Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Съмнява ме, че окачването на тая кола е същото като на останалите. Да не говорим, че "останалите" са все с различни окачвания.
Най-вероятно няма да можеш да вземеш носачите от Опел Аскона и да ги сложиш на "Тесла"-та.

Вие зарежете цената на резервни части. Най-малкия проблем е това. Има време за доставка, а после има и монтаж.
Хората минават обучение за марка, за да могат да работят и да отстраняват проблеми.

Те тук една Алфа Ромео с пробив във въздуховода не могат да диагностицират и оправят, а какво остава за Тесла.
Всичко що не е Голф или БМВ го оправят на късмет нашите "професионалисти".

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Съмнява ме, че окачването на тая кола е същото като на останалите. Да не говорим, че "останалите" са все с различни окачвания.

Най-вероятно няма да можеш да вземеш носачите от Опел Аскона и да ги сложиш на "Тесла"-та.

 

Вие зарежете цената на резервни части. Най-малкия проблем е това. Има време за доставка, а после има и монтаж.

Хората минават обучение за марка, за да могат да работят и да отстраняват проблеми.

 

Те тук една Алфа Ромео с пробив във въздуховода не могат да диагностицират и оправят, а какво остава за Тесла.

Всичко що не е Голф или БМВ го оправят на късмет нашите "професионалисти".

 

И какво да и е по-различното, там топла вода няма за откирване?!?!?! Дотолкова са различни окачванията на останалите, че от една колата да не става на друга. Всички производители ползват едни и същи конструкции, в зависимост от типа автомобил или тяхно решение, ама топла вода няма за откриване там както казах.

 

Иначе за майсторите си прав, че не е ли БМВ или Голф не отбират много, не че и тея ги оправят ...

Link to comment
Share on other sites

Сега разгледах в нета снимки, доста има на окачването. Отпред отдолу ползват два отделни носача, за горен ползват 1 с шарнир, шенкел с извита форма, няколко щангички за укрепване и хидравлични амортисьори. Отзад давата електромотора, с редуктор към тях и полуоски към колелата, долен носач, хидро амота и т.н. Нищо супер специално и иновативно не виждам в тая област.

Link to comment
Share on other sites

Глупости говоритееее... Отидете го кажете на Overdrive например. Стига с тия квартални мохабети.

 

?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Псссст, аре малко по-полека. Отдавна има сериозни сервизи, различни от гаражните. 

Сигурен съм, че вярваш, че си прав.

 

И за да не съм голословен:

 

Мен един майстор ме зарибяваше как щял да ми намери ултра евтина С класа ама съвсем леко ударена и как щял да я оправи почти за без пари - направо на 1/4 от цената и щяла да е супер. Викам му, абе пич, то се усуква купето като се удари, ако само е застъргана, те германците не са толкова тъпи да продават за без пари нещо, което няма проблеми... ужким голям майстор. Мой приятел му се върза и една щета от каското я прави при него. В следствие фаровете почнаха да се самоизключват ей тъй самички. След като ги изключиш и включиш отново се пускат (и къси и дълги), разни други дребни проблемчета ей тъй изскочиха.. обрули го още 2500 за разни такива неща (допълнително), но фаровете продължават да си се държат странно, а "най-готиното" е, че колата вися при него над месец в сервиза. Абе голЕм майстор просто

 

А онова горе с въздуховода си беше напълно реален случай. Леко пукнат въздуховод. Човека обиколи всички известни и неизвестни сервизи в града. Диагностики, замервания, повечето обвинявали газовата уредба. Като разкачал той газовата уредба, а проблема оставал, те пак обвинявали газовата уредба или просто казвали, че не знаят какво е. Никой в крайна сметка не успял да намери проблема и да го оправи.

 

След 1 година колата се продава на части и като се стига до тръбата на въздуховода се вижда, че е леко спукана.

 

На Алфа това. Ако беше БМВ или Голф, можеше и да успеят да го оправят.

 

Българина най-много от автомобили разбира. "Алфа Ромео за нищо не стават."  "На БМВ им е скъпа поддръжката.", "Мерцедеса си е Мерцедес", "Италианците само спагети могат да правят", "Французите само свирки могат да правят" и т.н. Тия реплики поне 30 пъти съм ги чул от различни хора.

 

Ние тука сме нация автомобилисти.

Предубедена и крайно некомпетентна нация от запалени автомобилисти и политолози.

Link to comment
Share on other sites

Аз същото си го мисля цял ден - ако тази кола я изпатка някой селски бек, кой и как ще я оправи, като няма грам части за нея? Иначе едва ли нещо ще й се развали преди първите минимум 7-8 години, а вероятно и след 10 няма да има повреди.

А да ... почти.. с тези дупки поне тампони няма как да не смениш.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, кога се качи на кола, кога ти почерня гъза? Колко сервиза знаеш, в колко си бил и така колко години, та ще ми вадиш представителна извадка, едва ли не за цяла България? Махленски приказки хич не харесвам.  

Link to comment
Share on other sites

Тия Тесли не са за България. Първо, защото няма никаква логика цена от $60,000 да скача на 200,000 лв. и второ, защото я няма инфраструктурата на Тесла с чарджинг станциите, където ти сменят батерията два пъти по-бързо, отколкото се пълни резервоар с бензин или пък където си зареждаш батерията безплатно на суперчарджъра, докато си пиеш кафето или обядваш. За сервизното обслужване вече гледам сте писали. Колкото и здрави автомобили да са, все пак не са неразрушими, особено при сблъсъците по градските кръстовища. Аз лично много съм се навил на новия Model X, но още не е тръгнало масовото производство. Надявам се следващата година Тесла да извадят и нови цени, защото моделите им тук вече са доста често срещани по улиците. Един колега от фирамата си взе модел S и всеки ден го виждам на паркинга.

TeslaS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Само дето никой не държи резервАр от 20 галона на резерва. Дори аз, мишката, го пълня до горе като падне под средата или най-много като остане на 25% пълен. А моя е на половина. 

И аз съм виждал доста електричарки. На предните номера имат едно "Е".

Link to comment
Share on other sites

Чефо, специално за твоята работа едно електрическо кангу ще ти е идеално. Що нещо пари ще спестиш, отделно май имаш право да караш в carpool лентата...

Link to comment
Share on other sites

Аз се надявам час по скоро да я сменя защото вече правя глупости. Ставам и лягам с мисълта за промяна, кандидатствания, едно друго...всичко както си трябва. За сега зелеФ чеп. А за електричарките....дано никога не карам през живота си това подобие на МПС

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, кога се качи на кола, кога ти почерня гъза? Колко сервиза знаеш, в колко си бил и така колко години, та ще ми вадиш представителна извадка, едва ли не за цяла България? Махленски приказки хич не харесвам.  

 

Качих се преди около 10 години.

 

Не е нужно да се опаря, за да не ходя някъде. Дядомраз е написал случай. Аз ти написах още един. Представителна извадка не съм ти извадил изобщо. Казвам, че в България професионалисти почти няма.

Link to comment
Share on other sites

Глупости говоритееее... Отидете го кажете на Overdrive например. Стига с тия квартални мохабети.

 

Like! Overdrive са може би най-цветущият пример :)

Link to comment
Share on other sites

Дай Боже да ходя да си правя там колата, че тогава няма да съм с фИкус...

Link to comment
Share on other sites

Качих се преди около 10 години.

 

Не е нужно да се опаря, за да не ходя някъде. Дядомраз е написал случай. Аз ти написах още един. Представителна извадка не съм ти извадил изобщо. Казвам, че в България професионалисти почти няма.

 

Браво! Два примера с гаражни селяни и в България няма професионалисти! Желязна логика!  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Пример: съседа ми живее в Швейцария от 20 години...обслужва си Мерцедеса само в Балканстар като си идва всяка година по празници и пр. !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...