Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

В общи линии, кодирали са каналите не за да ви вземат 3-те лева за "цифрова" (в кавички, щото нещото, дето ми идва по СКАРТ не мога да го нарека цифрова) , ами за да си събират таксите изобщо, щото който си имаше читав тунер на телевизора - за какво да плаща?

И виждам че е успешно - аналоговия пакет е с гадно качество, но пък за сметка на това - с тъпи канали :laughing:

А някой знае ли как може да се гледат HD-каналите сега, ако речеш да си ги плащаш?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мисля, че са свободни. Няма логика да ги заключат, след като не предлагат нито HD оборудване, нито карти.

Не че това е истинско HD, но пак е нещо.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че са свободни. Няма логика да ги заключат, след като не предлагат нито HD оборудване, нито карти.

Не че това е истинско HD, но пак е нещо.

Да ама не. Заключени са от снощи :cry . Евроспорта на HD си е нещо впечатляващо, особено сега - зимните спортове...

Link to comment
Share on other sites

Дано по-скоро прокарат тия карти,щото тази кодировка ме влудява.За да прескочиш от бтв -1 на бтв -3 примерно ми отнема 20-30сек.

Някой има ли идея защо бтв,нова,диема и тн се дублират точно преди минусовите канали.Сега даже не работят.

Link to comment
Share on other sites

Абе според мен,не на карти ами на нищо не се надявайте от тези .......ами дано скоро се появи добра алтернатива..... :unsure:

Има прекрасна алтернатива мисля, но е с 10лв отгоре. ХД от Булсат. Според мен поне..

Оборудването остава твое, записваш на ХДД :)

Link to comment
Share on other sites

С 10лв. отгоре, но без запис на HDD. За да записваш на HDD ти трябва HDR1000, а той е около 300лв. За обикновен HD приемник е предназначен ZHD ;)

 

Едит: При Булсат повече от половината радиостанции с перфектен звук, но има 3, които наистина са зле.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Вярно е че свалиха цените, но си има и неща от бившето DCC дето ми липсват. Примерно минусовите канали, многото и то с качествен звук радиостанции. При булсата радиостанциите просто не стават за слушане, а и избора от канали си е постеснен. Все пак отстъпката на интернета ако ползваш телевизията им е 3 лева за 19 левовата им тарифа. Като се сложи и цената на пълния пакет се получава по малко от 46 лева които плащах на DCC и Нетгруп до есента на миналата година. И имам само едно прекъсване на телевизията досега от 3 до 8 часа сутринта на 29-ти януари. Тогава нещо си променяха та всичко се кодира.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

За съжаление всичките. Когато слушам радиото изключвам телевизора и звука се пренасочва към 2+1 аудио система. Радиото на DCC звучеше качествено и без странични щумове а това на булсата го докарва повече на тенекиена кофа. Аз не съм особенно претециозен, но щом на мен ми направи впечатление то качеството не го бива...

Link to comment
Share on other sites

Явно при теб има проблем. Сега проверих и всички радиа, с изключение на NRJ, Radio 1 Rock и BG Radio са си с абсолюто нормален звук. Само по-горе изброените са доста компресирани. Ти откъде мислиш, че сваляха радиата DCC? Едната част от Булсат, другата от Vivacom. Няма как примерно Veselina при DCC да е по-добре отколкото при Bulsat, защото единственото място за сваляне е 39Е и DCC я дърпа именно от там.

Link to comment
Share on other sites

Ех тъкмо се зарибих с този HDR1000, който е публикуван на сайта им... а то 300 лева

Добре де защо не са го написали че струва 300лв на сайта им? Там в секцията ХД оборудване са описали точно този приемник HDR1000, или е някаква заблуждаваща реклама?

Edited by Scooby Doo
Link to comment
Share on other sites

Явно при теб има проблем. Сега проверих и всички радиа, с изключение на NRJ, Radio 1 Rock и BG Radio са си с абсолюто нормален звук. Само по-горе изброените са доста компресирани.

Потвърждавам казаното от Лъки. Звука е просто перфектен, с дълбок и мек бас. NRJ, Radio 1 Rock и BG Radio са с по-ниско ниво на звука, поорязани ниски и високи честоти, но качеството също е приемливо.

@wolf,

Явно става въпрос за проблем с приемника ти. Ако имаш възможност сложи друг приемник и виж как ще стоят нещата с него.

Link to comment
Share on other sites

В момента съм към ДЦЦ (качеството на половината аналогови канали е като да ги хващам с антената, айде да ме извиняват, аман от селски тарикати) и се ослушвам за алтернатива, някакви предложения? Изискването е да се използват жиците в стените и да не се дупчи нищо. Това предполага отпадането на Булсат или Виваком дето са с антени.

 

Благодаря на всички за предложенията.

Link to comment
Share on other sites

Освен Blizoo, за друг не се сещам в твоя регион.Куулбокс тряя' да имат покритие, но при тях ще има нови кабели.Т.е. без интервенции няма да минеш, освен ако не си си вкопал гофрета и не си си издърпал кабелите в тях.

Link to comment
Share on other sites

На мен Куулбокс ми вкараха кабела през дупката, която беше продупчена за тръбите на климатика. Нищо не дупчиха, освен телбодчетата, с които закрепиха кабела за ъгъла на стаята.

Link to comment
Share on other sites

Лоша работа майна, никаква алтернатива за хубава телевизия в Кършака, освен Булсат с HD.

Кофти ми е изложението обаче, най-вероятно на покрива на блока ще се наложи я метна чинията, три етажа нагоре не вярвам да са проблем.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...