Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Вземи си доберман или родвайлер! Това са пазачи - отлични!

 

sandman, благодаря за съвета. Дано jozo те послуша. Аз лично харесвам кучета, които не са издържали изпита за котка. Например чихуахуа :)
В никакъв случай не си взимайте хъски! Ще ви побърка! Хубаво мислех да си взема лабрадорче... Ама каквото е - това е! Да е жива и здрава, пък с другото ще се борим!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Споко бе, момък! Всяко куче минава фазата с ръфането и дъвкането. ПОтърпи докато смени зъбките и си готов. Като гледам обаче го гледаш вътре.... много ядове ще береш...

Link to comment
Share on other sites

Споко бе, момък! Всяко куче минава фазата с ръфането и дъвкането...
Почти всяко!

Постоянно чета във форума за сибирски хъскита - там ме "успокоиха", че това не е само докато са малки - това е цял живот! Даже едно момиче разправяше как си мажат ръцете с мастика, че да не ги хапе кучето им... :wacko:

 

Не се оплаквай, вземи си жена в къщи и тогава ще разбереш колко ти е кротко кученцето tongue.gif

Ха-ха! Упорито избягвам това действие...

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

За Хъскитата не знам, но Ерделите също се славят като много своенравни кучета. И пак успяхме да ги "вкараме в релси" два броя. Като прекали с хапането - плясваш го с един свит на руло вестник (не е хубаво да се бие директно с ръце/крака), колкото(докато) да разбере, че не трябва. Ако си достатъчен инат (като мен и родителите ми) в някой момент песа разбира кой е главатаря на домашната глутница. Защото всяко куче по презюмция смята, че то е главатаря на глутницата и е добре още като малко да разбере, че греши. За да не си мажеш ръцете с люти чушки, столовете с чесън, цветята с мастика и подобни народни рецепти... Щото сега е малко, но като порастне...

Ако пък живееш с утопичната идея за възпитаване без пошляпване... успех. Препоръчително е, кучето да не свиква да хапе на кръв стопаните си.

Link to comment
Share on other sites

Оооо, хич не мисля, че не трябва да се бие! На ден по 5-6 пъти яде бой от вестника - никакъв ефект! Вчера, в рамките на 10 минути я бих 3 пъти за едно и също нещо! След 3-тия път абсолютно умишлено отиде и пред мен започна да рови в саксията. Последва затваряне в банята за 40 минути. Като я пуснах се кротна за 1-2 часа и пак си почна да си прави каквото си иска. Днес пак беше разровила пръст и я беше посипала по килима. В момента, в който влязох в стаята, се изтреля зад фотьойла, аз я измъкнах, наврях й муцуната в разровената пръст и я набих - доста сериозно! Отидох да взема четката да измета и като се върнах, започна да скача около мен и да си играе с четката - все едно нищо не е станало. Всеки път като ме ухапе по ръката я шляпвам по муцуната. Тя да демонстрира, че е разбрала, започва да ми ближе ръката и постепенно започва пак да хапва, първоначално лекичко, после все по-силно...

Абе на тези големи кучета им е терсене в апартамент.Друго си е да има двор,да гони котки...аз така си мисля :rolleyes:
Хъскитата са средна по големина порода. Както споменах - и доберман сме гледали в апартамент - никакви проблеми! Още повече хъскитата са северна порода. Есента, зимата и пролетта - ок на двора, ама лятото? В апартамента поне ще си е на климатик цяло лято, живот и здраве. Пък и в този сайт пише, че са социални животни и обичат да са сред хора. На двора ще е по цял ден сама...
Link to comment
Share on other sites

Егати и абсолютно насраната Виста. В един момент реши просто да дава син екран още в началото при зареждането на някакъв смотан драйвер за дисковата подсистема. На всичкото отгоре нов софтуер не е инсталиран през последните поне два месеца. Иначе Вистата и лаптопа са буквално от четири месеца. Ако не беше брокерския софтуер, който използвам за да ми носи доходи, щях отдавна да съм затрил всичко виндовско на този лаптоп. Гадните копелета не предлагат версии за Линукс, мамка му. :devil

 

Ха добредошъл в клуба...

 

На мен ми врътна подобен номер - зарежда черен екран с мишка... и нищо друго... няма десктоп, няма таск бар, трипръстната комбинация не действа - не можеш нищо да направиш. Това на Виста с офис пакет и Аутодеск - нищо друго и нищо излишно и нищо съмнително. Ако опиташ да стартираш в сейф мод - същата работа - черен екран и мишка и нищо друго. Няма никаква оправия. Repair нищо не прави - минава през всичко, бодро рапортува, че проблем няма и айде... Просто можеш да скърцаш със зъби и това е. Решението на Майкрософт за този проблем - инсталирайте Виста отново или паралелно. Само дето не можеш паралелно - тъпите Дел слагат всичко на един дял. Не можеш да стартираш ъпгрейд инсталация - тя тръгва само ако я пуснеш от зареден Уиндоус. Остава ти само чиста нова инсталация...

 

Добре че има Линукс... Заредих си System Rescue CD, маунт-нах дял от сървъра и прехвърлих всичко важно на него... после преинсталирах.

 

Шибаното недоразумение Виста...

 

И всичко това след четвъртъка, в петък сутринта... сещай се какво е причинило тая хубост... тъпия авто-ъпдейт на Майкрософт...

 

Собственика на лаптопа се закани да им напишел писмо и да искал компенсации... смях... разпечатах му EULA-та и му я дадох да си я прочете... Много се впечатли, как те отхвърлят всякаква отговорност за малфункции или загуби на ивформация или каквито и да били други загуби причинени от тяхната ОС. И вика - добре де, аз за какво съм им платил толкова пари?! Те ми скапват лаптопа... Техния съпрот не може да ми помогне... аз си губя всичките проекти от лаптопа, и дори не мога да ги осъдя за компенсация за вредите дето са нанесли!!

 

Тоя същия гъз не пожела да му направим файл сървъра на Линукс, хвърли 3000 лева за Уиндоус 2008 точно с тоя мотив - Линукс кой щял да го поддържа и кой щял да е отговорен за него... Сега аз го питам дава ли си сметка, че номера с лаптопа утре може да му го врътнат и със сървъра и ще си хапе гъза... Стана жълт. И май ще има бекъп сървър на Линукс скоро...

 

 

За тоя черен екран скивайте само какво става:

 

http://www.google.com/search?hl=en&q=v...a+black+screen+

 

само искам да обърнете внимание от кога са първите споменавания на проблема... и майкрософт си го мести от единия крачол в другия и пет пари не дава...

 

това никога не може да се случи с Линукс - да се знае за проблем и да стои не-фикснат година...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Дам, трудна работа е това.Боя с вестник и при жените няма особен ефект.И за тях казват, че са социални животни :D

 

Сериозно сега, наистина ли тези хъскита хич не хващат обучение?

Link to comment
Share on other sites

Хващат, но с мноооого зор, търпение и време.

 

Аз до сега проблемите, които съм имал с Виста са, че не тръгват някои програми. Даже мисля да си закача още един хард с ХР. Но като чета вие какви проблеми сте имали - май е въпрос на време да изрева и аз!

Link to comment
Share on other sites

И всичко това след четвъртъка, в петък сутринта... сещай се какво е причинило тая хубост... тъпия авто-ъпдейт на Майкрософт...

Мдам, просто няма какво друго да е, освен някой от тъпите им ъпдейти, който на всичкото отгоре се е набъркал толкова надълбоко, че даже и в сейф мод не подкарва. Сега се чудя дали просто да не инсталирам едно XP и да го подкарам във виртуален режим и да не се занимавам повече с глупости. :devil

Link to comment
Share on other sites

Мдам, просто няма какво друго да е, освен някой от тъпите им ъпдейти, който на всичкото отгоре се е набъркал толкова надълбоко, че даже и в сейф мод не подкарва. Сега се чудя дали просто да не инсталирам едно XP и да го подкарам във виртуален режим и да не се занимавам повече с глупости. :devil

Не работи ли с XP тази програма?

 

Искам да се оплача, че няколко дена не е спряло да вали сняг :angry1. Аз се надявах на пролетно време и да минаваме вече към летните жеги а то какво стана.

Link to comment
Share on other sites

Не работи ли с XP тази програма?

Работи разбира се. Просто исках да се придържам към така или иначе платения лиценз за Виста, но вече окончателно съм убеден, че повече този боклук няма да го сложа посмъртно.

Link to comment
Share on other sites

Downgrade към ХР - не губиш лиценза... зависи все пак какъв ти е лиценза на Вистата, но мисля че всичко над Хоум ти дава право да инсталираш ХР. След инсталацията едно обаждане на Майкрософт и си активираш ХР-то съвсем легално с лиценза на Вистата.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Колкото и да не ми се иска в случая с Виста не мога д не призная че не ме кефи и това е. Досега 2003-ката си ми работи толкова години стабилно а Вистата така я омазаха...

Link to comment
Share on other sites

В Каршиака на ул. Брезовска нямаме вода....добре, че имам достатъчно бира :(

В Тракия и ние нямаме.Бахти.Май ще ходя да лягам,че тъпо.

Link to comment
Share on other sites

В Каршиака на ул. Брезовска нямаме вода....добре, че имам достатъчно бира :(

В целия град няма вода :blink: .Аз съм в Мараша-тук нямаме(с още двама приятели си чатя и те нямат),в съдийския също няма и сега ти ми казваш че в Каршиака също няма...баси мамата :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на центъра и имам ... който няма да взима една хавлия и дрехи и да пристига

 

а да .. и да не забравите 5 лева за входа :lol:

Link to comment
Share on other sites

В целия град няма вода :blink: .Аз съм в Мараша-тук нямаме(с още двама приятели си чатя и те нямат),в съдийския също няма и сега ти ми казваш че в Каршиака също няма...баси мамата :wacko:

 

Е айде сега - в Мараша си има аз се изкъпах одеве...

 

Rumbata, ето поне за пиене имате как да утолите жаждата, пък за миене - ми няма да се миете и това е :)

Link to comment
Share on other sites

Е айде сега - в Мараша си има аз се изкъпах одеве...

 

Rumbata, ето поне за пиене имате как да утолите жаждата, пък за миене - ми няма да се миете и това е :)

Трима човека от мараша нямаме...всички сме около РПУ-то.Ти къде точно се намираш :)

Link to comment
Share on other sites

Трима човека от мараша нямаме...всички сме около РПУ-то.Ти къде точно се намираш :)

 

Току-що проверих - май просто защото съм на нисък етаж и имам но е слаба и явно върви на спиране. Пу да му се не види - мразя такива ситуации. Дано утре има че е гадно без вода :(

Link to comment
Share on other sites

В каршияка няма вода! В Прослав - също. Казаха ми, че и в град Стамболийски също няма! Що ли си мисля, че пак паднаха 5 снежинки и - бетствено положение! Сигурно се е вдигнало нивото на Марица и e наводнила помпите... Снегът ни изненада! :)

Link to comment
Share on other sites

И в Коматево водата е на спиране :blink:

Ама нищо има сняг ще разтопяваме и ще оцелеем :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...