Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ай ся, филтрират!

И булфорум, и фоскам-бг са на Вено. Разликата в IP-тата е, че едното завършва на 3, другото на 6, а самия Вено каза вчера, че е ъпдейтвал php и mysql, демек бъзикал е нещо.
Бях отворил тикет при куулбокса, проблема беше решен още вчера и затворих тикета.
Няма драма.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Форумът пак сви за половин-един час, ама бях спокоен, понеже одеве видях, че Вено се е дошъл, а когато той се появява, обикновено следва или някой ъпдейт, или профилактика. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Може би един от най-често и за дълго падащите сайтове, които посещавам изобщо :) . Очевидно е че форума е с малка стойност за собствениците, вероятно не им носи никаква печалба, иначе някой бекъп сървър можеше да спасява положението.

Бяха паднали както уеб сървъра, така и DNS-ите, които са на близки ИП адреси. Но и двата DNS-a да паднат за дни..

Все пак, наличието на форума е лъч светлина за Пловдив онлайн присъствие. Като го нямаше, усещането е едно такова все едно всичко е загубено за тоя град :) , па макар и само 5-6 души общо да се дърлят в няколко теми чат пат, и 90% от активността да минава в секция Продава.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Да се поддържа подобен сайт толкова години без никакъв инком си е подарък за нас. Това, че няколко дни в годината липсва не е проблем.

Link to comment
Share on other sites

Така е. Всеки сайт в интернет е подарък за посетителите. Както и всеки форум. Това няма общо с коментарът ми, който е по-скоро наблюдение, а не оплакване.

Както се вижда, аз, и повечето други хора (изключвам търговците в някаква степен) общо взето само се дърлят едни други в няколко теми чат пат, и това е ползата, която им носи той, а и други, форум(и). :)

За съжаление, във форума останаха много малко хора, които изобщо могат да помагат по някакви по-завъртяни казуси, които не могат да се намерят за 5 секунди в гугъл. Отново, това не е оплакване, но преди години беше по-активен форума, явно с времето всяко нещо се променя в една или друга посока.

Ако не беше така, разни 1-2-3-ма агресивни потребители, които са се появили последните години, нямаше да бъдат и така видими в негативна светлина на фона на останалите.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Именно :) . Като такава съм напълно съгласен. В по-предния пост споделих, че този форум дава някакво лице на града онлайн, и без него Пловдив е някак като загубен град (lost city) :Р .

Дори и да не пиша в него, само като го отворя и видя че го има, е друго.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Защото няма запивки за сплотяване на колектива...

Аз се отплеснах последните години, че много работа, ама като вляза, 80% от темите са от Продава, а преди не беше така...

Link to comment
Share on other sites

Много хора се отплеснах, други ги плеснаха, трети живота ги опляска, четвърти се разплескаха... Като цяло - навсякъде форОмите замират - фейса, с всичките си механизми за зомбиране и пристрастяване издърпа хората от останалите социални мрежи. MTB форума, например, практически умря. А беше пълен с хора и нови и нови теми непрекъснато... 

Link to comment
Share on other sites

...фейса, с всичките си механизми за зомбиране и пристрастяване издърпа хората от останалите социални мрежи.

 

Така че напълно закономерно Марк Зукърбърг вече е трети по богатство в света.

 

Той изпревари заемащия до петък това място Уорън Бъфет, след като цената на акциите на Facebook Inc. се повиши с 2,4 на сто.

...а аз все още нямам акаунт там...и никога не съм имал....и не смятам да имам...

Link to comment
Share on other sites

...а аз все още нямам акаунт там...и никога не съм имал....и не смятам да имам...

Поне не го афиширай толкова публично колко си динозавър вече :D .

Дори аз имам, макар единствено с цел реклама на една бизнес страница, и имам в личната си страница само 3 "приятели".

Link to comment
Share on other sites

Бях се наточил да пусна поне 5-6 поста,ама на... :rolleyes:

 

Аз след мача на Русия и Хърватия влезнах да погледна темата, но - нейсе.

 

Именно :) . Като такава съм напълно съгласен. В по-предния пост споделих, че този форум дава някакво лице на града онлайн, и без него Пловдив е някак като загубен град (lost city) :Р .

Дори и да не пиша в него, само като го отворя и видя че го има, е друго.

 

Аз няколко пъти уикенда цъках с надежда да се отвори, но знаех, че ще стане чак в Понеделник. :)

 

За мен форумите си остават една доста приятна среда за общуване. Предпочитам ги пред останалите социални мрежи, с изключение на reddit, която също ми харесва.

Link to comment
Share on other sites

Все пак, наличието на форума е лъч светлина за Пловдив онлайн присъствие. Като го нямаше, усещането е едно такова все едно всичко е загубено за тоя град :) , па макар и само 5-6 души общо да се дърлят в няколко теми чат пат, и 90% от активността да минава в секция Продава.

 

Аз пък не мога да разбера идеята за дърленето. В компания на живо подобни изпълнения за мен са ... ненаблюдавани за дълго време, защото просто не създават добра атмосфера.

 

Явно като се седне на маса се задействат различни рефлекси от тия когато се стои пред монитора...

Link to comment
Share on other sites

На живо и ние не се дърлим. Събирали сме се нееднократно доста от хората, дето редовно тук сме се хванали за гушите и винаги в мирна и дружеска атмосфера. Ся сме се обострили, щото от много време не сме правили тим бирдинг, та за туй има напрежение :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...