Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

"На Изток От Рая" - Стайнбек....

 

Заглавие винаги звучало иронично на българи, сърби, македонци и прочие раси дето географски се водят на изток оттам дето много хора разправят, че било рай...

Инак книгата е очарователна. Автора се е постарал да я направи така, че в нея да има помалко за всеки.

Онези от вас, които си падат по цветущи описания на красиви местности ще имат възможност да се насладят на приказните описания "ала Стайнбек", на родната му долина "Салинас".

Тези, които се вълнуват от човешки характери и съдби ще имат възможност да се запознаят с много такива при това описани изключително реалистично.

Не са подминати и хората обичащи иронията и смеха...

Изобщо класическа книга, на която да се насладите през лятната почивка!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дж. Д. Селинджър - "Спасителят в ръжта"

Интересна книга - поредното доказателство,

че за "да се откриеш" първо трябва да се изгубиш. :allien

Link to comment
Share on other sites

Клаус Полкен и Хорст Сцепоник - "Който не мълчи - Умира" води се историческо четиво ;)

 

 

Tochno istorichesko - ne e.No ima mnogo dokumentalni fakti i knigata si struva.

A az posledno chetoh "Водки лётчикам не давать! " 564582.jpg

Sega ako uspeia da si izkrunkam i avtograf ot gosin podpolkovnika :)

Link to comment
Share on other sites

"The Art of War Sun Tzu" или "Изкуството на Войната Сун Дзъ" но имаше и още мн трактати от Конфузий,Мън Дзъ,Лао Дзъ,Шан Ян.... и мн още такаче не беше само от Сун Дзъ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

7-ма книга от поредицата Малазанска книга на мъртвите и Децата на Хурин.

След тях смятам да си довърша Колелото на Джордан.

Link to comment
Share on other sites

Дж. Д. Селинджър - "Спасителят в ръжта"

Интересна книга - поредното доказателство,

че за "да се откриеш" първо трябва да се изгубиш. :allien

 

Ахам. А атмосферата й е страхотна. Може би се дължи на думите на самия Селиджър, че добрият писател е този, който читателят усеща като приятел.

 

Довършвам Guerrilla Marketing - право в подсъзнанието - не харесвам теориите, че може да се контролира подсъзнанието. В тази книга авторите се опитват да докажат, че могат да влияят на подсъзнанието чрез прилагането на техни трикове върху самия читател. Може би съм прекалено критична към тях и затова не ме оплетоха в мрежите си :lol: , но определено има какво да се вземе от книгата.

 

Скоро приключих и "Земляци" на Йовков.

Link to comment
Share on other sites

"Пътят на Водката" от Артур Таболов

 

Покрай борбите на водкобароните описва и политечиската обстановка в северен Кавказ, отношенията между Осетинци, Ингуши, Чеченци, Грузинци.

Link to comment
Share on other sites

Заринах се с литература за пчеларството.

Трябва да се научиш да наблюдаваш пчелите, да ги разбираш, да съумееш да им предоставиш оптимални условия на живот. Пчеларството трябва да носи удовлетворение и радост, а не материални изгоди.

 

Иначе разпускам с 'Габриела, карамфил и канела' на Жоржи Амаду. Подариха ми изданието от 1961-ва година, с пожълтели страници, дъх на стара хартия, с платнен разделител, пришит за книгата...

И ми се ще никога да не свършва :music

Link to comment
Share on other sites

О п и т ъ т н а г л у п а к а, и л и к л ю ч к ъ м п р о з р е н и е т о

Мирзакарим НОРБЕКОВ

 

Азиатска "духовна" медицина ???

Link to comment
Share on other sites

Аз пък прочетох малка част от книгата за Ванга и е доста интересна също .

:)

Link to comment
Share on other sites

Малазанска книга на мъртвите - Лунните градини

Взех я за 2 дни на морето. Сега съм на втората част. Много добра поредица засега.

Link to comment
Share on other sites

The Wheel of time The lord of chaos

 

Колелото на времето

Господарят на хауса

 

Смело мога да твърдя, че тази поредица е най - доброто фентъзи, на което са ми попадали рачичките :)

Това е защото не си чел следващите - доста скучно става, докато към 10-11, най-накрая се сеща, че тая книга трябва да има и развитие. До 6-тата се ядва. Интересно как ще му допишат сега 12 след като Джордън умря.

 

Ако не си чел, препоръчвам ти поредицата за Малазан - започнах да я чета след Колелото и да ти кажа много по-хубава е, дори положителните герой не са безсмъртни, има и хумор. Много качествена поредица.

Link to comment
Share on other sites

Михаил Прудников – Операция „Феникс"

Много зарибена книга.Като седнах в неделя в 12 часа и така докато я прочетох до към 16:30.

Разузнаване,контраразузнаване,Студената война,шпионаж.Общо взето за т'ва сатава дума в книгата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...