Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Беше нещо свързано с квантовата физика , преди това прочетох учебник по Ц++ и после за джава ... попивам ги като гъба тези неща вече .

:)

Link to comment
Share on other sites

Дефтур винаги ме е радвал какъв вкус за книги има. Поздравления!! Малко са вече хората, които четат такава литература./Васил Левски е писал поезия/. А аз в момента си препрочитам каталога на AustriAlpin за 2008/2009 и... се плаша, като смятам за всички джиджавки колко пари ще ми трябват...

Link to comment
Share on other sites

Аз последно прочетох Знакът на близнаците! :) (нищо особено за мен)

 

 

ем не ти допада щото нямаш вкус,казвала съм ти книгата си е уникална :P

Link to comment
Share on other sites

Войната ВИС срещу СИК...А преди това Кой уби големите босове.

 

В момента чета 6-тото клеймо а преди време съм чел Шифърът ама малко наобратно ги карам :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Снощи започнах "Приятели мои" на Людмил Станев и съм леко разочарована. Няма го онзи хумор, от който на всяко изречение се смееш с глас. От друга страна - от средата нататък разказите се връщат към нормалния му стил и започваш да се подсмихваш все по-често. Ще си я дочета днес :smile:

Link to comment
Share on other sites

Сега зарових в slovo.bg и чета неща на тоя г-н Станев. Приятно изненадан съм! Бях убеден, че всички модерни български белетристи са самоцелни, самовлюбени чек*джии, които не са способни да произведат нищо не чак ценно, но дори и забавно.

Link to comment
Share on other sites

Спрвочник по фармакология ... колко ме зариби да си го чета =)) .. нищо че като дисциплина ми идва след 2-3 години

Link to comment
Share on other sites

Извини ме колега, но би ли казал авторът на тази книга ? Понеже мисля, че ще ми е интересна.

Блогодаря ти.

Мисля, че се казваше Димитър Желязков. Абе, като се прибера до нас, ще си едитна поста. И наистина е много яка книгата.

В момента "Четири след полунощ" на Кинг.

 

Аха, Димитър Златков, не Желязков. :D

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Сега зарових в slovo.bg и чета неща на тоя г-н Станев. Приятно изненадан съм! Бях убеден, че всички модерни български белетристи са самоцелни, самовлюбени чек*джии, които не са способни да произведат нищо не чак ценно, но дори и забавно.

Той е наистина чудесен. Стилът му е като на Радичков, изцяло му подражава, но по много готин начин.

 

А мен ме чака Илия Троянов със "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде". Пък преди малко на работа пристигна едно супер луксозно издание на "Виновните-невинни" на Ангелина Петрова за убийството на Луканов.

Link to comment
Share on other sites

От краткотрайното ми познанство с Людмил Станев мога да кажа, че е точно обратното на самовлюбен чекиджия. Чак да не повярваш как един толкова свит и притеснителен човек може да пише толкова смели смехории. И да, бай Йордан беше Бог за него и това си личи много...ама то лошо няма. И за да не съм валат - прочетох Color: A Natural History of the Palette на Victoria Finlay. Много интересна книжка за цветовете, технологиите зад тях и всякакви места по света. Започва в Австралия с охра, където аборигените изобщо не искат да споделят с авторката тайните на охрата, защото е жена, минава през Италия, говорейки за тайните на оранжевото на Страдивари, Испания и Мексико и дълго пазената тайна, че карминът идва от кръвта на един особен вид буболечки, култивирани върху кактуси в Мексико, ултрамарин в Афганистан и какво ли още не... Препоръчвам я на всеки, който има отношение към цветовете, изкуството и идиотските открития...

Link to comment
Share on other sites

"Светът е голям..." е поредното красноречиво доказателство, че книжките са по-добри от кинцето. Във филма са надъвкали литературата толкова, че са слели герои и истории, но пък са оставили тъпите гръмки клишета, които леко дразнят в книгата, да не говорим като се изрекат на глас в огромен тъмен киносалон... :laughing: Но страхотните гласове на двамата водещи актьори (Мики Манойлович и Карло Любек) компенсираха несправедливостите ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...