Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Мръсна Хаванска трилогия" - прочетох я преди няколко дни. Направо ми изпили мозъка. Дори умишлено я четох по-бавно, за да бъда с нея по-дълго време.

Преди около месец пък прочетох друга книга на Гутиерес- "Кралят на Хавана". От ужасно много време не бях попадала на нещо, което чета на един дъх. Невероятно брутална книга е това.

Но определено "Мръсна хаванска трилогия" ми хареса много повече.

Link to comment
Share on other sites

Елизабет Костова - Историкът

Някои казват, че е от шедьоврите в литературата, но на мен ми хареса. Някак си ме държеше в напрежение :ph34r: А тезата, че един от гробовете на Дракула е в България ( и то в близост до Пловдив!) направо ме уби :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Дан Браун - Шифърът на Леонардо а сега съм се насочил към 6-тото клеймо, но ако не се лъжа тря се четат по обратния ред :rolleyes: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Дан Браун - Шифърът на Леонардо а сега съм се насочил към 6-тото клеймо, но ако не се лъжа тря се четат по обратния ред :rolleyes: :wacko:

 

Не, не са свързани. Но са страшно увлекателни и се четат на един дъх. Един съвет: първо гледай филма и после чети книгата. Обратното е разочароващо за филма :angry: А накрая иди до Рим и Париж, ще вържеш историческите обекти с ФАКТИТЕ от романите и все едно че си ги и преживял :D

Edited by DaToNik
Link to comment
Share on other sites

Пратчет-Making Money

Пратчет-Going Postal, което означава че съм изчел сичко от Света на Диска и повечето работи които не са от поредицата.. :D А сега какво да чета? :(

Link to comment
Share on other sites

Артър Конан Дойл. Баскервилското Куче.

Направо разбива този Шерлок...

 

Вчера си взех книгата "The Hound of the Baskervilles" и смятам да я почвам днес.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък...нали оня ден почина Артър Кларк...та реших да си препрочета отново Космическа-та одисея 2001.

Якоо. Чел съм я три пъти поне.

Link to comment
Share on other sites

Скот Фицджералд - Нежна е нощта.

 

А настина НЕЖНА ли е нощта? С други думи отдавна се каня да я прочета, а май съм гледала и филма...преди доста време :)

Link to comment
Share on other sites

Наистина хубава книга.Но не успях във всички аспекти да я осмисля, малко са ми още годинките, житейския опит и знанията.Като цяло прекрасна.

 

Редакция:Извинямвам се за безмислието, което се бе получило.Грешката е моя.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

"С огън и меч" - Хенрих Сенкевич. Много яка книга. То е трилогия де. Ама третата книга не съм я чел още, щото сайтовете дето продават книги смучат могъщо.

 

и аз я четох...като бях в 7 клас.

последно четох "Нощ в Лисабон" на Ремарк.

Link to comment
Share on other sites

Айде и аз да пробвам да затапя - и аз съм я чел - в 7ми клас. Не, честно, това е книгата, която ме накара да чета литература сериозно. И все още смятам, макар и да го има сантиментът по първата любов, че това е най-добрата книга на Ремарк, която съм чел. (айде сега всички да ми се карате)

Link to comment
Share on other sites

Сър Гауейн и Зеления Рицар на среден и съвременен английски. Тия хиляди разновидности на английския ще ме убият...

Link to comment
Share on other sites

Ами като се има предвид, че е просто сборник от вече издаваните му книги - какво остава освен оформлението да е това което да те грабне? Не че са лоши историите, но вече са четени, четени, препрочитани... и четени... някои знам на изуст вече.

 

Това издание е просто колекционерско - илюстрациите на Тороманов, качеството на принта... За маниаци е. Но Г.Г. почва да ми ходи по нервите вече - от кога няма нищичко ново?! Колко време може да компилира и прекомпилира стари работи в нови компилации... Излага се вече. Малко му е рано за такива изпълнения, младичък е за сборници с избрани съчинения... Или да пише или да хваща къра - ексик ти и новите таланти дето така бързо се изчерпват. Вместо да ходи по разни телевизонни говорилни, да сяда на една маса с разни интелектуални хлебарки, да драска колонки по вестниците - да си седне на задника и да издаде нещо ново.

Абсолютно съм съгласна за Г.Г. Нещо много отрано започна да полягва на стари лаври. Отдавна не бях чела мнение за книга, което толкова точно да повтаря мислите ми. Чак се насилих да добавя нещо от себе си... :)

Link to comment
Share on other sites

Прочетох едно есе на Албер Камю - "Размисли за гилотината", много е добро!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...