Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

"Подготовка разведчика в система СПЕЦНАЗА ГРУ" и след нея си довърших Ива Петрони - "Истории за планини и хора.И няколко за морето с връзки".Първата е строго специализирана, докато втората е една от книгите на най-новата ни литература, която заслужава сериозно внимание - както и от хората, които обичат приключенията и свободата, така и от широката читателска маса.Написана е в стил "Георги Господинов", много приятно и увлекателно, като авторката описва срещите с планините на България.И със самата себе си.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Последно четох "Завръщането на Марин Гер" на Натали Дейвис, а иначе продължавам да дъвча няколко книги за историята на Прага и Бохемия. Преди няколко седмици пък отново направих една бърза серия разкази на Кафка.

Link to comment
Share on other sites

Изядох "Врагът от Сириус" на Азимов и... освен "Теоритична Механика" на Кесов нямам к'во да чета...

Кофтито е, че това ТРЯБВА да го чета :)

Link to comment
Share on other sites

Любопитно ми е дали някъде има накачени книги на английски из интернет, обаче авторите им да не са умрели преди пет века... По-специално един приятел си търси:

The Cement Garden - Ian McEwan

The Talented Mr. Ripley - Patricia Highsmith

The Sweet Hereafter - Russell Banks

Edited by kopche
Link to comment
Share on other sites

Последни книги, които прочетох:

 

"Мъжете са от Марс, жените от Венера"

"Знахар"

Търся и втората част на книгата "Знахар" - "Морал", но не намирам по книжните борси за втора употреба.Даже и на ново е няма :(

Link to comment
Share on other sites

'Истанбул' на Орхан Памук... :music

Хареса ми като книга, като светоусещане на автора... И черно-белите снимки, детските спомени, историческите факти, така умело преплетени...

 

Пък и е хубаво да съпоставяш Истанбул от спомените на Памук с този, който виждаш пред себе си...

Link to comment
Share on other sites

"Монахът който продаде своето ферари" На Робин Шалма. Мн интересно четиво

Edited by 5starGeneral
Link to comment
Share on other sites

И като сме тръгнали - да спомена и 'Парфюмът' на Патрик Зюскинд...

Като изключим някои прекомерно психиделични моменти, книгата ми допадна.

Но както винаги филмът по нея не струва :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ангел Константинов

Калин Терзийски

Мартин Карбовски

 

Проект Троица - "Това,че ми правиш добро, не означава, че не ми пречиш".

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Ами изчетох всичко на Георги Господинов и съм много впечатлен, особено от "Естествен роман".

Ако някой се интерсува, тази и части от другите му книги могат да се намерят ТУК.

 

"Освен това, ами ето, да, имам фобия от общество, това вече е сериозно. Ще откажа, ще откажа присъствието си, ще откажа тялото си там, ще им пратя запис на нобеловата си реч, те ще гледат двуизмерното ми изражение, там в голямата барокова зала, а аз триизмерно ще си седя тук, в кухнята и ще беля лук неудържимо, и неудържимо ще плача."

Edited by Deftur
Link to comment
Share on other sites

Ами изчетох всичко на Георги Господинов

 

Поздравления, това е един от най-добрите ни съвременни автори.В словото, обаче, няма само най-новата му книга...Излезе преди около месец, месец и нещо, но убий ме, не мога да си спомня как се казваше..

Link to comment
Share on other sites

Поздравления, това е един от най-добрите ни съвременни автори.

 

В словото, обаче, няма само най-новата му книга...Излезе преди около месец, месец и нещо, но убий ме, не мога да си спомня как се казваше..

 

Съгласен съм. Самият факт, че "Естествен роман" е преведен на 10 езика е достатъчно показателен. :excl:

 

Колкото до новата книга, казва се "Балади и разпади" и няма да я сложат в Словото, защото тя е всъщност сборник от трите му издадени стихосбирки и част от новата, която още не е излязла - "Неделите на света". За нея ще трябва да почакаме. :read:

Link to comment
Share on other sites

Препрочитам 'Джентълмени и играчи' на Джоан Харис, но този път на английски :)

Чудесна работа на българските преводачи; много добър, бих казала дори прецизен превод...

 

А книгата... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Не съм я прочел, само защото още не е излязла:

 

http://news.ibox.bg/news/id_1777162331

 

Ще излезе, ще излезе... :) Преди малко приключих една странна книжка - "Атеистична христоматия".Много се смях над мозъчните "пръдни" на авторския колектив...Весело е написана, но на никой не препоръчвам да губи времето си с тези 700 страници, пълни с глупости.Прочетох я, само защото ми стана интересно как по време на соца са тълкували библията...

Link to comment
Share on other sites

Ще излезе, ще излезе... :) Преди малко приключих една странна книжка - "Атеистична христоматия".Много се смях над мозъчните "пръдни" на авторския колектив...Весело е написана, но на никой не препоръчвам да губи времето си с тези 700 страници, пълни с глупости.Прочетох я, само защото ми стана интересно как по време на соца са тълкували библията...

 

 

На кой автор е ? Има ли нещо общо със "Забавна Библия"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...