Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moje i dvete da ti pravqt nomera :) Kakvi nomera ti pravqt, moe da pomogna eventualno.

 

 

Ъхъм, я се оплачи по-подробно пък може и "лекарство" да ти предпишем :) Не е като да не сме ги виждали тез 2те :)

Debug-вам си една СП и влизам в друга, която се изпълнява в нея. Та там имам един FOR SELECT в който имам друг такъв. И втория ту вижда, че има данни в една таблица, ту ги прескача. За 6 пъти прави така вижда, не вижда, вижда, не вижда, вижда, вижда. Параметрите са едни и същи за SELECT-a, но прескача.

Отделно, че ми гръмва с нарушен FK за запис който е там. Който не се трие :angry1

Имам съмнения, че нещо LEAVE ми прави номера. Използвах го във втория FOR SELECT, за да не превъртам всички записи, които ще ми извлече, когато вече не ми трябват. Сега вместо него използвам един IF в началото на вложения FOR SELECT и всичко, което се прави от него го сложих в тялото на IF-a. Сега минава всеки път, ама ми превърта всички записи, независимо дали ми трябват или не. А аз искам да си го сместя, да е малко по-бързо, ама..... :angry1 Сега се чудя дали да не пробвам с курсор, барем стане.

То определено IBExpert-a има проблеми когато от една СП влезеш в друга(няколко пъти го засичам с различни версии), но явно има и проблем с LEAVE или това е проблем на Firebird-a

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Колежки или ученички?

Жените стават усойници и пепелянки след една определена възраст, така че сещай се ;) От децата нямам оплаквания, големи са сладури.

Link to comment
Share on other sites

Debug-вам си една СП и влизам в друга, която се изпълнява в нея..................

 

Да си забравил да затваряш курсора преди LEAVE-a? Поради Transaction Isolation-a евентуално да се локват някакви записи нещо? Пробвай също така да свалиш някакви update-и нещо...

Link to comment
Share on other sites

Да си забравил да затваряш курсора преди LEAVE-a? Поради Transaction Isolation-a евентуално да се локват някакви записи нещо? Пробвай също така да свалиш някакви update-и нещо...

Значи там където използвах LEAVE- няма курсори. И това се случва във вложения FOR SELECT - с него излизах за да не върти много, но първия си продължава.

С последни версии съм и на двете. На IBExperta най-редовно свалям новите ехе-та публикувани в руската част на сайта, че те официална изкарват веднъж в годината.

Ама нещата клонят повече към бъг в дебъгера на IBExpert, че като пусна процедурата със същите параметри през Delphi приложението и минава, а при дебъг гърми.

Link to comment
Share on other sites

Значи там където използвах LEAVE- няма курсори. И това се случва във вложения FOR SELECT - с него излизах за да не върти много, но първия си продължава.

С последни версии съм и на двете. На IBExperta най-редовно свалям новите ехе-та публикувани в руската част на сайта, че те официална изкарват веднъж в годината.

Ама нещата клонят повече към бъг в дебъгера на IBExpert, че като пусна процедурата със същите параметри през Delphi приложението и минава, а при дебъг гърми.

 

Няма да е първия случай в който нещо гърми при определени обстоятелства като дебъгване (или пък не гърми само когато го дебъгваш)...

Link to comment
Share on other sites

Пък на ренгена днеска се оказа че левия ми крак е зле , след работната злополука в неделя и ся 10 дена рехабилитация и навънка излизам с бастунче :cry . Ся и брада като ми порасне и ще съм ептен др.Хаус ...

 

пп. И съединителя го натискам с петата :(

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Пък на ренгена днеска се оказа че левия ми крак е зле , след работната злополука в неделя и ся 10 дена рехабилитация и навънка излизам с бастунче :cry . Ся и брада като ми порасне и ще съм ептен др.Хаус ...

Лошата страна на нещата, зле е и това не е хубаво.

Добрата страна на нещата, ще се (дано) оправиш.

Комичната страна на нещата, ще приличаш повече на Хаус според мен.

:)

Link to comment
Share on other sites

Де*ба, хубав ден, кофти вечер, ама направо толкова нас*ана, че думи нямам. Не знам дали ви мирише на 50 км. от Пловдив... Сигурно да, не е от тялото, а от настроението ми :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Ти готвиш по-добре от мен, сигурно знаеш какво е чувството.

 

Едит : Аз знам, че е по-добър в това отношение... ;)

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Докато ви чета и огладнях... а обичам фасул... и зеле обичам... и сърми в тоя ред на мисли... а НЯМАААААААА :(

Съжалявам за ОФФ-а : Предлагам да направим офанзива за събиране на любимите гозби на Дядо Мраз. Аз давам началото. Дядо, да пратя ли по куриер? У нас има фасулец... :bgrin:

 

Едит : Дядо, хубав е бобецът. Аз не умея да готвя особено много, майка ми го е правила. Аз люто не обичам, но днес опитах 2-3 люти чушлета, така че може и да съм конкуренция на Антарес по подпръцкване :) Хихих

Таксита колото искаш. Ако ти се чака, утре със Спийди и наложен платеж.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Съжалявам за ОФФ-а : Предлагам да направим офанзива за събиране на любимите гозби на Дядо Мраз. Аз давам началото. Дядо, да пратя ли по куриер? У нас има фасулец... :bgrin:

 

Господ да те поживи дедовото. А като знам откъде си и как в Национал-а правят един боб дето всеки път преяждам с него - казвай кога тръгва таксито!!!

 

Ти пържени чушки от туршия ял ли си?С ракийчица, дамашна мека, нежна...като женска ласка?!

 

За туршия с пържени чушки чувам за първи път но цялата картинка както я описваш ми харесва изключително много :)

Link to comment
Share on other sites

Господ да те поживи дедовото. А като знам откъде си и как в Национал-а правят един боб дето всеки път преяждам с него - казвай кога тръгва таксито!!!

За туршия с пържени чушки чувам за първи път но цялата картинка както я описваш ми харесва изключително много :)

Баба ми прай такава туршия...пълни чушките със зеле-хубаво става(ама не мисля че чушките са пържени... :bgrin: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Абе само на мен ли интернета от евроком е толкова бавен, че трябваше да изпия 3 кафета и да изпуша 10 цигари докато ми отвори форума ?

Link to comment
Share on other sites

....а на мен днес ми извадиха мъдрец :( и за вадене, 2 упойки и снимка в Изидент ми взеха 54 кинта, щото здравната каса вече не поемала мъдреците.....все едно не са зъби, а ми никнат някъде по задника :devil

 

 

И аз трябва да ходя да ми махат скоро та да попитам забавно ли е :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Абе само на мен ли интернета от евроком е толкова бавен, че трябваше да изпия 3 кафета и да изпуша 10 цигари докато ми отвори форума ?

При мен се държи нетЯ :)

 

И аз трябва да ходя да ми махат скоро та да попитам забавно ли е :bgrin:

По-забавно е да ти вадят непоникнал мъдрец, както беше в моя случай :), а после една седмица се забавлявах с отекла буза и шевове в устата. Като чуя думата зъболекар и настръхвам...

Link to comment
Share on other sites

Баба ми прай такава туршия...пълни чушките със зеле-хубаво става(ама не мисля че чушките са пържени... :bgrin: :lol: )

 

Ако не се бъркам това се нарича царска туршия и чушките трябва да са камби а не обикновени прави чушки! Ако знаеш как върви и с вино и с ракийка тази туршия... малееее :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...