Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Прочетох едно есе на Албер Камю - "Размисли за гилотината", много е добро!!!

Прочети и "Чужденецът" ще ти допадне.

Аз последно прочетох ... Борис Виан "Пяната на дните" откачена история .. няма такъв автор. Сега се мъча леко с Гутиерес, ще видим до къде ще я докараме.

Link to comment
Share on other sites

Дочетох си "Портретът на Дориан Грей".Много поучителна книга :D

 

Така е (y) ! И на ме лично много ми хареса и е препоръчвам на всеки с малко по-философско мислене (ако мога така да го кажа) :)

Link to comment
Share on other sites

"Майсторът и Маргарита" - за втори път и отново точно преди Великден! ;)

Edited by Deftur
Link to comment
Share on other sites

Аз последно прочетох Знакът на близнаците! :) (нищо особено за мен)

 

 

На мен лично ми допадна. Макар е малко глупава на места но ми допадна.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Български хроники том 1 :) Всеки, който се чуства българин му я препоръчвам горещо :) ;)

Edited by kanara
Link to comment
Share on other sites

"Прогресорите и странниците"... братя Аркадий и Борис Стругацки

 

Нехора! Невероятна фантастика. Толкова реален поглед на бъдещето не бих могъл да си представя...

Link to comment
Share on other sites

Последно прочетох първите 200 страници на "Тютюн" и 3 страници резюме на "Железният светилник", сещате се защо :lol:

 

Офф: а колко е яка Невена Коканова в екранизацията на "Тютюн".. просто нямам думи :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Прочетох две книги от трилогията на Ерик-Еманюел Шмит за религиите...не й помня името. Първата книга е Миларепа и е за будизма, втората е Г-н Ибрахим и цветята на Корана и е за суфизма. Третата трябва да е за католицизма по мои изчисления. Книжките са малки и се четат за един ден и са леки и прости, а уж трябва да кажат много повече. Честно казано не успяват. Будистката беше направо лошо, а суфистката имаше много хубава история, но не казваше много за суфизма. От друга страна пък стилът ми хареса и ми беше приятно да ги чета.

Link to comment
Share on other sites

Последно прочетох Цифрова крепост и доста ми допадна, ако може някой да ми препоръча неще подобно ще съм му благодарен...:)

Link to comment
Share on other sites

Последно прочетох "Донърджак" и се изкефих максимално, от давна не бях чел нещо подобно. Много странен стил нещо като сай-фай фентъзи, супер яко. Иначе довечера отново ще се захвана със "Звездна вълна се надига" и след това "Войната на ъплифта"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хаха, от това правехме преводи последните години в университета, един преподавател ни захранваше. Спомням си само откъс за един сляп или може би временно ослепял човек, който лежеше в някаква болница, а около него нямаше никой и той се ослушваше.

Link to comment
Share on other sites

Това е самото начало на книгата. Ясно колко си минал от нея :Р На практическия по английски първи курс бях рекордьора на потока, изчел 119 (от минимум 150) страници...

Иначе книгата си струва дори само за този цитат:

...Тя каза:

- Всичко това е чудесно, но хората мислят по различен начин. Мъжете разбират как работят машините и електричеството, жените по принцип не се интересуват много от тези неща.

- Не ми пробутвайте тази смесица от митова и превземки. При мен тя не минава - каза Коукър. - Вие отлично знаете, че жените могат да боравят - или по-скоро можеха - с най-сложните и фини машини, когато си направеха труда да ги разберат. А обикновено тях просто премного ги мързи да си направят този труд, освен ако това не им се налага. Защо да се мъчат, след като е станало традиция привлекателната безпомощност да се възприема като женска добродетел - а работата просто да се хързулне върху някой друг?

Все още се чудя дали да не си го сложа за подпис...

 

Редакция: Евгений Гуляковски - Дългият Изгрев на Ена

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Марио Пузо - " Кръстникът" класиката си е класика няма какво повече да добавя .

Щеше ми се да захвана Властелина на пръстените , но тъй като нямам време да я търся се захванах с Клаус Полкен и Хорст Сцепоник - "Който не мълчи - Умира" води се историческо четиво ;)

Link to comment
Share on other sites

Ловци на кости - шестата от Малазанска книга на мъртвите. Сега чакам да излезе 7-та в края на месеца.

Link to comment
Share on other sites

Това е самото начало на книгата. Ясно колко си минал от нея :Р На практическия по английски първи курс бях рекордьора на потока, изчел 119 (от минимум 150) страници...

 

Какъв практически? Какви страници? 3 от 4 години ме освобождават от устен изпит заради пълно 6 на писмения :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...