Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....а на мен днес ми извадиха мъдрец :( и за вадене, 2 упойки и снимка в Изидент ми взеха 54 кинта, щото здравната каса вече не поемала мъдреците.....все едно не са зъби, а ми никнат някъде по задника :devil

 

Пак тънко са ти взели... Като знам на жена ми някои колеги какви цени вадят...

Link to comment
Share on other sites

бъркаш се... и се прави с прави чушки. не пържени.

 

То аз досега не бях чувал за туршия с пържени и още чакам рецептата от човека който я спомена (не ми се рови да проверя кой). Пък ако даде и малко за мостра ще е най-добре :)

 

Иначе имаше една туршия с камби и те се пълнеха с разни работи - зеле, моркови... Може и да не е царска но си беше много вкусна!

Link to comment
Share on other sites

царската се прави с камби, но не ми е известно да се пълнят тези камби.

освен това в царската освен камби, зеле и морков има и какво ли не още...

 

туршията с пълнените чушки се прави с обикновени прави широки чушки. вътре напълнени със ситно нарязано зеле и настъргани моркови, кервиз (може и чесън) и плътно наредени една до друга. марината в момента не помня какво съдържаше, но ще си спомня. това и нарязани на четвъртинки малки зелени доматчета наложени с цели скилидки чесън и наситнен копър в олио и оцет - е те това са мезетата...

Link to comment
Share on other sites

Ся огладнях заради вас!

 

Изгубих си гласа и ще пропусна първия си концерт, на който щях да свиря и пея :( Много съм нещастна.
Това е, защото не си споменала тук, че да дойдем да те слушаме! :rolleyes:

Иначе, сериозно, това се дължи на притеснение най-често!

Link to comment
Share on other sites

"Измиваме добре големи широки чушки, изваждаме им семето. Изчистваме няколко зелки, нарязваме ги на дребно заедно с няколко килограма моркови и карфиол. Посоляваме и нарязваме малко магданоз – разбъркваме всичко. С тази смес пълним чушките. Нареждаме ги в подходящ съд. Приготвяме саламурата от 3 литра вода, 2 литра оцет и сол, колкото може да понесе. Поливаме чушките, докато се покрият. След 3-4 дена преточваме сока по 2 пъти в седмицата (всичко 4 пъти). Слагаме отгоре лозови листа и затискаме с чист камък."

 

това е общо взето рецептата, но карфиола е добавен от момата съвсев произволно - в оригинала няма карфиол. тънкостта която съм позабравил е в претакането на саламурата... и наистина туршията става готово много бързо - не се чака от октомври до коледа... все пак колкото повече поотлежи толкова по-убаво... а и може да си я направите по всяко време на годината...

Link to comment
Share on other sites

Изгубих си гласа и ще пропусна първия си концерт, на който щях да свиря и пея :( Много съм нещастна.

Трябваше да дойдеш да те запиша и после щях да ти дам само акапелата да си я ползваш със свиренето...като музикант с практика (теб имам предвид), съм сигурен, че буфосинхронадата няма да ти е проблем... :lol:

 

Майтапът настрана...пожелавам ти по-бързо връщане на гласчето, много аплодисменти на финала и най-малко 3 биса. :punk :D

Link to comment
Share on other sites

бъркаш се... и се прави с прави чушки. не пържени.

Точно с камби я прави...незнам как се казва точно :bgrin:

 

Дедомразе...знам как върви с ракийка...знам :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дедомразе...знам как върви с ракийка...знам :lol:

 

Това е по-скоро за темата с хвалбите но на Пампорово след един запой с такава туршия... един мой приятел който пи по-малко още има кошмари относно миризмите в стаята 1час след като сме се натръшкали :lol:

Link to comment
Share on other sites

Помисли си пак ;).

 

На 80% същото. Навремето като изкъртихме дограмата и бях 2 дни без прозорци - 100% същото. Сега разрушенията са contained inside, което е още по-лошо. Преди 5 минути приключихме с чистенето за днес.

Link to comment
Share on other sites

За чушките :) начи вадят се от туршийката и за запържват в оливце в което преди това е имало мъничко чесънче и си го изкарал преди чушчиците ;) невероятно е.Хем киселки, хем леко чесновки...и една хубава ракийка като има и трябва жената да те спира, че да не омекнат колената за после :D :D :D

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не стига, че цяла вечер до късно чистих къщата-Сараево, ами продължих и насън, и то с по-голяма :angry1 Утрепах се, настинах и цяла нощ хърках като пиянде, щото носа ми беше запушен! Мразя да не мога да дишам :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ако седиш с него само за да може да ти включват система като ходиш до болницата, а не си постоянно със система - вземи го махни. Утре ще ти сложат нов. Може да са натиснали някой нерв

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ако седиш с него само за да може да ти включват система като ходиш до болницата, а не си постоянно със система - вземи го махни. Утре ще ти сложат нов. Може да са натиснали някой нерв

Не искам да рискувам пак да ме дупчат докато ми намерят вена. Тази поне работи.

Link to comment
Share on other sites

Тези неща не са правени за да играеш на баскетбол с тях така че стой мирно и не мърдай особено ръката че да не пробиеш вената от другата страна. Ако е станало много синьо наоколо най-вероятно вече се е пробила - по-добре се обади и питай дали е нормално чак толкова да боли...

 

Не стига, че цяла вечер до късно чистих къщата-Сараево, ами продължих и насън, и то с по-голяма :angry1 Утрепах се, настинах и цяла нощ хърках като пиянде, щото носа ми беше запушен! Мразя да не мога да дишам :angry1

 

Много кофти така, аз всеки път като отида до София после носа си го чистя със sterimar... мислил съм да взема от някое АК 47 шомпъла че да го прочистя по-добре но не се сещам откъде да си набавя АК47 :confused

Link to comment
Share on other sites

...Може да са натиснали някой нерв
Невъзможно!
...че да не пробиеш вената от другата страна...
Невъзможно!

 

Това, което се намира в момента във вената е мека и гъвкава тръбичка, която, нито може да притисне нерв(те първо са много по-дълбоко и второ биха се повлияли по същия начин и от самата вена), нито може да пробие вената! Ако мястото посинее, то е в следствие от пробиване или разкъсване на вената още при самото поставяне на абоката(източника). Причината мястото да е болезнено(при едни повече, при други - по-малко) е, че все пак, тръбичката не е толкова пластична колкото вената и при прегъване на вената се получава контакт и си боли. Не мисля, че има някакъв сериозен проблем, но все пак не съм лекар - добре е да се допиташ до лекар(утре примерно).

Link to comment
Share on other sites

Верно е така, жена ми току-що ме поправи че съм бил в грешка и отдавна не били такива каквито си мислех. Не че това променя нещо работата със стоенето без да се мърда особено... даже да не боли е изключително неприятно да мърдаш докато в ръката си имаш забито нещо...

Link to comment
Share on other sites

Много кофти така, аз всеки път като отида до София после носа си го чистя със sterimar... мислил съм да взема от някое АК 47 шомпъла че да го прочистя по-добре но не се сещам откъде да си набавя АК47 :confused

За АК 47 попитай маниака на тема Оръжия Атанас а.к.а Grimjaur. А за носа - каква София, какви 5 лева? Това беше вследствие на бедствието наречено "Майстори в къщи". Сега разбирам тежестта на клетвата "Майстор да ти влезе в къщата!", а този почти беше забравил да излезе! Добре, че вчера го изгони Виден... (ДаТоНик се прекръства)

 

Едит: Ааа, Снежко, за какво са ти го сложили този абокат! Нали само гласа ти беше изчезнал?

Edited by DaToNik
Link to comment
Share on other sites

Едит: Ааа, Снежко, за какво са ти го сложили този абокат! Нали само гласа ти беше изчезнал?

Ами и аз си мислех, че не е нищо особено, ама като отидох на лекар и ми каза, че имало някакъв оток и било от вирус, защото доста хора били отишли като мен без глас. Та за да не слезне надолу и да направи поразии ходя на системки. На мен гърлото си ми е слабо място и винаги всичко там ме удря. Миналата година минах през бронхит ей така уж от нищото, уж бях почти здрава и като ме видя лекаря и веднага ми сложиха системки именно заради предишните заболявания. Казаха, че трябва да се лекува до край всеки път, за да не се влошава с годините.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...