Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Субарника е голяма машина. С моя преди да остане на 1 задвижващо и три търкалящи колелета :D, съм влизал в големи преспи. Бая шоу беше. Жалко, че отиде във вечните ловни полета.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе вижда се колко човечност е останала у нас. Какво да коментираме.

 

Аз вече от доста време не ходя на тия сбирки. От 5г са едни и същи нещата. Миналата година се отбих щото просто беше в Панаира.

 

Оня "бмв форум" си е един прост плювалник, начело с 10 едри моргаджии, т.е. големите батки.

 

Имат хубави събития, от миналата година "трак дей". С инструктори, подготвени пистарки и т.н. Другите събития са за "феновете".

 

А като искаш да изгавриш някой дето има нужда от помощ... Евала, тва.

 

А аз си навъртях едни 1000км с едно пасатче б3, 1.8 на газ... за 2 дни... с заминали главини, не работещо серво и абс... Забавно беше... в Елхово и Тополовград яко са преасфалтирали междуградските... супер е за каране.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума пак за тия БМВ-та, наистина не го разбирам това...Обява: "Продавам БМВ 525, М-пакет, всички екстри, метанова уредба.Приемам бартери за по ефтини автомобили!"

 

48466893_3_585x461_rev003.jpg48466893_5_585x461_rev003.jpg

 

 

М-пакети, лъскави джанти, н'ам к'во си още...и в багажника - метанова бутилка. :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Ми чи кЪ. Лично докато работехме с баща ми на едни хора в блока срещу съда на бул. 6-ти Септември видях един образ в ML с огромни ляти джанти, нископрофилни гуми, десен волан и газова

Link to comment
Share on other sites

Абе няма лошо в пестенето, ама като ще се правиш на голям и взимаш съответната кола със съответните екстри, бъди пич отвсякъде, а не си брой после стотинките за горивото. ;)

Link to comment
Share on other sites

Начи е39 520i е един от най-невървящите и най-лакоми мотори в тва купе. Този модел кола е с край в 2003г, тия джанти са няква брутална изгъзица, а мпакета може да е тайвански... та... говорихме си някакви неща за хората дето си търсят бмв... този е типичен случай. А аз да се похваля, че след поредно премеждия си имам вече друг комплект джанти и нови задни амортисьори. tusudeva.jpg

 

________________________________

Еййй, моя грешка... 525ца е ... 192кс оная горе ... ок, малко по-смислена работа в е39.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

да говорим как някой се прави на голям с почти 20 годишно бмв е леко смешно....що па да няма газ/метан?

 

Щото е кич бе, Васко...щото е "на свинче-звънче" и щото показва чалга-мисленето "ний може да сме с лъснато бмв петица с всички екстри и всяка вечер с него да паркираме току пред вратата на заведението, ама иначе багажника гледаме по-рядко да го отваряме, че се виждат някои издайнически работи...".

Може въпросното БМВ да не е най-точния пример, но се надявам, че си схванал за какво говоря, понеже животът ни е пълен с подобни примери. И аз имам 20-годишен 6-цилиндров форд, който ми гори 12 на 100, ама не съм му набутал 50 кила бутилка в багажника, щото като съм го взимал, съм го взимал да го карам, а не да пестя и ако съм искал да пестя, сигурно щях да си взема фиеста с газова уредба. Така че всяко нещо с предназначението си - бутилки се слагат в багажника единствено с цел пестене на пари, а не за повече вървеж (с изключение на едни мънички :evil ) и като си взимаш нещо лъскаво и/или хабящо бензин, трябва да си наясно дали можеш да го пълниш после или ще е само за заблуда на публиката. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ми явно не си в тон с времената... хората масово си боцкат газчица и метанче на 7мите серии, еС класите, рейнджроувърите и кайените ;)

 

_________________________________

А и другата класика, да нямаш собствено жилище и да живееш в панел за 20 хил евро, но да имаш джип, който като нов е бил 120 хил евра и да го караш събота и неделя основно щото и на газ харчи 30 на 100

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Хах, любимата ми тема е това. 

Може ли някой да ми обясни какво е предимството да караш на бензин пред газ? 

Аз виждам разлика единствено в две неща: 

- газта е два пъти по-евтино гориво; 

- газта е екологично гориво. 

Защо по дяволите се налага да плащам два пъти повече за едно и също нещо, изобщо не разбирам. 

Link to comment
Share on other sites

В Тракия реодвно виждам 1 пич с S500 / PB1001 / който живее в 62 квадрата панелка... Fuck logic.

ами този всъщност е охранител или шофьор. нормален човек със средни доходи, та нормално е да си живее в Тракия.

служебните автомобили се разменят между различните служители и се разкарват на различни места по града от съображения за сигурност.

а когато икономическата обстановка се омаже тотално и боса се окаже финансово импотентен, много от тези служители получават опции за придобиване на подобни движими имущества вместо заплата.

и те така. има си обяснение за всичко.

Link to comment
Share on other sites

Нека не вадим вода от 9 кладенеца, за да оправдаем това, за което говорим. Сигурно има и изключенията, за които говори мобо, ама дори и в този случай пак нещо не ми се връзва...Ако живея в евтина тракийска панелка и бившият ми банкрутирал шеф ми е изплатил всички заплати под формата на S-класа, надали ще продължавам да я карам тая S-класа, щото пак опираме до ситуацията "свинче-звънче". Ако нямаш пари, караш евтина кола, ако си 'дебел' - движиш с кайен...просто е.

Link to comment
Share on other sites

Ми явно не си в тон с времената... хората масово си боцкат газчица и метанче на 7мите серии, еС класите, рейнджроувърите и кайените ;)

 

_________________________________

 

А и другата класика, да нямаш собствено жилище и да живееш в панел за 20 хил евро, но да имаш джип, който като нов е бил 120 хил евра и да го караш събота и неделя основно щото и на газ харчи 30 на 100

Двама познати имам така, изпаднаха им едни пари и скочиха на джипове. После взеха на жените си малки колички и сега не слизат от тях, защото горят по-малко :Facepalm: Единият даже в планината ходи и я потроши, та през носа му излезе иконкомията :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Хората си купуват скъпи коли, за да ходят до заведенията с тях... Иначе не ги карат. Върха на позьорщината.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм съгласен с Midex. Когато човек си взима кола трябва малко да се замисли дали има възможността да я поддържа и храни след това

Нищо срамно няма в газта, но просто не се връзва с някои коли. 

Link to comment
Share on other sites

A, не. И аз ако имах парите да си взема s8 или кайен щях да го карам на газ (2ра ръка кола). Щото не ми дреме за марката и колата. Аз моята кола съм си я купил за да я карам повече от 5г. За това си я карам на бензин. Не искам да й правя ревизия заради газта, не искам да си разкарвам бутилката с мен. И не искам да дам 1500лв за газова система. Предпочитам да си търкалям на бензин. Иначе ще я разкарам. Просто ми харесва тоя мотор и как работи. 
 

Иначе не виждам нищо лошо на каквато и кола да я караш на газ. Само дето тия дето карат 7ци на газ им тропат всички неща по ходовата част, салона е мазало, облепят ги с карбоново фолио т.н. А не ги карат на газ щото им правят много км или нещо такова.

 

Нищо против нямам газта.

Link to comment
Share on other sites

Като човек, който кара личен автомобил само на LPG мога да кажа че икономия няма ама никаква :-) Просто се возя двойно повече за същите пари...Бмв-то дето сте го дали по горе като пример не е точно скъпа кола-обаче на газ върви прекрасно и на дали има будали дето биха го карали на бензин :-) Не виждам нищо лошо в това колата ти да върви на по- евтино гориво,какво има в багажника си е моя работа...

 

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

И аз съм съгласен с Midex. Когато човек си взима кола трябва малко да се замисли дали има възможността да я поддържа и храни след това

Нищо срамно няма в газта, но просто не се връзва с някои коли. 

 

Ами то няма много за съгласяване, защото това са стандартни житейски ситуации. Като изключим яхтите и самолетите - жилището и колата са едни от най-скъпите капиталовложения, които човек прави и е съвсем нормално и жилището, и колата да съответстват на доходите, които всеки има. Да, ама жилището не си го разнасяш под мишница и ако сам не си кажеш, малко хора могат да разберат къде и в какво живееш, докато колата ти я виждат всички и по тая причина доста хора май избиват комплекси и се правят на това, което не са. Просто е противоестествено да се шкаткаш всеки ден (и основно вечер) с кола, струваща тройно повече от жилището ти, а и на всичкото отгоре да нямаш пари да я поддържаш, понеже не само гори повече, но и ремонтите й са по-скъпи от тези на по-нисък клас автомобил.

 

П.П. Ония снимки горе с БМВ петицата сигурно нямаше да ги сложа ако беше с газова уредба щото такива има доста, но гледам я излъскал до последно, а в багажника - метанова бутилка...един вид...съвсем по най-тънката линия. ;)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно м52 мотор с газ и обд комуникация няма разлика във вървежа бенз-газ.

 

Имам един любим Лексъс златист ... от тия най-големите... обратен волан , 4 фара .... тропа целия ... ама собственика му е чок гъзар.

 

А такова е39 има за 4-5хил лв ... вярно, повечето са кочини ама може и свястно да се намери. А тва "всички" екстри е безумие да се каже при БМВ. Листата е толкова дълга, че все има нещо дето липсва.

Link to comment
Share on other sites

Нещо ви е мноо грешна логиката.... да говорим за 1-2 годишна кола с която някой се е изхвърлил и не може да я кара на Бенз е едно и до някъде мога да се съглася че е тъпо, но говорим за 10-15 годишен котор на незнайни километри и за "позьорство" няк'си ми се губи връзката..... особено пък са ми смешни хората обясняващи как е мноо глупаво да караш примерно А8 4.2 на ГАЗ щото тва била лимузина, а в същото време да търкалят Хюндай 1.6 примерно ма се тупат в гърдите че карали на Бенз.... гоУем праз.... 

 

Преди известно време обмислях закупуването на S4 4,2 което задължително щях да карам на Газ.... дали щеше да ми пука че ме мислите за позьор докато карам V8 и цената на 100км ми излиза колкото дизелов кашон който гори 10/100 ? 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

А такова е39 има за 4-5хил лв ... вярно, повечето са кочини ама може и свястно да се намери. А тва "всички" екстри е безумие да се каже при БМВ. Листата е толкова дълга, че все има нещо дето липсва.

 

90% са кочини. Хубавите са по 11-12 000 лв.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...