Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

В момента не съм в Пловдив и почти нямам нет (ловя го много отдалече), така че вю-линкът отпада. Улицата е "Тодор Влайков" точно срещу входа на стадиона (някъде около номер 10)...широк гараж (хале), в който се вкарват колите и се правят вътре ; само дето съм го правил доста отдавна и не знам дали още правят или ако правят дали са все още там.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колко приблизително струва поставянето на централно заключване и евентуално препоръки къде да се направи?

 

П.П. Относно затъмняването на стъкла - при зададен адрес на Гугъл стрийт вю "ул. Тодор Влайков 16" се вижда кооперацията с една жълта табела. Допускам, че са се преместили, но жълтата табела е "следата" с два номера: О8841678З4 и О8841678ЗЗ.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Както обикновено препоръчвам ЕМК. За цени вече не знам, мина много време откакто правих аз. Но не е нещо страшно. 

Link to comment
Share on other sites

Каква е далаверата от затъмнените задни стъкла? Освен че не се вижда нищо през тях и ти пречи при паркиране? Лятото като пътувате към морето да не им пече МНОГО на тези отзат? 'Щото е много сложно в този случай да се залепи на стъклото една от онези джаджи с вакуумче?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Точно за да не се лепи онова и по-малко жега е в колата. Също така като забравиш нещо на задните седалки барем да не се вижда веднага.

Link to comment
Share on other sites

Определено със затъмнени стъкла е по-добре , дори и предните на някъв нормален % , най-малкото лятото не хващаш таксидийски тен.... Някъде четох че в Пловдив ползвали и метод подобен на "опушването" но не мога да се сетя къде.

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Дам... вероятната причина е липса на масло в хидравликата както беше писал един пич в коментарите или тотално неизправна помпа ... но най-важното ... ЧОВЕКА ОЩЕ ИМА ПАЛЦИ :D

Link to comment
Share on other sites

На твое място бих се радвал, че колата още пали и върви. Спри да ровиш там, където не ти е работа. Ще направиш беля, после ще съжаляваш.

Link to comment
Share on other sites

E хубаво, де ... тая 3 пинова букса не е ли като при БМВ 20 пиновата , само си вземаш преходник и всичко е ток и жица? Кво й е толкова специалното?

Link to comment
Share on other sites

Тц не става с преходник ;) Един колега писа,че е пробвал и не се е получило.Преди 2000 година просто нямат обд2 16 пинова букса...

А аз си мислех,че като е обд2 двигателя ще си има и 16 пинова букса ама адец :( 

Link to comment
Share on other sites

Някой платил ли си е данъка за тази година на автомобила си? Да сравним дали има разлика с минлата година. Тъй като Пловдив се оказа с най-високия процент по-скъп данък, Тотю мамин каза, че от другата година ще има корекции - демек -%?

Link to comment
Share on other sites

Не е ли малко рано да се плаща ? Моя според някакъв онлайн калкулатор излизаше към 214лв О.о 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Някой платил ли си е данъка за тази година на автомобила си? Да сравним дали има разлика с минлата година. Тъй като Пловдив се оказа с най-високия процент по-скъп данък, Тотю мамин каза, че от другата година ще има корекции - демек -%?

 

За тази трябва да си луд да го платиш още сега...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За тази трябва да си луд да го платиш още сега...  :laughing:

Чак пък луд... Аз сигурно ще го платя идния месец. Налага ми се да вадя едни удостоверения за липса на задължения и това излиза там...

Link to comment
Share on other sites

Ти реално наясно ли си, че не го дължиш до края на годината и няма да ти излезе в удостоверението като задължение? 

Link to comment
Share on other sites

Ти реално наясно ли си, че не го дължиш до края на годината и няма да ти излезе в удостоверението като задължение?

Според настроението е. И понеже винаги ме карат да вадя удостоверенията в последния момент, предпочитам да съм платил всичко, за да не стане заради едни пикливи 200-300лв да загубим доста повече поради липса на документи, та освен моите плащам и на жена ми, майка ми и де що роднини се сетя още.

 

Нали знаеш как чичо ми ме прецака да му плащам сметките за парното от 2000-та година насам? Май го споменавах...

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми е ясно че цяла година имам време да го платя. Но логиката им беше, че след последното вдигане не можели да го променят в средата на годината, с едно изречение - ако има промяна тя ще е сега.

Link to comment
Share on other sites

Правих справка в общината, миналата година данъка ми е 27.98 лв. тая ми е 31.45 лв. Нямам Евро 3 и нагоре, под 101 коня, над 14 години ми е автомобила, не би трябвало с новите промени да ползвам и отстъпка за катализатор.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Не пуснаха ли някакъв актуален калкулатор с новите данъци? Че както бяха започнали още от миналата година да ни стряскат как Тотев локално щял да повиши данъците....досега плащах 250, сега ми е интересно колко ще е...

Link to comment
Share on other sites

Днес ми се самоизплати модула за дневни светлини... понеже има проверка на напрежението на алтернатора и не пали ако има проблем. Гледам днес сутринта... не се палят дневните... викам нещо не е в ред... 11.6 ... при нормални стойности 14. Добре, че го хванах на време, че иначе и акумулатора щеше да си замине кротко  и спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Направих и аз онлайн1 справка. Имам +15% спрямо миналата година. Но тъй като в талона не ми пише, че колата има Евро 3 и съм под100 магарета няма да си ползвам отстъпката от -50%. А им е толкова капацитета по VIN да я видят какъв стандарт е...А Мото Пфое и Пежо, като най-гладни искат по ~30 лв за сертификат. ВАГ групата вадят сертификати без пари. За Рено и BMW не знам.

1- кофти при онлайн справката по ЕГН, че ако имате други данъци на ваше име, няма да можете да хванете точно за автомобила си. За детайлно е нужна регистрация, чиято парола получавате лично в общинска администрация...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...