Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз предлагам да оставим в браузера на Теди единия едит, а в браузера на дядо Мраз - другия. :laughing:

Нека да има избор - както се вижда, вкусовете на хората понякога са диаметрално противоположни. :rolleyes:

 

П.П. Замисля се ъпгрейд на форума. Кога? В най-скоро време, надявам се. :punk

Link to comment
Share on other sites

Яяя, ново черно скинче. :) Май май се прави нещо, тъй като на fastreply и addreply всичко е каша. (поне при мен)

Link to comment
Share on other sites

Ъпгрейд се прави:)

Да, при мен не се отваряше известно време форума, после се почви със снежния човек и тогава видях, че има и нов скин :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Напълно възможно е да се срещат проблеми в следващите дни. В момента все още тече обновяването. Ако срещнете някакви проблеми от утре сутринта най - добре да пишете тук.

Link to comment
Share on other sites

ами .. езика.., рибилдване на постовете, тула за снимките да си ги оправи че от 2.1 до 2.2 и нагоре са различни, то си пише в админ панела..

Link to comment
Share on other sites

Много крива хава е сега :blink: .

Много *недобри* неща забелязвам, много неща не работят както трябва, още ли текат ъпдейти?

Малко съм разцъквал точно тази версия на IPB, но сега като пиша, гледам куп неща, които са по-зле отпреди. Едното е прозорчето с емотиконите. 5 скролбара гледам пред себе си, едвам се виждат 6 иконки, а място бол за всички.

Горе където са дропдауните за шрифт и т.н., са празни. Дропдауна на името на потребител, не работи.

Тук ми харесва, че полето за писане на пост е широко, до ширината на екрана - супер удобно.

 

Като се разглежда профил, май нищо не работи както трябва още :) ..

 

Цитатите не излизат като такива, а с [ QUOTE] и т.н. Поне е облекчено едитването на пост, само с един клик.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Като начало това което ми харесва е увеличаването и намалянето на полето за писане. Особено за чукчи-писатели като мен е хубаво да може да се уголеми :)

 

Fast Reply гледам има разните bold/italic хави което е хубаво... малко са сменени картинките или поне на default схемата на въпросните бутончета а старите като че ли ми харесваха повече. Малко в повече ми идват преливките но кво да се прави... на Chrome някои неща не бачкат - примерно text color не се отваря... явно част от скриптовете са писани от екип "тествахме го на IE и работи"... то и layout-a на chrome е размазан... то и attachment editor-a не работи на Chrome...

 

трябва да пробвам с другите скинове да видя как ще е...

 

Едит: пробвах - еднакво неработещи са подобията на drop down list-oве които са ползвали... както и чупения layout при отговаряне...

 

За радост на tedy при натискане на edit винаги те праща на full edit а не на ajax-овия

 

------------------

 

PS: ако ми стане скучно и оправя CSS-a така че поне layout-a на страницата да не е толкова размазан ще го качите ли после?

 

за javascript-oвете на списъците не обещавам... може и тях евентуално да пипна...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Както забелязвате се минава на IP.Board 2.3.6. Изчакайте колегите да си свършат работата и после ще ровим за евентуални грешки.

Link to comment
Share on other sites

Principno shte ima mnogo neshta, koito nqma da vi haresvat v tazi versiq. Hubavo sme si sviknali sus starata, no nqma kak - progresut iziskva jertvi :) Shte sviknem i s taq. Samo stariq skin shte mi lipsva, che foruma shte se zapomni s nego, no tova e polojenieto.

Link to comment
Share on other sites

Аааа аз само констатирам. Професионално изкривяване какво да се прави. Същите неща са и при нас като понякога проблемите не само в UI-то :) Даже това не са проблеми, това са "features" :)

Link to comment
Share on other sites

Абе до другата коледа ли ще седи тоя снежен човек?! За скина говоря.

 

Т'ва с "Quick Access" нямам идея що сте го сложили, за да нямаме емотиконки под ръка сигурно...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Абе до другата коледа ли ще седи тоя снежен човек?! За скина говоря.

 

Т'ва с "Quick Access" нямам идея що сте го сложили, за да нямаме емотиконки под ръка сигурно...

Аз не виждам опция quick access-a да може да се маха. То си е от форума, не че някой от нас го е слагал.

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам опция quick access-a да може да се маха. То си е от форума, не че някой от нас го е слагал.

Можи можи

Той е за custom bbcodes, за които е избрано да се показват там. Махаш им отметките и се махат, но що пък да не се подберат полезните и да останат там, като жадуваните спойлери например :D ...и без това мястото там седи празно.

 

Понеже съм с FireFox, има един крив проблем и мен лично си ме дразни:

 

bulforum1.jpg

 

style_images/<image directory>/folder_editor_images/css_rte.css

 

.rte-option-panel
{
display: none;
float: left;
text-align: center;
margin-bottom: 5px;
}

тва float: left; може да се разкара..

Edited by poznai
Link to comment
Share on other sites

Абе честно казано харесва ми и новия дефолтен скин на версията (тъмния). Добре че беше poznai преди месеци, та заради него разцъках тази версия, и ми хареса.

Въпреки че съм консервативен по природа, и си посвикнах с стария изглед, този ми допада, по-близо е до черното на таскбара и прозорците ми.

Не ми харесва че тук отляво има тоооолкова празно място, а емотиконите са в едно квадратче с 2 скролбара (тия барове даже скриват още повече икони). Това предполагам от CSS-a ще може да се оправи. Недоумявам как са го допуснали, и в моята локална версия е така.

Относно ресайзването на полето за писане, поне при мен в FF не може да се ресайзва или не виждам как. Имам спомен че се ползваше TinyMCE (май), който стандартно може да се ресайзва.

Предполагам всички тия неща ще се оправят след като приключат ъпдейт-скриптовете и "пипанията" :) .

 

@poznai - явно това си зависи от резолюцията, не искаш да ти покажа при мен това празно място колко е ;)

Всъщност ето:

ipb236space1.gif

 

Това си е чист недомислек от страна на девелопърите, и на локалната ми версия е така.

Еее, вкараха менюто при едит на пост, еее .. :ph34r:

 

Е, поне вече повечето неща работят, като дропдауните :P

 

P.S. Липсват бутоните за отговор в горната част на листинга на тема.

 

Иначе съм съгласен, темата си е трепач, харесва ми цветовия нюанс.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Относно ресайзването на полето за писане, поне при мен в FF не може да се ресайзва или не виждам как.
rte-resize-up.gif

rte-resize-down.gif

:D

 

п.с.: ip.board pro скина заспива просто, по моите разбирания.., само на негова база може да се пипнат бутоните, логото и евентуално някой друг елемент, така че да го направят по-запомняш се за този сайт.

Edited by poznai
Link to comment
Share on other sites

bold-a при по-църната тема не се забелязва почти.

А, забелязвал се. Значи само в подписа не се забелязва :д

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

bold-a при по-църната тема не се забелязва почти.

А, забелязвал се. Значи само в подписа не се забелязва :д

:)

Преди форума ползваше вердана, сега ариел. При малките шрифтове ни италика изглежда добре, ни болда се види, дет викаш :>

предполагам оттам нещо в подписа..

Edited by poznai
Link to comment
Share on other sites

verdana > arial. смених в подписа да е верданка и всичко се оправи. но според мен ще е най-добре по дефолт всичко да си е с този шрифт, а не ариала, който е доста досаден.

 

Ура за спойлер тага!

 

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

rte-resize-up.gif

rte-resize-down.gif

:D

 

п.с.: ip.board pro скина заспива просто, по моите разбирания.., само на негова база може да се пипнат бутоните, логото и евентуално някой друг елемент, така че да го направят по-запомняш се за този сайт.

Ее, 10х, ман! :)

Аз търсех resize grip индикатор в долния десен ъгъл както е по десктоп прозорците, и което го има в TinyMCE рич едитора, но тук явно е друг :) .

Пак е нещо, направо безценно за писане на фермани, вече няма да пиша по Notepad нашироко, и после тук да пействам :laughing: .

 

Моля върнете онази иконка тъмно кафявата, озъбената с очички с по един пиксел :) . Без нея не мога, ще трябва да я намеря и кача поне някъде да си я ползвам.

Аха, тя била още на сървъра - biggrin1.gif

 

P.S. Абе що като вкарам емотикона, в полето за писане се селектва?! Адски дразнещо! трябва да натисна преди да пиша, я стрелка, я End..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

а бе, не знам дали някой го е споменал по-горе (не ми се и чете), но аз все пак да си кажа - в профила на даден потребител няма опция за извеждане на мненията или темите пуснати от него ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...