Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Впрочем... понеже имаше много изненадани хора онзи ден като си чистих предното стъкло... ако имате замърсено силно стъкло, най-лесния и бърз начин е с водичка и телче за чинии (най-финното което имат в магазина - или така наречената стоманена вълна) / бръснач да минете цялото стъкло като преди да обработите дадения участък поливате с водичка, минавате, поливате пак (да падне това което се отделили от стъклото). Няма да ви се надраска стъклото, получава се идеално чистичко стъкло - преди и след можете да проверите като го намокрите и прокарате ръка по стъклото, ще видите че преди има леки мръсотийки които се усещат с кожата, а след това ще е гладко.

 

Този метод НЕ оставя следи/драскотини/деруги.... но и не ги оправя, просто ако сте карали много извънградско или ви е капало някакво дърво по челното стъкло или страничните това е идеален метод. Ако имате големи отлагания по стъклото първо трябва да ги "накиснете" вече според това от какво са. Примерно напръсквате с обезмаслител самото замърсяване... напръсквате и една мокра кърпа с обезмаслител и я оставяте отгоре (да задържи мокро мястото и да може да не седи твърдо замърсяването. После махате кърпата и действате с телчето/ножчето.

 

Дано някой му е полезно.

Link to comment
Share on other sites

Да не са се объркали и да са ти дали някоя друга? :popcorn:

Не.  Но пък сега вътре е приятно за седене.И като се напече колата не смърди на умрели гугутки като вляза вътре.

Link to comment
Share on other sites

Аз моята я карах да ми я пастират. Преди това бояджиите си бяха оставили ръцете с пастирането и цялата беше на холограми.

 

Направиха я все едно е излезнала от салона. Същата вечер заваля и ме накапа едно дърво и 3 часа след пастирането изглеждаше все едно не е мита никога... Дано не ми се провали пастирането от тия тъпотии от дърветата дето накапаха толкова скоро след обработката...

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

 

Затова ти трябва гараж. До пазара обаче ти идва далече и няма да ти е удобно. Иначе имам свободни.
Link to comment
Share on other sites

Аз моята я карах да ми я пастират. Преди това бояджиите си бяха оставили ръцете с пастирането и цялата беше на холограми.

 

Направиха я все едно е излезнала от салона. Същата вечер заваля и ме накапа едно дърво и 3 часа след пастирането изглеждаше все едно не е мита никога... Дано не ми се провали пастирането от тия тъпотии от дърветата дето накапаха толкова скоро след обработката...

При Бухала ли я пастира (или полира по-точно).

Link to comment
Share on other sites

Днес бях до София, няма такава идиоития, половината от пътя го караш двупосочно , без грам място, ако спукаш гума да спреш и да я смениш и т.н. Отделно и джигити дето в това малко пространство драпат да изпреварват. Абе, думи нямам, не знам лятото, какъв зор ще е за пътуващите.

Link to comment
Share on other sites

Стария път е НЕПРОХОДИМ за лека кола. Малко след Ихтиман има знак за влизане забранено в двете посоки. Аз скоро бях към Самоков на разходка с жената и приятел и навръщане решихме да минем по стария път въпреки знака, е направих грешка, минах но с не повече от 30 км, има такива ями, че става само за офроуд. Да не говорим, че на един завой отпред ми изскочи товарна кола за дърва, която летеше с поне 80-90км и за малко не отидох в канавката. Та, пътя Ихтиман - Нови Хан е непроходим за нормални коли, луната има по-малко дупки.

Link to comment
Share on other sites

Еми тогава си карате по еднолентовото и тва е. Всичко си е такова в държавата, не виждам що магистралата да не е като всичко останало. 

Link to comment
Share on other sites

Проблема е че пускат камионите да пътуват в неделя.От кога почва забраната да не карат през деня заради жегата ? 

 

Петък следобед варианта е Долни Богров , Елин Пелин и на Вакарел се излиза на магистралата.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Разкарах се с гугъл мапс по гореописания път и след като пътя мине от дясно на магистралата посока нови хан става наистина страшно, заснето е 2012, даже е почистен снега, аз минах тази година и от Ихтиман на снимките няма знак но също е разбит доста пътя, тази година беше далеч по-зле:

 

Разходка само напред тук:

Link to comment
Share on other sites

И?

От какво се оплакваш (освен, че клипчето ти е бездарно сглобено)?  Да..., има маса ганювци паркирали като араби в пустинята, ама друго не виждам....

Link to comment
Share on other sites

Е то мисир как да види... Нищо де, то си е там. Приятелският ми съвет е да не се минава по тая улица, освен ако не се налага, особено пък по това време... 

Link to comment
Share on other sites

То там в ненатоварено време е ад, представям си в час пик. Паркират както си искат, зарязват колите и изчезват. Последните 2-3 месеца ходих там 3 пъти, заради малоумниците от Ситигаз /как работят, наистина не знам, защото такава липса на организация е изключително рядко срещана, но това е друга тема/, та там изобщо не е за хора със нисък праг на търпимост. Просто... Първия път ходих в някакъв сняг. Ми то за 20 крачки, станах труден за рисуване, после се прибирах да се преобличам...

Link to comment
Share on other sites

Много рядко минавам по бул. Марица... винаги има някой малоумник да ти вдигне нервите да не можете да се разминете. А за рейса на Пловдив- Първомай ... типично за оня регион... там какво ли не може да видиш, толкова години дето пътувам там - не мога да си представя Виден колко пък е видял там - само страхотии.

Link to comment
Share on other sites

Е то мисир как да види... Нищо де, то си е там. Приятелският ми съвет е да не се минава по тая улица, освен ако не се налага, особено пък по това време... 

Беки пък!?! Верно?

Съвсем колегиално, а и с не малка доза нахалство от твоя страна си те пуснаха на моста... А инак, наистина не ги разбирам тия твои радини вълнения, та чак да хакнеш два пъти и един и същ отрязък в клипа..., честно! Или си по-голям лигльо, от колкото те мислих, или имаш нЕкви си твои разбирания за това, каква трябва да бъде пътната обстановка, когато ти си на пътя.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

А между другото чакането за моста е много само привидно. И то е най-вече там където почва стеснението точно на Газпром, заради нахалниците, които са минали в дясно в началото и после се врът, за да се върнат в лентата на "баламите". От там нататък всичко е нормално. 

Link to comment
Share on other sites

Беки пък!?! Верно?

Съвсем колегиално, а и с не малка доза нахалство от твоя страна си те пуснаха на моста... А инак, наистина не ги разбирам тия твои радини вълнения, та чак да хакнеш два пъти и един и същ отрязък в клипа..., честно! Или си по-голям лигльо, от колкото те мислих, или имаш нЕкви си твои разбирания за това, каква трябва да бъде пътната обстановка, когато ти си на пътя.

 

За моста никой не говори, мисир с мисира ти чоглав и да - намери се човек да ме пусне.

Коста, младежът с Хондата така се беше засвяткал срещу мене, че за момент се бех приготвИл... Много странно пък човекът със Ситроена реши да дава назад, че да ми отвори път... Абе пълна лудница е там, паркирането хич да не го коментирам, но пък то няма и къде. Трябва задължително да се направи като южната страна. 

 

Това с клипа не знам как е станало, явно и Бойлсофт имат трески за дялане... Сега ще да го преправя... 

 

ЕДИТ: Мдаа, определено Бойлсофт джойнъра се дъни здраво - не желае да събере тия два отрязъка заедно и си прави някакви глупости. Сложил съм единия клип на мястото на грешния, той общо взето е достатъчен да се добие представа. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...