Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Днес все пак минах през офиса на Гологанселяндура НЯМАТ СПЕЧЕЛЕНО ДЕЛО за ДЦЦ старата фирма :) напраивли са си едно "документче" с два печата на ДЦЦкорпорацията и АТВСат :) стана малкао скландалче за отскок през деня :)

 

Към всдички които още следят темата НЕ ВРЪЩАЙТЕ ТЕХНИКА НА НИКОЙ и си искайте парите за липсващите услсуги в началото на латино-сериала Гологанселяндурщина....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе тия верно са полудели съвсем :ph34r: Много им отърва да се правят на улави. :blink: Гологана тая "техника" може да си я носи у тях ....... :tongue . .... и да си я ползва със здраве ...... ,но наистина трябва да си търсим и парите за тогава,когато нямаше услуга :angry1

Link to comment
Share on other sites

Вече сме женени с Близу за 18 месеца. Засега е екстра. Като мине медения месец ще кажа и те как са.

Много правилно изказване. Като минат - айде да не е медения само, ами и още един месец, пиши ТУК пак. Да не си прехвърлиш оплакванията в техния под-форум :laughing:

Edited by matild
Link to comment
Share on other sites

Тоя месец им беше последен да ми дават кабелна. Вече сме женени с Близу за 18 месеца. Засега е екстра. Като мине медения месец ще кажа и те как са.

 

Този договор за 18 мес. ми се струва ужасно дълъг,особено когато е обвързващ с оператор с опетнено име..... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ейй, няма такива гадове като ДСС! Повечето от каналите ми се виждат като през бирена бутилка (от зелените :laughing: )

Сега гадая - това е защото ме принудиха да ги гледам през допотопния им box или щото ги крадат от някъде...

Link to comment
Share on other sites

Повечето или всичките? Това ми напомня че когато се опитвах да пусна по скарт кабела YPbPr видеосигнал от Топфиелда (бокса на DCC) телевизора ми също позеленяваше. По скарта минава само композитен и компонентен (RGB) видеосигнал

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Ейй, няма такива гадове като ДСС! Повечето от каналите ми се виждат като през бирена бутилка (от зелените :laughing: )

Сега гадая - това е защото ме принудиха да ги гледам през допотопния им box или щото ги крадат от някъде...

 

Това е от настройките на приемника. Имал съм подобен проблем.

Link to comment
Share on other sites

Това е от настройките на приемника. Имал съм подобен проблем.

И как го реши проблема? Кой-знае какви опции за настройки няма, май...

Link to comment
Share on other sites

Повечето или всичките? Това ми напомня че когато се опитвах да пусна по скарт кабела YPbPr видеосигнал от Топфиелда (бокса на DCC) телевизора ми също позеленяваше. По скарта минава само композитен и компонентен (RGB) видеосигнал

Само едно малко уточнение, скарта поддържа S-Video през компонентните пинове/жички на RGB-то. Проблемът е че няма начин за засичане дали се ползва RGB или S-Video, съответно повечето телевизори си мислят че получават RGB сигнал.

Link to comment
Share on other sites

Ейй, няма такива гадове като ДСС! Повечето от каналите ми се виждат като през бирена бутилка (от зелените :laughing: )

Сега гадая - това е защото ме принудиха да ги гледам през допотопния им box или щото ги крадат от някъде...

Пробвай от дистанционното на Топфиелда : меню->системни настройки->A/V изх настройки->видео изход

Link to comment
Share on other sites

Новият ни телевизор има DVB-T/C MPEG4 тунери, и понастоящем сме на ДЦЦ аналогова. Казаха ми, че мога да хвана поне 1-2 свободни цифрови канала без карта марта.., вярно ли е?

И ако да, кажете някоя настройка за честота, модулиране и т.н. да пробвам, че няма опция да сканира сам (не знам дали е нормално, досега не съм ползвал цифрова) :P . (Освен преди време опити да хвана dvb-T с друг тунер но нямаше нищо в ефира, а и там имаше за сканиране).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Новият ни телевизор има DVB-T/C MPEG4 тунери, и понастоящем сме на ДЦЦ аналогова. Казаха ми, че мога да хвана поне 1-2 свободни цифрови канала без карта марта.., вярно ли е?

И ако да, кажете някоя настройка за честота, модулиране и т.н. да пробвам, че няма опция да сканира сам (не знам дали е нормално, досега не съм ползвал цифрова) :P . (Освен преди време опити да хвана dvb-T с друг тунер но нямаше нищо в ефира, а и там имаше за сканиране).

 

746MHz,256 QAM,6890 Kb/s -Тянков HD

738MHz,64 QAM,6890 Kb/s - други

762MHz,64 QAM,6890 Kb/s

674MHz,64 QAM,6890 Kb/s

794MHz,64 QAM,6890 Kb/s

 

Enjoy докато има :punk

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

Хващат се един-два канала през DVB-T/C. Все още.

Аз лично ги пускам от време на време за да видя как може да предава телевизора ми и да се успокоя, че не е развален, а просто това ми пускат през СКАРТ-а.

Edited by matild
Link to comment
Share on other sites

Още миналия Октомври подадох жалба до Комисията за защита на потребителите и след около един месец ме извикаха и ми върнаха парите.Това е сигурния начин да си ги получите.

Link to comment
Share on other sites

746MHz,256 QAM,6890 Kb/s -Тянков HD

738MHz,64 QAM,6890 Kb/s - други

762MHz,64 QAM,6890 Kb/s

674MHz,64 QAM,6890 Kb/s

794MHz,64 QAM,6890 Kb/s

 

Enjoy докато има :punk

Мерси, но нищо не хванах на тия параметри. Пробвах и без сплитери и протектори, нищо.

Link to comment
Share on other sites

Симболрейта е 6875, а не 6890. Симболрейт 6890 няма. Другият е 6900, но нея май само Близу я ползват.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

То 6875 беше по подразбиране ако става дума. Пак нищо не хващаше там, нали все пак ръчно трябваше да го сменя на 6890, в никой случай нищо. Исках да видя нещо HD ама карай.

Иначе като пусна нещо от компа, картината обаче е зашеметяваща (1080 някакви промота), през VGA.

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да променяш. Симбълрейта е 6875. HD няма как да видиш, защото е кодирано. Има няколко свободни, но в момента не мога да ти кажа честоти. Ако ще гледаш нормална кабелна се насочи към Близу. Там поне ще знаеш, че всичко е постоянно и няма вариант утре като Булсатком спрат още нещо от Ирдето, да угаснеш. Мисля, че за 10лв. на месец ти дават 40 канала цифорова с техен приемник и аналогова на всички ТВ-та. Естествено има и 18 месечен договор, но това е положението.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

На новото място ще се прекара Близу, да (не вярвах че някога ще се върна за нещо на тях :) ).

Ок, HD няма, но и други цифрови не хванах, а уж трябваше да има безплатни нещо а-у. Квото е.

Всички телевизори с цифрови тунери ли не сканират цифврово, а трябва да се въвеждат честота и др. параметри? Или зависи каква жица е вкарана, преди имах наземен тунер, и той си имаше за сканиране.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...