, при толкова много търговци, сигурно някой от тях щеше да се сети, че ако продава с по-ниска надценка ще хване повече клиенти и ще печели по-добре от останалите? Или и ти си на принипа на Ципрас - по-висок процент данъци значел повече пари в хазната... а тези работи като Крива на Лаффер явно за него не важат.

Link to comment
Share on other sites

Ами зимните гуми си ги вземах от Дианата с -40/45% от цената на етикета, и пак в цената си има печалба, данъци, фонд работни заплати и прочие. Дори и в строителния маркет да влезеш пак ще ти направят отстъпка, пазарувайки индустриална техника сме взимали и по-големи проценти....та затова си плямпам..

Link to comment
Share on other sites

Защо тогава смяташ, че това не е бизнес модел и не правят отстъпка на всички?

 

Същото е с автомобилите - един нов автомобил няма продаден на цената от ценовата си листа. Всички се скъсват да правят отстъпки за да си мислиш, че нещо си им по-преференциален клиент и си намазал голямата далавера. Психологически трикове.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...