Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Нали се сещаш че някой път се налага да караш бързо ? На мен примерно ми се е случвало през нощта, заради малкия, след 6 месеца ми дойде честитката 450 кинта  за 139 км/ч при ограничение 60. 

 

Колко често ти се случва това? Всеки ден? Щото на мен ми звучи като - дай да си сложа некво си фолио и след това да си джиткам с колкото си искам, щото не могат да ме снимат. И до колкото си спомням, имаше някакви тестове и такива фолиа не вършеха работа. А през нощта ще си личи от километри, като му светнат едни фарове срещу него. Та катаджията и той хляб иска да яде и като нищо ще вдигне палката да види какво става.

 

И пак ми се вижда множко 140км при ограничение 60, но то е според условията на пътя и състоянието на малкия, съгласен. И аз да съм и аз ще прелетя и после ще си плащам последствията, но това не го правиш постоянно, нали?

 

 

Все пак ограниченията на скоростта в по-голямата си част имат за цел да ти пазят живота и този на околните, а не да ти доят кесията. Аз така си мисля, не знам да не е нещо променено напоследък.

Да кажем, че има чалъм да издокараш системата, ама физиката няма как.

Сега се сещам, че може и една черна лента да си лепи човек на диагонал, та да лъже, че е с колан. Трябва нещо подобно да пусна в Продавалника, все ще се намерят мющерии.

 

 

Е то има - тениска с черна лента :D Някъде бях засичал из нета :lol:

 

Те го -

seatbelt-t-shirt.jpg

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нали се сещаш че някой път се налага да караш бързо ? На мен примерно ми се е случвало през нощта, заради малкия, след 6 месеца ми дойде честитката 450 кинта  за 139 км/ч при ограничение 60.

При подобно положение няма изобщо да го мисля и не е това причина да си вземеш подобно нещо още повече, че е съмнително дали ще върши работа (и ако наистина върши за колко време, щото другата страна също не лапа мухи)

 

От друга страна особенно вечер и през нощта нали си наясно колко видимост имаш и съответно при 150км/час колко метра изминаваш за една секунда, съответно времето ти за реакция т.е. вдигане на крака от газта и натискането на спирачката) колко е, съответно спирачния път колко е и т.н., нали? Защото дори на дълги при тази скорост ти нямаш време за реакция ако на пътя се окаже ударено по-голямо животно примерно (или както на мен ми се случи - в лява лента на магистралата едно куче тип овчарка да се разхожда зашеметено... по средата на лявата лента, а в дясно от мен имаше друга кола и хубаво че като взех да се приближавам към него той видя и кучето и влезе в аварийната та да го заобиколя и аз... т.е. човека имаше бързи реакции иначе изобщо не ми се мисли какво щеше да стане ако не беше се усетил той

 

Не знам дали съм правилния човек да ти чета конско на тази тема, защото съм правил какви ли не глупости и изобщо е искам да се хваля с тях, единствено мога да почерпя, че съм жив и здрав..

Link to comment
Share on other sites

Заеби конското, не се замисляш за тия ралти в такива моменти, поне аз не.. Чистач, не беше единичен случай, случваше се поредни месеци, 4-5 пъти. Говорим за камерата на КЦМ. Лошото е че нещата са навързани, и поради некомпетентността на почти всичко и всеки в комичната ни държавица, човек се принуждава да не спазва редица закони доста често за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

Във всяка държава ще те светне камерката със 150км/ч без значение къде отиваш.

Като е една и съща камера, защо просто не намаляш? Говорим за 500 метра. Колко време ще спестиш?

Link to comment
Share on other sites

Във всяка държава ще те светне камерката със 150км/ч без значение къде отиваш.

Като е една и съща камера, защо просто не намаляш? Говорим за 500 метра. Колко време ще спестиш?

Само в Германия може да не те светне,защото на аутобана няма ограничение и карат с 200 ;) Ама е магистрала,а не като тука да играеш гюбеци до Пазарджик :lol:

 

А тая камера до КЦМ-то не е от вчера,че да те  святка 4-5 пъти ;) 

Link to comment
Share on other sites

Вуксе, като станеш тати ме питай тогава пак същото въпросче. Интересното е че, от 4-5 пъти явно ме е светнала само веднъж.

Link to comment
Share on other sites

Заеби конското, не се замисляш за тия ралти в такива моменти, поне аз не..

В този случай е друго нещо и нямаше да го мисля изобщо, колкото ще да е глобата.

Link to comment
Share on other sites

Заеби конското, не се замисляш за тия ралти в такива моменти, поне аз не.. Чистач, не беше единичен случай, случваше се поредни месеци, 4-5 пъти. Говорим за камерата на КЦМ. Лошото е че нещата са навързани, и поради некомпетентността на почти всичко и всеки в комичната ни държавица, човек се принуждава да не спазва редица закони доста често за съжаление.

 

За съжаление такова ни е положението, че трябва сам да си караш детето до болницата, щото ако разчиташ на линейка...майко мила...

Кофти е да, понякога се налага (надявам се да нямате такива тежки проблеми повече!), но започваме да говорим за конкретен случай, в който става въпрос за малко дете, за човешки живот, а не за келешлък, та има разлика, нали? Както казах по-горе - после си носиш последствията, защото в дадения момент глобата ти е най-малкото, за което се сещаш.

 

Оставяйки конкретния случай настрана - ти би ли си залепил такива неща на номера? Би ли карал вечерно време спокойно, ако знаеш, че отпред, на номера две-три цифри отразяват всяка светлинка, дето се мярне? И през деня ще си караш нормално, защото тогава камерата не ползва светкавица, а пък нощно време ще летиш по булевардите като Фитипалди? Съмнява ме...

Link to comment
Share on other sites

Няма начин да сложа такова нещо аз на номера си.Абсолютно. Мисълта ми беше че от няколко пъти, засега само една честитка ;) А се случваше все по едно и също време на денонощието горе-долу, и все с над 100 км/ч. За мен тази камера или не работи винаги, или не успява поради някаква причина да снима както трябва номера всеки път.

 

П.С. То тия дето летят нощем, си карат така и денем за съжаление. Вече съм тотално убеден че най-калпавите драйвъри на балканския полуостров живеят в и около Пловдив.

Edited by L1v3ruS
Link to comment
Share on other sites

Това дали може в резюме някъде да се прочете за резултатите от теста че не ми се гледа целия клип? А пък ми е любопитно... доколкото знам XDrive се представя най-добре от всички 4х4 системи, но не съм задълбавал да чета кой знае колко та може и да съм в грешка в случая... като тръгна да сменям авенсиса ще го мисля тогава, но ако ти се пише - драсни в резюме какви са резултатите... моля... :)

 

не си чел явно много , най-добрата 4х4 система е Куатро на ауди , след това е субару и след това всичко останало.... хДрайв-а и той не е лош но е пълен с електроники които не са точно другата дума за надеждност. 

 

 

 

 

тва фолио вЕрно ли има заблудени които вярват че работи ? в България камерите не са със светкавица която да "отблесне" във фолиото ,  тва си е една лека подробност обаче.... 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Според мен лендроувър и субаро са номер едно с малко пред куатро.

 

Та мнения много. Важното е да не те остави на пътя.

Link to comment
Share on other sites

Да завършим одисеята с тракащите врати ... има ефект от полагането на изолацийка, вече не тропат. В Бриколаж има битумна лента ако някой тръси. 

Link to comment
Share on other sites

Последно някой иска ли я тая OBD2 bluetooth  джаджа ? или да я продавам :D

едит:Сега се сетих да ви питам горе-долу колко ще излезне пълно автокаско на моята кола ? Трябва ли да имам аларма,че си сложих само дистанционно към централно? 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Я пусни снимки да видя какво представлява? Или линк към модела?

 

__________________________

Някой знае ли къде имат нови гуми, но с по-стар ДОТ. Примерно 2012, 2011г. Че имам някой неща на ум.

Link to comment
Share on other sites

1.jpg

Те тва е.Има и диск към него,но на повечето места дори и в амазон казват,че има вирус в него :D От нета се Сваля Torque и си виждаш всичко в реално време на телефона :) 

Link to comment
Share on other sites

Бях да си карам колата днес за каското, да ми оправят 2-та прага.

Предложиха ми два сервиза. Единия на Кукленско Шосе (на визитката имаше почти всички застрахователни компании, та сигуърно е известен), другия в Ягодово някъде.
Човека каза, че този в Ягодово е по-добре и аз писах него.

Та, някой да е чувал за Стефанов-Автосервиз в село Ягодово?

Отзиви някакви?

Този беше другия на Кукленско: http://chipsaway.bg/chipsaway/bg/home.html

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Сервиза става но взимат доста скъпо.

Боядисвал съм предна броня при тях. Другият не го знам. 

 

 

Тоя в Ягодово се намира на околовръстното на селото.

Като идваш от Пловдив , точно преди селото хващаш в ляво а не през селото.

Пътя те извежда точно на сервиза след 1-2км. 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Мерси.

Ами то скъпото не ме интересува мен реално, защото ще го минавам през застрахователя.
Щом работят ок, значи всичко е наред. Да се надяваме, че всичко ще е наред.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ами аз така или иначе вече избрах. На място ми казаха да избирам и послушах човека, който беше там.
Чакам си възлагателното писмо и я карам.

Мерси за отговора!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...