Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

Промених малко настройките за личните снимки. Нека ако някой срещне проблем да пише тук. Не забравяйте кои са разрешените разширения за файловете: gif/jpg/jpeg/png.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ванка, освен настройките за личните снимки - нещо друго да си пипал, че днес като дойдох на работа и доста поизрязано ми е форумчето.

cutten.JPG

Link to comment
Share on other sites

Промених малко настройките за личните снимки. Нека ако някой срещне проблем да пише тук. Не забравяйте кои са разрешените разширения за файловете: gif/jpg/jpeg/png.

Днес пробвах и ми даде следното съобщение.

The upload failed. Please contact a board administrator.

 

Иначе ТАЗ, хрома при мен си отваря всичко както трябва, сега не знам дали е от версията на браузъра или от "поизрязването" на форума.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, освен настройките за личните снимки - нещо друго да си пипал, че днес като дойдох на работа и доста поизрязано ми е форумчето.

За снимките е променяно глобално. Другите неща които добавих засягат само модераторския екип при местенето на темите. Кое ти се струва изрязано? На мен добре ми се вижда.

Link to comment
Share on other sites

Впрочем не е хубаво модераторите да дават скриинове от форума, ип-тата на хората се виждат.

Може да се сложи бутон както при показване на линк за даден пост, та тогава да дава ип-то на даденият потребител, просто от съображение за сигурност.

:ph34r:

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Би трябвало вече да имате права да качвате снимки.

Да ама само с би трябвало... снимките се качват явно, (0 x 0) пиксела ти изкарва снимката.

:)

Ето, качило е снимката...

https://www.bulforum.com/uploads/profile/photo-3909.jpg

...alt="Your Personal Photo" width="0" height="0"><br>(0 x 0)...

Запазих си кода на хтмл и като си въведох ръчно с нотепад пикселите стана, полето въвеждане на размера на снимката не работи.

Показва е в падащото меню, но в профила на потребителя не я показва, нито в контролният панел.

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Кое ти се струва изрязано? На мен добре ми се вижда.

Не ми е на целия екран, а нищо не съм променял по настройки. Вчера Форума си ми беше на целия екран, днес ми е изрязан почти на половина.

 

lil_stenly - не съм променял версията от вчера, за да има такова визуално несъответствие. Да, относно IP-та - ще оправя снимката, благодаря ти за забележката.

Link to comment
Share on other sites

Да ама само с би трябвало... снимките се качват явно, (0 x 0) пиксела ти изкарва снимката.

:)

Ето, качило е снимката...

https://www.bulforum.com/uploads/profile/photo-3909.jpg

...alt="Your Personal Photo" width="0" height="0"><br>(0 x 0)...

Запазих си кода на хтмл и като си въведох ръчно с нотепад пикселите стана, полето въвеждане на размера на снимката не работи.

Показва е в падащото меню, но в профила на потребителя не я показва, нито в контролният панел.

Оправих проблема със снимките. Разгледах няколко профила и на всичките си излиза нормално.

 

Не ми е на целия екран, а нищо не съм променял по настройки. Вчера Форума си ми беше на целия екран, днес ми е изрязан почти на половина.

 

lil_stenly - не съм променял версията от вчера, за да има такова визуално несъответствие. Да, относно IP-та - ще оправя снимката, благодаря ти за забележката.

Любо и идея си нямам защо не ти излиза на цял екран. Пробвай с Ctrl+F5 или да смениш скиновете и пак да се върнеш към този.

Link to comment
Share on other sites

Това го пробвах Ванка още преди да пиша - не се коси, ще се оправи рано или късно ;)

 

Явно на моя Chrome е решил да прави парчета

Link to comment
Share on other sites

Аз на хрома не съм сигурен какво съм му правил ма бая му бърниках настроките по ини файловете за да си наглася някои неща.

До сега не ми показал проблеми с форума или който и да е сайт, освен тук там леко изместване на някои елементи.

Сега всички работи, няма авто-резайз на картинката, обаче то може да си е обработиш преди да е качиш и всичко си е наред.

Link to comment
Share on other sites

Сега всички работи, няма авто-резайз на картинката, обаче то може да си е обработиш преди да е качиш и всичко си е наред.

Опцията за автоматичен ресайз е изключена. Нека всеки да си качва снимката в оригиналния размер. Някой може да иска да я види и по - голяма ;).

Link to comment
Share on other sites

Аз вече с лична снимка нямам проблем, обаче защо е изключен ресайза? На мен ми се струваше практично...

За да може разни какички да те гледат в цял размер и да ти се радват ;).

Link to comment
Share on other sites

Аз за савсем друго нещо разбрах... помислих, че сте махнали опцията, когато някой слага снимка в поста си и тя е прекалено голяма, форума да я смалява автоматично като Thumbnail...

 

Иначе за какичките - то тук направо ври от какички, пък и на мен само 13-15 годишните ми се радват... :D

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

От вчера гледам, че в края на темите седи едно "Posts in this topic" и пише кой кога е писал, кой кого е цитирал. Лошо няма ама този списък е лекоооо дълъг. Може ли да се махне (да не се показва) и как?

 

Аааааааа сега видях, че в темите вече не се показват всички постове, а само последния, а другите са показани в "Posts in this topic"..... гадно.... :(

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Аааааааа сега видях, че в темите вече не се показват всички постове, а само последния, а другите са показани в "Posts in this topic"..... гадно.... :(

 

Като разглеждаш някоя тема, в първия пост - горе вдясно : Options - Switch to Linear+ , ще стане ли ? :)

 

Edit : Моля. И при мен се случва често без да съм пипал нищо и се сменя :)

Edited by transporterpld
Link to comment
Share on other sites

Като разглеждаш някоя тема, в първия пост - горе вдясно : Options - Switch to Linear+ , ще стане ли ? :)

Многооо мерси! Нз как е станало при положение, че нищо не съм пипал... здраве да е. Още 1 път мерси! :)

Link to comment
Share on other sites

Като разглеждаш някоя тема, в първия пост - горе вдясно : Options - Switch to Linear+ , ще стане ли ? :)

 

Edit : Моля. И при мен се случва често без да съм пипал нищо и се сменя :)

ако посетиш форума от гугъл резултат или някой друг линк, в който е оказано да ползва такъв дървовиден режим на показване и ти се запомня..

Link to comment
Share on other sites

Защо като се цъкне опцията Topics от менюто в профила, не ми изкарва топиците, а като цъкна от падащото меню Find member's topics ги изкарва?

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

заявката там е да показва последните мнения и теми от последните 40 дни.

а от опциите ги вади всички..

Да показва като цяло последни теми и мнения (примерно последните 10 по брой) или от дадена дата насам?

Link to comment
Share on other sites

Само този форум ли ползвате? 99% са минали от 100 години на новите версии... от профила като цъкнеш на Мнения/Теми показва последните няколко (40 дни или по-малко, не знам дали се настройва от админ.(на мен показва последните 5)), като дадеш от "Опции" да търси мненията и темите ти показва абсолютно всичко което е поствал потребителя от както е регистриран.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

На мен и на двете мипише форум дефалт, обаче в постове ми показва последните 5, а в топици не показва нищо... сега го промених да показва последните пет и пак неще, иначе като си цъкна от падащото меню да изкара топиците всичко си работи. Явно показва топици до някаква дата и аз като скоро не съм пускал нов топик не показва нищо. Другият вариант е това да е някаква грешка вече.

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...