Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

103.1 не са ли? :lol: ... Всичко е въпрос на сметки.

ЕДИТ: Не ми се пише в момента, щот е дълго, но Теди или Дядомраз го бяха обяснили някъде ДОСТА ПОДРОБНО защо се получава така. С много прости думи: едното го смята като дели 1024, а другото на 1000...

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

103.1 не са ли? :lol: ... Всичко е въпрос на сметки.

ЕДИТ: Не ми се пише в момента, щот е дълго, но Теди или Дядомраз го бяха обяснили някъде ДОСТА ПОДРОБНО защо се получава така. С много прости думи: едното го смята като дели 1024, а другото на 1000...

 

A именно тъпи номера от селски вечеринки и игра на думи. Гигабайт било на 1000 а Г-байт на 1024. Вдигки го на квадрат 2 пъти и ей ти разликата...

Link to comment
Share on other sites

И малките деца знаят (а то си го и пише, ама със ситнички буквички на сайтовете им), че производителите на хард дискове смятат един Gb за 1000 байта... вместо за нормалните 1024. Търговски трикове...

 

Отделно - https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...ost&p=31962

 

частта:

--------------------------------------------

Битове, байтове, сектори, клъстери...

---------------------------------------------

 

... ти казва как и ОС ти краде от хард-диска.

Link to comment
Share on other sites

И малките деца знаят (а то си го и пише, ама със ситнички буквички на сайтовете им), че производителите на хард дискове смятат един Gb за 1000 байта... вместо за нормалните 1024. Търговски трикове...

 

Отделно - https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...ost&p=31962

 

частта:

--------------------------------------------

Битове, байтове, сектори, клъстери...

---------------------------------------------

 

... ти казва как и ОС ти краде от хард-диска.

 

Аз не знам и току що ме светна защо аджеба ги има тия загуби. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Спретнах си голяма тъпотия - без да искам си изтрих всичко в Биткомета - не се усетих, че са маркирани всички торенти... Дори не знам какво изтрих... Яд ме е най-много за Фолаут 3 - статистиката му сочеше близо 2 терабайта уплоуд... Айде сега наново...

Link to comment
Share on other sites

вместо за нормалните 1024. Търговски трикове...

Що пък да са "нормални"? Нали си има система SI, според която кило е 1000, мега е 10^6... Така, че като казват 40G, това наистина са 40G без трикове. Просто са използвали това, че повечето не сме чували за тия работи. Това, че повечето разбираме някаква си система при която основата е 2, какво ги бърка. Пък и те са си я стандартизирали и нея скоро - http://en.wikipedia.org/wiki/Binary_prefix...andard_prefixes

Link to comment
Share on other sites

Тия неща с wikipedia-та ги остави. До един момент караха както трябва и ги даваха в правилните мерни единици. После почнаха с тъпотиите. Бяха стигнали дотам да ти продават 20gb диск за 40 в комплект с програмата stacker и подобни на нея които компресираха информацията автоматично. С големи букви написано 40 GB дисково пространство и после с много малки че трябва софтуер и това се получава в идеалния случай ама може и да не е толкова.

 

AMD после и те почнаха с простотиите като взеха да обявяват как техния процесор е 3200+ (а той работи на 1400мhz обаче бил колкото нам си кой интелски на 3200mhz) - пълни щуротии и прах в очите навсякъде.

 

Ако смяташ че мерните единици на производителите на дискове са верни защо тогава няма нито 1 операционна система която д ги ползва? Отговори ми на този въпрос после ще продължим дискусията кое е правилно и кое не.

Link to comment
Share on other sites

да се оплача, че в този час няма с кой да се напсувам дори... всички спят, някои купонясват, а аз трябва да работя... ама има и добра страна - утре всички ще бачкат, а аз ще си спя сладко сладко :Р

Link to comment
Share on other sites

да се оплача, че в този час няма с кой да се напсувам дори... всички спят, някои купонясват, а аз трябва да работя... ама има и добра страна - утре всички ще бачкат, а аз ще си спя сладко сладко :Р

 

Има има... ама бачкат не са айляк кат' тебе.

 

За спането не си особено прав. Ако си карък ще се случи някой комшия да кърти плочки или да закача картини или комшийката да чука пържоли... после ти спи ако можеш :)

Link to comment
Share on other sites

Има има... ама бачкат не са айляк кат' тебе.

 

За спането не си особено прав. Ако си карък ще се случи някой комшия да кърти плочки или да закача картини или комшийката да чука пържоли... после ти спи ако можеш :)

 

то и аз бачкам, не съм много-много айляк :)

иначе да ти кажа след нощна смяна, ако ще и до главата ми да къртят с хилтито - не отварям очи :D :D поне първите 2-3 часа :D

Link to comment
Share on other sites

98

380

честито :)

И как се очаква да си оспориш сметката като не знаеш в кой ден са дошли, а от тогава си върти още кой знае колко дни електромера?!

Link to comment
Share on other sites

Хавата е, че от нова година има нови цени на тока. Инкасаторите са минали през декември и са отчели по-малко ток от изразходвания. През януари минават и освен, че засичат тока около коледа и нова година за януари(по регламент), си прибавят и токът, който е израсходван през декември, а те не са го отчели тогава. Съответно получаваме тези разлики. Нищо не може да се направи, понеже този ток си е изразходван и електромера си показва правилно. Номера е, че не е изразходван всичкия през януари, но електромерът не засича по дати... Единственото решение е, всеки месец да се научим да си засичаме изразходвания ток и като забележим, че са ни отчели по-малко от колкото сме изразходвали, да подадем жалба(или там каквото се вика) да ни го засекат пак - пред нас!

Link to comment
Share on other sites

Ако смяташ че мерните единици на производителите на дискове са верни защо тогава няма нито 1 операционна система която д ги ползва?

Да, мерните единици на производителите са "верни". А на ОС са неверни, щото забравят по 1 "i" между двете главни букви.

Link to comment
Share on other sites

Какви са новите цени?
Странно! Май няма увеличение, или поне аз не намерих никъде информация. Баща ми така ми каза. Явно се е объркал нещо. Съжалявам за недостоверната информация.
Link to comment
Share on other sites

Да, мерните единици на производителите са "верни". А на ОС са неверни, щото забравят по 1 "i" между двете главни букви.

 

Само това ще да е даааа... пустия му Бил Гейтс - той не може и да смята - ето 2+2*2 прави 6 а не 8 както аз смятам с калкулатора... Техните специалисти не спят по цял ден искам да ти кажа. Просто системата не е идеална и нещата могат да се тълкуват по много начини, иначе досега някой щеше да има осъден и щяха да са си ги оправили - те американските адвокати и без това се чудят от кой да смъкнат някой долар водейки кое от кое по-безумно дело...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не се карайте и не се правете на остроумни... ще се убодете...

 

Мерните единици и на едните и на другите са верни. Просто при хардовете и при ОС се използват РАЗЛИЧНИ мерни единици. Излишно е да спорите. Основата на тази която използват производителите на хардове е 10 - чете се кило, мега, гига и прочие. За да се различава от нея другата мерна единица не използва кило, мега, гига и прочие... и няма как да използва кило, когато има предвид 1024, а не 1000 единици.

 

Вместо да се правите на отворени и остроумни попитайте Гугъл или СИ. Всичко е описано и стандартизирано.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

... и няма как да използва кило, когато има предвид 1024, а не 1000 единици.
Малко офтопик, ама си спомних един стар виц за разговор (през хиперинфлационните години) между двама програмисти:

- Дай 1000 лева назаем.

- Ти пък 1000! Дай направо да ги закръглим на 1024!

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Мерните единици и на едните и на другите са верни. Просто при хардовете и при ОС се използват РАЗЛИЧНИ мерни единици. Излишно е да спорите.

Да, използват различни единици, но използват ЕДНАКВИ означения (GB, MB, kB), което си изглежда конфликтно. И май-май, не хардовете са в гъза.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...