Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

намекваш, че АТВ САТ "ще продадат" абонатите си на Евроком, като за парлама само ще се водят отделна фирма?

 

И това ако стане ще ги призная :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Положението с ДСС наистина е много объркващо, преди десетина дни ходих до навият и старият офис в Кичук Париж (на Никола Вапцаров и Чорлу) и за да се опитам да разбера кой е „истинският”. Когато бях в старият офис и докато чаках, дойдоха няколко човека (впоследствие разбрах , че това са техниците), и донесоха петдесетина цифрови приемника на касиерката, те бяха абсолютно различни от тези който се използваха в мрежата на ДСС, а касиерката им даде няколко бикънект ваучера (вероятно тях използват за комуникация). При разговора ми с един от „техниците” останах с впечатление, че те не са там само за „парлама” а наистина ще подържат мрежата. В новият офис ме убеждаваха, че каналната мрежа е на ТВ САТ КОМ и „другите” просто вземали и този абонамент от клиентите и после щели да „изчезнат”. На мен някак нещата не ми се връзват, ако беше така АТВ САТ едва ли щяха да сключват нови договори с абонатите. Можеха просто да си пускат касовите бележки от името на ДСС, прибират парите и изчезват. Но след сключването на нов договор те носят отговорността за липсата на услугата. Единственото обяснение за мен в случая (ТОВА Е ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ), е че АТВ САТ вероятно са сключили договор с друг оператор за доставка на интернет и кабелна телевизия и те само ще присъединят своите абонати към неговата мрежа. В Пловдив само Евроком има покритие почти на всякъде и безпроблемно може да поеме голям брой нови абонати наведнъж.

 

Дам има нещо вярно.

От доста време и аз слушам от сам и там, че Евроком се готвят да купят ДСС или поне част от него.

Предполагам, идеята с касите е да се види кой, колко абоната ще вземе и в последствие да се определи цената ;)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

намекваш, че АТВ САТ "ще продадат" абонатите си на Евроком, като за парлама само ще се водят отделна фирма?

Може и да стане, след като нямат лиценз...

Без лиценз как ще извършват тази дейност? Под масата ли?

Link to comment
Share on other sites

Може и да стане, след като нямат лиценз...

Без лиценз как ще извършват тази дейност? Под масата ли?

а ТВ САТ КОМ как ще я извършват? ти и за тях твърдиш същото ... между другото аз днес писах писмо на КРС и на СЕМ, за да ги питам именно за това, та да видим.

Link to comment
Share on other sites

а ТВ САТ КОМ как ще я извършват? ти и за тях твърдиш същото ... между другото аз днес писах писмо на КРС и на СЕМ, за да ги питам именно за това, та да видим.

Ами и те няма как да я извършат. Ненапразно съм дал линкове към СЕМ. Защо трябва да четеш като дявол евангелието?

Ако трябва да обобщя: само ДСС имат лиценз (според страницата на СЕМ). Двете нови фирми какво ще правят без лиценз? Ще работят нелегално и ще отчитат легално приходите от нелегалната си дейност ли?

А обясни ми като по-умен.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

аз не разбирам. аз съм от по-тъпите. ти си капацитета. то я видно за всички :beer:

 

... а това където си го дал като линк, не е много ясно ... като има изборени отдолу медии, с които компанията е сключила договор, това я прави легитимна, така ли? ами добре ... вземи например ето тази - Кабелна Телевизия Делта ООД. там са посочени ring, probg, които също присъстват в програмната схема и на DCC ... та, логичния въпрос е - що ги няма отразени при асеновградската компания на линка посочен от теб? сигурно щото ги предават нелегално ... ама нали ги разбираш, обясни го и на по-простите хора като мен :laughing:

 

Aз говорех за лиценз, не за договори, ама нейсе. Забравих, че за теб няма разлика между двете неща. Извини глупостта ми... и недоглеждането ми :)

Не мога да разбера как всички останали разбират написаното от мен... само ти не разбираш. Опит да се заяждаш ли е, нещо друго ли...

За мен няма значие.

 

е, явно съм и сляп, щото аз не виждам къде в посочените от теб линкове е упоменато, че дцц има лиценз, а другите две - че нямат. аз не знам кой какво има и какво няма, но на теб явно цялата предоставена информация от сайта ти е ясна ;)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

аз не разбирам. аз съм от по-тъпите. ти си капацитета. то я видно за всички :beer:

 

... а това където си го дал като линк, не е много ясно ... като има изборени отдолу медии, с които компанията е сключила договор, това я прави легитимна, така ли? ами добре ... вземи например ето тази - Кабелна Телевизия Делта ООД. там са посочени ring, probg, които също присъстват в програмната схема и на DCC ... та, логичния въпрос е - що ги няма отразени при асеновградската компания на линка посочен от теб? сигурно щото ги предават нелегално ... ама нали ги разбираш, обясни го и на по-простите хора като мен :laughing:

Aз говорех за лиценз, не за договори, ама нейсе. Забравих, че за теб няма разлика между двете неща. Извини глупостта ми... и недоглеждането ми :)

Не мога да разбера как всички останали разбират написаното от мен... само ти не разбираш. Опит да се заяждаш ли е, нещо друго ли...

За мен няма значие.

 

е, явно съм и сляп, щото аз не виждам къде в посочените от теб линкове е упоменато, че дцц има лиценз, а другите две - че нямат. аз не знам кой какво има и какво няма, но на теб явно цялата предоставена информация от сайта ти е ясна ;)

 

Ето ти го:

http://www.cem.bg/public_reg.php?action=4&id=157

 

Вид дейност: телевизия

Профил: политематичен

Времетраене: 24:00

Вид обхват: Регионален

Обхват: област Пловдив

Способ на разпространение: Кабел

Удостоверение за регистрация: 01-091

Начална дата: 01.11.2001г.

Вид лице: търговски

Link to comment
Share on other sites

Aз говорех за лиценз, не за договори, ама нейсе. Забравих, че за теб няма разлика между двете неща. Извини глупостта ми... и недоглеждането ми :)

Не мога да разбера как всички останали разбират написаното от мен... само ти не разбираш. Опит да се заяждаш ли е, нещо друго ли...

За мен няма значие.

 

 

 

Ето ти го:

http://www.cem.bg/public_reg.php?action=4&id=157

 

Вид дейност: телевизия

Профил: политематичен

Времетраене: 24:00

Вид обхват: Регионален

Обхват: област Пловдив

Способ на разпространение: Кабел

Удостоверение за регистрация: 01-091

Начална дата: 01.11.2001г.

Вид лице: търговски

много добре си дал линка към сем за да се види кой аджеба има лиценз и кой не..я сега напиши там тв сат ком и виж че ще ти излезе че фирмата има лиценза необходим и даден от сем..докато срещу фантома атв сат стои едно голямо нищо,а няма как и да е другояче..

Link to comment
Share on other sites

много добре си дал линка към сем за да се види кой аджеба има лиценз и кой не..я сега напиши там тв сат ком и виж че ще ти излезе че фирмата има лиценза необходим и даден от сем..докато срещу фантома атв сат стои едно голямо нищо,а няма как и да е другояче..

Не, че нещо, ама аз кат' по-любознателен намерих ГТВ сат. Ясно е, че И.Х. Гологанов и Г.И. Гологанов не са едно и също лице, но ясно се вижда пряката връзка между тях.

Всъщност нямам идея кои са И.Х.Г., К.К.К. и Г.И.Г. и честно казано не ме е еня. Само един коаксиален кабел с аналогови програми по някакъв начин ме е свързвал косвено с тях и той ще е за още няколко дни.

kokojoint, не те познавам, ама ми е жал за хора като теб и Макена (който явно има огромен личен принос за DCC) заради това, че сте въвлечени в едни борби, дето не са ваши. Жал ми е и за хубавелката на касата на Родопи/Гео Милев (1-2 минути приятна гледка, да не си помислите нещо друго :))), щото най-вероятно ще остане без работа поне за известно време.

 

Ял съм я такава попара, дал съм шест от най-активните си години за една кауза; след което трябваше да съобщя на 15 души, че остават без работа и със собствените си ръце приготвих за транспортиране в чужбина техника за стотици хиляди евро. Накрая опразних помещенията, ударих ключа и го дадох на управителя. Още ме боли, като си мисля за това; и като минавам близо до мястото все ми се свива сърцето. Накрая винаги го духат бедните, независимо колко са били лоялни към "благотетеля" си и колко са допринесли за неговото благоденствие.

 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Boys & Girls ,

 

Единственното сигурно е , че НОВИТЕ КАСИ са на този(КРАСИМИР КИРЕВ) в който е ножа за Вашата телевизия и Интернет.

 

Старите каси са на Гологанов & Co , и всеки платил там ще бъде спрян от горните и щв изгори с парите си.

 

Та ако искате да се отказвате мястото за това са НОВИТЕ КАСИ , старите ги забравете. Ако ще плащате и сте доволни от услигите им пак там :rolleyes:

Избора си е ВАШ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Днес бях в новите каси, като им казах,че ще подпиша само, ако договорът стане безсрочен. Беше ми отказано и пак ме лъжат ,че фирмата била същата,а само си сменила името. (За смяна на име на фирма не знаех ,че се подписва споразумение ;) )

В крайна сметка реших да не рискувам нито с едното ново ЕООД нито с другото поне докато не стане ясно кой е истинският правоприемник на DCC ООД.

За сега няма да плащам ,за да не ме е яд по-късно !

Link to comment
Share on other sites

Днес бях в новите каси, като им казах,че ще подпиша само, ако договорът стане безсрочен. Беше ми отказано и пак ме лъжат ,че фирмата била същата,а само си сменила името. (За смяна на име на фирма не знаех ,че се подписва споразумение ;) )

В крайна сметка реших да не рискувам нито с едното ново ЕООД нито с другото поне докато не стане ясно кой е истинският правоприемник на DCC ООД.

За сега няма да плащам ,за да не ме е яд по-късно !

а какъв ти е договора по принцип? защото моят е безсрочен и на въпроса такъв ли ще си остане, отговра беше "ДА" ... а и в това, което подписах пише, че те си поемат задълженията по съществуващия договор т.е. към първоначално подписания с DCC.

Link to comment
Share on other sites

Добре, а какво става с абонати платили не в брой - Banka, Easypay i dr. Има такива. Плащам през изипей, по сметката на ДСС те да си се оправят къде отиват парите, аз не искам нов договор.

Link to comment
Share on other sites

Добре, а какво става с абонати платили не в брой - Banka, Easypay i dr. Има такива. Плащам през изипей, по сметката на ДСС те да си се оправят къде отиват парите, аз не искам нов договор.

Sorry това е мъгла :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

а какъв ти е договора по принцип? защото моят е безсрочен и на въпроса такъв ли ще си остане, отговра беше "ДА" ... а и в това, което подписах пише, че те си поемат задълженията по съществуващия договор т.е. към първоначално подписания с DCC.

 

Значи 2007-ма година се махнах от Евроком(периода в който ги купуваха от София ) и станах абонат на DCC. Договорът , който съм сключил тогава е безсрочен. НО април месец тази година,

си пуснах и цифрова телевизия,защото ползвах само аналогова + нет. Имаше някакви промоции безплатно включвене ..приемници алабала... АКО подпиша едногодишен договор. Тъй като не

съм имал никакви проблеми и смятах да си оставам за в бъдеще на този доставчик се съгласих. Та за това сега съм в това положение.. :)

Link to comment
Share on other sites

Sorry това е мъгла :rolleyes:

 

Аз мился да се пробвам. Ще платя през изипей за септември, ако утре вдругиден не ме спрат, добре, ако ми резнат достъпа имам платена сметка, не са спряли услугата плащане през изипей, значи виждат къде отиват парите. Те да се оправят. Така поне ще отложа преподписванто с нова компания, която не е известно как ще оперира на пазара.

Link to comment
Share on other sites

Дам има нещо вярно.

От доста време и аз слушам от сам и там, че Евроком се готвят да купят ДСС или поне част от него.

Предполагам, идеята с касите е да се види кой, колко абоната ще вземе и в последствие да се определи цената ;)

 

Това е възможен вариант!

 

:) Като се има впредвид, че повечето не са пускали инфо канала и незнаят къде се намира и не четат форуми, колко мислите че ще са обонатите платили и сключили договор с АТВ поне едно 70% да не и повече. Едва ли АТВ или както там се нарича са толкова луди и не осъзнават че ще завалят съдебни дела както и ще бъдат издирени от хора изпаднали във временно умопомрачение. Вероятно се играе някаква игра може и от двете фирми.

Просто трябваше да се разберат да си разделят абонатите по квартали примерно тихомълком без никой да разбере сега единственото което направиха е да загубят абонати и то доста.До колкото разбрах ТВ Сат са ползвани от ДСС за доставката на нет и тв. И изведнъж по тази логика се реши че ТВ Сат били реалните единият собственик на дсс бил там там била техниката ем хуу до колкото знам другия също имал 50% дял от ДСС - тогава АТВ или както се нарича може да са си сключили договори с други доставчици.

Според мен трябваше да се разберат те вътрешно - сега това са пълни простотии нови каси стари каси. То така от гледна точка на ДСС с който са подписани договорите 50% има единия 50% има другия всеки може да предяви претенции. То кво излиза за да имаш нет трябва да платиш двойно. :D :D. Не е така де но кашата е пълна както всички от ТВ Сат твърдят с "ръка на сърцето" ние сме реалните и истински - така се твърди в старата каса те били истински другите били измамници - това се чува от двете страни. Оправия няма. За жалост от СЕМ и КРС мълчат и не дават кой знае какво становище, но и те няма какво да кажат.

Edited by adriftbg
Link to comment
Share on other sites

Значи 2007-ма година се махнах от Евроком(периода в който ги купуваха от София ) и станах абонат на DCC. Договорът , който съм сключил тогава е безсрочен. НО април месец тази година,

си пуснах и цифрова телевизия,защото ползвах само аналогова + нет. Имаше някакви промоции безплатно включвене ..приемници алабала... АКО подпиша едногодишен договор. Тъй като не

съм имал никакви проблеми и смятах да си оставам за в бъдеще на този доставчик се съгласих. Та за това сега съм в това положение.. :)

ясно ... аз също се включих към тях точно когато нещата с пловдивския евроком се разпърдяха и минах на дцц, а 1-2 след като бяха пуснали кабелна и интернет, реших да платя още и за цифрова, но това не промени договора ми т.е. остана си безсрочен.

Link to comment
Share on other sites

.... За жалост от СЕМ и КРС мълчат и не дават кой знае какво становище, но и те няма какво да кажат.

 

Ако чакаш реакция от СЕМ и КРС , ще е след Коледа определено :beer:

Ако можеш да издържиш до тогава ОК :beer: :beer: :beer: :beer:

Link to comment
Share on other sites

Не мога да постна снимка, защото ме реже при ъплоуда :)

 

# ИНФОРМАЦИЯ УВАЖАЕМИ КЛИЕНТИ, ИНТЕРНЕТ ДОСТЪПА ВИ Е ОГРАНИЧЕН ПОРАДИ НЕПЛАТЕНА СМЕТКА ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ.

# ЗА ИНФОРМАЦИЯ - ТЕЛЕФОН: 0700 4 22 44

 

# ОБСЛУЖВАЩИ ОФИСИ СМЕТКИТЕ СИ МОЖЕТЕ ДА ЗАПЛАТИТЕ В ОБСЛУЖВАЩИТЕ ВИ ОФИСИ НА СЛЕДНИТЕ АДРЕСИ:

Град Адрес Pаб. Вpеме

Пловдив ул. Иван Гарванов 6 Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Пловдив ул. Никола Вапцаров 54 Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Пловдив ул. Райна Княгиня 25 Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Пловдив пл. Антон Чехов 1 Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Пловдив ул. Иван Ст. Гешев 57А (вход откъм ул. Царевец) Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Пловдив жк. Тракия, бл. 190, вх. Д, магазин 4 (срещу ОДЗ Едгар Бороу, зад Детски свят) Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Пловдив ул. Д-р Рашко Петров 2 (вход откъм ул. Петко Д. Петков) Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Асеновград ул. Цар Иван Асен II 9-11 Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Асеновград ул. Драгоман 1 Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Асеновград кв. Долни Воден ул. 6-ти септември 1 Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Куклен ул. Славянска 3А Пон.-Пет 8.30-18.00

Съб.8.30-13.00

Link to comment
Share on other sites

Не мога да постна снимка, защото ме реже при ъплоуда :)

 

# ИНФОРМАЦИЯ УВАЖАЕМИ КЛИЕНТИ, ИНТЕРНЕТ ДОСТЪПА ВИ Е ОГРАНИЧЕН ПОРАДИ НЕПЛАТЕНА СМЕТКА ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ.

Това вече е началото на края на ДСС.

Без да съм специалист... съм убеден, че току-шо загубиха минимум 20% от абонатите си.

Честито.

Link to comment
Share on other sites

Това вече е началото на края на ДСС.

Без да съм специалист... съм убеден, че току-шо загубиха минимум 20% от абонатите си.

Честито.

 

"Честито" на всички излъгани...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...