Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Аз реших да ги сменям и без това с модем не мога да получа кой знае какъв ъплоад. Договора ми е от 2007-ма не видях никъде да има срок, а и си спомням при включването как ми казаха, че винаги мога да го прекратя ако не ми харесва. В понеделник ще отида до някоя от новите каси да си оставя модема и приемника и да попълня каквито са документи за прекратяване. Предполагам че няма да имам проблеми. Най-вероятно ще се ориентирам към N3 техният пакет включва до колкото знам цифрова и лан интернет (с който ъплоада би трябвало да ми е по-голям).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Добре де, аз не съм наясно със следното: Сега, като гледам имената на фирмите едната все едно си остава в Асеновград, другата в Пловдив... обаче ме вълнува следния въпрос: Според мен, ако са решили да разцепят мрежата, би следвало да стане по местоположение - ако ида в нова каса - ясно, ще ми дадат например споразумение като на колегата нагоре, обаче, ако ида в стара каса - тогава какво ? Може и те да ми дадат споразумение, ама не вярвам че мрежата ще се разклони на 2 ако аз ида в нова а комшията - в стара. И затова искам някаква яснота :angry:

Не ми стигаше тоя резил с Булсатком-Нетгруп ами и тая глупост ми дойде на главата :pirate

Link to comment
Share on other sites

Според мен и двете фирми започват да представляват Цифрова Кабелна Компания.Която колкото абонати лапне.

Идеята е, че новите каси са към хората които имат достъп до оборудването в централен.Не знам само след като мине месеца, хората платили на старите каси, дали няма да гризнат дръфцето :D ( както се казва, че ще стане в постовете от предните страници и в други форуми ).Единствения начин това да не се случи е, ако трасетата се водят към другия представител ГГ или някаква друга възлова точка, без която фирмат на КК не може.

 

П.С. Не знам дали някой е поствал това, но тук има малко интересно четиво по темата.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

И все пак, ще е добре да има яснота относно блокираните портове.При мен също 22, 23 и други интересни портове са филтрирани.Май се връщаме към тъмните времена на ЕК отпреди 5-6 години.Срамота.

Link to comment
Share on other sites

И все пак, ще е добре да има яснота относно блокираните портове.При мен също 22, 23 и други интересни портове са филтрирани.Май се връщаме към тъмните времена на ЕК отпреди 5-6 години.Срамота.

Впрочем , аз мрънкам от Булсатком, от DCC ( каквато е темата все пак ) нет не ползвам :lol:

Link to comment
Share on other sites

www.yahoo.com

Round-Trip: 64.329 min, 69.012 avg, 85.081 max (ms)
  Packets: 50 transmitted, 44 received, 12% lost

www.abv.bg

Round-Trip: 9.628 min, 17.391 avg, 47.828 max (ms)
  Packets: 50 transmitted, 49 received, 2% lost

Като гледам какво е нивото на нета през последните 2 месеца, май ще се ориентирам към asenovgrad.net

Edited by Limp_Fen
Link to comment
Share on other sites

Хаха как ме намерихте :). Съвсем случайно написах че ще сменям и съвсем случайно цифровата ми спря за 3 часа, а нета ту го има ту го няма тоя модем се побърка. Ей опасна работа :) Едва ли де ама баси съвпадението тряаше си мълча :)

Edited by adriftbg
Link to comment
Share on other sites

Мен едно нещо не ми стана ясно - при положение, че и двете фирми събират такси - кой дефакто предоставя услугата в момента? След като са се разделили предполагам, че само единият от бившите съдружници има достъп до апаратните и техниката, която предоставя свързаността към клиентите. Ако това стане ясно то тогава отговорът на актуалния въпрос къде трябва да се плаща ща си излезе веднага.

Link to comment
Share on other sites

Точно, Dreamer. Как ще си поделят мрежата? Някак си невъзможно ми се вижда. Няма как единия да плаща за правата на каналите, а другия само да събира такси. Мисля, че проблемите с този доставчик тепърва предстоят.

Link to comment
Share on other sites

Все технически въпроси,а някой ще ме открехне ли какво аджеба става накрая на месеца с 50% от хората,които са платили на "грешната" каса? Спират им услугите и остават преебани? Кво праим? :blink: И как така нито 1 държавно звено не е направило 1 проверка аджеба кво се случва... Аз ако си платя и ми спрат нета и ми кажат тва е положението,може и да получа временна невменяемост и да изпотроша некой офис ...

Link to comment
Share on other sites

Все технически въпроси,а някой ще ме открехне ли какво аджеба става накрая на месеца с 50% от хората,които са платили на "грешната" каса? Спират им услугите и остават преебани? Кво праим? :blink: И как така нито 1 държавно звено не е направило 1 проверка аджеба кво се случва... Аз ако си платя и ми спрат нета и ми кажат тва е положението,може и да получа временна невменяемост и да изпотроша некой офис ...

E, тъй де. На 3-ти ще гледаме сеира по новините. Пред мен са неизяснени 3 въпроса:

1. На 3-ти дали ще работят старите каси.

2. Каква на брой охрана ще имат на този ден.

3. На полицията дали ще и стигнат хората да опазят народните любимци от тяхната обич.

 

Все такива хубави въпроси, а времето тече...

 

Мен едно нещо не ми стана ясно - при положение, че и двете фирми събират такси - кой дефакто предоставя услугата в момента? След като са се разделили предполагам, че само единият от бившите съдружници има достъп до апаратните и техниката, която предоставя свързаността към клиентите. Ако това стане ясно то тогава отговорът на актуалния въпрос къде трябва да се плаща ща си излезе веднага.

Няма значение кой предоставя услугата. Ти плащаш на Цифрова Кабелна Компания и с нея имаш договорни взаимоотношения. Тя от своя страна може да има договорни отношения с които си поиска фирми. Последното... теб не те касае (нито всичките и потребители). Плащаш на нея - от нея получаваш. Щом на касовия бон пише ДСС... няма никакво значение кой го е издал (за теб като потребител), дали е издаден от стара, нова или друг вид каса. Ако касата ти е издала фалшив платежен документ - има полиция и прокуратура.

Link to comment
Share on other sites

Мен едно нещо не ми стана ясно - при положение, че и двете фирми събират такси - кой дефакто предоставя услугата в момента? След като са се разделили предполагам, че само единият от бившите съдружници има достъп до апаратните и техниката, която предоставя свързаността към клиентите. Ако това стане ясно то тогава отговорът на актуалния въпрос къде трябва да се плаща ща си излезе веднага.

Dreamer, така е, ама знаеш ли вече колко ми пука .... Ше ида там където и досега, все едно не знам нищо за техните глупости напоследък, ше опитам да платя в касата, която знам, ако ме пренасочат Ок, ако не, само да имат наглостта да се случи да съм платил в грешна каса и да идват да ми спират услуга. Тогава няма да троша офиси, а ще стане едно от двете неща:

- или ще направя подобно на Evil_hacker, но ще си взема обратно таксата от офиса заедно с някакви "неустойки" за потрошени нерви и време

- или се включвам пиратски и това е.

Link to comment
Share on other sites

Фирма – менте зарибява с промоции, бонуси и атрактивни оферти

 

Цифрова кабелна компания (DCC) се преименува на ТВ САТ КОМ – уведомяват от ръководството. Всички досегашни абонати сключват споразумения към договора, а условията за предоставяне на услугите остават същите.

За съжаление обаче абонатите от Пловдив, Асеновград и Куклен са объркани, заради новосъздадена фирма на изключен от DCC съдружник, от която фирма раздават брошури и предлагат на клиентите да подпишат нови споразумения, при нови условия и „уж големи промоции и бонуси”. Фирмата – фантом открива нов офис в Асеновград и работят в 8 oт досегашните каси в Пловдив, където служителите „подлъгват” абонатите с големи бонуси.

От ръководството на ТВ САТ КОМ предупреждават досегашните абонати на DCC да бъдат изключително внимателни при заплащане на месечните си абонаменти, тъй като заплатилите в касите на фирми – фантоми ще бъдат изключени от кабелната мрежа на ТВ САТ КОМ, която се поддържа от фирмата. Телефонът за връзка с кабелния оператор е 070042244. Местният канал ТВ САТ с новини и предавания от Пловдивския регион остава на ТВ САТ КОМ. Там може да намерите информация за всичко, което Ви интересува – съобщават още от фирмата.

Касите, на които може да намерите коректна информация и да заплатите таксите си са:

Гр. Пловдив:

ул. „Иван Гарванов” 6

бул. „Никола Вапцаров” 54

нл. „Райна Княгиня” 25

ул. „Антон Чехов” 1

ул. „Иван Ст. Гешев” 57А (вход откъм ул. „Царевец”)

ЖК „Тракия”, бл. 190, вх. Д, магазин 4 (срещу ОДЗ „Едгар Бороу”)

ул. „Д-р Рашко Петров” 2 (входът е откъм „Петко Д. Петков”)

тел. 0700 4 22 44

гр. Асеновград

ул. „Цар Иван Асен II” 9-11( досегашната каса)

Ул. „Драгоман” 1

кв. „Долни Воден” ул. „6-ти септември” 1

Тел. 0700 4 22 44

Гр. Куклен

Ул. „Славянска” 3А

Тел. 0700 4 22 44

Link to comment
Share on other sites

Банална ситуация.

 

Ако ви карат да подписвате нови договори и споразумения, това означава, че старите такива са нищожни. Никой да не им връща модемите и техниката за цифровата телевизия. :bgrin: Подарък за вярната служба и малка неустойка за хвърлините нерви. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Много хора се подлъгаха от тея платени обяви и драсканици и много хора ще изревът на 3ти септември.Лошото е,че проблема си е изцяло техен,защото никоя институция не се намеси и явно няма такова намерение.

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

... защото никоя институция не се намеси и явно няма такова намерение.

Защото не е сезирана. Службите не хвърлят боб и не четат форуми. Ако имаше пусната жалба... вервай ми, досега щеше да има резултат.

Но, за съжаление българите сме си такива като нация: чакаме някой да свърши работата а след това и да го оплюем затова, че я е свършил.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Ох надявам се в понеделник да успея да прекратя договора - връщам им всичко само и само да се махна от тях. Казвах че до сега съм нямал големи проблеми, но в последните 3-4 дни е просто пълен ужас

Edited by adriftbg
Link to comment
Share on other sites

Ох надявам се в понеделник да успея да прекратя договора - връщам им всичко само и само да се махна от тях. Казвах че до сега съм нямал големи проблеми, но в последните 3-4 дни е просто пълен ужас

Внимавай с кого ще прекратиш договора!

Да не стане после... ама те не са ДСС, ние сме и сега ни дължите модем и ала-бала.

Link to comment
Share on other sites

Явно след проблемите от миналата ( или тая беше ) седмица с "опорния" доставчик, трафика почва да не стига след 14ч до 02ч и пинг-а скача... 3-но ( само БГ-то ).

С тия каси стана баси мазалото.Сега ще видим след 3ти какво ще става.

Link to comment
Share on other sites

Гледам ,че в няколко поста посочвате датата 3-ти ... та защо точно след 3-ти ?

 

Иначе аз утре смятам да ходя до новата каса. Ще им кажа ,че ще подпиша само, ако ми променят договора на безсрочен, тъй като не мога да се

обвързвам с някой, от който не знам, какво да очаквам ... И другият месец... ЧАО

Link to comment
Share on other sites

Внимавай с кого ще прекратиш договора!

Да не стане после... ама те не са ДСС, ние сме и сега ни дължите модем и ала-бала.

 

Ами знам ли отивам на адреса посочен от инфо канала (новите каси) т.е. на ТВ САТ КОМ или както е там. Предполагам, че след като там го дават този адрес да отида на правилното място.

Link to comment
Share on other sites

Ами знам ли отивам на адреса посочен от инфо канала (новите каси) т.е. на ТВ САТ КОМ или както е там. Предполагам, че след като там го дават този адрес да отида на правилното място.

Kak да ти кажа...

От юридическа гледна точка не може да прекратиш договор с лице, което не е страна по него или упълномощено да го представлява. Не се знае дали някоя от двете нови фирми е правоприемник на ДСС и коя е тя. Всички приказки от страна на двете нови фирми са си само приказки. ДСС е вписана все още в Търговския регистър и съществува... и договорите на всички са с нея.

Единственото правилно решение в случая е да се уведоми нотариално ДСС (с нотариално заверена покана, защото струва най-евтино... около 5-6 лева), на адреса и на управление, че прекратявате договорните си отношения с нея по еди какви си причини и желаете да получите писмен отговор къде, кога и по какъв начин да и върнете имуществото.

Всичко останало е твърде рисково за абонатите защото после ще почне война между двете нови фирми за кабелните модеми и сеттопбоксовете и познайте кой пак ще го отнесе.

Другият начин е да не правите нищо: няма да плащате, няма да подписвате нищо с никоя от новите фирми и няма да връщате нищо докато не се изясни ситуацията от правна гледна точка.

Ако някой не вярва на написаното от мен - да се консултира и с юрист.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Ето какво са дали на майка ми заедно с касовата бележка днес в един от новите офиси.

 

post-100-128298852721_thumb.jpg

 

@victory И аз си мислех за същото, вече направих заявка към N3, като четох по-горното (от снимката) там пише че ДСС се представлява от ТВ Сат и си мислех, че там е истината. Естествено нямам идея какво пише на тези от старите каси - възможно е да пише същото. Ако не си платя после ще последват глоби и едва ли ще са 6 лв вероятно. Честно казано едвам успях да се измъкна за 1 час да отида до тях от работа. Другият вариант за който се сещам е да предподпиша с ТВ САТ както абоната който представил снимката и след като получа тъй нареченото допълнително споразумение моментално да се откажа. Така ще имам нещо че те представляват ДСС и че съм сключил договор с тях (ТВ САТ) след което съм се отказал и върнал нещата на тях. Друг е въпроса, че те едва ли ще искат.

Мазало.

Link to comment
Share on other sites

@victory И аз си мислех за същото, вече направих заявка към N3, като четох по-горното (от снимката) там пише че ДСС се представлява от ТВ Сат и си мислех, че там е истината. Естествено нямам идея какво пише на тези от старите каси - възможно е да пише същото. Ако не си платя после ще последват глоби и едва ли ще са 6 лв вероятно. Честно казано едвам успях да се измъкна за 1 час да отида до тях от работа. Другият вариант за който се сещам е да предподпиша с ТВ САТ както абоната който представил снимката и след като получа тъй нареченото допълнително споразумение моментално да се откажа. Така ще имам нещо че те представляват ДСС и че съм сключил договор с тях (ТВ САТ) след което съм се отказал и върнал нещата на тях. Друг е въпроса, че те едва ли ще искат.

Мазало.

То, хубаво си решил, но на това споразумение не се вижда нито подпис, нито печат на ДСС. От друга страна... ако на КК са му отнети правомощията да представлява ДСС с решение на общото събрание на дружеството (ДСС)... какво правим?

От друга страна ако не си платиш - няма глоби защото ще ти спрат услугата и следователно не дължиш нищо. Да преподпишеш в случая е направо убийстено. След като те твърдят, че са страна по договора - прекрати го с тях, защо ще преподписваш? Когато ти кажат да върнеш имуществото им - кажи им да дойдат да го вземат от вас. Аз така направих. И задължително да има подпис срещу представител на ДСС на него.

 

 

едит:

 

ТВ САТ КОМ няма права за разпространение от СЕМ:

http://www.cem.bg/public_reg.php?action=7&id=360

 

ГТВ Сат ЕООД също няма права за разпространение от СЕМ:

http://www.cem.bg/public_reg.php?action=7&id=485

 

Цифрова Кабелна Компания (ДСС) има такива:

http://www.cem.bg/public_reg.php?action=7&id=157

 

И как без права за разпространение ще ти доставя услугата?

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

@adriftbg, никакви глоби няма да плащаш. аз сигурно днес или утре ще отида до касите на тези тв сат ком и ще преподпиша само ако изрично е упоменато, че договора ми остава безсрочен(какъвто е и към настоящия момент), та ако мизериите продължат и следващия месец, да мога да им бия шута без да се опасявам от никакви последващи санкции.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...