Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Интересно как ще доказват, че са ме изключили еди кога си и че еди за колко си месеца дължа такси. Нормалното поведение (даже и договора ще изровя) мисля, че беше като не си платиш нещото си (ток, телефон и т.н.), просто те изключват до седмица-две-месец.

 

 

Да това е куриоза! Аз също попитах как точно са решили да ме таксуват за този период и отговора беше,че откакто не съм плащал до момента на изключване......

Викам им ".....ами вие тогава може да си ме държите включен 2-3 години без да знам и после да искате пари???"

Казах им,че съм се отказал от тях още,когато ме накараха да плащам за услуга без да получавам и те ме питаха защо не съм подал молба за отказ!!!???!!!

Ха ха ха! Викам им "....ами защото разни МУТРИ ви пазеха офисите от гневните граждани"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пишеш глупости! На някои хора все общината е виновна за всичко-то си има закони-една фирма идва и си плаща по тарифа да копае, що да не и се разреши, като е законно? После фирмата била шибана и двама тъпаци се били изпокарали и се съдят-къде точно е вината на общината, че не разбрах. Малко се запознай първо се запознай с елементарните наредби, после плюй! И нито съм адвокат на общината, нито пък ми пука за дсс-просто се дразня като се пишат щуротии!

 

Ти явно си някой от новите работници на Гологана.Вземи си научи домашното и тогава пиши по темата.

 

"Част от книжата, заради които община Пловдив е издала разрешение за ползване на кабелна мрежа за тв оператор на името на АТВ САТ ЕООД, се оказаха погрешка представени и обявени за несъществуващи. Това стана ясно при старта на първото от съдебните дела в Административен съд между фирмите на двамата вече бивши съдружници на Цифрова кабелна компания, Красимир Кирев и Иван Гологанов. Формално делото е срещу община Пловдив за незаконно издадени поредица от разрешителни за ползване на името на фирма, която няма никакви правни основания да ги получава
."

 

.....

.....

 

"Самите разрешителни за старт на изграждане на кабелните мрежи през 2006-2008 година обаче са издадени на името на ЕООД ТВ САТ КОМ на Красимир Кирев"
Link to comment
Share on other sites

Излагациите на Гологанов край нямат! Безгранична е и простотията на хората, които работят за него! Тръгнали да плашат с някакви си хвърчащи листчета. Това ако не е с две думи казано пълен смях, не знам кое е! Забавлявайте се бе хора, не виждате ли колко са ограничени и некомпетентни всички около Гологанов, а и самият той колко е прозрачен! Забавлявайте се и очаквайте следващата простотия, която ще им хрумне....ахахахаха! Той самият е престъпник, срещу него се водят сума ти дела за какво ли не, да не говорим че най-нагло краде тв каналите от Булсатком! В самата му новосъздадена фирма има толкова юридически нередности, а и като прибавим всичките му мръсотии, свързани с разпадането на ДСС.... Циркаджийско поведение, нищо друго!

Link to comment
Share on other sites

Казаха също,че ще си търсят неплатените такси за кабелна/цифрова за периода през,който кабела е бил вързан към кутията независимо дали е ползвана или не,т.е. няма значение,че абонатът е преминал на Булсатком примерно,те си търсят тяхното.

Другия куриоз е,че няма значение какъв кабелен модем имаш трябва да идеш да го върнеш!!!

Но в крайна сметка май наистина ще трябва да върнем модемите на "корпорациЙКАТА" и да стискаме палци ТВ САТ да не си ги поискат!?!?

Абе луда работа! Лошото също е,че за Кичука няма добра алтернатива,Близу не се брои изобщо ......

 

 

Интересно как ще доказват, че са ме изключили еди кога си и че еди за колко си месеца дължа такси. Нормалното поведение (даже и договора ще изровя) мисля, че беше като не си платиш нещото си (ток, телефон и т.н.), просто те изключват до седмица-две-месец.

За алтернативи в Кичука, едната е Булсат, другата Близу (колкото и да е странно, но при насраното качество на аналоговите телевизии и на дцц, си е алтернатива, и кулбокс телевизия (ама тия май нямаха само телевизия).

 

 

Точно така пише в договора с ДЦЦ. Нали са правоприемник уж. Трябва да спазват правилата по онзи договор, а не каквото им хрумне.

 

В стария договор, пише, че ако не плащаш един месец, те се задължават да те изключат.

 

Ако ще турско да стане, повече от 1 такса не могат да вземат.

 

Безгранична е и простотията на хората, които работят за него!

 

Тук не мога да се съглася. Хората работят за насъщния. Правят каквото им се каже, стига да си получават заплатите на края на месеца.

Link to comment
Share on other sites

Излагациите на Гологанов край нямат! Безгранична е и простотията на хората, които работят за него! Тръгнали да плашат с някакви си хвърчащи листчета. Това ако не е с две думи казано пълен смях, не знам кое е! Забавлявайте се бе хора, не виждате ли колко са ограничени и некомпетентни всички около Гологанов, а и самият той колко е прозрачен! Забавлявайте се и очаквайте следващата простотия, която ще им хрумне....ахахахаха! Той самият е престъпник, срещу него се водят сума ти дела за какво ли не, да не говорим че най-нагло краде тв каналите от Булсатком! В самата му новосъздадена фирма има толкова юридически нередности, а и като прибавим всичките му мръсотии, свързани с разпадането на ДСС.... Циркаджийско поведение, нищо друго!

Тези заплашителни писма мен лично ме устройват. Имам Приемо-Предавателен Протокол от Цифрова Кабелна Компания за върната им техника със серийните номера на устройствата (модем и ЦП), месец преди да се появят двете нови дружества, както и Протокол за прекратяване на договора за предоставяне на услуги и липса на задължения към този момент. Смятам другата седмица да говоря с адвоката ми (дали да е по НК или ГПК) и да задействаме процедурата в съда. Интересно ми е като как ще обяснят там това заплашително писмо, при положение, че аз нямам подписан договор с Цифрива Кабелна Корпорация, нито съм получавал нещо от тях. Ще ми е интерсно да разбера как търсят от мен нещо, което не са ми дали, а и не е тяхно едновременно.

 

Ако има и други случаи като моя, моля пишете ми. Желанието ми е всеки да си получи това, което търси... и да няма ощетени - в случая Цифрива Кабелна Корпорация.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Тези заплашителни писма мен лично ме устройват. Имам Приемо-Предавателен Протокол от Цифрова Кабелна Компания за върната им техника със серийните номера на устройствата (модем и ЦП), месец преди да се появят двете нови дружества, както и Протокол за прекратяване на договора за предоставяне на услуги и липса на задължения към този момент. Смятам другата седмица да говоря с адвоката ми (дали да е по НК или ГПК) и да задействаме процедурата в съда. Интересно ми е като как ще обяснят там това заплашително писмо, при положение, че аз нямам подписан договор с Цифрива Кабелна Корпорация, нито съм получавал нещо от тях. Ще ми е интерсно да разбера как търсят от мен нещо, което не са ми дали, а и не е тяхно едновременно.

 

Ако има и други случаи като моя, моля пишете ми. Желанието ми е всеки да си получи това, което търси... и да няма ощетени - в случая Цифрива Кабелна Корпорация.

 

Явно имате излишни пари за адвокати и дела.

Link to comment
Share on other sites

Пари за справедливост винаги се намират.

Е това вече беше леко цинично, ще извиняваш.

Та нали именно това е целта на всеки един управляващ - надмощие чрез обедняване на средния човечец - колкото по-беден и глупав, толкова по-безгласен и манипулируем.

Има една приказка: сития на гладния не вярва. Показва го и реалността. Не мисля че ако хората не бяха толкова обезверени, щяхме да живеем в подобна нарастваща мизерия.

Е да, някои намират пари за всичко, по един или друг начин.

Link to comment
Share on other sites

Е това вече беше леко цинично, ще извиняваш.

Та нали именно това е целта на всеки един управляващ - надмощие чрез обедняване на средния човечец - колкото по-беден и глупав, толкова по-безгласен и манипулируем.

Има една приказка: сития на гладния не вярва. Показва го и реалността. Не мисля че ако хората не бяха толкова обезверени, щяхме да живеем в подобна нарастваща мизерия.

Е да, някои намират пари за всичко, по един или друг начин.

Какво е циничното, че не схванах?

Някои си харчат парите за врати и ремонти (че даже взимат и кредити, които не могат да върнат), други за фитнес, трети за възтържествуване на справедливостта. Въпрос на приоритет и виждане.

Link to comment
Share on other sites

Малко неточно разсъждаваш според мен. По същата логика може да се каже като видиш някоя дебела жена и да кажеш че е богата щото яде като прасе, примерно.

Сравни цените на адвокатски услуги на час (със съмнителен краен резултат предвид корупцията и мафиотската държава) с една врата от 50-100 лв (не знам защо споменаваш врати). Що се отнася до ремонтите, алтернативата е да живеем като цигани, за сметка на пак съмнителен резултат по адвокати. И то едни ремонти... да е що годе нормално за живот. Може би иронично имаш предвид нашия ремонт, за който пуснах няколко теми във форума, но само далечна мисъл, защото при теб е възможно да мине такава идея за да го напишеш.

Да, приоритет и виждане е. Първо да живея малко по-добре от циганите, после справедливост. В синхрон с казаното в предишния ми пост. Защото богатите/властимащите това добре го знаят. Виж другата крайност за пример - циганите (понеже спомена за кредити като една от крайностите (щото доста от т.нар. богаташи станаха такива именно от кредитни, наричаха се кредитни милионери)). Каква справедливост ще търсиш в 99% от тях? Първо гледат да се нахранят и да имат покрив, после останалото. И други такива подробности, които ти убягват. Най-лесно да се каже "едни харчат за ремонти, други за справедливост". Нещата не са черно и бяло.

Надявам се, се изясни кое е циничното.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Малко неточно разсъждаваш според мен. По същата логика може да се каже като видиш някоя дебела жена и да кажеш че е богата щото яде като прасе, примерно.

Сравни цените на адвокатски услуги на час (със съмнителен краен резултат предвид корупцията и мафиотската държава) с една врата от 50-100 лв.

Надявам се, се изясни кое е циничното.

Ще ти обясня като на 5 годишно дете:

Аз искам да влизам в жилищният си вход с вдигната глава, а не като крадец на нещо, което не съм откраднал. Тъй като бележката беше залепена на входната ми врата и е стояла там поне 1 ден (защото бях в командировка извън града), то със сигурност вече целият вход (а защо не и блок) знаят, че аз съм откраднал нещо от някого. И тъй като предложих на Цифрова кабелна корпорация да ми се извинят публично, така както са ме обвинили в кражба и те не го направиха... ще търся начин да си изчистя името. Сега по-разбираемо ли е за теб?

От друга страна не смятам, че един адвокатски хонорар от 300-400 лева (колкото струва една евтина, китайска входна врата) струва повече от репутацията ми в един 100 000-н квартал.

 

Или това е цинизъм?

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Става смешно.

Но да, знам че си крайно чувствителен, та тази бележка, стояла 1 ден там е наранила така жестоко честолюбието и "имиджа" ти в очите на съседите. :woot

Донякъде е така, но чак дотам не плащам данък обществено мнение, ако аз не съм виновен. Това че в очите на глупави съседи може да съм "паднал", не е моя вината или грижа, още по-малко ако заведа дело, изобщо някога ще разберат това или пък изхода от него (освен ако не се похвалиш лично пред целия блок колко съвестен си и че водиш дела).. ако схващаш какво говоря ;) .

"репутацията ми в един 100 000-н квартал"

- ти да не си Бойко Борисов, репутации, имиджи, едно друго... 100000 души те познават лично... не знам дали осъзнаваш колко смешно звучи само, да се хвалиш по подобен псевдо-тънък начин колко сме важни.

 

За хонорара, аз пък знам че на час взимат доста солено и въпросните 300 лв може да отидат само за няколко часа. Ако тръгнеш да водиш дело, което да се точи месеци а и повече, какво правим.

За входната врата - да те замоля да престанеш да ръсиш иронии от някакви мои други теми от раздел Строителство.

Link to comment
Share on other sites

Ще ти обясня като на 5 годишно дете:

Аз искам да влизам в жилищният си вход с вдигната глава, а не като крадец на нещо, което не съм откраднал. Тъй като бележката беше залепена на входната ми врата и е стояла там поне 1 ден (защото бях в командировка извън града), то със сигурност вече целият вход (а защо не и блок) знаят, че аз съм откраднал нещо от някого. И тъй като предложих на Цифрова кабелна корпорация да ми се извинят публично, така както са ме обвинили в кражба и те не го направиха... ще търся начин да си изчистя името. Сега по-разбираемо ли е за теб?

От друга страна не смятам, че един адвокатски хонорар от 300-400 лева (колкото струва една евтина, китайска входна врата) струва повече от репутацията ми в един 100 000-н квартал.

 

Или това е цинизъм?

 

Ако делото ти излезе толкова пари, искам да ми дадеш името и адреса на адвоката. Повечето ще ти вземат толкова на час.

 

Иначе ако искаш да си изчистиш името пред съседите, ксерокопирай си протокола, подчертай датите и имената и си го залепи на вратата, до/над тяхната бележка.

Link to comment
Share on other sites

Става смешно.

Но да, знам че си крайно чувствителен, та тази бележка, стояла 1 ден там е наранила така жестоко честолюбието и "имиджа" ти в очите на съседите. :woot

Донякъде е така, но чак дотам не плащам данък обществено мнение, ако аз не съм виновен. Това че в очите на глупави съседи може да съм "паднал", не е моя вината или грижа, още по-малко ако заведа дело, изобщо някога ще разберат това или пък изхода от него (освен ако не се похвалиш лично пред целия блок колко съвестен си и че водиш дела).. ако схващаш какво говоря ;) .

"репутацията ми в един 100 000-н квартал"

- ти да не си Бойко Борисов, репутации, имиджи, едно друго... 100000 души те познават лично... не знам дали осъзнаваш колко смешно звучи само, да се хвалиш по подобен псевдо-тънък начин колко сме важни.

 

За хонорара, аз пък знам че на час взимат доста солено и въпросните 300 лв може да отидат само за няколко часа. Ако тръгнеш да водиш дело, което да се точи месеци а и повече, какво правим.

За входната врата - да те замоля да престанеш да ръсиш иронии от някакви мои други теми от раздел Строителство.

Става смешно, да. Ставаш много смешен, наистина. В три поста си написал толкова глупости и предпубертетски съждения, колкото едва ли са изписани от всички потребители във всички теми на форума.

Затова ще те ЗАмоля да престанеш да пишеш простотии и да спамиш в темата. Отправил съм покана, ако има някой заинтересован - да пише.

Ще помоля и модераторите да прочистят темата от последните ти постове.

 

@iso14496, не знам с колко адвоката си имал вземане/даване и за каква точно КОНСУЛТАЦИЯ си им плащал въпросните 300 лева/час, но аз за такива не съм чувал в Пловдив. Сигурно и в София се броят на пръсти, но те се занимават с дела, които нямат нищо общо с това. За адвокатските хонорари си има Тарифа, която може да прочетеш тук:

http://www.lex.bg/members/nikilex/page6.php

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Става смешно.

Но да, знам че си крайно чувствителен, та тази бележка, стояла 1 ден там е наранила така жестоко честолюбието и "имиджа" ти в очите на съседите. :woot

Донякъде е така, но чак дотам не плащам данък обществено мнение, ако аз не съм виновен. Това че в очите на глупави съседи може да съм "паднал", не е моя вината или грижа, още по-малко ако заведа дело, изобщо някога ще разберат това или пък изхода от него (освен ако не се похвалиш лично пред целия блок колко съвестен си и че водиш дела).. ако схващаш какво говоря ;) .

"репутацията ми в един 100 000-н квартал"

- ти да не си Бойко Борисов, репутации, имиджи, едно друго... 100000 души те познават лично... не знам дали осъзнаваш колко смешно звучи само, да се хвалиш по подобен псевдо-тънък начин колко сме важни.

 

За хонорара, аз пък знам че на час взимат доста солено и въпросните 300 лв може да отидат само за няколко часа. Ако тръгнеш да водиш дело, което да се точи месеци а и повече, какво правим.

За входната врата - да те замоля да престанеш да ръсиш иронии от някакви мои други теми от раздел Строителство.

 

Поздравления, много точно казано!

Link to comment
Share on other sites

Тези заплашителни писма мен лично ме устройват. Имам Приемо-Предавателен Протокол от Цифрова Кабелна Компания за върната им техника със серийните номера на устройствата (модем и ЦП), месец преди да се появят двете нови дружества, както и Протокол за прекратяване на договора за предоставяне на услуги и липса на задължения към този момент. Смятам другата седмица да говоря с адвоката ми (дали да е по НК или ГПК) и да задействаме процедурата в съда. Интересно ми е като как ще обяснят там това заплашително писмо, при положение, че аз нямам подписан договор с Цифрива Кабелна Корпорация, нито съм получавал нещо от тях. Ще ми е интерсно да разбера как търсят от мен нещо, което не са ми дали, а и не е тяхно едновременно.

 

Ако има и други случаи като моя, моля пишете ми. Желанието ми е всеки да си получи това, което търси... и да няма ощетени - в случая Цифрива Кабелна Корпорация.

 

аз им пратих(на корпорацията) писмо с обратна разписка,да ми отговорят на какво основание ме заплашват и искат от мен разни неща...

като мине 1 месец(предполагам няма да отговорят)отивам в КЗП

нищо няма да ми струва :laughing:

Link to comment
Share on other sites

аз им пратих(на корпорацията) писмо с обратна разписка,да ми отговорят на какво основание ме заплашват и искат от мен разни неща...

като мине 1 месец(предполагам няма да отговорят)отивам в КЗП

нищо няма да ми струва :laughing:

В днешно време на лов на вещици не стана ли ясно вече, че всичко е на принципа "при който мине" :) - като примерно триковете, прилагани за лов на балъци, от най-различни магазини, с най-различни оферти и т.н. За радост вече има интернет и обмяна на информация, и жалките действия или заплахи на някои вече по-трудно минават.

Link to comment
Share on other sites

аз им пратих(на корпорацията) писмо с обратна разписка,да ми отговорят на какво основание ме заплашват и искат от мен разни неща...

като мине 1 месец(предполагам няма да отговорят)отивам в КЗП

нищо няма да ми струва :laughing:

И аз мисля, че няма ти отговорят на това писмо, но то пък от друга страна е условие да сезираш КЗП - правилно си се сетил. Не знам обаче какво ще разследва КЗП в случая. Нямаш нарушени потребителски права, защото нямаш текущи взаимоотношения с ДС Корпорация. Това, което се случва е обект по-скоро на Прокуратурата (ако тя намери закононарушение). В този случай тя ще повдигне обвинение и в последствие, в хода на делото ти можеш да се конституираш като граждански ищец. Така няма да ти струва и стотинка (освен ако не решиш да си наемеш адвокат, защото има доста тънкости). Лошото е, че не знае докъде стигат ръцете на ДС Корпорация и дали Прокуратурата няма откаже да води дело поради липса на данни за извършено престъпление. Но, нищо не пречи да пробваш и да пишеш как вървят нещата. Поне другите засегнати хора да знаят какво да правят.

Крайно време е българина да почне да си търси правата.

Успех.

Link to comment
Share on other sites

Явно са на зор за клиенти и тези бележки нямат никаква стойност,защото чух,че са готови да преговарят с бившите клиенти и да им правят индивидуални предложения,за да ги запазят като абонати.

Най-вероятно накрая ще се диференцират,като две отделни фирми и сега ДС Корпорейшън се надява да събере максимум клиенти,докато ТВ САТ очакват да се случи нещо .......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз така като чета, тия май са обжалвали грешното нещо.. Някаква наредба за изграждане на някаква мрежа. Реално - документа, който казаха, че е издаден неправомерно, а не правата върху мрежата и това кой законно трябва да поеме дейността на фирмата след това разделяне.

Link to comment
Share on other sites

Абе явно нещата са мноооо забатачени....

А какво стана с документа който даде права върху вече изградената мрежа ( объркването с абревиатура ДСС ) , която уж е на Кирев?

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Абе явно нещата са мноооо забатачени....

А какво стана с документа който даде права върху вече изградената мрежа ( объркването с абревиатура ДСС ) , която уж е на Кирев?

Да, всъщност това решение на съда казва, че въпростият документ (акт 16?) няма юридическа стойност като доказателство кой е собственик на мрежата. Така че Гологана също не може да го ползва като документ за собственост.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...