Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Дядо, така се води предмета - Висша математика I част.Аналитичната геометрия и производните са лесна работа - и те са в кюпа иначе :)

 

Чефо, сигурно имаш предвит Теория на вероятностите и Статистка :lol: Все още не съм имал досег до тях :unsure:

 

п.п.възпитаник съм на езикова гимназия все пак - бъдете снизходителни :laughing:

 

на мен това ми беше 4-та математика(статистикита) ако не се бъркам. бяха ми разделени на 4 части и във втора имахме функции и интеграли, в трета също, а в чевърта за затегач бяха още по-зле(функциите) :lol:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Чефо, сигурно имаш предвит Теория на вероятностите и Статистка :lol: Все още не съм имал досег до тях :unsure:

 

Статистиката е мъгла работа но беше приятна. Дискретната математика още повече. Диференциалната геометрия и особено диференциалните уравнения си бяхя е***и капаците. Толкова извъртяни неща рядко може да се измислят.

 

п.п.възпитаник съм на езикова гимназия все пак - бъдете снизходителни :laughing:

 

И аз... и какво от това - имаш закалка много или малко все пак не е като да са те оставили да си клатиш краката 5 години и после да ти подарят дипломата за средното...

Link to comment
Share on other sites

Статистиката е мъгла работа но беше приятна. Дискретната математика още повече. Диференциалната геометрия и особено диференциалните уравнения си бяхя е***и капаците. Толкова извъртяни неща рядко може да се измислят.

И аз... и какво от това - имаш закалка много или малко все пак не е като да са те оставили да си клатиш краката 5 години и после да ти подарят дипломата за средното...

 

статистиката е тото :lol:

 

диф. у-ята.......сиктир ве. кому са нужни :lol:

Link to comment
Share on other sites

на мен това ми беше 4-та математика(статистикита) ако не се бъркам. бяха ми разделени на 4 части и във втора имахме функции и интеграли, в трета също, а в чевърта за затегач бяха още по-зле(функциите) :lol:

 

Аха аха... комплексния анализ. Тъкмо го минаваш и си викаш - ей тва си е**а ма***та - по-криво няма накъде и хоп - диференциалните уравнения :) Заедно с числените методи за разведряване на обстановката и спрямо тез 2те статистиката някак ти се струва песен просто!

Link to comment
Share on other sites

Аха аха... комплексния анализ. Тъкмо го минаваш и си викаш - ей тва си е**а ма***та - по-криво няма накъде и хоп - диференциалните уравнения :) Заедно с числените методи за разведряване на обстановката и спрямо тез 2те статистиката някак ти се струва песен просто!

 

или сме учили в различни уни-та или не знам :). При мен диф. уравненията бяха във математика 2(така я помня). Не й знам името :lol: В математика 1 имахме коплексни числа и няква геометрия дето не беше кой знае колко шибана до един момент от време :rolleyes: Във втората част имахме функции с интеграли и диференциали, после тоя комплексен анализ и лапласовите шукариии. Абе може и да се бъркам. ТО за сефте виждах нещо от сорта толкова абстрактно :)

Link to comment
Share on other sites

статистиката е тото :lol:

 

Много добре казано! Асистента така и не успя да ни обясни защо ако решавам едната задача еди как си получавам грешен отговор и къде бъркам. Просто каза - ми не се решава така и толкова. УМЕН СЪМ БИЛ - СЕТИЛ СЪМ СЕ бяха точните му думи. Оттам насетне спрях да слушам :)

 

 

диф. у-ята.......сиктир ве. кому са нужни :lol:

 

Аааа аз имах нещастието да попитам и асистента понеже беше отворен взе да ни обяснява за 2 от нещата откъде се е почнало - на автомобилите за не знам си какви пружини и т.н. и как се смятало и че това е само началото... 30 минути обяснения и реши че ни стига толкова само се захили и вика че имало още много ами ние учим оттук оттам :) Вика това идва от автомобилостроенето и при това е от 20те - 30те години, да видите по-сериозните теореми свързани със самолетите на какво приличат :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

странна хава си е като цяло.

 

Иначе за машинкаджиите, които по сериозно ще се занимават с автомобили, самолети и т.н ще си им трябват........както и купища механика

Link to comment
Share on other sites

Божееее, и тръгнали да ми се оплакват. ВМ1, ВМ2, ВМ13... А аз какво да кажа, като от матрици през права в равнина, 1-ва, 2-ра производна на ф-я, изследване на ф-я, интеграли(тройни, кръгови, неопределени, с граници) до Диференцияли(с полагания, с отделящи се променливи, хомогенни, линейни, Бернулиеви и т.н.) всичко сме го учили на 1 в 1 семестър, че мани задачите (4 с по 3 подусловия), имахме и теория - 500стр! Отделно статистика като предмет със всичките му теории на вероятностите и хипотези, разпределения и т.н. Така, че само можете да се радвате, че сте минали тънко! И дори да сте учили всичко това, то е било разгърнато в 2, 3 или 4 изпита, а при мен беше 1!

Link to comment
Share on other sites

Не е така. Ти си го учил до един момент, друго си е да учиш теоремите и техните доказателства най-подробно. Имам приятели в МЕИ-то за 1 година взеха неща които ние ги учехме 3 години по 3 семестъра, само че нали се сещаш колко повече подробности учеха еднити и колко другите. Те учеха колкото да решават задачите, теоремите и т.н. ги учеха колкото да са чували че има такова нещо а доказателства и т.н. - има го в книгите ако някой го вълнува да погледне... това ако изобщо бяха им запомнили имената защото не беше особено важно за тях...

Link to comment
Share on other sites

Никой не обиждаш, не става дума за зубрене (въпреки че имах колежки които така правеха). Просто в единия случай се ограничаваш до по-практичната част докато в другия те засипват с много повече теория а повярвай ми винаги има накъде още. Задачите са според материала който се учи. Диференциалните уравнения сме ги учили цял семестър да не бяха 2, ако при вас са се учили в комплект с друга част от математиката значи са захванали само това което сме учили първите няколко седмици... а аз съм сигурен че човек ако захване дебелите книги ще може да уплътни още 8 семестъра само диференциалните уравнения.... НАЙ-МАЛКО.

 

Общо взето като при програмирането - това което се учи за един семестър е буквално едно нищо. Бегло се одраскват основните концепции на езика. За да се добие представа и то само за определен тип програми а не всички трябва човек с това да се занимава поне 2-3 години за да може да твърди че го разбира. А има толкова много видове....

Link to comment
Share on other sites

Ами един асистент по Физикохимия, който беше завършил техническия - физика и математика, ни каза, че учим същото, каквото и в техническия. Преди моя випуск математиката беше 2 части, но в моя я обединиха в 1, без да съкращават материала. Просто съкратиха от примери. В смисъл, от всеки вид задача решавахме по 1 пример и това е...който разбрал - разбрал.

Link to comment
Share on other sites

Тъпо ми е , че е събота вечер , а аз си седя сам в къщи в някакво странно унесено състояние, а хората навън си правят купона. Сигурно 10 човека ми се обадиха в последните 3 часа с някакви оферти за барове , купони , имен ден , хижа и тем подобни запивания... никва файда - имам 37.8 градуса температура (свалих я от 38.6). На всичкото отгоре имам и някакъв скънк на който не мога да се насладя по ясни причини...

Link to comment
Share on other sites

Чудя се за оплакване ли е или за хвалене, но досега се разправях с една мръсница.

Обаче успях да я вкарам в правия път.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се за оплакване ли е или за хвалене, но досега се разправях с една мръсница.

Обаче успях да я вкарам в правия път.

Голяма грешка си направил :devil.

Link to comment
Share on other sites

Извадиха ми корена на зъба, който му падна коронката :(

Засега упойката държи, ама не знам какво ще стане като ми мине. Като за първи път и за човек с голям страх от зъболекари мина много добре. Сега остава тежката част да ми оправят кариесчетата :cry

Link to comment
Share on other sites

Извадиха ми корена на зъба, който му падна коронката :(

Засега упойката държи, ама не знам какво ще стане като ми мине. Като за първи път и за човек с голям страх от зъболекари мина много добре. Сега остава тежката част да ми оправят кариесчетата :cry

 

а не трябва. дори с 3 пъти в годината да ходиш пак ще си добре. мен баща ми от страх на 19 години е сложил "мост"......та за това мен от малък ме водят по зъбари(често) :), а да си измия зъбите е като секса :lol: голям кеф

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...