Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

от "пулсио" може ли да четем ... и ...

RiMy_SuN не разбрах ... за коя книга говориш. препоръчваш ми нещо после се отмяташ ?!? втф (еба ли му мамата) . в крайна сметка те разбрах: искаш да прекараш една "Безкрайна нощ" с Димо Райков пишейки писма до мъртви братя и сестри. ригхт ?!?

Link to comment
Share on other sites

Че аз съм писала за нея преди да я прочета, споменала съм го това ;). Писах и след като я прочетох, по-коректно изглежда. Съвсем не виждам къде е объркващото, когато се говори за две отделни книги?

Link to comment
Share on other sites

" Хрониките на Амбър" - Роджър Зелазни

" Тъмната страна на слънцето" - Тери Пратчет

" Страта" - Тери Пратчет

" Джони и бомбата" - Тери Пратчет

Link to comment
Share on other sites

...

"Hash oil" - Момчил Миколов ("бърза литература")

и аз я прочетох ... и ми хареса.

 

"Срeщa пoд знaкa нa X" - Дидиe вaн Кoeлeр - много положителна книга .. и на моменти много смешна.

 

явно доста съм изпаткал, щом всичко което чета ми харесва.

Link to comment
Share on other sites

Започнах най-накрая "Лайла" на Робърт М. Пърсиг... честно... не схващам кое го кара да твърди, че тази е по-добрата от двете му книги... дано по-нататък ми се изясни. Някой който я е чел да сподели за нея нещо?

Link to comment
Share on other sites

Започнах най-накрая "Лайла" на Робърт М. Пърсиг... честно... не схващам кое го кара да твърди, че тази е по-добрата от двете му книги... дано по-нататък ми се изясни. Някой който я е чел да сподели за нея нещо?

ами аз .. я бях взел от библиотеката, но да си призная не я прочетох ... все пак е писана около 20 години след "Дзен ...". в интерес на истината исках да си я припомня, ама беше взета от някой друг. Надявам се като я прочетеш да споделиш как е ... Аз послушах съветът ти и ще прочета "Джобна енциклопедия на мистериите". Успех !!!

Link to comment
Share on other sites

" Трейнспотинг" - Ървин Уелш

 

Изключително въздействаща..., че чак плаши

 

Четеш с усещането, че държиш реалността между ръцете си...( или краката си, както смятам би се изразил автора, ако ме чете сега...)

 

The Best Fuckin' Author in the World! :D

Link to comment
Share on other sites

Препрочитам си сборника...Редакция му правя...Някои разкази адски намирисват на Хайтов...

Link to comment
Share on other sites

Снощи, ровейки си из библиотеката, открих едни "Събрани съчинения" на Венедикт Ерофеев... Уникално весело се оказа. Бих била благодарна, ако някой ми препоръча нещо в този дух. Идеално ми идва като вечерно четиво.

Link to comment
Share on other sites

Последната, която прочетох беше на Алберт Камю - The Stranger. Не много забавна, доста странна. А в момента чета една забавна, казва се Thank you for smoking и е на Christopher Buckley. Мисля че от него бях чел Записки от една голяма страна, ама не съм сигурен дали той беше автора.

Link to comment
Share on other sites

Промени живота си за 7 дни на Пол Макена. Почнах я да чита на майтап, порази всички хипнотизиращи глупости и прочеее, но книгата е интересна. Променя ти светогледа и начина на мисленето.

Link to comment
Share on other sites

Иска ми се нещо по-... по-нестандартно, непознато и т.н.

Опитай Виктор Пасков. Също и "Пълeн курс зa нaпрeднaли" на Aлeк Пoпoв. Хареса ми и "Живoт в трoйкa: "Eзoтeричнитe" днeвници нa eнтусиaстa" - Стaнимир Кискинoв.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Окото на света" от поредицата Колелото на времето и продължавам с втората. Започнах скептично настроен,но всъщност доста ми допадна.

Link to comment
Share on other sites

"Обичай ближния си"

Ерих Мария Ремарк

 

 

Страхотна книга.

 

Редакция:

@sasho_1989 -> След като прочетох "Черния обелиск" и след силното начало на тази книга си напазарувах няколко книжки на Ремарк и превключвам на такава вълна :)

А иначе обелиска го взех на шега - на една сергия за книги втора употреба продаваха две книги за три лева и си харесах една, а "Черния обелиск" го взех, просто защото ми прозвуча интересно, едва ли не - на шега...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Джoнaтaн Ливингстън Чaйкaтa - Ричaрд Бaх

 

Не знам какво толкова й харесват на тази книга?!

Пълна е с изтъркани поучения и сектантски наставления... :allien

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...