Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Колкото до водното - ако са същите типове, грам не съм доволен от тях. Наакаха ни един материал за 3000лв квадрата, защото много мърдал... Освен аз да ида да им го фиксирам...

Да не сте им дали злато...? 3000 леФа квадрата е сИрьозна цифра :P

========

Не съм 100% сигурен, но мисля че захващането на материала е с електромагнит, като за неметалите се разчита или на голямата им маса, или го захващат с някакви скоби.

Мога да ти покажа изрязан отвор за RG45 на задна планка за компютърна кутия. Джъст пърфъкт.

Не знам защо така се е получило при теб (ако наистина са същите).

 

Избира се при плащане дали курса да е по пейпал или по банката която ти обслужва картата.Явно си избрал (по-скоро не си обърнал внимание) пейпал :)

Комисионите и на банките и на paypal са сходни и нямат нищо общо с тези на чейнджбюрата.

 

Вчера си поръчах и аз една батерия и леФчетата ми ги смениха по курс 1,55xx

=========

Друг е въпроса ако продавача е дал цена в AU $, а сделката е направена в US $. Тогава се минава през: купува US $, продава ги, купува AU $. Наскоро минах през такава сделка и курса ми излезе към 1,66xx

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да не сте им дали злато...? 3000 леФа квадрата е сИрьозна цифра :P

========

Не съм 100% сигурен, но мисля че захващането на материала е с електромагнит, като за неметалите се разчита или на голямата им маса, или го захващат с някакви скоби.

Мога да ти покажа изрязан отвор за RG45 на задна планка за компютърна кутия. Джъст пърфъкт.

Не знам защо така се е получило при теб (ако наистина са същите).

 

Комисионите и на банките и на paypal са сходни и нямат нищо общо с тези на чейнджбюрата.

 

Вчера си поръчах и аз една батерия и леФчетата ми ги смениха по курс 1,55xx

=========

Друг е въпроса ако продавача е дал цена в AU $, а сделката е направена в US $. Тогава се минава през: купува US $, продава ги, купува AU $. Наскоро минах през такава сделка и курса ми излезе към 1,66xx

 

Това проверил ли си го ( с курса ) или караш по спомени?Ето курса към момента:

 

Paypal: 12.79 USD (1 EUR = 1.27984  USD)

BNB: 13.12 USD (1 EUR= 1.312 USD )

 

Което е близо 5ст. разлика.Това е за днес, вчера може разликата да е била и повече.Както и сметката е в EUR-USD, просто защото paypal не работи с левове.

Сега като стана дума, че не работи с левове, интересно че обменя левове :) Кой знае на какъв курс...

Друг е момента, че може самата банка да има такса за превода към пейпал и от там да се "товари" сметката.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Таксуваха ми долар-лев на 1.64 при положение, че снощи курсът в БНБ беше 1.5... мамка им пейпалска :)

Това е защото се преобразува най-вероятно $ -> Euro -> лев. Преобразуването става по курс купува едното и курс продава другото. Пък и при банката така ще те порежат, щото ти купуваш долари. Ако ги продаваше щяха да ти дадат по 1.37 за долар примерно

 

 

Това проверил ли си го ( с курса ) или караш по спомени?Ето курса към момента:

 

Paypal: 12.79 USD (1 EUR = 1.27984  USD)

BNB: 13.12 USD (1 EUR= 1.312 USD )

 

Което е близо 5ст. разлика.Това е за днес, вчера може разликата да е била и повече.Както и сметката е в EUR-USD, просто защото paypal не работи с левове.

Сега като стана дума, че не работи с левове, интересно че обменя левове :) Кой знае на какъв курс...

Друг е момента, че може самата банка да има такса за превода към пейпал и от там да се "товари" сметката.

Това са централни курсове деца, нищо общо с курсовете по които банките купуват или продават валутите. Според гугъл $100 може да са 150лв, според банката да са 135 или 170 според зависи какво искаш...

 

Такса за превод към paypal от банката няма освен ако не ти дърпат от банкова сметка, което май в БГ не става, но от дебитна/кредитна карта може да има и процент за самата транзакция (обикновенно май беше 3% но се взима комисионната от търговеца не от теб) за дебитните могат да те цакат с по 1лв на операция евентуално - то в договора за картата си пише.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Малко тъпичко питане, но... :) Има ли значение дали 1-во се изсипва нескафето (3 в 1) в чашата и после му се слага водата или 1-во се изсипва водата в чашата и после се слага нескафето? И ако има разлика на какво се дължи тя?

Нямам под ръка в момента, за да видя на упътването какво точно пише.

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Има да. Ако първо сипеш кафето после водата се разбърква по-лесно. Иначе кафето плува отгоре и става на топчета и трябва да го бъркаш доста повече време.

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ: То било просто, ама кат съм тъп... http://www.clt.bg/ - звънни и питай конкретно. Най-много да искат някакъв векторен формат, но това ще го оправим лесно ;)

 

Тея трябва да свършат работа, редовно ги ползваме за някви такива неща.

Link to comment
Share on other sites

Иначе кафето плува отгоре и става на топчета и трябва да го бъркаш доста повече време.

 

Ползваш неподходящата марка - пробвай с Нескафе Голд.

Link to comment
Share on other sites

Само ако е с хладка вода. С гореща няма проблеми.

 

Баш с гореща вода съм го имал този проблем, горещо мляко в моя случай всъщност, което може да е причината да се разтваря значително по-трудно, обаче е факт - ако залея кафето с млякото се разтваря много по-лесно, ако сипвам кафето отгоре има да бъркам 2 часа докато не останат топчета отгоре

Ползваш неподходящата марка - пробвай с Нескафе Голд.

Говорим за 3 в 1 или на нестле онези капучино ванилия, шоколад и т.н. (не знам напоследък как са - спрях да ги пия преди около 3-4 години)

Link to comment
Share on other sites

Млякото изобщо не играе в случая - казах ти по-горе, че си зависи от конкретната марка и вид на нескафето, което може да се разтвори с леко разбъркване без остатък дори и в хладко мляко/вода, а ако е топло, изобщо не е необходимо да бъркаш.

Link to comment
Share on other sites

Нескафето се разтваря много по-лесно. Тези с 3 в 1 проблема мисля че идва от сметаната, която става на топчета. Ако искаш да ти демонстрирам. 

Link to comment
Share on other sites

Нека продължим спора на маса, а и не мисля, че ти е много равностойно да спориш с човек, който от 20 години ежедневно е на мляко + нескафе или 3 в 1 и в къщата му има индустриални количества от всевъзможни видове нескафета и три в едно-та. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Ти за тва ли се тресеш по цяла вечер кат предозирал с кафе хамстер в темата за нощните кукувици?

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Нека продължим спора на маса, а и не мисля, че ти е много равностойно да спориш с човек, който от 20 години ежедневно е на мляко + нескафе или 3 в 1 и в къщата му има индустриални количества от всевъзможни видове нескафета и три в едно-та. :beerchug

 

Говоря специално за това (от него най-много пиех):

 

Nescafe-Cappuccino-Vanilla-Display-VISUA

 

И съм не 100 ми 1000% сигурен в думите си, пробвал съм го нееднократно. ТОВА специално като си стоплил млякото и изсипеш отгоре съдържанието на пликчето има да бъркаш до второто пришествие освен ако не слагаш много по малко съдържанието от пликчето бъркайки колкото можеш по-бързо (без да разсипваш)... но много много бавно и по малко. Ако първо изсипеш кафето а после отгоре млякото разбъркването е песен.

 

Освен ако последната година не са оправили формулата, което много ме съмнява, защото те от година на година се опитваха да направят пяната и каймака повече а не обратното.

 

Разбъркването на нескафе (не 3 в 1, не някакво такова капучино а само кафе) е песен и не зависи от това, кое изсипеш първо.

Link to comment
Share on other sites

Смотан джойстик за 18$. Едва ли някой ще го задържи :). Но какво ми направи впечатление. Таксуваха ми долар-лев на 1.64 при положение, че снощи курсът в БНБ беше 1.5... мамка им пейпалска :).

На мен това не ми пречи, 3 лева отгоре са, но за някакви големи поръчки не е ли в ущърб? Защо така дерат кожи?

Днес платих една Еврова поръчка с доларовия баланс от Пейпал. $10 отгоре ми взеха тия нещастници от преобразуването.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, извинения - Фибата горе бил написал "нескафето" и после бил добавил в скоби 3 в 1, което ми е минало незнайно през къде, та аз затова ти дадох като пример "Нескафе голд", защото "хванах" от поста му само "нескафето". В случая той е имал предвид '3 в 1', а не 'нескафе' като отделен продукт.....малко като "Ксерокс" и копирна машина се получи. :bowdown:  (Гадине, пия това само когато се събудя, а не късно вечерта или през нощта).

 

@Ангеле, стига вече си се жалвал от курса на Пейпал - искаш да му ползваш удобството на мигновения превод, искаш да ползваш застраховката ако стоката не пристигне или дойде повредена, а ти се стиска да му платиш комисионната във вид на малко по-неизгоден курс....ми не го ползвай след като не ти е изгоден, плащай директно с картата си.

Link to comment
Share on other sites

Paypal нали има опция да не ти конвертира валутата? Тогава го прави банката. Не разбирам защо се жалвате кой точно ви клати след като и едните и другите биха ви изклатили точно толкова. Курса купува/продава на банките не е по-добър от този на paypal да не кажа че е и после обикновенно. А плащането от лв -> $ минава през крос-курсовете на еврото т.е. продавате лв и купувате евро по курс купува на еврото, после продавате евро и купувате $ по курс купува на $ - мързи ме да изровя на накоя нашенска банка курсовете за да ви цитирам колко точно става разликата между крайния резултат и сметката през централния курс.

Дедо, извинения - Фибата горе бил написал "нескафето" и после бил добавил в скоби 3 в 1

Аз специално го написах това 3 в 1 и добавих че говоря най-вече за капучиното с ванилия ама преди да сложа снимката.

 

С вода работата е по-добре но пак е хубаво да сложиш първо съдържанието на пликчето и отгоре да сипваш водата.

 

Само че аз млякото го топлех в микровълновата и после да цапам 2ра чаша някак не вървече и всеки път псувах докато бъркам че да не стане на топченца

Link to comment
Share on other sites

Дедо, извинения - Фибата горе бил написал "нескафето" и после бил добавил в скоби 3 в 1, което ми е минало незнайно през къде, та аз затова ти дадох като пример "Нескафе голд", защото "хванах" от поста му само "нескафето". В случая той е имал предвид '3 в 1', а не 'нескафе' като отделен продукт.....малко като "Ксерокс" и копирна машина се получи. :bowdown:  (Гадине, пия това само когато се събудя, а не късно вечерта или през нощта).

 

@Ангеле, стига вече си се жалвал от курса на Пейпал - искаш да му ползваш удобството на мигновения превод, искаш да ползваш застраховката ако стоката не пристигне или дойде повредена, а ти се стиска да му платиш комисионната във вид на малко по-неизгоден курс....ми не го ползвай след като не ти е изгоден, плащай директно с картата си.

Ти не замина ли бре? Горски. :moon:

Link to comment
Share on other sites

@Ангеле, стига вече си се жалвал от курса на Пейпал - искаш да му ползваш удобството на мигновения превод, искаш да ползваш застраховката ако стоката не пристигне или дойде повредена, а ти се стиска да му платиш комисионната във вид на малко по-неизгоден курс....ми не го ползвай след като не ти е изгоден, плащай директно с картата си.

Използвах го само и единствено защото нямам пари в картата в момента. Иначе никога нямаше да платя с Пейпал. Тия застраховки може да те блазнят теб с тия китайски магазини и разни наддавания, но от магазините от които аз пазарувам, подобни неща са последното, което може да ми мине през акъла.

Link to comment
Share on other sites

Paypal нали има опция да не ти конвертира валутата? Тогава го прави банката. Не разбирам защо се жалвате кой точно ви клати след като и едните и другите биха ви изклатили точно толкова. Курса купува/продава на банките не е по-добър от този на paypal да не кажа че е и после обикновенно. А плащането от лв -> $ минава през крос-курсовете на еврото т.е. продавате лв и купувате евро по курс купува на еврото, после продавате евро и купувате $ по курс купува на $ - мързи ме да изров

Конвертирането трябва да мине задължително през официалната валута, в случая: лев, т.е всичко различно от лев се купува по съответния му курс Купува и ти се продава другата валута по курс Продава.

Ако имаш сметка в евро, тогава е така, както го казваш: банката Купува еврото по курс купува и ти продава за получените левове другата валута по съответния курс Продава.

Защото, в противен случай (както си го написал) става следното: банката ти Продава евро за левовете по курс Продава на еврото, после ти купува еврото по курс Купува и ти продава другата валута по съответния и курс Продава. Съмнява ме да извършва точно това, защото какъв е смисъла да ти продаде и купи евро?

 

Използвах го само и единствено защото нямам пари в картата в момента. Иначе никога нямаше да платя с Пейпал. Тия застраховки може да те блазнят теб с тия китайски магазини и разни наддавания, но от магазините от които аз пазарувам, подобни неща са последното, което може да ми мине през акъла.

Искаш да кажеш, че стоката, която продават твоите магазини е с включена в цената на стоката застраховка за всички застрахователни събития или искаш да се похвалиш, че пазаруваш от извънземни магазини, които без включена застраховка ти покриват щетите при повреждане на стоката докато пътува към теб, например? Ако си мислиш за второто, то въобще не ти е ясно нищо.

Като изключим горното, сключването/несключване на застраховка няма нищо общо с наддаването при търгове или националността на продавача/магазина  :)

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че стоката, която продават твоите магазини е с включена в цената на стоката застраховка за всички застрахователни събития или искаш да се похвалиш, че пазаруваш от извънземни магазини, които без включена застраховка ти покриват щетите при повреждане на стоката докато пътува към теб, например? Ако си мислиш за второто, то въобще не ти е ясно нищо.

Като изключим горното, сключването/несключване на застраховка няма нищо общо с наддаването при търгове или националността на продавача/магазина  :)

PayPal застраховката включва само варианти с некоректни продавачи. Останалото се покрива от компанията, която извършва транспорта. А и в случая изобщо не говоря за иБей. Съответно всеки сайт си има различни условия, с които ти се съгласяваш при покупката. Това дали плащаш с ПейПал, кредитна карта или наложен платеж, няма никакво значение.

Link to comment
Share on other sites

От друга страна обаче, Пейпал изобщо не се интересува дали си купил неща от Ибей, Китай, Боливия или остров Мавриций - не ти ли пристигне стоката или пък пристигне не това, дето си чакал...контрата остава в тях ; първоначално подканят продавача да възстанови сумата и ако няма отговор от негова страна, възстановяват ти я те и след това евентуално отново правят опит продавачът да им възстанови средствата, които те са похарчили за теб. Досега не съм имал никакъв проблем с Пейпал и при възникнал проблем, винаги са били коректни и изпълняващи договорните отношения, така че не виждам някакъв кой знае какъв хайдушки курс, за който да ме боли сърцето при всяка една транзакция.

Link to comment
Share on other sites

Курса ти го казах. 15лв отгоре на сумата.
А ти Пейпал застраховката можеш все да си я ползваш. Ако имах пари в картата, вързана към пейпал акаунта - ползвам застраховка без да ме дерат в курса. Ако магазина вадеше цената в долари, а не в евро, пак щях да платя през пейпал баланса без да ме дерат в курса. И пак има застраховка, щом толкова много си я искате. И между другото, кредитни/дебитни карти също имат такава застраховка, при която можеш да си върнеш парите ако не си доволен или са те излъгали нещо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...