Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

...

 

1 нещо ще те попитам - имаш ли фирма или нещата които спомена ги знаеш от вестниците и телевизията?

 

Питам защото това беше валидно преди година, преди 6 месеца а в момента доста фирми взеха да назначават нови хора.

 

И държавата взе да си плаща задълженията за миналата година. Знам за това от 1во лице не от медиите. Знам и че имах да взимам от май миналата година 1 камара пари като авансово си внесох ДДСто и сега си чакам парите барабар с внесеното ДДС, но без лихвите ами дори по-малко ще платят а не по договор... много неща още знам и то от първо лице, въпроса ми е като ги говориш ей такива общи приказки доколко си наясно и откъде защото така написано е все едно чета съчиненията на някой журналист.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...

 

стига с тея оффтопици бе ... спри се малко. някой ти подаде нещо и ти веднага налапваш въдицата. някъде по-горе беше писал "професионално изкривяване", а аз твоето мога да го определя като професионално спамене :laughing:

 

 

п.п. в тоя раздел модератори няма ли? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Гледах си документите-абонат съм от 04.2007 г., никога не съм закъснявал с плащане-напротив-винаги си плащах към 20-то число. Не ме интересуват тези шибаняци, какво имат да делят, но аз си искам услугата, а те се ебават с мен от два месеца. Е, вече няма да се ебават, минах на entry, даже ми признаха касовата бележка, че съм платил за септември на предишния ми доставчик и ме пуснаха безплатно до края на септември. Интернета е уникален-на стандартна тарифа съм - 25 мгб, телевизионния пакет е по-добър - имат дискавъри сайънс, espn-amerika i clasik, имат детски пакет, за детето ми-много по качествен. Даже си се чудя сам на акъла, още при първото-второто спиране, защо не им бих шута-незабавно. Сега за неустойка ще ми останат два цифрови приемника и един модем. Цифровите, ще намеря начин да отключа заключените менюта и ще си ги ползвам. Днес до рилон центъра хора(дебеловрати цървули с джипове) на Гологанов бяха отрязали кабелите и пречеха на техници на Кирев да ги оправят. Просто чудесна картинка! Е, тези няма да се оправят скоро, а на мен ми е през .... кой е крив и кой прав - правия съм аз и всички прецакани клиенти. Жалко, наистина, почти бяха заличили тези боклуци от Евроком-Близу, предлагаха що годе добри цени-е сега плащам и по-малко. Наистина не виждам смисъл, защо си късате нервите повече и не им скъсате .....

 

Да добавя - най-продажния и гнусен сайт plovdiv24.bg работи яко за Гологанов, който си е платил даже да се трият всички кофти за него мнения.

Link to comment
Share on other sites

Аз бях платил за 6 месеца края на Юли в стария офис (то тогава май нямаше нов още). Вчера ми спря интернета и почнах да се ровя.

 

В крайна сметка отидох в новата каса с касовата бележка от старата каса и ми казаха "Тъй като сте платили за 6 месеца ще ви направим жест и ще го признаем". Преснимаха ми касовата бележка и ме отбелязаха като платил и ми пуснаха интернета.

 

След 1 час интернета пак спря, аз пак отидох в новата каса и там срещнах един познат, който се оказа че работи техник за тях. Той каза, че "старите" пак са резнали кабел и полицията разследва в момента и не им разрешава да оправят кабела още. Няколко часа след това интернета тръгна пак. Отначало българския интернет беше бавен, сега е перфектен - свалям с 2.7,2.8mb.

 

От човек, който е вътре в бизнеса с интернет доставчиците също знам, че новите офиси са легитимните. Това си пролича и като ми пуснаха интернета веднага след като ми признаха касовата бележка.

 

Така че, поне в този момент, новите офиси са тези които ви пускат и спират интернета.

 

P.S. За тези, които са платили само за 1 месец на стара каса - докато висях в новия офис чух, че на такива клиенти предлагат оферта "плащаш за Септември и ти пускат и Октомври". В общи линии все едно ти признават парите, които си платил за Септември.

Edited by veso_masta
Link to comment
Share on other sites

djadomraz, параметрите на икономическата криза са обемиста тема и ни е тука мястото. Основното, е че ДСС се разпаднаха в крайно неприятен момент от бизнес гледна точка.

 

 

 

Клиентите дават обявената в несъстоятелност компания на прокуратурата

 

plovdiv-online

Двата офиса на ул. Иван Гарванов в Кючук Париж на бившата DCC са окупирани от гневни абонати, след като на 1 септември нова порция от тях бяха зарадвани с ектрата - плащаш нет, няма нет!

Част от тях дойдоха в офиса на plovdiv-online на Главната и обясниха новата оферта, която им предлагали от фирма ATV САТ.

 

Както plovdiv-online съобщи, ЕООД-то предлага споразумения към договорите, сключени с обявената в несъстоятелност след гранде скандала между бившите съдружници фирма DCC ООД.

От ATV искали за включване на Интернет предплащане на услугата за октомври, макар че абонатите са си платили в бившата DCC.

От паралелния офис на DCC на "Иван Гарванов" обаче не им връщали парите с обяснението, че фирмата е обявена в несъстоятелност.

Така ни искат двойни пари за една и съща услуга, протестираха хората.

От офиса на ATV САТ потвърдиха ситуацията, като обясниха, че не са правоприемник на DCC.

Поради това те сключвалиспоразумения към стари договори илинаправо нови контракти с абонати, но нямало как да поемат задължения на обявената в несъстоятелност компания.

Гневна абонатка обявил че ще извика Господа,и на ефи,а И З.атен скункс да им дадеш на тези бизнесмени, няма да се вpазумят. Бой и тояги за тях, закани се дpуг.

Цялата ситуация е комична, ако не беше свързана с джоба на абонатите, които имат право по договор да си получат услугата, която са предплатили.

Тя е заради конфликта между асеновградските бизнесмени Иван Гологанов и Красимир Кирев.

http://www.plovdiv-online.com/plovdiv/abonati-na-dcc-plashtat-dvoino-za-internet.html

 

Ха, DCC в несъстоятелност. Това означава, че всички платили в старите каси ще пият студена вода. Но пък и май ще се почершят с модеми и цифрови приемници.

 

ЕДИТ: veso_masta, караха ли те да подписваш нещо?

Edited by slick
Link to comment
Share on other sites

Над 200 души потърсиха помощ в Комисията за защита на потребителите. Не е наша работа да се намесваме в отношенията фирма-клиент, обясни председателят на комисията Делко Терзийски.

 

Този ако наистина го е казал следва утре да му поискат оставката, защото именно КЗП е органа който следва да се намеси при проблеми в отношенията между фирмите и клиентите. Тоя искам да го попитам лично "ми чия е работата да се намеси там бе пу***ка ма*на?"

 

 

Хахахахаха КЗП не и било работата да защитава потребителите...а онова П накрая за какво е :D

 

За онази думичка със звездичките очевидно

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

А някой знае ли какво прави един джип на Security Global паркиран върху отворена шахта с кабели пред Рилон Център? Там е от вчера следобяд.

 

Пази шахтата за да немогат хората на Гологанов пак да одрежат кабилите

Link to comment
Share on other sites

Баси троленето има в тая тема.

Сега по същество, баща ми се набута да плати в няква каса за септември. На бележката пише АТВ ... нещо си и от 3 дни нямам нет. Нови или стари не ме интересува. До няколко дни ще съм на нов доставчик.

Link to comment
Share on other sites

Пази шахтата за да немогат хората на Гологанов пак да одрежат кабилите

Той ша наеме наемни килъри за джипа и пазачите, или C4 за премахване на джипа и па ша намери начин да одреже кабилите :D

Баси цирка.

Link to comment
Share on other sites

Аз още не съм платил нито на едните , нито на другите, обаче от вчера след обяд вече ми спряха нет-а. Трябва да проверя наистина ли DCC е в несъстоятелност и ако е така да не се притеснявам ,че имам срочен договор с тях ,а направо да минавам на следващия доставчик ;)

Link to comment
Share on other sites

Е точно за ДСС /фирма Цифрова кабелна компания булстат: 115137511/,с която сме си сключили първоначалните договори, няма и намек за несъстоятелност, ако гледаме търговския регистър,а то несъстоятелността само съда може да я обяви, а търговския регистър да го оповести. Има само жалби един срещу друг двамата съдружници.

Link to comment
Share on other sites

Аз още не съм платил нито на едните , нито на другите, обаче от вчера след обяд вече ми спряха нет-а. Трябва да проверя наистина ли DCC е в несъстоятелност и ако е така да не се притеснявам ,че имам срочен договор с тях ,а направо да минавам на следващия доставчик ;)

 

е на мен ми се наложи да платя и на двете - от другия месец и двете без мен

Link to comment
Share on other sites

Еми аз платих на новите и колкото и онази в стария офис вчера да ме убеждаваше (бях с един приятел, платил при тях) как е невъзможно да имам интернет аз в момента, защото никой няма - аз си имам интернет.

 

Обясняваха му на него как ще му пуснат интернета, а на мен как ще ми спре, щом съм платил в новата каса. Еми аз си имам интернет, а той не. Имах си интернет и вчера вечерта и тази сутрин, а той все още няма.

Link to comment
Share on other sites

Временно си реших проблема. Пускам си само нет на ентри с безсрочен договор. Така ще мога да си върша работата, докато големите глави се наиграят и стане ясно имам ли срочен договор с DCC , нямам ли :)

Link to comment
Share on other sites

Временно си реших проблема. Пускам си само нет на ентри с безсрочен договор. Така ще мога да си върша работата, докато големите глави се наиграят и стане ясно имам ли срочен договор с DCC , нямам ли :)

 

Пък като ти хареса на ентри нета може направо да си останеш с него

Link to comment
Share on other sites

Да, снощи бях буден по това време и точно между 2:20 и 3:00 нямаше нито интернет, нито телевизия (и цифрова, съответно). Т.е. по някакъв начин бяхме физически отделени...не ми се иска да изпозлвам думата "отрязани". ;) Днес, поне при мен, не е прекъсвало нищо и скоростите и пинга са добри. Да видим до кога.

Link to comment
Share on other sites

Дам, казаното от КК отговаря на истината.Снощи интернет-а си спря към 3ч.

Че, то и казаното от Гологанов е истина:

 

По думите му, бившият съдружник и администратор в разпадналата се компания Георги Македонски, който е преминал към фирмата на Кирев, единствено може да управлява системата. Македонски е сменил всички пароли за достъп до интернет-мрежата и така регулира клиентите, за да преминат към компанията на Кирев, а на всички останали е спрян интернета, заяви още Иван Гологанов.

 

С какво право се отрязва достъпа до ОБЩОТО фирмено оборудване при положение, че дяловете в това дружество са 50/50?!

Това е най-малкото самоуправство от страна на Кирев (ако той е подбудил администратора да смени паролите) по смисъла на НПК.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...