Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Здравейте,

 

Аз така като по-глупав и неразбиращ исках да попитам някой който е по-навътре в нещата може ли да каже защо скоростта е ниска само на БГ пиаринг - да не би някои хора да нямат договори с БГ доставчиците.

 

Друга тема за разискване която ми идва на ум е в крайна сметка кой колко е платил и колко трябва да плати. Защото в един момент се оказа че тази сутрин аз си платих на господин К.К. сумата от 35 лева за кабелна, интернет и цифрова телевизия и така всички които си платиха покрай мен на касата до църквата "Св. Петка". До тук не чак толкова лошо, малко скандали но преглътнахме 3.50 лв повече спрямо пакетната услуга която плащах до предходния месец (31.50лв). В момента в който отивам в офиса се оказва че колегата ми е заплатил на друга "НОВА" каса сумата от 30.00 лева за следната услуга - кабелна телевизия + интернет за месеците Септември и Октомври - демек 30 лева за 2 месеца. Като в касовата бележка е отбелязано кабелна септ. 15 лева / кабелна окт. 15 лева / интернет септ. 15 лева / интернет окт. 15 лева - Общо 60.00 лева / Отстъпка 30.00 лева / Сума за плащане 30.00 лева. Както каза момчето и аз не знам защо така но не се оплаквам. Към сметката му има приложен същия анекс към договора с компания ТВ САТ НЕТ с МОЛ г-н К.К. Та да продължим нататък - малко по-късно през деня ми попада една рекламна хартийка, която съм виждал и преди това на коя е написано - кабелна + цифрова + интернет = 29.90, а от горе в шапката с големи букви ТВ САТ НЕТ. Та подяволите майката на К.К. ли трябва да питам колко пари да плащам или колкото повече толкова повече, но този въпрос ще го отнеса утре до комисията за защита на потребителя. С господата от тази комисия се чухме днес по телефона (Комисия за защита на потребителите звено гр.Пловдив - Адрес: 4000 гр.Пловдив, ул."Велико Търново" №25, тел. 032 / 631 778 - който прецени да се обади те ще му обеснят как точно да си подаде жалбичка) и те ми обесниха, че проблемае прекалено голям за тях и най-вероятно техния шеф ще сезира прокурора на град Пловдив за масовата измама която се налага сред потребителите, безочливото потъпкване на договорните отношения с потребителите и пълната им дезинформация. Както се казва - ще поживеем ще видим :)

 

Поздрави и скорошно решаване на проблема на всички потърпевши

 

П.П. както попита един съкилийник от форума - какво ще стане на 03.09.2010 .. прочетох 4-5 страници назад, но така и не попаднах на нещо конкретно, а само "ще видим след 3-ти"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Още ли липсва намесата на необходимите органи за изясняване на тази глупост и лицата да бъдат подведени под отговорност дори тези от plovdiv24 за манипулация с цел лична облага? Изобщо в кой кривата и в кой правата лопата?

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

[...]

П.П. както попита един съкилийник от форума - какво ще стане на 03.09.2010 .. прочетох 4-5 страници назад, но така и не попаднах на нещо конкретно, а само "ще видим след 3-ти"

Тук е посочена заветната дата 3-ти.

Явно вече се пишат по 2-3 страници на ден, и трябва да се връщаш повечко.

Началото на епопеята е тук.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Тия да се вземат в ръце и да си оправят интернета и кабелната телевизия,че направиха абонатите си на маймуни!

Не е редно да си платил навреме и да ти излизат съобщения,че не си,а и интернет да нямаш!

СЕЛЯНИЯ Е ТОВА!

Link to comment
Share on other sites

Ако имате добра алтернатива не мога да разбера защо ги търпите и си чешете клавиатурите.Като останат без абонати ще се оправят. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Ами защото не можах да убедя жената и дъщерята че трябва да сменяме доставчика. Гледат си каквото дойде по телевизията и изобщо не забелязаха липсващите канали преди седмица и малко. Май хората дето се интересуват какво става се броят на пръсти и повечето от тях са тук.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Ако имате добра алтернатива не мога да разбера защо ги търпите и си чешете клавиатурите.Като останат без абонати ще се оправят. :beer:

 

За съжаление едната ми алтернатива е Близуу, от които се отървах преди 2 години, а втората ми е НетГруп ли са Булсат ли са и аз не знам. Иначе повече от година чакам обещаното покритие на Кууулбокс в моята част на Кичука, ама сигурно докато ги дочакам ще изляза в пенсия. Отосно това кой колко е платил на ДЦЦ - на мен ми взеха 29.90 за нет + кабелна + цифрова.

Link to comment
Share on other sites

Ако имате добра алтернатива не мога да разбера защо ги търпите и си чешете клавиатурите.Като останат без абонати ще се оправят. :beer:

 

Еми да не си мислиш ,че всички възрастни хора разбират за какво става на въпрос. ПРеди години убеждавах наще 2 месеца да се махна от Еврокомския интернет , защото те като не го ползват и казват:" еми интернет , като интернет - какво може да му има " , а майка ми просто полудяваше от факта ,че трябват да се правят нови дупки , и че щяла да гледа кабели . От друга страна не всеки има време през седмицата да си подаде заявка за интернет и през седмицата да си е в тях , докато му го прекарват.

Link to comment
Share on other sites

Датата 3ти се свързва с това, че тогава ( поне до скоро беше така ) спираше интернета.Имаше няколко дена - 1ви и 2ри възможност да си платиш без да ти спре интернет-а и без да плащаш после глоба от 6лв ( за повторно свързване wtf?!? ).

При мен алтернативата също не е голяма.Cooolbox имат клиент на 200 метра от нас, но това не пречи да чакам включване от март 2009та :)

Иначе към момента сериала не ми е дотегнал, чакам да видя какво ще се случи в следващите 10тина серий :D

Link to comment
Share on other sites

 

Иначе към момента сериала не ми е дотегнал, чакам да видя какво ще се случи в следващите 10тина серий :D

 

Хаха, и на мен сериала ми е доста интересен, но от време на време ми идва в повече :)

Link to comment
Share on other sites

За съжаление едната ми алтернатива е Близуу, от които се отървах преди 2 години, а втората ми е НетГруп ли са Булсат ли са и аз не знам.

За първото да, ама за втората част защо "за съжаление"? Че Нетгруп (сега Булсат) са в пъти по-добре от ДЦЦ...Тва да имаш тия, и да седиш на ДЦЦ е престъпление.

 

Иначе повече от година чакам обещаното покритие на Кууулбокс в моята част на Кичука, ама сигурно докато ги дочакам ще изляза в пенсия. Отосно това кой колко е платил на ДЦЦ - на мен ми взеха 29.90 за нет + кабелна + цифрова./quote]

Така е, Кулбокс много се пънат да се обаждали обратно при настъпване, и да се правят заявки предварително, ама и аз забравих вече кои времена ме ментеха че еди кога си щяло да има (преди 1-2г. се обадих да питам по принцип), преди седмици като се разбра за булсат се обадих и пак същата история.

За момента нямам избор и ще се седи на Булсат, поне знам, че е временно.

Link to comment
Share on other sites

Бре, махнали са даже и филтъра на портовете.

Към момента нещата са добре, няма загуби, пинга е доста нисък, НО :D едва ли ще е за дълго:

 

# ping abv.bg
PING abv.bg (194.153.145.104) 56(84) bytes of data.
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=1 ttl=61 time=2.97 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=2 ttl=61 time=2.89 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=3 ttl=61 time=2.88 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=4 ttl=61 time=2.93 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=5 ttl=61 time=2.92 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=6 ttl=61 time=2.91 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=7 ttl=61 time=2.88 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=8 ttl=61 time=2.85 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=9 ttl=61 time=2.92 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=10 ttl=61 time=2.99 ms
^C
--- abv.bg ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9032ms
rtt min/avg/max/mdev = 2.858/2.918/2.994/0.039 ms

 

Все пак се надявам скоро да се намесят компетентните органи и сериала да не се проточи повече от 1 сезон ( идва края на лятото :D ).

 

П.С. Забравих да спомена да не се плаща през epay ( ще цитирам от друг форум ):

"Платилите през и-пей след 30 юни не са отразени при нас , хората трябва да си търсят парите на старите каси и да сезират Комисията за защита на потребителите ако не им ги върнат.Платилите по банков път към DCC след 30 юни да проверят на новите каси дали им е отразено плащането и ако не е тогава на старите с горепосочената процедура. Платилите през Изипей и по банков път към твсат ком няма да имат проблеми"

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

В тъпотиите сме сигурно най-добрите на световно равнище!

Заради двама малоумници половината град да стои без интернет при платена сметка е повече от безумие!!!

Още по-голямото безумие е ,че се надлъгват един пред друг кой бил истинския???!!!???

Къв истински бре??? Истината е да не ни прекъсва интернета и телевизията!!!! Това е истината!!!

Истинския е КЛИЕНТА!!! Как не го разбраха малоумниците!?!

За да си платиш таксата в бившето ДСС се оказва по-трудно отколкото да си извадиш от новите документи,а за да получиш крайния резултат май е още по-трудно!

Ква ти европа,къв ти 21-ви век,кво нормално отношение към клиент.......

Edited by viking
Link to comment
Share on other sites

В тъпотиите сме сигурно най-добрите на световно равнище!

Заради двама малоумници половината град да стои без интернет при платена сметка е повече от безумие!!!

Още по-голямото безумие е ,че се надлъгват един пред друг кой бил истинския???!!!???

Къв истински бре??? Истината е да не ни прекъсва интернета и телевизията!!!! Това е истината!!!

Истинския е КЛИЕНТА!!! Как не го разбраха малоумниците!?!

За да си платиш таксата в бившето ДСС се оказва по-трудно отколкото да си извадиш от новите документи,а за да получиш крайния резултат май е още по-трудно!

Ква ти европа,къв ти 21-ви век,кво нормално отношение към клиент.......

 

Какво очакваш от някакви си доставчици, дошли от провинцията... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тук провинцията няма нищо общо ... всичко е до самосъзнание ... е да, и до контрол от страна на държавата, защото досега ако имаше държава България тези 2-мата щяха да са на топличко за дълго ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

П.С. Забравих да спомена да не се плаща през epay ( ще цитирам от друг форум ):

"Платилите през и-пей след 30 юни не са отразени при нас , хората трябва да си търсят парите на старите каси и да сезират Комисията за защита на потребителите ако не им ги върнат.Платилите по банков път към DCC след 30 юни да проверят на новите каси дали им е отразено плащането и ако не е тогава на старите с горепосочената процедура. Платилите през Изипей и по банков път към твсат ком няма да имат проблеми"

 

То, горе-долу, по това време спряха да идват искания за плащане през и-пей, но го забелязах скоро - в калабалъка от сметки една по-малко не се забелязва. А нет и цифрова имам, до днес, сега има цифрова, а на модема свети първия диод, а втория и третия мигат - с рестарт не се оправи, явно нещо става...А се включих към тях, щото бях доволен преди и предлагаха плащане през и-пей. Сега ще чакам следващо известяване за сметка или да идват да си прибират гиргилеците...

Link to comment
Share on other sites

сега има цифрова, а на модема свети първия диод, а втория и третия мигат - с рестарт не се оправи, явно нещо става...

Изключен си от мрежата. Това става.

Link to comment
Share on other sites

Изключен си от мрежата. Това става.

 

И ако откажа да платя към нито един от двамата нови, защото на пракктика и двамата са нови, намирам си нов доствчик, какво става с оборудването. Утре може да се пръкне някой трети умник дето да каже, че той е най-истинския и да ми иска неустойки за каквото се сети ли>>?

Link to comment
Share on other sites

И ако откажа да платя към нито един от двамата нови, защото на пракктика и двамата са нови, намирам си нов доствчик, какво става с оборудването. Утре може да се пръкне някой трети умник дето да каже, че той е най-истинския и да ми иска неустойки за каквото се сети ли>>?

Така е. Прав си. Затова задържаш оборудването и когато дойдат у вас... ще ги накараш да ти подпишат протокол от името на ДСС. Иначе - прав им път.

Глупостите за това кой истински и кой - не - в техните офиси. И двете фирми нямат нищо общо с ДСС, следователно нямат никакви права към договорите и оборудването на ДСС.

Иначе може да постъпиш както намериш за добре.

Link to comment
Share on other sites

Така е. Прав си. Затова задържаш оборудването и когато дойдат у вас... ще ги накараш да ти подпишат протокол от името на ДСС. Иначе - прав им път.

Глупостите за това кой истински и кой - не - в техните офиси. И двете фирми нямат нищо общо с ДСС, следователно нямат никакви права към договорите и оборудването на ДСС.

Иначе може да постъпиш както намериш за добре.

Всъщност, дойдат ли увас, без оригинален договор подписан от теб - можеш да ги почерпиш с една студена вода. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, дойдат ли увас, без оригинален договор подписан от теб - можеш да ги почерпиш с една студена вода. :beer:

Договора може да бъде и откраднат... от офиса на ДСС, затова неговото физическо притежание не е гаранция.

Но, протокол, издаден и подписан от името на ДСС е 1000% гаранция за нас като потребители, а ако някой твърди, че ги предствлява - да покаже Нотариално заверено пълномощно в оригинал.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Естествено, че трябва да е с пълномощно. Всеки може да звънне на вратата и да каже че си иска техниката.

 

Но ако някой цъфне на вратата с оригинален договор, вероятността той да си е закен собственик на техниката е голяма.

 

Тежко им на ДСС-тата, ако клиентите им си знаят правата :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че трябва да е с пълномощно. Всеки може да звънне на вратата и да каже че си иска техниката.

 

Но ако някой цъфне на вратата с оригинален договор, вероятността той да си е закен собственик на техниката е голяма.

 

Тежко им на ДСС-тата, ако клиентите им си знаят правата :bgrin:

 

Ами аз си знам правата, проучих фирмата. Искаше ми се да съм коректна към тях, но... ще си остане с искането. Лошото е, че липсват алтернативи.

Edited by one665
Link to comment
Share on other sites

Днес пак мислех по темата и доста странно взима да става :confused .На края на месеца ако не платя няма кои да ми вземе такса че се отказвам.Ако има още съществува ДЦЦ и ми вземат тогава всички подписали на която и да е каса са прецакани.Мисля че правилното е съдът да реши на кои е мрежата и от ДЦЦ в коя фирма се преименува.И чак тогава да се подписва с нея.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...