Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

За добро качество е нужен висок bitrate, тоест скорост на потока.

За MPEG2 SD (стандартна резолюция), прилично качество се постига с 5-6 мегабита/секунда, с 3-4 мегабита - леко размазва, 2 и надолу - яко квадрати, за отлично качество трябват 7-8 мегабита.

За MPEG4 SD, прилично качество се постига с 3-4 мегабита, Vivacom излъчват с около 2 mbit и съответно качеството е в раздел "доволно размазано".

 

След време когато наемат (ако наемат ...) още транспондери, ще могат да вдигнат битрейта и да подобрят положението евентуално. В момента рекламите им гласят "кристално качесто", но реално са най-нискокачествената телевизия налична на пазара.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За добро качество е нужен висок bitrate, тоест скорост на потока.

За MPEG2 SD (стандартна резолюция), прилично качество се постига с 5-6 мегабита/секунда, с 3-4 мегабита - леко размазва, 2 и надолу - яко квадрати, за отлично качество трябват 7-8 мегабита.

За MPEG4 SD, прилично качество се постига с 3-4 мегабита, Vivacom излъчват с около 2 mbit и съответно качеството е в раздел "доволно размазано".

 

След време когато наемат (ако наемат ...) още транспондери, ще могат да вдигнат битрейта и да подобрят положението евентуално. В момента рекламите им гласят "кристално качесто", но реално са най-нискокачествената телевизия налична на пазара.

поради липса на покритие от вашета компания, би ли ми препоръчал услугите на Вестител?

Link to comment
Share on other sites

За добро качество е нужен висок bitrate, тоест скорост на потока.

За MPEG2 SD (стандартна резолюция), прилично качество се постига с 5-6 мегабита/секунда, с 3-4 мегабита - леко размазва, 2 и надолу - яко квадрати, за отлично качество трябват 7-8 мегабита.

За MPEG4 SD, прилично качество се постига с 3-4 мегабита, Vivacom излъчват с около 2 mbit и съответно качеството е в раздел "доволно размазано".

 

След време когато наемат (ако наемат ...) още транспондери, ще могат да вдигнат битрейта и да подобрят положението евентуално. В момента рекламите им гласят "кристално качесто", но реално са най-нискокачествената телевизия налична на пазара.

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

поради липса на покритие от вашета компания, би ли ми препоръчал услугите на Вестител?

 

Избягвам да препоръчвам ... защото ако се случи проблем - препоръчалия излиза виновен.

Пък и темата е взривоопасна.

Link to comment
Share on other sites

matild нямах предвид единствено ДСС. Просто трябва да се обърне внимание на проблема принципно от КЗП. И ако има шанс да се прекрати идиотската практика да си пробутват тъпите декодиращи устройства. Да на клиентите с по-стари телевизори е разбираемо, но за останалите защо, след като има CI модули (или CI слотове) и карти съответно.

 

kario88 ти сам си си отговорил на въпроса. HD ready - готов за възпроизвеждане на картина с HD резолюция.

Аз съм наясно,коментирах изказването на Ratman които явно е в някаква заблуда ;)
Link to comment
Share on other sites

Сега разговарях с техен оператор и ми отговориха, че са кодирани каналите за постоянно. Очаква се след 2-3 месеца да дадът CI модули и карти. Когато имали повече информация сме щели да разберем от инфо канала, офисите им или от саита им.

 

Тъпото е,че са кодирали /просто за пример/ БТВ Екшън на цифрова ТВ,а на аналогова го гледаш без проблем и не е единствения канал така! Най-вероятно се е забъркала няква страхотна помия за пореден път и се чудят как да се измъкнат от нея......

Link to comment
Share on other sites

btv екшън, филм+, ринг, канал3, 3 дискавърита, виасат хистори, експлорър, разни немски италиански, както и HD-тата не са кодитани.

Да бяха изчакали с кодировката още 3 месеца тогава.

Link to comment
Share on other sites

Да бяха изчакали с кодировката още 3 месеца тогава.

Това с трите месеца са го казали само да им се махне човека от главата. Те самите не знаят какво се случва с тях , а вие очаквате инвестиции да направи някой от двамата...

Link to comment
Share on other sites

Това с трите месеца са го казали само да им се махне човека от главата. Те самите не знаят какво се случва с тях , а вие очаквате инвестиции да направи някой от двамата...

 

Най-вероятно на тях са им ги кодирали и сега се чудят какво да правят....

Направих един рестарт на приемника и сканирах наново,намери дори още канали,но тези,които са кодирани пак така си останаха.....

Edited by viking
Link to comment
Share on other sites

За интернет - ДА, но за ТВ са светлинни години назад - докато не се появат в мрежата им каналите FIlm+, Евроспорт 2 с БГ Аудио, TLC, FLN, Viasat Nature, Histori Chanell,ORT1, NG WILD, MEZZO,MTV HD и др. в HD формата, а и още куп в стандартния цифров формат доста хора ще предпочитат да ползват комбинирана услуга на друг Оператор за голямо съжаление.:unsure: Лошото е,че повечето сме ограничени от това,че няма голям избор на Оператор, а при тия които има пък нямат покритие навсякъде. А бе с една дума - Българска му работа!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Здавейте...моля за професионално мнение.Имам 3 приемника,дадени ми от оператора-2 TOPFIELD-а и един DC 215,с които нямам проблеми.Попадна ми още 1 TOPFIELD,но от Евроком.До скоро го ползвах заедно с другите,но от началото на февруари изписва "Кодиран Сигнал" на повечето от каналите.Има ли начин чрез смяна на софтуер/фирмуер-а,да работи както другите три?Въобще ще се получи ли нещо,все пак им плащам за 3 приемника и ми се ще този да ми е нещо като бонус.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми кажете на какви мегахерци да задам или поне как мога да променям стойностите на вече намерен и активен и запаметен канал. Не мога да намеря как и къде да се променят.

 

Може ли да ми кажете ID на мрежата какво е? това QAM скорост на предаване ли е? Аз на моя ТВ имам ID на мрежата и скорост на предаване, от тези работи трябва ли да се пипа нещо при сканирането?

Това е за DCC-то.

 

Можете ли да ми кажете какъв цифров приемник и от къде да си купя за да хващам всичките канали на ДЦЦ, защото са ги кодирали.

Благодаря ви предварително :)))

Edited by boshko22
Link to comment
Share on other sites

blagodarq :)

a ako e nqkakuv universalen priemnik ili ne6to drugo nqma li da mi gi razkodira?

Няма да стане да пиратсваш.Вкъщи сме с 2 тяхни приемника и прескачането на каналите става супер бавно,заради тази кодировка.Зарежда около 10сек като прескачаш от пакет в пакет.

btw

И както ти казаха и в другия форум пиши на кирилица!

Edited by Vortex87
Link to comment
Share on other sites

Незнам на тези тарикати как им се занимава да кодират приемници по серийни номера ..... и то за кодират чужди канали :confused :pirate

Не е истина.....иначе доста народ през годините се нагледа на цифрова със собствени приемници,но ето намериха им цаката :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Е, нали и те хляб трябва да ядат. Ще кодират чужди канали, да не го правят само DCC ;)

Нормално е, но не са си направили пак сметката, защото много сериозно се заговори за спиране на Ирдето, което ще е край за DCC и другите, които свалят от Булсат... а и тези другите са много.

Link to comment
Share on other sites

Така е и те са хора, и също като нас работят за пари а не за въздуха :) Ирдетото мисля, че няма да го спрат веднага. Постепенно ще го изключват. Давам му поне три четири месеца до краха му.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Те ако го спрат веднага, без съответната кампания и съобщения до всички абонати, нали се сещаш колко пари ще върнат и колко глоби ще отнесат? Нещото, което правят сега е нарушаване отвсякъде на договорите, та какво остава, ако го резнат директно.

Link to comment
Share on other sites

защото много сериозно се заговори за спиране на Ирдето, което ще е край за DCC и другите, които свалят от Булсат... а и тези другите са много.

Това се говори от поне година и половина... и беше "планувано" за декември миналата година като краен срок :P

Само да вметна, че китайците разбиха използваното 1024 битовото криптиране от abbyy за три месеца... а не би трбвало да се справят в близките 100-150 години с цялата налична изчислителна мощ на земята :lol:

Но, това е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

За декември бяха само слухове. От вчера е факт. Всички ирдето карти, регистрирани в Ст. Загора и Варна са напълно спрени. На другите е спрян достъпа само до HBO, засега.

И да разбият другата кодировка, това няма да огрее много кабелните оператори.

 

Едит: Има напълно спрени ирдето карти, като дори има и спрени от допълнителните делти, които са втори, трети и т.н. на първа ирдето.

За Варна и Заарата се каза, че са спрени всички напълно.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Всички ирдето карти, регистрирани в Ст. Загора и Варна са напълно спрени. На другите е спрян достъпа само до HBO, засега.

 

На всички с ирдето карти е спрян достъпа до HBO,а за тези градове не са напълно спрени регистрираните ирдето карти.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...