Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Аз пък пак препрочитам Колелото на времето. Че докато излезе следваща от поредицата за Малазнската империя....

Тази седмица ги минах първите 2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Presileno na tebe ti se vijda :) Dano vse taka da ti se vijda i zanapred :)

 

може и да е така не знам чак толкова много на тая тема....просто за мен Георги Стоев си е предал прекалена важност... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

снощи прочетох Дзифт. На обложката пише "черен роман", а самата тя е червена ?!? ... за пореден път останах много разочарован от съвременната българска проза, ако въобще съществува подобно понятие. много слаба и изстъркана история, много слабо повествование пълно с глупави кръчмарски сказания ... написана е малко като пиеска. преди 2-3 седмици се опитах да гледам и самия филм, след 20-ата минута до спрях. днес се надявам да намеря сили и нерви да го свърша.

определено за мен книгата не представляваше никакъв интерес. много .. ама много жалко.

Link to comment
Share on other sites

.....

Пробвай с "Безкрайна нощ" на Мартин Ралчевски, давала надежда за българската съвременна литература :) Досега дори едно умерено мнение не съм чула/прочела за въпросната книга, чакам да си завърша Стайнбек вълната, та да я започна.

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

"Сърца за изтръгване" - Борис Виан

Тежичко ми дойде, явно и годинките не са ми достатъчно за него.

прочети Ще избием всички грозници ... 100% ще ти хареса.

Пробвай с "Безкрайна нощ" на Мартин Ралчевски, давала надежда за българската съвременна литература :) Досега дори едно умерено мнение не съм чула/прочела за въпросната книга, чакам да си завърша Стайнбек вълната, та да я започна.

благодаря за препоръката, ще я имам впредвид при следващата ми визита в "Иван Вазов". За Стайнбек не искам да коментирам ... все пак е американски класик. "Улица Консервна" ми харесва, макар да не си я спомням ... но "На изток от Рая" е ебати блювоча. лично мнение !!!

Edited by bio
Link to comment
Share on other sites

... за пореден път останах много разочарован от съвременната българска проза, ако въобще съществува подобно понятие.

 

 

Прочети Милен Русков. Първия му роман. Втория май не е на нивото му.

Link to comment
Share on other sites

Брет Истън Елис "Правилата на привличането" - много ми хареса. Не го бях чувал въобще и нямах понятие, че голяма част от книгите му са филмирани. За голямо съжаление екранизацията по-този роман е доста слаба и все пак искам да пръсна гъза на Shannyn Sossamon

"Никой никога няма да опознае никого. Просто трябва да се научим да се понасяме. Никога няма да разбереш кой съм"

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с "Безкрайна нощ" на Мартин Ралчевски, давала надежда за българската съвременна литература :) Досега дори едно умерено мнение не съм чула/прочела за въпросната книга, чакам да си завърша Стайнбек вълната, та да я започна.

Явно хората имат огромна нужда от надежда, вяра...ей такива положителни неща, с които да се "срещат". Иначе не мога да разбера какво толкова може да харесат в тази книга. Пълна е с клишета, има и интересни факти (малко), които не бях срещала преди, но е невероятно наивна. И определено не в положителния смисъл. Посланието е хубаво, идеите са хубави...ама много недоразвито ми е като сюжет.

В момента чета (и) "Писма до мъртвия брат" на Димо Райков. Не бях срещала нищо негово, докато не срещнах него самия в една книжарница. Книгата ми харесва, мисля да прочета и по-новите му в близкото бъдеще.

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

избягвайте книги на български автори издадени от Сиела, Труп и сие...

 

Моите наблюдения са, че в момента единствено авторите и книгите издадени от Жанет 45 са стойностни и си струва да се прочетат...

 

Да не говорим за преводни книги издадени от Сиела - мисля да направя една подборка от некадърни преводи. Трябва да им забранят да издават чужди автори докато не се научат да плащат на истински преводачи за истински преводи. Трагични са.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...