Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

А колко в крайна сметка ти е данъка на фИкуса? При мен е 45лв, а съм 2004 производство с евро 3 стандарт, вписан в талона.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Значи си пич и ще можеш спкойно да си ползваш намалението :) Сега ми е 47, миналата беше 41, а по миналата 30. За няма и три години почти двойно. Гледаш ги некви пикливи 50 лв, но в началото на годината много ми се насабраха тук 50, там 50 и взех да оставям без пари...

Link to comment
Share on other sites

Значи си пич и ще можеш спкойно да си ползваш намалението :) Сега ми е 47, миналата беше 41, а по миналата 30. За няма и три години почти двойно. Гледаш ги некви пикливи 50 лв, но в началото на годината много ми се насабраха тук 50, там 50 и взех да оставям без пари...

 

Честно казано, след последното плащане на 170 лева данък за 105 понита, тея 45 ми се виждат като манна небесна :lol: Отделно, че никога не съм си плащал данъка в началото на годината...много рождени дни, много именни дни, много празници...не върви да ги дам на общинарите баш тогава  :D

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Моя пък е намален. Май щото колата прехвърли 15г, щото евро стандарт нямам вписан. Каква е логиката, само те си знаят.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Моят евростарндарт даже не го знам какъв е - вероятно е 3 ; миналата година данъкът ми беше около 250, надявам се тази година пак да почва с 2хх, а не с 3хх... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Не знам колите, ама защо офисите са толкова по-скъпи като данък от апартаментите ебаси? Последния път за офис дето е 2 пъти по-малък от апартамента ми искаха 3 пъти по-висок данък... Общо близо 2к данъци ми са се насъбрали - колата, апартаментите, офиса... мъкаааа

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа дали автоморгите, които се намират на Пещерско след кръстовището за Прослав, работят и в неделя ? Или дали има други такива в града, които да работят тогава ? 

Link to comment
Share on other sites

Не си бях сменил ремъците откакто бях купил колата :lol: Та вчера ги смених и като товирхме капака на клапаните вътре се оказа,че е ужас.Всички болтове имаха шапчици от гняс :( Ще видя как ще я чистя.Учудващо хлабините на клапаните си бяха като фабрични :) 

Link to comment
Share on other sites

Струва ми се Голфа да е победител, защото на последната предавка Голфа е на 6000 оборота, а Бмв-то на около 6900, което си е едни 15% по-леко за БМВ, а и да предаваш движение на 4 колелета вместо на 2 има отново разлика. Та Голфа според мен води в този тест.

Link to comment
Share on other sites

Пряко сравнение 0-260 между турбо+предно&задно задвижване и нетурбо+задно задвижване ; голф и БМВ с почти еднакви коне. Турбото си е турбо, ама и атмосферният не се дава.

 

http://youtu.be/SE1K8tDxsCc

 

135i е турбо мотор ;) и освен това Голф еР7 е халдекс 4х4 ... та общо взето всичко което си написал е невярно ;)

 

Ся гледам предно и задно ... ми да беше написал 4х4 ... ебати ... хората в края на работния ден недочитат до край :D

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не е перманентно 4х4 постоянно зацепено http://vbox7.com/play:5836519b виж пасата след 6 минута ;) и в нета има бая инфо.

 

 

Не го давам заради БМВ ами просто щото има и от другите топ марки показани освен тия в горното клипче.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Абе почти като на хонда Realtime като ти превъртят предните колела има хидравличен съединител към вала за задните колеа и той се зацепва.Странното е че тия работи държат на 400whp :lol: 

 

Link to comment
Share on other sites

135i е турбо мотор ;)

 

Е точно туй БМВ било с обикновен шестак на въздух. ;)

 

 

Редакция: Все пак имало турбо - в статията, където го четох просто са се объркали, сега го сверих с друга статия на същата тема.

Link to comment
Share on other sites

Не го давам заради БМВ ами просто щото има и от другите топ марки показани освен тия в горното клипче.

...

 

Това дали може в резюме някъде да се прочете за резултатите от теста че не ми се гледа целия клип? А пък ми е любопитно... доколкото знам XDrive се представя най-добре от всички 4х4 системи, но не съм задълбавал да чета кой знае колко та може и да съм в грешка в случая... като тръгна да сменям авенсиса ще го мисля тогава, но ако ти се пише - драсни в резюме какви са резултатите... моля... :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Затъмнявах миналата година задните стъкла при едни момчета в автосервиз Тракия. Работят с Лумар фолио.

 

send from nokia 5110 using foot fingers

 

 

Link to comment
Share on other sites

Момчета натъкнах се на това - http://prodavalnik.com/unikalno-nevidimo-folio-za-nevidimi-avtomobilni-nomera-karayte-bez-poveche-globi---12-lv-i43968425

, но преди да го купя реших да се допитам до вас да видя, какво мислите!

 

Та, какво ще кажете, да ли върши работа това фолио?

Аз се притеснявам, че в КАТ имат компютърна програма, с която могат да ми видят номера дори и с това фолио...е малко ще си поиграят, докато програмата го обработи и покаже, но ...мен и друго ме притеснява - камерата освен номера нали ти снима и лицето, та по лицето пак има програма, с която могат да те открият.И друго - примерно някъде на стоянка автомобил на КАТ дебне с камера, караш с привишена скорост, камерата те щраква, полицая те спира и ще установи шашмата, като види на монитора замаскирания номер...веднага те спира и оттам вече не знам, на каква глоба подлежа.

Чакам да ви чуя мнението да видим, какво мислите по въпроса, щото ако върши работа си струва това нещо човек да си го лепне - много пари ще спести!

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш,че ако те хванат с това ще изядеш доста по-голяма глоба,а може и нещо по-сериозно от колкото,ако си караш прилично. ;)

Сега примерно,ако е станало както оня ден да вали сняг и да хвърчи върху номера,както беше станало на повечето коли по магистралата ясно.Карал си не си разбрал,че ти става номера на гъз.

 

едит:БЕз да се обиждаш,но тва ми се струва адски тъпо да мислиш колко пари ще спестиш без дори да си направил нарушение :lol: 

Вече не могат да те снимат с подвижна камера така,че трябва само да знаеш къде са стационарните ;) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Момчета натъкнах се на това - http://prodavalnik.com/unikalno-nevidimo-folio-za-nevidimi-avtomobilni-nomera-karayte-bez-poveche-globi---12-lv-i43968425

, но преди да го купя реших да се допитам до вас да видя, какво мислите!

 

 

Ех....що си играеш на дребен мошенгия, не мога да те разбера... За 6 години, от както карам кола, имам една единствена глоба от 50лв за превишена скорост (за 61км/ч при ограничение 50, на извънградски път). Защо ли - ми щото гледам да спазвам някакви ограничения. За чий ч*п ти е тая глупост, при положение, че може да си го нахакаш 3 ката отзад? Ще се състезаваш по пътищата ли или? Карай си спокойно и не се занимавай с тъпотии.

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещаш че някой път се налага да караш бързо ? На мен примерно ми се е случвало през нощта, заради малкия, след 6 месеца ми дойде честитката 450 кинта  за 139 км/ч при ограничение 60. 

Edited by L1v3ruS
Link to comment
Share on other sites

Все пак ограниченията на скоростта в по-голямата си част имат за цел да ти пазят живота и този на околните, а не да ти доят кесията. Аз така си мисля, не знам да не е нещо променено напоследък.

Да кажем, че има чалъм да издокараш системата, ама физиката няма как.

Сега се сещам, че може и една черна лента да си лепи човек на диагонал, та да лъже, че е с колан. Трябва нещо подобно да пусна в Продавалника, все ще се намерят мющерии.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...