Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Разчистих си стаята и напълних една торба със стара ненужна вече техника - две клавиатури, една мишка с прекъснат кабел, голямо количество най-различни кабели и преходници... Мога да ги изхвърля просто, но ако някой може да ги използва за нещо - да казва, предпочитам да не отиват на буклука ако може :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

В Макском беше ли?
Можеш да видиш "Тандем" на Руски (ама арменците смъкват кожи), БГ Байк на Македония, в Тракия май направиха голям магазин на Sprint„ а може и директно в завода им.

Що не разгледаш онлайн магазините? Screambikes, например?

 

-----
Ред: Сега като се замисля май няма багажници за точно два велосипеда. Няма никакъв проблем да сложиш два, на такъв за три...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ме насочи към магазин в ПЛОВДИВ, откъдето мога да закупя багажник за седан за 2 велосипеда.

Намирам само за 1 или за 3!!!

Има само за 3.Аз взех за 100лв от тук. Имат магазин в Пловдив точно до Папараци (поне едно време така се казваше)..Човека е точен.Отворихме, сглобихме, монтирахме и чак тогава извадих парите да плащам...

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой наясно с ипотечите кредити, врътки и прочие?

 

Общо взето врътката е, че те извъртат изотзад стабилно и за МНОГО време. Та добре си помисли дали искаш да си чеверме 20-30 години.  

Link to comment
Share on other sites

Именно затова и питам, щото е сурав и курав, и не за година-две-три. Ама ако ми намериш добре платена работа на мен и на жената в Пловдив....

Link to comment
Share on other sites

По-добре събирай пари в депозит и живей под наем, поне до определен момент (сума). Като го сметнеш, ще видиш, че поне 5-10г. по-бързо ще си "чист". Да не говорим за липсата на постоянния стрес от типа "другия месец ще имам ли работа да плащам".

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

И все пак - пари за депозит, пари за наем... не се ли дигат повече разходите, отколкото при изплащане само на вноски?

Link to comment
Share on other sites

Всичко опира до правилна организация на бюджета.

Но наем плюс депозит е по-добрия вариант...Като не ти харесва наема, се вдигаш и отиваш другаде плюс удобството да имаш някой лев настрана.А като ти вдигат постоянно вноските за заема, няма къде да избягаш...

Link to comment
Share on other sites

И все пак - пари за депозит, пари за наем... не се ли дигат повече разходите, отколкото при изплащане само на вноски?

Не! Посмятай пет минути колко ти излиза наема на апартамент х спрямо цената му със заем за 10+ години. Истината е, че ако докато си под наем не можеш да заделяш някой лев, то не можеш да си позволиш да си купиш било то и със заем.

Link to comment
Share on other sites

Батерия за дъно на лаптоп?

Има един Самсунг, който се държи странно и подозирам 2 неща - едното е батерията на дъното, другото зарядното.

Батерията я подозирам защото след като изключа зарядното от контакта, при последващо включване си е забравил часа на около 30мин. след изключването на захранването.

Захранването го подозирам заради следното - при постоянно включено захранване, при пускане на лаптопа дисплеят остава сив и няма никой - тоест завърта си вентилатора, но дотам при принудително изключване и последващо включване - си тръгва нормално.

При изключване на захранването, повече от 2 седмици няма никакъв проблем. Когато се ползва се включва захранването и освен проблемите с часовника, никакви друго. Снощи го оставили, без да изключат захранването и днес пак сив екран, при положение, че 2 седмица нито веднъж не го е направил.

Дали е възможно да е само батерията на дъното или да отворя и захранването, защото в момента машината е при мен и се чудя дали да разчекна захранването?

Идея как да разбера каква е точната батерия за дъното, тъй като тази е в нещо като шлаух или да го резна, за да я видя?

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой наясно с ипотечите кредити, врътки и прочие?

Какво точно те интересува?

 

 

Батерия за дъно на лаптоп?

Има един Самсунг, който се държи странно и подозирам 2 неща - едното е батерията на дъното, другото зарядното.

Батерията я подозирам защото след като изключа зарядното от контакта, при последващо включване си е забравил часа на около 30мин. след изключването на захранването.

Захранването го подозирам заради следното - при постоянно включено захранване, при пускане на лаптопа дисплеят остава сив и няма никой - тоест завърта си вентилатора, но дотам при принудително изключване и последващо включване - си тръгва нормално.

При изключване на захранването, повече от 2 седмици няма никакъв проблем. Когато се ползва се включва захранването и освен проблемите с часовника, никакви друго. Снощи го оставили, без да изключат захранването и днес пак сив екран, при положение, че 2 седмица нито веднъж не го е направил.

Дали е възможно да е само батерията на дъното или да отворя и захранването, защото в момента машината е при мен и се чудя дали да разчекна захранването?

Идея как да разбера каква е точната батерия за дъното, тъй като тази е в нещо като шлаух или да го резна, за да я видя?

Или батерия или някой кондензатори... Виж по модел в интернет може да пише какви батерий ползва.Може да пробваш и да я замериш, защото според мен са стандартни - 3.2V

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Или батерия или някой кондензатори... Виж по модел в интернет може да пише какви батерий ползва.Може да пробваш и да я замериш, защото според мен са стандартни - 3.2V

 

Кондензатор в лаптопа или в захранването - видимо на тези в лаптопа нищо им няма. Тази машина редовно я почиствам, ползва се като десктоп, тоест не излиза от апартамента и не е подложена на кой знае какво...

И другото питане - възможно ли е сив екран само от тази батерия, без да ровя захранване или друго?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Зависи коя част от електрониката му е прецакана. 

Един от старите ни лаптопи беше решил да не работи с батерия, без нея всичко беше ОК.

Прецакано външно захранване не виждам как може да се отрази така на паленето. Това което казваш звучи като прецакан захранващ блок на дъното. Едва ли е от външното захранване, защото би сработила защита на дъното, и да не запали изобщо, а не да фейлва. 

Гадаене е, пробвай да го оставиш без батерия, дали ще прави същите дертове, това е най-лесното. Другото е ровене едно по едно, и се надяваш да е нещо видимо, като понадут кондензатор, а не да трябва да сменяш наред :)

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е, че има твърде много ако:

Още ли ще сме в София/България?

Още ли ще сме на същите работни места?

Още не сме решили - къща или апартамент?

Ще се комбинираме с балдъзата и баджанака или няма да се комбинираме?

Коя банка да изберем, при положение, че в двете, в които ползваме преференции, лихвата е плаваща и кожодерска в едната, а другата вече е съдена два пъти за измами по договори за ипотечни кредити.

 

Много такива неизвестни висят, а и от близо месец се ровя по форуми, статии, оферти и прочие....

Link to comment
Share on other sites

Аз съм имал ипотечен кредит.

С две думи положението е: няма не искам, няма недей.

От позицията на времето извода е, че по-добре на квартира. Ако можеш да плащаш - плащаш, ако не - спираш и си тръгваш, като свободен човек. При кредита не е така, освен това те лашкат, както си искат постоянно през времето на погасяване, не дай си боже да се закучат нещата. За ДСК говоря, за другите предполагам е пак така.

Сметнете, доколкото може и разходите за поддръжка на имота за 20+ години, разход, който при квартирите е сведен до минимум. Неудобството на квартирата е възможното местене във всеки един момент + последиците за децата и всички, но това е неудобство и на ипотеката - фиксиран си (относително) за десетилетия в един град/квартал и може би калпави съседи.

Edited by downsoft
Link to comment
Share on other sites

Имам едно неважно питане с цел да си разширя общата култура. Забелязвам, че почти винаги адресите на разни рекламни банери, които присъстват навсякъде из сайтовете, притежават километрични адреси ; въпросът ми е - защо трябва да са чак толкова дълги? Ясно ми е, че в адреса се включва и реферал, ясно е, че вероятно играят и с кукитата, ама стотици наредени символи на един ред ми се струва прекалено и не разбирам какво още включва "кодираната" информация в този адрес. Веднага давам пример с адреса на един банер, дето си висеше между клиповете отдясно в ютюба...

 

 

http://ams1.ib.adnxs.com/click?AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAADMzMzMzM8M_AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAP5qWgrB2DUob29oeA1RPgLxesFRAAAAAJ4wEAAdAgAAXwAAAAIAAADih2sAv9ACAAAAAQBVU0QAVVNEACwB-gAeWQAAOGIAAgUCAQIAAIYANhQS-wAAAAA./cnd=%211QXFNQjrqmAQ4o-uAxi_oQsgAg../referrer=/clickenc=http%3A%2F%2Fnetwork.adsmarket.com%2Fclick%2Fi2FvnGfKfJyQamrEXsp6w4lhappgnXqVt2RxnmGbe8OOanKZX8p_lo9obpY%3Fdp%3DCP1578347_S541_C7047138_1061022%26dp2%3Dams1CO_eocPXoZSfAhACGP7V6dKQmPaaKCIOOTUuMTY4LjIzMC4yMDAoAQ..%26dp3%3DU
 
Link to comment
Share on other sites

Проблемът е, че има твърде много ако:

Още ли ще сме в София/България?

Още ли ще сме на същите работни места?

Още не сме решили - къща или апартамент?

Ще се комбинираме с балдъзата и баджанака или няма да се комбинираме?

Коя банка да изберем, при положение, че в двете, в които ползваме преференции, лихвата е плаваща и кожодерска в едната, а другата вече е съдена два пъти за измами по договори за ипотечни кредити.

 

Много такива неизвестни висят, а и от близо месец се ровя по форуми, статии, оферти и прочие....

 

При толкова въпростителни, моето мнение е, че пред вас ипотечен кредит като решение изобщо не стои. Няма НИЩО сигурно около вас, затова най-доброто решение си остава живеене под наем. Това болднатото НИКОГА НЕ ГО ПРАВИ, сърдечен и приятелски съвет. Не гледай никакви форуми, статии и досиета на банки - намери си добър имот под наем (макар в София да са тежки) и след време като имаш сигурност пред себе си и бъдещето си ПОНЕ като географско местоположение, тогава може да мислиш за кредити.  

Link to comment
Share on other sites

Това болднатото е само алтернатива. На баджанака му нямам никакво доверие, щото даже кръстоска между евреин и арменец сигурно няма да си прави толкова тъчнки сметчици и такива пости....

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е, че има твърде много ако:

Още ли ще сме в София/България?

Още ли ще сме на същите работни места?

Още не сме решили - къща или апартамент?

Ще се комбинираме с балдъзата и баджанака или няма да се комбинираме?

Коя банка да изберем, при положение, че в двете, в които ползваме преференции, лихвата е плаваща и кожодерска в едната, а другата вече е съдена два пъти за измами по договори за ипотечни кредити.

 

Много такива неизвестни висят, а и от близо месец се ровя по форуми, статии, оферти и прочие....

1) Без това да се знае, всичко друго отпада.Макар, че имам познати който взеха жилище, не могат да плащат вноски и отидоха в УК.Там мислят да съберат малко пари за 3-5г и да се върнат да погасят кредита (през това време жилището е дадено под наем и почти се изплаща)

2) Няма вечни неща, но който не рискува не печели.

3) За къща в района на Пловдив забрави, освен ако не взимаш 4к заплата, но тогава нямаше да питаш тук за съвет.Цените на къщите са доста ебели и ако нямаш кеш и сигурна работа си е мн мн голям риск.Да не говорим, че няма кой да ти отпусне толкова пари.

4) Както казаха колегите или сам или изобщо не се захващаи.

5) Аз след мн плюене по Булбанк се спрях на тях.Определено условията им са най-добри, но с превод на заплата.С всички товаренията на мен за 36к евро, първата година вноската ми е 500лв, а останалите 19 :D по 570лв.Лихвата е плаваща, но има няколко гаранта.Най-добре е да се говори с кредитен консултант за да ти обясни в подробности.

Също така, ако не дай си боже имаш проблем с вноските, може да разсрочиш (за 30г примерно) без наказателна лихва.Мисля излиаше за същата сума по 470лв вноска.

 

Без обикаляне по банките, няма как да си отговориш на въпросите.За всеки клиент/човек е строго индивидуално (доходи, семейно положение, настоящи кредитни карти/заеми и т.н.).

 

Някой да знае от къде мога да купя едно такова:

 

22000010.jpg

 

Взех външна аудио карта, но PCI се пада плъчно до видеото и запушва вентилатора, при което започна да грее доста.

 

Имам и един свободен PCI Express 2.0 x1 slot, така че може и някакъв преходник за него.

 

$(KGrHqJ,!pYE+LtjJwVdBQFjtuKHOw~~60_3.JP

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ясно ми е, че в адреса се включва и реферал, ясно е, че вероятно играят и с кукитата, ама стотици наредени символи на един ред ми се струва прекалено и не разбирам какво още включва "кодираната" информация в този адрес. Веднага давам пример с адреса на един банер, дето си висеше между клиповете отдясно в ютюба...

Това е кодирана информация относно това какво да представлява рекламата. Понеже не е просто "сложи някаква реклама" а трябва да се идентифицират доста неща вкл. според твоя акаунт и съдържанието, което ти гледаш в момента Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...