Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ама тея дето правят телевизори са големи тъпаци май. Например Филипс - набутали сумати тунери по телевизорите. Те не знаят ли, че в бг-то се ползват СТБ-та. Да взема да ги открехна с едно меилче да правят олекотени тв-та без тунери и дистанционни. За сега да ги продават само в бг, а след 20-30 години, когато и останалия свят настигне нашата страна по стандарти, да ги пуснат навсякъде. Ще са ми благодарни за идеята.

Link to comment
Share on other sites

Хелооу.Телевизията е цифрова, ноооо с лан кабел до приемника и после със скарт,HDMI или някакъв друг кабел до телевизора.Ако щеш си купи телевизор с 10 цифрови тунера, без сет топ бокс не става.Тук говорим за Coolbox.Или тряя да си купиш телевизор, имащ RJ45.Вероятно има такива...но не всеки може да даде 600лв за такъв.(Цената е примерна).

Ок, за понятието STB май се пообъркахме, много ясно, че ако идва по оптика, трябва поне едно устройство, което да приеме този сигнал. Но защо всеки телевизор има нужда от такова? Можеш ли да ми обясниш? :)

В тоя случай ако всеки телевизор има нужда да декодира отделен стрийм/канал от телевизията, значи ли това, че всеки телевизор консумира отделен bandwidth от оптиката/ЛАН кабела? :rolleyes:

Това ми е особено интересно в случай че реша да свържа 5-6 телевизора (макар че засега май имат ограничение за 3). Телевизията в тоя случай си дели 100 мбитовия канал, достъпен и за интернета ли?

Link to comment
Share on other sites

..... Например Филипс - набутали сумати тунери по телевизорите. Те не знаят ли, че в бг-то се ползват СТБ-та.....

Смей се ти... :lol: В моя Филипс такова животно нема. Има само ефирен цифров тунер, но с това темпо с което се цифровизира ефира на Пловдив ще го изхвърля преди да е потрябвал :angry:
Link to comment
Share on other sites

Ти пак нищо не каза сега. Трябва да се радваш, че го има. :laughing:

има го само при някои ... други карат на "алтернативни" методи :wacko:

 

само да отбележа ... skype-а работи, страниците не се зареждат, при пускане на ping към произволен адрес навън се получава следното:

 

Microsoft Windows [Version 6.1.7600]
(c) 2009 Microsoft Corporation. Всички права запазени.

C:\Users\samkijot>ping www.google.com

Pinging www.l.google.com [74.125.43.104] with 32 bytes of data:
Reply from 74.125.43.104: bytes=32 time=65ms TTL=53
Reply from 74.125.43.104: bytes=32 time=82ms TTL=53
Reply from 74.125.43.104: bytes=32 time=76ms TTL=53
Reply from 74.125.43.104: bytes=32 time=81ms TTL=53

Ping statistics for 74.125.43.104:
   Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 65ms, Maximum = 82ms, Average = 76ms

C:\Users\samkijot>ping www.google.com
Ping request could not find host www.google.com. Please check the name and try a
gain.

C:\Users\samkijot>

 

първият резултат е от незащитена wifi мрежа, която ползвам през повечето време, докато втория резултат е от ... моето ISP, което не знам DCC ли се нарича, ТВ САТ НЕТ ли е, АТВ НЕТ ли е, Angelsoft ли е, което ми е подало за IP това - 172.17.252.60. всеки може да провери какъв е този адрес ...

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

има го само при някои ... други карат на "алтернативни" методи :wacko:

lol

Аз пробвах дори GPRS през Нокиата за десктопа xD

Не се разбират хайванчетата за съжаление...

Link to comment
Share on other sites

Смей се ти... :lol: В моя Филипс такова животно нема. Има само ефирен цифров тунер, но с това темпо с което се цифровизира ефира на Пловдив ще го изхвърля преди да е потрябвал :angry:

Ако е само MPEG2, направо го отписвай.

Никога няма да ти потрябва, защото излъчването ще бъде MPEG4 и ще можеш само да слушаш, без да гледаш . . .

Link to comment
Share on other sites

Ако е само MPEG2, направо го отписвай.

Никога няма да ти потрябва, защото излъчването ще бъде MPEG4 и ще можеш само да слушаш, без да гледаш . . .

Май доста годинки след 2012-та ще карат бабите ни на стари телевизори и STB. Макар че от поне 4-5 години почти не виждам някъде да се предлагат кинескопни телевизори, защото едва отскоро пък има такива с цифрови тунери и то DVB-C. Защо за пореден път нещата в България някак се изпреварват ненормално, и както винаги доходите не позволяват поне на половината население да се обзаведе с нещо толкова елементарно за един западняк, като по-модерен телевизор :) , обречени сме си завинаги в тая страна да сме вечно изоставащи :) .

Link to comment
Share on other sites

има го само при някои ... други карат на "алтернативни" методи :wacko:

 

само да отбележа ... skype-а работи, страниците не се зареждат, при пускане на ping към произволен адрес навън се получава следното:

Пусни пинг към 194.153.145.104 от ДСС и ми кажи какво се получава.

Link to comment
Share on other sites

Пусни пинг към 194.153.145.104 от ДСС и ми кажи какво се получава.

ping 194.153.145.104

Pinging 194.153.145.104 with 32 bytes of data:
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=31ms TTL=57
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=13ms TTL=57
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=50ms TTL=57
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=256ms TTL=57

Ping statistics for 194.153.145.104:
   Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 13ms, Maximum = 256ms, Average = 87ms

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

ping 194.153.145.104

Pinging 194.153.145.104 with 32 bytes of data:
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=31ms TTL=57
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=13ms TTL=57
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=50ms TTL=57
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=256ms TTL=57

Ping statistics for 194.153.145.104:
   Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 13ms, Maximum = 256ms, Average = 87ms

Това е на ДСС, когато се води, че нямаш интернет ли?

Link to comment
Share on other sites

А случайно някой знае ли кода за TOPFIELD TF6100DCC? Досега никой от изброените тук не стана :(

 

Аз съм със същия приемник и кода работи,нещо не правиш както трябва.Хванаха се 51 канала плюс 8 радиостанции.Пробвай пак

Link to comment
Share on other sites

да

Това означава, че имате интернет, просто са ви спряли ДНС сървъра, с което домейн имента не се разчитат и се остава с впечатлението, че няма интернет. Скайп работи, защото се свързва директно към ИП, а не към домейн име.

Решение на проблема за всички абонати на ДСС:

 

Ако сте с рутер, влезте в менюто и добавете или смени DNS ИП-то на 8.8.8.8, можете да го добавите на компютъра от ИП настройките. Ако сте с DHCP, променете само ДНС настройките, оставете ИП-то, гейтуея и нетмаската да са автоматични.

 

(преди това вижте дали имате пинг към 8.8.8.8)

lacProps.jpg ipProps.jpg

 

Избирате "Use the following DNS server addresses", и добавяте ИП 8.8.8.8 като оставяте горната част от настройките без промяна.

Edited by slick
Link to comment
Share on other sites

Това означава, че имате интернет, просто са ви спряли ДНС сървъра, с което домейн имента не се разчитат и се остава с впечатлението, че няма интернет. Скайп работи, защото се свързва директно към ИП, а не към домейн име.

 

Решение на проблема:

 

Ако си с рутер, влез и добави или смени ДНС ИП-то на 8.8.8.8, може да го добавиш на компютъра от ИП настройките. Ако си DHCP, промени само ДНС настройките, остави ИП-то, гейтуея и нетмаската да са автоматични.

 

(преди това виш дали имаш пинг към 8.8.8.8)

 

благодаря. така стана :beer:

 

... но колко абонати имат познанията да направят тези промени в момента? за тях интернет няма, а и след като поддръжката не е налична проблема продължава да си съществува.

 

п.п. какви са тези NOVATEL

 

960282858.png

Link to comment
Share on other sites

И аз, на булсата при поредното спиране се оказа, че мизерии им прави ДХЦП-то, и карам на статични (може и да не се сетят да го направят задължително хайваните), и карам от 3 дена и аз само на 8.8.8.8. Щото не си бях записал днс-ите докато бях на автоматични. И засега всичко е Ок поне с днс. В тия размирни времена ако не хващаш поне елементарни неща като дхцп и днс, нямаш нет, докъде стигнахме.

 

slick, човека пита за новател, може и да е през wifi, може и дцц да са минали на тях, явно напоследък скачат от клон на клон и се чудят как да пуснат НЯКАКЪВ нет на клиентите, щото всичко е в гз.

Новател е нещо като ITD, доставчик, доколкото знам по-скорошен и нов, и не за домашни клиенти.

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си че си на "ДСС" а не на съседското "ВиФи" ;)

абсолютно! няма как да съм на съседското, защото мрежата към която се конектвам е тази, която съм създал ... влизам си в настройките на рутера и там на Forwarding са портовете, които аз съм вкарал. освен това съседските(незащитени) мрежи ги хващам като изкарам usb wifi-то с един удължител на джама, а докато е закачено на самия комп си ловя единствено моята мрежа.

 

между другото "съседските" wifi мрежи са много по-харни от това, което би трябвало да е интернета, за който си плащам ...

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

tedy и samkijot, пък и всички на ДСС, можете да сложите за ДНС-и следните ИП-та за по-бърз браузинг, тъй като са БГ сървъри и са добри:

212.36.24.3

83.222.161.130

194.145.63.2

193.200.15.133

Вижте към кое има най-нисък пинг и сложете него.

 

 

ЕДИТ: моднах предишния пост с обясненията как хората да си пуснат интернета, някой модератор, ако иска временно да го премести в първия пост.

Edited by slick
Link to comment
Share on other sites

преди малко връзката пак изчезна, показва ми някакво вътрешно IP, на модема мигат само горните 2 лампички, така че ... мизерията продължава с пълна сила.

аз си минавам изцяло на "алтернативня" метод и изобщо не смятам да се занимавам повече с настройки, вкарване на днс-и и т.нат.

Link to comment
Share on other sites

(в смирненски съм) не знам дали съм на DCC, вързаха ме оптик нетуоркс, които след проверка на ИП-то ми показва разни груп9 и нетера

при мене пинга скача на 1500 с 90% загуби, след което се нормализира за 5 мин и пак се насира и така е от събота.

Link to comment
Share on other sites

Ок, за понятието STB май се пообъркахме, много ясно, че ако идва по оптика, трябва поне едно устройство, което да приеме този сигнал. Но защо всеки телевизор има нужда от такова? Можеш ли да ми обясниш? :)

В тоя случай ако всеки телевизор има нужда да декодира отделен стрийм/канал от телевизията, значи ли това, че всеки телевизор консумира отделен bandwidth от оптиката/ЛАН кабела? :rolleyes:

Това ми е особено интересно в случай че реша да свържа 5-6 телевизора (макар че засега май имат ограничение за 3). Телевизията в тоя случай си дели 100 мбитовия канал, достъпен и за интернета ли?

Ами всъщност, за всеки един телевизионен канал се ползват 3-5 мегабита от връзката.Т.е. за два телевизора отиват 10 мегабита, като не съм много сигурен дали ако се гледат в даден момент два еднакви канала на двата телевизора, дали точат общо 3-5 мегабита или пак се удвоява.Когато пуснах телевизията, ми казаха, че скоро се очаква, да пуснат още 10 мегабита само за телевизията, за да може 40-то мегабита да останат чисти за нета.

Всеки СТБ си има собствен мак адрес.

 

П.П.Ако трябва, модераторите да преместят тези коментари в другата тема.Че тука сме малко оф.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...