Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Каква марка е телевизорът ти? Не вярвам да няма как да сканира целия обхват. Разтърси се в менюто. Не знам в момента на каква честота им е NIT таблицата. Пробвай на 658/64/6875 да търси NIT. Няма как да няма възможност поне по NIT таблица да търси. Утре по някое време като се закарам до другия апартамент ще мога да ти кажа къде и какво е останало свобдно.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това е телевизора. Не намирам никъде по менютата за сканиране. Като е избрана Cable TV, си има всичко за сканиране както ми е познато. При избор на drugoto (Cable DTV мисля беше), се появява само честота, QAM (модулиране), и symbol rate. И под тях място за лейбъл "няма сигнал", сила на сигнала и още едно имаше такова.

Както и да е, да не разводнявам темата. Щото някой каза че на ДЦЦ се хващало нещо ако си абонат само на аналоговата, и затова.

Link to comment
Share on other sites

Това е телевизора. Не намирам никъде по менютата за сканиране. . .

 

"Ако нищо не помага - прочетете ръководството", не е моя мисъл . . .

 

На стр. 21 от българското ръководство има подробно описание.

Link to comment
Share on other sites

Това съм го видял и сам без да съм чел цялото ръководство.

Работата е там, че вече има настроени аналогови канали, които с пот на челото съм сортирал половин-един час, и не ми се рискува да пусна автоматично сканиране и да ги размести и т.н. Защото дори при избор на Ръчна настройка, при избрано за настройка на аналогов канал, има едно Търсене, което се активира със стрелките. При цифровото липсва това. Но наистина съжалявам, че разводних темата.

Link to comment
Share on other sites

Крайно време е да се престрашиш да поканиш съфорумец у вас на питие laughing.gif

 

Препоръчвам да се обърнеш към Лъки Лучано, защото той има познания и извън самия телевизор.

Link to comment
Share on other sites

Абе мен чак ме е срам да искам помощ, камо ли да каня някого заради помощ B) . Досега все мен са ме викали да помагам по разнообразни въпроси, съседи, познати, приятели и т.н., но естествено всеки има области, от които не се е интересувал, и честно казано просто питах от краставост, иначе хич не ми пука дали ще хвана нещо цифрово в случая. А принципно казано, може би често търся прекалена логика там, където явно алогични същества са мислели нещата.

Не разбрах за Лъки Лучано и извън телевизорните познания в каква връзка беше, ама карай.

 

Ама ДЦЦ аналоговите канали доста зле предават като цяло, на голям телевизор. Не знам дали е така навсякъде, или просто кой да е оператор все така ще е при тая лоша резолюция, но е крайно време да вдигнат резолюцията на каналите, щото цифрова ТВ вече има, остава резолюцията. Еми видях някакво HD, май Фешън..., какво да кажа, малко по-добре от нормална аналогова, но далеч от блурей или дори риповете, да кажем. Дори да се води 1080 (верно i), е доста по-зле от истинска 1080 резолюция. Да не говорим за пропорцията, масово още е 4:3 и ще е така с години, а вече не можеш намери 4:3 телевизор. Тоя преход на пропорциите май е най-дългия преход в историята като цяло :ph34r:

Май само прехода към IPv6 ще му съперничи.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не си единствения с проблеми. Човекът според мен разбира достатъчно от проблеми, свързани с кабелна и сателитна телевизия. Не че му правя реклама - следя какво и къде казва и обикновено е прав, а явно има и опит. Аз мога да ти помогна с телевизора и дотам, нататък обикновено гадая. Миналия ден натопорчен, с липсващи основни канали, влезнах с бутоните на Булсатком, но се оказа, че те пропуснали да ми кажат, че трябва да си върна приемника, защото софтуеърно бил аут. Значи аз съм си платил пълен пакет, но основните скъпи канали на главния приемник дни наред ги няма. Вървят субтитри обаче хахахах. На втория по-нов приемник всичко върви. Само че явно като има промоция и ще да даваш пари ти звънят по 3 пъти, а когато трябва технически БЕЗ ТВОЕ знание да подновиш техника никой не се обажда хахах - класика. Така че ползвай джокери :)

Link to comment
Share on other sites

Бахти и dialup-a .... :sick

 

3067174U.jpg

Провери си рутера, ОС, за вируси, настройки на ОС, настройките на мрежата, отсрещния сървър и т.н.

Както обикновено излиза... проблемите ВИНАГИ са извън трасето. Дори ти си го писал нееднократно. Проблема не е в доставчика :beer:

Link to comment
Share on other sites

Да ама докато фирмата беше DCC, а проблема е в DCCorporation.

Не може да давам рефреш по 3 пъти на страница, и да ми я зареди за 1сек. чак на 3тиа път.Тия 35% загуби 14-00ч не говорят хич добре.

 

3069645m.jpg

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Да ама докато фирмата беше DCC, а проблема е в DCCorporation.

Не може да давам рефреш по 3 пъти на страница, и да ми я зареди за 1сек. чак на 3тиа път.Тия 35% загуби 14-00ч не говорят хич добре.

И на мен рефреша ми е по няколко секунди въпреки, че съм на друг "велик" доставчик. Обаче като чета обвиненията на разни и разнообразни, че проблеми имам само аз... вече реших че са прави... :laughing:

Та, проблема не е в ДСС (корпорация, морпорация и т.н.), така както и при мен проблема не е в уууууулбокс.

Радвам се на новината, че Мегалан (Мтел) планират да дойдат и в нашия смотан град най-накрая. Въпросът е кога.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е, но като гледам и офертите на Мегалан не са нищо особено.Освен ако не предлагат някакъв локален пиаринг към мрежата си в София, но пък това няма как да стане, щото трябва да си платят трасето до там и няма да имат кяр.

По-добра свързаност от оптиката на ДСС, не съм имал до момента, жалко че съсипаха фирмата!

 

П.С. Преди пусках интернет за Ууубоx-a и знам за какъв гърч става дума в София.Хората ги държат много из късо.Случвало се е да ходя до клиент 6 пъти за 1 седмица само и само да оправим проблем със загубата на 1пакет на 300-400 ( разбира се това се отразяваше на ТВ-то ).Не знам какъв е конкретния случай, но и аз слушам за проблем в Кичука, което ми е доста странно като знам за какво става дума.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Възможно е, но като гледам и офертите на Мегалан не са нищо особено.Освен ако не предлагат някакъв локален пиаринг към мрежата си в София, но пък това няма как да стане, щото трябва да си платят трасето до там и няма да имат кяр.

По-добра свързаност от оптиката на ДСС, не съм имал до момента, жалко че съсипаха фирмата!

 

П.С. Преди пусках интернет за Ууубоx-a и знам за какъв гърч става дума в София.Хората ги държат много из късо.Случвало се е да ходя до клиент 6 пъти за 1 седмица само и само да оправим проблем със загубата на 1пакет на 300-400 ( разбира се това се отразяваше на ТВ-то ).Не знам какъв е конкретния случай, но и аз слушам за проблем в Кичука, което ми е доста странно като знам за какво става дума.

Напълни ми душата с този пост :beer: :beer: :beer:

Офертите на Мегалан не са ниски, така е. Но качеството..., качеството... и скоростта са си добри. За обслужването да не говорим. Прав си за гърча. Много прав даже. И благодарение на него всичко върви в София, не само интернет услугите. За ДСС също си много прав, нищо че така и не опитах оптиката им.

Не бъркай Кулбокс - София и уууубокс - пловдив. Ако това стане в София (цирковете и проблемите които са тук)... в София ще хвърчат глави. Отдолу до горе. По тази причина съм много зле настроен срещу всяко едно пловдивско управление на фирма. Намесен ли е пловдивчанин... нищо не става. Факт.

 

Няколко пъти ми се случва да засичам коли на Мегалан и Спректър Нет пред офиса на... Кулбокс на ул. "Богомил" - не знам дали е съвпадение или трябва да ни говори нещо...

Искаш да кажеш, че може Мегалан ще ги купят ли, т.е мрежата им?

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Няколко пъти ми се случва да засичам коли на Мегалан и Спректър Нет пред офиса на... Кулбокс на ул. "Богомил" - не знам дали е съвпадение или трябва да ни говори нещо...

 

Едит: Нищо не искам да кажа. Казвам само какво съм видял. От една друга тема в този подфорум, се убедих, че "Совите не са това, което са"...

Не искам да правя изводи от това, което съм видял, защото ще се навъдят всезнайковици, които ще започнат да ме убеждават, че не съм видял това, което съм видял и че дори не съм минавал от там... Ако ме разбираш... :D

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Напълни ми душата с този пост :beer: :beer: :beer:

Офертите на Мегалан не са ниски, така е. Но качеството..., качеството... и скоростта са си добри. За обслужването да не говорим. Прав си за гърча. Много прав даже. И благодарение на него всичко върви в София, не само интернет услугите. За ДСС също си много прав, нищо че така и не опитах оптиката им.

Не бъркай Кулбокс - София и уууубокс - пловдив. Ако това стане в София (цирковете и проблемите които са тук)... в София ще хвърчат глави. Отдолу до горе. По тази причина съм много зле настроен срещу всяко едно пловдивско управление на фирма. Намесен ли е пловдивчанин... нищо не става. Факт.

 

 

Искаш да кажеш, че може Мегалан ще ги купят ли, т.е мрежата им?

 

Колко компетентно мнение , много си запознат с услугите в София.

 

Само изпусна че Кулбокс - София няма. Много си наясно и с управлението и т.н. .... пловдивчанино :lol:

 

и подписа ти важи :punk още ли не си ги сменил ?

 

А като си говорим за DCC.... то пък какво ли остана да си говорим , освен един корпорейшън :D

 

PS: Lucky Luciano , не е съвпадение ама няма нищо общо с кулбокс ..

Link to comment
Share on other sites

@pavlan поста ти прилича по скоро на заяждане, но пък си прав.

Така е, целия съпорт на бокса е в София.Което пък е много странно като се има на идея заплати Пловдив - София :)

Интересно ми е каква услуга ще предлагат ако решат да стъпян на пазара.Мегалан е ясно поне според името :D , но пък СпектърНет изобщо не се занимават с домашни потребители и повече мятат по въздуха... Ще е интересно.

Link to comment
Share on other sites

Те ако Мегалан са на Мтел.. Като се почнат едни подмени на технологии, интернета направо ще отиде в 23 век от скорост на свързаността.

Link to comment
Share on other sites

Значи спамещите в темата за кулбокс били агенти од дцц ;)

 

Как да ги държат? На чашка кафенце ли? Работата в пълния и смисъл значи друго. И в София тепърва, ще се предлагат услуги до краен клиент директно. Как изобщо ги измисляте тези фантазии, които пишите.

 

Хората по скоро имат планове за развитие, отколкото за "умиране" http://www.dnevnik.bg/pazari/companii/2011/03/08/1051625_itd_network_kupuva_100_ot_sofiia_onlain/ за разлика от дцц, чиито идиоти си съсипаха фирмата.

 

Казват си го направо:

"Продажбата на всички бизнеси, свързани с предоставянето на услуги по LAN мрежа, е напълно естествена стъпка в развитието на компанията предвид изчерпаните възможности на технологията", коментират от ITD Network.
Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Просто ДСС изпраха к'вото има, а в София мръсно бол.Добре дошли в голямата пералня ;)

 

"Всички притежавани в съсобственост от акционерите Иво Теодоров Димитров, ЕГН 7804114662 и Михайлина Теодорова Паякова, ЕГН 8503294513 акции в размер на 5000 (пет хиляди) броя са джиросани в полза на "Ай Ем Холдинг" АД, ЕИК:201016874"

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Днес гологанчовци са минали през район централен и са лепили разни бележки, че в 3 дневен срок трябвало да им се върне техниката в еди кой си офис иначе щяли да ме дадат на прокоратурата и видите ли да ме осъдели ефективно от 1 до 6 години защото съм бил присвоил чужда движима вещ. Само 2 неща не разбрах от тази бележка и то много важни:

 

1. Спрямо кой номер договор от коя дата аз им дължа каквото и да било на Цифрова кабелна корпорация ЕООД или на база на кой договор или решение на съда те имат право върху моите договорни отношения с 3-то лице разбирайте Цифрова кабелна компания ООД. Не на последно място, ако договорните ми отношения са прехвърлени към новата компания не следвали по някакъв начин аз да бъда уведомен, че това все пак е станало и от коя дата е станало, както и да ми бъде предоставена възможност аз да се откажа от тези договорни отношения с новата фирма.

 

2. От коя дата ще си ги броят тези 3 дни. От тази написана с химикал на лист залепен на вратата ли, защото не виждам това да е официално уведомление, примерно можеше и да не го намерите, ако някой доброжелателен съсед го е махнал.

 

Стават ми все по забавни, дори ми беше станало скучно известно време като не се чуваше нищо за тях.

 

Та някой да има някакви проби с това да им връща или да не им връща нещо в 3 дневен срок. Споделете та да знаем какво да правим. Аз със същата тежест в съда може да им лепна на врата на офиса че съм им ги оставил пред вратата на офиса, на еди коя си дата в еди колко си часа, ама ако не ги намерят аз какво да направя :)

 

Поздрави :beer:

Link to comment
Share on other sites

"От тази написана с химикал на лист" - На теб поне са ти я написали датата с химикал, на моя лист няма дата, но има три-дневен срок :D :D

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Днес гологанчовци са минали през район централен и са лепили разни бележки, че в 3 дневен срок трябвало да им се върне техниката в еди кой си офис иначе щяли да ме дадат на прокоратурата и видите ли да ме осъдели ефективно от 1 до 6 години защото съм бил присвоил чужда движима вещ. Само 2 неща не разбрах от тази бележка и то много важни:

 

1. Спрямо кой номер договор от коя дата аз им дължа каквото и да било на Цифрова кабелна корпорация ЕООД или на база на кой договор или решение на съда те имат право върху моите договорни отношения с 3-то лице разбирайте Цифрова кабелна компания ООД. Не на последно място, ако договорните ми отношения са прехвърлени към новата компания не следвали по някакъв начин аз да бъда уведомен, че това все пак е станало и от коя дата е станало, както и да ми бъде предоставена възможност аз да се откажа от тези договорни отношения с новата фирма.

 

2. От коя дата ще си ги броят тези 3 дни. От тази написана с химикал на лист залепен на вратата ли, защото не виждам това да е официално уведомление, примерно можеше и да не го намерите, ако някой доброжелателен съсед го е махнал.

 

Стават ми все по забавни, дори ми беше станало скучно известно време като не се чуваше нищо за тях.

 

Та някой да има някакви проби с това да им връща или да не им връща нещо в 3 дневен срок. Споделете та да знаем какво да правим. Аз със същата тежест в съда може да им лепна на врата на офиса че съм им ги оставил пред вратата на офиса, на еди коя си дата в еди колко си часа, ама ако не ги намерят аз какво да направя :)

 

Поздрави :beer:

 

 

Вчера им изпратих заявление/въпрос по пощата с обратна разписка и копие до КЗП,

да обяснят на какво основание имат претенции и заплашват.

чакам отговора...

Link to comment
Share on other sites

И ако след тази издънка, се излъжат някои хора да се включат към "семейство" Гологанови...

 

На всичко отгоре като ги питаш къде е договора ти ... познай , не е при тях :D

Абе откаде я взимат цялата тая наглост - крадат ТВ сигнал за който и пари ти искат ( не че някой им дава )....

искат си оборудването ама и те не знаят какво е точно то и дори какъв ти е договора.

 

още един признак по който можем да познаем че сме в БГ :laughing: - Корпорейшъна

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...