Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Джордж Оруел - Фермата на животните - Мда... явно няма нищо ново под слънцето...

1984 чел ли си?Ако не си - препоръчвам ти я.

 

А аз последно прочетох едно безименно книжле, без начало и край, някакъв стар хумористичен български алманах, който много ме развесели.

Link to comment
Share on other sites

Не съм я чел. Няма я в книжарниците. Но съм й се наточил. Чудя се дали да не си я поръчам на английски.

Гледах филма. :) Обаче "Brazil" е по-добър.

 

Как само е описал нашата родна действителност и то преди толкова много години? Откъде го е имал това прозрение Оруел в ония времена?

Link to comment
Share on other sites

Ами George Orwell е един от най-сериозните журналисти отразяващи Испанската Гражданска Война, а после и Втората Световна. Никак не е някой случайник, който просто пише книжки (не, че ти това казваш...просто човекът си е навътре в занаята). Иначе Бразилия на Terry Gilliam си е класическа анти-утопия, каквото е и 1984...ако задълбаем, може би ще открием кой е по-ранен и кой е открил анти-утопиите, ама не виждам смисъл в това...въпрос на вкус. Колкото до сравнението между Animal Farm и 1984, аз лично предпочитам Animal Farm. Някак си ми се вижда много по-нагло да го напишеш като приказка, отколкото директно...въпреки че езикът на Orwell е толкова силен и добър, че си заслужава и директното казване... А пък за това, дали Orwell е пророк...и на мен така ми се виждаше, преди да понауча малко повече. В крайна сметка 1984 е писана 1949, далеч след Октомврийската през ноември. Освен това Orwell пише против тоталитаризма още от 1936 в есето си Why I Write отнасящо се до Испанската Гражданска Война. Абе много може да се каже за г-н Orwell, ама айде да не отегчавам повече форумните читатели. Който се интересува, да потърси...или да пита. И приятно четене...

Link to comment
Share on other sites

Ааа..таковата...може и Иво Андрич да попрочетете.Аз бях забравил някои от писанията му, ама сега пак си дочитам "Мостът над Дрина".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Иван ДИОНИСИЕВ - "ЧУДАЦИТЕ НА ПЛОВДИВ" :punk

 

Най-оригиналните образи под тепетата събрани в една книга. :)

Препоръчвам я на всеки, който обича да се разхожда по калдъръмите.... ;)

 

Ето малко повече инфо:

 

Собственичката на хотел за платена любов Мара Фурламата, Мамин Кольо - жрецът на обичта и веселието, архимандрит Герасим - патриарха на виненото братство, топшпионина Гаврил Савов, писателя Давид Овадия, генерал Йонко Панов - кошмара на Тодор Живков и патриарх Кирил са само част от всичките 25 герои между кориците на "Чудаците на Пловдив" на Иван Дионисиев (изд. Агенция "Бизнес"). Споредавтора всеки от героите, описани в неговата книга, може за времето си с пълно право да каже: "Моят Пловдив!" Градът с кръчмите, пазарите, увеселенията беше техен, отсича Дионисиев, който е събирал с години фактите от техните биографии.

Edited by Deftur
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Стивън Кинг - "Очите на дракона" :ph34r:

Този човек има много добро въображение,предполагам и болна психика,за да пише толкова добри фентазита :lol: :wub: :punk

Edited by goggo
Link to comment
Share on other sites

Тази дет ое сбор от 4 отделни истории ли ? Или е друга.

Аз едно време прочетох 3 отделни книжки, и сега гледам има една книга с 4 истории и май 3-те, които съм чел са първите три вътре. Но не съм сигурен, не съм отварял книгата, че беше запечатана в найлонче.

Link to comment
Share on other sites

Тази дет ое сбор от 4 отделни истории ли ?

 

 

Последната от четирите.Сега усилено издирвам първите 3.

Link to comment
Share on other sites

В момента по книжарниците има една книга на Бард Стоманения плъх. И вътре са 4 истории

Стоманения плъх, Стоманения плъх спасява света и още две. Първите три съм ги чел, но последната не.

Потърси я и може да излезе, че са те. Аз едно време в кварталната библиотека ги взимах. Бяха три малки книжки, та от там ги знам. Определено е много добра книга.

Link to comment
Share on other sites

Имам една симпатична малка антикварна книжарничка под ръка, ще мина да питам продавача.Или пък като се видим с него на по бира ще го помоля да я уреди.

Link to comment
Share on other sites

Илия Tрoянoв - "Свeтът e гoлям и спaсeниe дeбнe oтвсякъдe"

 

...и книгата е интересна, но филмът ми харесва повече! ;)

Link to comment
Share on other sites

Последната от четирите.Сега усилено издирвам първите 3.
"Стоманеният плъх" и "Стоманеният плъх си свирка блус"...тия ги има вкъщи. Хари Харисъn според мен е един от най-плоските фантасти, които съм чел... "Плацдарм" я дочетох насила...

 

Ама толкова бира, колкото трябва да ме черпиш не мога да изпия :D

Link to comment
Share on other sites

Георги Узунски - "Ни горе връх, ни долу корен" :punk

 

Невероятна книга! Чудя се как така е останала световно неизвестна... :confused

 

ПП. Откакто ми се скапа домашният компютър май съм най-редовният в тази рубрика. :P

Link to comment
Share on other sites

Между две пътувания с трамвай - тази сутрин на отиване и този следобед на връщане от работа... Най-прекрасно поглъщащата книга, която съм чела напоследък.

Адмирации към Халед Хосейни, към неговите преводачи и най-вече към неговата книга 'Ловецът на хвърчила'...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...