Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

здравейте, и аз като всички нямам нет но от вчера ми мига и лампата на send но ми дава ip adress които не съм го виждал досега и не мога да влезна в биоса на модема ip adresa e 169.254.35.42 та въпроса е дали не ми е прецакан модема та като доиде нета да не мога да го използвам или е нормално да е така модема като няма нет

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Последния път като беше спрял интернета за по-дълго време и имаше само скайп в началото, и аз мислех, че е от DNS, но като сложих гугълските, нищо не стана. Така че горното решение, не винаги е решение.

Link to comment
Share on other sites

Последния път като беше спрял интернета за по-дълго време и имаше само скайп в началото, и аз мислех, че е от DNS, но като сложих гугълските, нищо не стана. Така че горното решение, не винаги е решение.

абе някой ще ми отговори ли като хората или не знаете за какво става въпрос

има ли някой от квартал Гагарин и да знае дали имаме интернет а

Link to comment
Share on other sites

абе някой ще ми отговори ли като хората или не знаете за какво става въпрос

има ли някой от квартал Гагарин и да знае дали имаме интернет а

Ти караш ли ни се?

 

Подобен адрес е "нормално", и аз съм получавал такъв преди, при ЕК и при Нетргуп мисля, в някои случаи като е нямало нет и съм бил на DHCP. С модема ти вероятно нищо му няма, или не знаеш, че в момента в интернета в града цари смут?

Link to comment
Share on other sites

Ти караш ли ни се?

 

Подобен адрес е "нормално", и аз съм получавал такъв преди, при ЕК и при Нетргуп мисля, в някои случаи като е нямало нет и съм бил на DHCP. С модема ти вероятно нищо му няма, или не знаеш, че в момента в интернета в града цари смут?

не се карам !!! на никой знам че няма просто питам

Link to comment
Share on other sites

не се карам !!! на никой знам че няма просто питам

Когато мига сенд означава че модема търси обратен канал. А IP-то, което си написал е Link-Local Address, който windows-а сам си дава, защото не е получил IP адрес от доставчика.

btw разбра ли се кой ще замести DCC Кирев или Гологана?

Link to comment
Share on other sites

Ми как, как? Има хора, които не изпадат в депресия при липса на Интернет или не умират от скука вечер без 160 канала телевизия. Трудно е да се повярва, но е факт!

Link to comment
Share on other sites

Ми как, как? Има хора, които не изпадат в депресия при липса на Интернет или не умират от скука вечер без 160 канала телевизия. Трудно е да се повярва, но е факт!

Може ли да ми станеш абонат тогава? Ти ще ми плащаш а пък аз... ще те успокоявам с твоите думи. Даже ще назнача девойче с меден гласец да ти го съобщава. И ако намериш още 10-20к като теб... ехей, и паметник ще ви вдигна.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми станеш абонат тогава? Ти ще ми плащаш а пък аз... ще те успокоявам с твоите думи. Даже ще назнача девойче в меден гласец да ти го съобщава. И ако намериш още 10-20к като теб... ехей, и паметник ще ви вдигна.

Не може! А и защо си мислиш, че успокоявам някого?

Link to comment
Share on other sites

Не може! А и защо си мислиш, че успокоявам някого?

Бе то има хора, които изобщо не знаят какво е интернет, но това не променя нищо. За доста хора интернет е за работа, а за другите ... ми той вече е част от ежедневието, нормално е , както и без покритие на GSM повечето хора изпадат в депресия :) . Не и аз, аз GSM почти не ползвам и гледам да не ползвам, надали изговарям и 5 мин. средно за 2 месеца. Сигурно има общо и с това че мразя и да говоря и по нета, друго е с писане, да помислиш малко повечко какво да кажеш и т.н., особено при IM.

Link to comment
Share on other sites

Така де. Аз не виня нито едните, нито другите. Ама някак си не ми харесват мнения, дето ме поставят в графа "едикакъвси", щото не съм бил взел радикални мерки при тази хронична липса не нет. Да взема да се вайкам и аз, та дано потече по-бързо!

Link to comment
Share on other sites

Така де. Аз не виня нито едните, нито другите. Ама някак си не ми харесват мнения, дето ме поставят в графа "едикакъвси", щото не съм бил взел радикални мерки при тази хронична липса не нет. Да взема да се вайкам и аз, та дано потече по-бързо!

Е, не да се вайкаш, хората са нервни и искат да кажат, че все пак плащаш за тези услуги, а реално не ги получаваш в половината време, а в останалото са кенеф. Предполагам цениш труда и парите си. Дори от тази гледна точка.

А и ако имаш по-добра алтернатива, наистина дори на човек, който не ползва нета кой знае колко (както явно ти) ако не му струва почти нищо, е "редно" да се отървеш от тия дето направиха на луди целия град и ... държава :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

А бе аз бях помислил че всичко ще се успокои , ама човек като е от Асеновград.... :tongue няма спасение :laughing: Затова сега пак няма да платя - в случая някой си мистър Гологанов ми дава телевизията - аз не го познавам , нямам договор с него от там не знам следва ли да смята някой че му дължа някакви пари ? Така че.... ще си гледам колкото дават - 50 канала - 50 , а пък пари ще видя ще давам ли .... па ако се избият или спрат ще си пия бирата доволен , че поне аз не съм се минал :beer:

Link to comment
Share on other sites

359700110996.......

 

Вчера този код ставаше на черните приемници ДС107 и си намерих 51 канала, днес са ми пренаредени тези 51 канала (по групи както си бяха преди) и кода не бачка. Някой да е пускал фабрични настойки днес? По новия им инфо канал пише, че телевизията е възстановена в целия град.

Link to comment
Share on other sites

Вчера този код ставаше на черните приемници ДС107 и си намерих 51 канала, днес са ми пренаредени тези 51 канала (по групи както си бяха преди) и кода не бачка. Някой да е пускал фабрични настойки днес? По новия им инфо канал пише, че телевизията е възстановена в целия град.

 

 

Може би имат предвид аналоговата, че е възстановена.

Link to comment
Share on other sites

Вчера този код ставаше на черните приемници ДС107 и си намерих 51 канала, днес са ми пренаредени тези 51 канала (по групи както си бяха преди) и кода не бачка. Някой да е пускал фабрични настойки днес? По новия им инфо канал пише, че телевизията е възстановена в целия град.

И моя са флашна, най-вероятно щото си играх с настройките.При др приемник нищо не се променило.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко се прибрах и видях, че на цифровата има 50 и няколко канала - нищо не съм флашвал и настройвал. Иначе интернета върви, но е мега зле.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко се прибрах и видях, че на цифровата има 50 и няколко канала - нищо не съм флашвал и настройвал. Иначе интернета върви, но е мега зле.

 

на коя каса си плащал,в смисъл към гологанов или кирев,и къде живееш? Аз до преди час нямах още нет.

Link to comment
Share on other sites

на коя каса си плащал,в смисъл към гологанов или кирев,и къде живееш? Аз до преди час нямах още нет.

 

В Кичука съм, плащал съм на новата каса т.е. на Кирев.

Link to comment
Share on other sites

благодаря. така стана :beer:

 

... но колко абонати имат познанията да направят тези промени в момента? за тях интернет няма, а и след като поддръжката не е налична проблема продължава да си съществува.

 

п.п. какви са тези NOVATEL

 

960282858.png

 

NOVATEL са така да се каже, доставчици на "едро" на интернет ;) Ако не се лъжа преди ДСС също взимаха интернет от тях, но в момента явно поради липсата на техника, един вид Гологанов е ръгнал кабела от София, без да контролира нищо.Пуска интернет ( и кабелна ) на ред, колкото да остане някой друг клиент, пък после ще му мусли какво да прави.

Което веднага навежда на мисълта: липса на техника -> ГОЛЯЯЯЯМ ПРОБЛЕМ -> кофти интернет за дълго време.Та равносметката е, дано скоро Кирев да си върне достъпа иначе... всички търпящи, няма да изтърпят толкова, колкото му трябва на Гологанов за да върне качеството, поне близко до това което беше преди седмица.

 

П.С. някой друг клиент на оптичния интернет?Че май останах само аз... но както няма от 5 дена, скоро и без мен ще останат :ghost

П.С.2 Я някой да трейсне примерно host.bg и google.com

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...