Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Сега ми се обади една женичка от ТВ САТ КОМ да ме пита дали съм си предал техниката, защото имало заявление за прекъсване на услуга.

 

След кратък разговор се уточнихме, че заявлението било за интернета само и тя ако искам мога да продължа да си ползвам телевизията, но ако няма - да бъда така добър да им върна техниката.

 

Попитах я дали имат документи официално за приемане на правата на старото DCC, включително и права над мрежата и приемниците/модемите.

 

Тя каза, че точно затова не се е обадила от Октомври до сега. Защото са чакали съдебно решение, което са получили вече и официално са правоприемник на DCC.

 

Тогава и казах, че ще продължа да използвам услугата Цифрова телевизия от тях.

 

И в интерес на истината, снощи за сефте ми спряха цифровата, та може и да са си получили правата най-накрая (дай боже).

 

Ако е така, с удоволствие ще остана на тяхната телевизия, защото майка ми и баща ми са доволни, а колкото и да ми харесва интернета на Coolbox, не ми се рискува с прекъсването на интернета да ми прекъсва и телевизията...

 

 

преди малко се обадих на техния телефон да питам докъде са стигнали делата и ми отговориха,че още 2 дела има за довършване...

интересно на какво основание са почнали и те да се обаждат???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз мисля,че тези дела няма да приключат скоро..... Нито единия от двамата няма да се оставят на другия,иначе щяха да си поделят компанията преди да се разцепи тотално. Така,че не очаквайте скоро развръзка ами търсете алтернативи :tongue

Link to comment
Share on other sites

Няма алтернатива. Поне за сега. Боли ме х.. дали Гологанов или Кирев ще ми пускат сигнал , стига да го има.

И никой дето е бил на ДСС няма да мине на Евроком или отрочетата му. Освен ако няма дори и ефирни програми - Канал 1 , БТВ и другите от ТВ-кула :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Днес ми се обадиха от TVSAT, обясниха ми , че щом съм се отказал от услугите им трябва да върна техниката. Също ме информираха, че били спечелили делото срещу Гологанав и във ВАС. Някой имал ли e подобни обаждания? Телефонът от който ми звъняха е: 0895505892

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Днес ми се обадиха от TVSAT, обясниха ми , че щом съм се отказал от услугите им трябва да върна техниката. Също ме информираха, че били спечелили делото срещу Гологанав и във ВАС. Някой имал ли e подобни обаждания? Телефонът от който ми звъняха е: 0895505892

 

Да. Малко по-горе съм написал, че и на мен звъняха и ми казаха същото.

Link to comment
Share on other sites

DCCorporation бяха кодирали всички канали, към днешна дата каналите са на 100% свободни, вкл. HBO, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2, TV+, Film+, Film Plus/Sport Plus, твърденията на служителите в офисите бяха, че от Април ще предлагат декодиращи карти, другото твърдение на фирмата, която има офиси на няколко метра от тези на Corporation-на е, че са спечелили делото за кабелната мрежа и до края на Март ще има развите в тяхна полза. На клиентите им омръзна да слуша кой, какво е спечелил - приключвайте делата и станете прозрачни към потребителите, подредете си каналите и не сменяйте през седмица честотите им, излезте с ясна визия и дръжте на нея !!!

Link to comment
Share on other sites

Тия разрешиха ли си проблемите и собственостите, защото са тръгнали да изключват дори аналоговите телевизии на неплатили абонати.

Link to comment
Share on other sites

Каналите в момента са свободни, вчера бяха кодирани всички освен първите 2 пакета. Онзи ден всичко беше свободно, без HBO, Cinemax, TV+, Film+ пакета. Пакета от 730MHz се дублира с този на 770 и 778MHz. Общо взето всеки ден по нещо ново.

Сега по инфоканала им тече съобщение, че намесата в кабелната им мрежа била престъпление по смисъла на незнам кой си чл. от НК и ако засечали нелегална намеса по мрежата им, щели да сезират прокуратурата :D :D :D

Айде да дойдат да докажат, че аз съм се включил. Ами ако е някой комшия, който ми има зъб, ами ако са самите те погрешка? Ами ако този кабел, който е закачен на елемента им е отрязан от другия край и аз не разбирам нищо от кабели и си имам чинийка на Булсатком и нямам навика всяка вечер да си разглеждам кабелите по къщата или на етажа на блока.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Всеки доставчик има интерес да кодира каналите си,спор няма ! Но преди да го направи,трябва да тества необходимата кодировка, да се увери, че работи и най-важното - да се снабди с необходимия брой компоненти ( CI модули и карти ), прозрачния доставчик, би публикувал намеренията си в собстения си сайт и инфо-канал, че примерно от "X"-дата, ще кодира каналите, и желаещите да гледат цифрова телевизия без set-top-box, биха могли да си закупят необходимото оборудване за "X" цена от тях - така се прави !!!

Link to comment
Share on other sites

Точно пък DCC няма никакво право да кодират каквото и да е, при положение, че крадат абсолютно всичко, както на цифровата, така и на аналоговата.

Link to comment
Share on other sites

някой разбрал ли е къф е кода за влизане в сервизното меню на DC 107, тези черните, преди беше номера за връзка с оператора 3590700...... нещо си, но са го сменили и сега търсенето на канали от менюто не мога да го активирам, стои тъмно-заключено е. некви идеи

 

 

някой казват , че е топфилд изкопиран от българска фирма по поръчка на няколко оператора

виж тук

Edited by vamfan
Link to comment
Share on other sites

Точно пък DCC няма никакво право да кодират каквото и да е, при положение, че крадат абсолютно всичко, както на цифровата, така и на аналоговата.

 

Аналоговата е пълен кенеф откакто се разделиха. Ако плащах, щях да им счупя телефоните докато не ми донесат безплатен цифров приемник.

Link to comment
Share on other sites

А, кой говори за плащане. Аз ако трябваше да им плащам, досега да съм ги сменил - просто имам техен сигнал и си тествам като имам време.

И те не пуснат ли всички цифрови свободно, не знам кой ще им плаща. Всеки ще предпочете чинийката и за 15.80 да гледа премиум пакет от Булсатком. Там поне нищо не изчезва, че и качеството на ТВ+ и Филм+ е отлично, а не като мазалото, което излъчват DCC в момента. Още повече, че Булсатком намалиха и таксата за втори приемник на 4лв. и за 19.80 могат да се захранят два телевизора с приемници и т.н. Като добавиш и безплатното оборудване и смешната такса за монтаж от 3лв. Просто няма аналог за хората, които са обикновени зрители. Минусът при Булсатком е, че антенката им трябва да се настрои перфектно /което не се отдава на по-голямата част от монтажистите им/, за да няма проблеми при дъжд, но и колкото добре да е настроена, при много сняг, изчезва и трябва да се почисти. Но и за това има решение. Една 80см. антена Strong за 36лв. и край - няма дъжд, няма сняг - винаги е налице, а тази от Булсатком може да се сложи на 13Е и да се гледат още поне 250-300 канали, на който му се гледа.

А има и други варианти, които са без договори и точно определен оператор, които пак са по-нормални, че и по-добри в някои случаи.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Днес от Цифрова кабелна КОРПОРАЦИЯ са ми откачили кабела и са ми оставили заплашителните бележки,че им дължа модем Моторола :rolleyes: ,а всъщност аз имам Арис и,че ако не го върна до 3 дни ще ме дадат на прокурор и т.н. вече всички знаем тъпите им бележки! Впрегнах се аз обаче от наглостта им и отидох да най-близкия офис на ТВ САТ КОМ и им казах,че другите се опитват да си присвоят техниката им :tongue

Отговора беше,че те вече били спечелили делото /ВАС се били произнесли / и до дни или седмица,две щели да си върнат контрола върху оптиката и,че тези бележки били незаконни и щели и за тях да заведат дело,че корпорацията изнудвала клиентите им....... :ph34r: СУПЕР объркано стана .....

Оттам мръднах и до офиса на корпорацията и една дебела и нагла ми обясни как имали договори за покупко продажба на ДСС и всичко си било тяхно..... :confused

Аз съответно я питах как тогава незнаят каква им е техниката или наизуст си пишат Моторола и квото стане?

Също така ми каза,че вече изобщо не се съдили с ТВ САТ,защото всичко било ясно,а те балъците били се съдили с общината,а не с корпорацията :unsure: :blink: :confused

Е тва може да бъде сценарий за нов български трилър.... и без това БГ филмите набират скорост .....

Link to comment
Share on other sites

Правилно са ти казали, че се съдят с общината, защото същата тая община, срещу дебела $$$ е издала документ с който Корпорацията стават собственици на район централен, където е "гръбнака" на бившата ДСС.

 

П.С. Поне аз това/така разбрах от всичката тая каша.

П.С.2 Ако всичко върви по план, следва продажба на Корпорацията и съответно откраднатите клиенти.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Трябва ли човек (Клиентът) да е адвокат за да им разбере кашите на тия?! :wacko:

Бележки със заплашвания (видях им ги вече тия), които ся пък излиза че са незаконни, техника, която не знаят каква е, преди време смс-и с последващи обяснения че били от "грешните" и т.н. Ай сиктир.

При тия вече или по втория начин или изобщо.

Кви са тия правораздавателни органи, вместо да ударят по-така по масата, да се реши веднъж завинаги ЯСНО кой какво и какъв е, останалите да се осъдят на нещо, то....

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ето я въпросната заплашителна бележка. При мен, марката на модема е Модем :lol: . Няма начин някой от вас да не е юрист или да има такъв познат. Нека си каже мнението.

 

538157.jpg

Edited by Burning Temper
Link to comment
Share on other sites

Аха, не им предадеш *ибания модем и гледаш в следващия момент лежиш 6г. в затвора наред с убийци и изнасилвачи.

След цялата епопея последните месеци това ще е поредния връх на "бъгарщината"! Не че е възможно, ДОРИ в Бъгария де :) .

Link to comment
Share on other sites

Казаха също,че ще си търсят неплатените такси за кабелна/цифрова за периода през,който кабела е бил вързан към кутията независимо дали е ползвана или не,т.е. няма значение,че абонатът е преминал на Булсатком примерно,те си търсят тяхното.

Другия куриоз е,че няма значение какъв кабелен модем имаш трябва да идеш да го върнеш!!!

Но в крайна сметка май наистина ще трябва да върнем модемите на "корпорациЙКАТА" и да стискаме палци ТВ САТ да не си ги поискат!?!?

Абе луда работа! Лошото също е,че за Кичука няма добра алтернатива,Близу не се брои изобщо ......

Link to comment
Share on other sites

Ето я въпросната заплашителна бележка. При мен, марката на модема е Модем :lol: . Няма начин някой от вас да не е юрист или да има такъв познат. Нека си каже мнението.

 

538157.jpg

 

 

Ха-ха-ха, тази "заплашителна" бележка искрено ме разсмя! цитирам "Модем:.....Модем!" ха-ха-ха! От времето, когато бях абонат на ДСС, ми останаха два приемника и модем. Единия приемник го ползвам, защото знам кодовете за отключване. Модема и другия приемник хващат прах, но няма да ги върна, не че ми трябват. Аз съм подписвал договор с една фирма, която явно вече не съществува и няма как някакви цървули, със хвърчащи бележки да ме заплашват. Тези приемници си имат серийни номера, както и модема-що не ми ги напишат и конкретно ми кажат-ти имаш това и това-върни ми го!? И ще го върна само на съдия-изпълнител, който ми покаже съдебно решение, заверено с мокър печат. Иначе просто ще се забавлявам и знам, че тази техника си е вечно моя, не че ми е изтрябвала, но въпроса е принципен.

Link to comment
Share on other sites

Интересно как ще доказват, че са ме изключили еди кога си и че еди за колко си месеца дължа такси. Нормалното поведение (даже и договора ще изровя) мисля, че беше като не си платиш нещото си (ток, телефон и т.н.), просто те изключват до седмица-две-месец.

За алтернативи в Кичука, едната е Булсат, другата Близу (колкото и да е странно, но при насраното качество на аналоговите телевизии и на дцц, си е алтернатива, и кулбокс телевизия (ама тия май нямаха само телевизия).

Link to comment
Share on other sites

Правилно са ти казали, че се съдят с общината, защото същата тая община, срещу дебела $$$ е издала документ с който Корпорацията стават собственици на район централен, където е "гръбнака" на бившата ДСС.

 

П.С. Поне аз това/така разбрах от всичката тая каша.

П.С.2 Ако всичко върви по план, следва продажба на Корпорацията и съответно откраднатите клиенти.

 

Пишеш глупости! На някои хора все общината е виновна за всичко-то си има закони-една фирма идва и си плаща по тарифа да копае, що да не и се разреши, като е законно? После фирмата била шибана и двама тъпаци се били изпокарали и се съдят-къде точно е вината на общината, че не разбрах. Малко се запознай първо се запознай с елементарните наредби, после плюй! И нито съм адвокат на общината, нито пък ми пука за дсс-просто се дразня като се пишат щуротии!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...