Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Паркират както си искат, зарязват колите и изчезват.

Още в първия ден зад волана по българските пътища се убедих, че тук правила за паркиране и органи за тяхното спазване НЕ СЪЩЕСТВУВАТ. :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз ти казах, че ще имаш челен сблъсък с много неща, тогава не знам дали ми повярва... И това е нищо. Чакай да тръгнеш по институциите и системата да започне да казва "Не!"...

Link to comment
Share on other sites

Аз ти казах, че ще имаш челен сблъсък с много неща, тогава не знам дали ми повярва... И това е нищо. Чакай да тръгнеш по институциите и системата да започне да казва "Не!"...

Ааа и това вече го усетих - виж в спамърската тема. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Здравната каса си прави поръчка за автомобили. Ето и техните изисквания:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По изброените изисквания излиза, че само една марка автомобили се класира....а в същото време касата няма пари, поръчката е за около 3 млн.

Link to comment
Share on other sites

Нищо ново под слънцето.

Стандартна процедура е организатора на търга да се допита до евентуалните участници за т.нар. профили на продукта за който ще се играе и после се коментират с "нашия човек", който пък трябва да измисли, условие на което да отговаря само той. Често се вадят и разни измислени условия и остарели нормативни актове, където нашия човек се е подготвил и ето, че отговаря на всичко, най- най- е и хоп готово.

 

Толкова е опорочено, че няма накъде. 

И не само държавните са така, и в частните фирми го има.

Edited by downsoft
Link to comment
Share on other sites

То в репортажа казват всичко.... Тези, които трябва да проверяват поръчките, правят същите мушенгии.

Наскоро даваха и някакъв ремонт, за който сложили изискване гаранция 20 години, което даже не обявили официално, ми в последствие изниква.

Ето и едно друго:

Фирми "чистят" дерета и речни корита с фотошоп.

http://news.plovdiv24.bg/561097.html

 

Всеки краде и то с шепи. А ние работим и плащаме за масрафа...  :censored2:

 

Фиктивни прегледи и операции, фиктивни учащи, фиктивни търгове, фиктивна работа. Всичко в държавата е фиктивно.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

То в репортажа казват всичко.... Тези, които трябва да проверяват поръчките, правят същите мушенгии.

Наскоро даваха и някакъв ремонт, за който сложили изискване гаранция 20 години, което даже не обявили официално, ми в последствие изниква.

Ето и едно друго:

Фирми "чистят" дерета и речни корита с фотошоп.

http://news.plovdiv24.bg/561097.html

 

Всеки краде и то с шепи. А ние работим и плащаме за масрафа...  :censored2:

 

Фиктивни прегледи и операции, фиктивни учащи, фиктивни търгове, фиктивна работа. Всичко в държавата е фиктивно.

 

Скорошният репортаж беше за Петрич, като че ли. Едно от изискванията за ремонт на път е най-дълга гаранция, като спечелилата фирма дала 200 години! Изискване за друг обект било най-късна дата за превеждане на парите, като спечелилата фирма дала срок за получаване на парите след 13 години, а всъщност ги е получила на втория месец. Ето част от репортажа.

Все си мисля, че при такова нещо, в една държа с гражданско общество, щеше да се стигне до гражданска война и едни сгради, щяха да са изравнени със земята, барабар с тези, които работят вътре. Помним и случая Мишо Бирата, помним записите на Тотев за бламирането на Областния /не че съм му фен/, другите признания на Тотев как се чуди къде да набута ГЕРБаджии и как е раздул щата навсякъде, само и само да са на работа. Помним Делян Славчов Пеевски за шеф на ДАНС по времето на Орешарски, помним Костов с приватизацията и разсипията, оня от Мадрид, чиито министри бяха на една яхта с едни бандити, Серго еврейчето, който се скри в Брюксел и какво ли още не... Но, щом все още няма размирици, значи всичко е ток.

Link to comment
Share on other sites

Здравната каса си прави поръчка за автомобили. Ето и техните изисквания:

 

 

 

 

По изброените изисквания излиза, че само една марка автомобили се класира....а в същото време касата няма пари, поръчката е за около 3 млн.

 

В такива моменти най-много съжалявам, че не съм някъде из схемите ами на майната си.

 

И сега сюблимния момент. Колко от вас биха отказали с лека ръка...няколко схемички с хубави комисионни. Дайте да не си хвърляме прах в очите. И аз съм много честен и почтен човек :D, но сухата пара си е водеща сила.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Аз лично, от 10 схеми, 9 ще ги отхвърля. И 10 ще отхвърля, ако заплатата ми е достатъчно висока.

 

Колко висока? 100 бона годишно? 10 млн? Ти ми дай няколко завършени апартамента, пък заплатата нека пак да си е висока, нЕмаш грижи ;)

Link to comment
Share on other sites

Хора, затова сме в блатото.

Всичко е в главите на хората от тукашните ширини, не е от финансова беднотия.

 

Имаше една стара комунистическа лакърдия: И 5 лева да стане бензина - пак ще карам, и без пари да стане - пак ще го крада.

 

То да се покрадва добре, ама то няма мярка човешкото око ненаситно, няма спирка, както се е почнало.

Link to comment
Share on other sites

Е ти пък, таман момчето над тебе ще го вземат в някое министерство, ти искаш да се краде с мярка .. ква мярка ... всичко е за крадене

Link to comment
Share on other sites

И да, не е за вярване има честни хора, но бързо ги прогонват с "предложения на, които не могат да откажат".

Не всичко е пари, като... например среднощно обаждане по телефона на честния човек, което съдържа въпроса "Знаеш ли къде е ... (дъщеря... и т.н.)?" или "Втора смяна е на училище, нали?". След това забравяш да си честен или оставаш честен и напускаш.

 

Е затова няма оправия.

 

Това беше в стил Мафия, оффтопик.

Edited by downsoft
Link to comment
Share on other sites

Хора, затова сме в блатото.

Всичко е в главите на хората от тукашните ширини, не е от финансова беднотия.

 

Имаше една стара комунистическа лакърдия: И 5 лева да стане бензина - пак ще карам, и без пари да стане - пак ще го крада.

 

То да се покрадва добре, ама то няма мярка човешкото око ненаситно, няма спирка, както се е почнало.

Имаме един честен в семейството. Сега вместо да си веем патароците от наемчета ние лапаме мухите. Ей заради това цял живот трием сол на дядо на главата. Йок така било редно. Не ми пука кое е редно и кое не. Ама сега щото било редно не може да ми види очите щото внука му си обра крушите и си опитва нередния късмет зад граница. Вие за канонизиране ли се борите или си мислите, че схеми и далавери единствено и само в бг се правят.
Link to comment
Share on other sites

Не е невъзможно, при доста коли с такива системи се случва. Доста хора го "махат" тоя вид картерна вентилация и си карат без нея.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ми бая мяса на Инфинити/Лексус микс ... ама тая стойка ... и небалансиран дизайн на предницата .... типично УСА

 

_______________________

Иначе дано да е добра кола... колкото повече конкуренти има в средния клас, толкова по-високо ще е нивото... актуалните 3та серия и Це-клас определено са вдигнали много, много летвата за всеки които иска да им вземе част от пазара.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...