Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Откъде в Пловдив мога да си купя цветен картон формат А4 220гр? 

 

Провери в магазина за художници до корала (срещу Даяната на радиото и телевизията)

 

 https://maps.google.com/?ll=42.144052,24.74727&spn=0.001708,0.004128&t=h&z=19&layer=c&cbll=42.143953,24.747269&panoid=tYu48kbUzUOWSi0D3YEL7A&cbp=12,342.97,,0,9.54

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има още един подобен на ул. Отец Паисий в началото точно до стария град. Но специално цветен картон може и в Офис 1 да намериш

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Автомобилен въпрос:
Нормално ли е извънградско колата да поддържа темперетура от около 93-94 градуса (пътуване от Пловдив до Пазарджик), а на градско, да вдига супер бързо до към 100 ?! Скоро сменях термостат и тоя от сервиза ме увери, че на 102 градуса колата включвала перката да охлажда, но мен лично това ме озадачава. Има ли причина за тревога?
Колата е стара корсичка, 95г някъде.

Link to comment
Share on other sites

Автомобилен въпрос:

Нормално ли е извънградско колата да поддържа темперетура от около 93-94 градуса (пътуване от Пловдив до Пазарджик), а на градско, да вдига супер бързо до към 100 ?! ...

 

И да, и не - според зависи...най-вече от модела, като предполагам, че питаш единствено за каране в големите летни жеги. Когато в жегите карам едната си кола (VW Passat), до София при скорост 140 км/ч стабилно държи 85-90C, а в градските задръствания минава стоте...единствено държи поносими температури само когато съм на равно на висока предавка и поддържам средни скорости (50-100 км/ч). При абсолютно същите условия обаче с другата ми кола (Ford Probe), без абсолютно никакво значение каква е околната температура (може и да е 45C, може и да е -20C), при каране на каквато и да е предавка и без никакво значение от скоростта - дали ще е със 140+ на магистрала или ще е с 5 км/ч в час пик - температурата се поддържа в нормата като стрелката все едно е заседнала на таблото. Вероятно си зависи не само от термостат и добър радиатор & вентилатори, но и от количеството охлаждаща течност, защото на форда тя е почти 8 литра.

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми е, нужно ли е да се тревожа, че температурата минава 100те градуса? Или това не е нещо ненормално, още повече при летни жеги? Още повече щом монтьорът ме увери, че няма проблем щом на 102градуса се включвала перката да охлажда?

Link to comment
Share on other sites

Перката не е добре чак толкова късно да се включва, защото докато течността започне да се охлажда минава още време, температурата продължава да върви още малко нагоре и има реална опасност да закипи - на пасата ми е е случвало вече 2-3 пъти.

Link to comment
Share on other sites

Има още един подобен на ул. Отец Паисий в началото точно до стария град. Но специално цветен картон може и в Офис 1 да намериш

Благодаря, ще проверя във въпросните магазини, но специално в Офис1 и в Офис Експрес няма това, което ми трябва.

Намерих го в един магазин, но е чак във Варна - http://gretasart.com/index.php?route=product/product&path=36_88_89&product_id=255

Link to comment
Share on other sites

Аре и аз да се направя на "моралист" - що не си говорите в темата за автомобили?

 

И по темата - искам да сваля сорс кода на един сайт - как?

 

Ред. Не си правете труда, свалих го.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив продават надуваеми басейни за двора .Искам да видя ако е възможно в сайтове им цени, модели, етц

 

едит:gal4enceto,мерси

Edited by kurtacan
Link to comment
Share on other sites

Ето ти в Метро : http://proxy.metro-group.com/METRO-Bulgaria/Nonfood_1312/#/spreadview/10/

Има и на последната страница един за 450 лв. (голям).

Предполагам и в JYSK има, само че не мога да открия електронен каталог на текущите промоции.

В Карфур трябва да има също.

Всички тези големи магазини по това време на годината ще имат оферти за такива басейни.

Това също може да ти свърши работа : http://www.pazaruvaj.com/basejni-c3222/

Ето Бриколаж : http://www.uchilishtezajeni.com/promocii-i-akcii/mr-bricolage-mosu-brikolaj-katalog-5-06-203-18-06-2013-katalozi-na-vsichki-magazini

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Автомобилен въпрос:

Нормално ли е извънградско колата да поддържа темперетура от около 93-94 градуса (пътуване от Пловдив до Пазарджик), а на градско, да вдига супер бързо до към 100 ?! Скоро сменях термостат и тоя от сервиза ме увери, че на 102 градуса колата включвала перката да охлажда, но мен лично това ме озадачава. Има ли причина за тревога?

Колата е стара корсичка, 95г някъде.

 

Не е нормално. На 90 трябва термостатът да отвори. Всичко друго е грешно. Съветвам веднага да отидеш в сервиз и да се провери.

 

И в цялото мнение говориш за форд... ужасТ! Това не е автомобил. Нали знаеш за трите ф-та които трябва да избягваш. форд, Фиат и всички Френски!

 

Ванка, хайде водач на немски Москвич да не обижда други водачи. Орел е по-зле от Форд - мое лично мнение. Имам и от двете по две. 

 

Къде в Пловдив продават надуваеми басейни за двора .Искам да видя ако е възможно в сайтове им цени, модели, етц

 

Наблюдавай промоциите в големите вериги - предимно Практикер. Там съм виждал най-добрите "далавери". Говоря за всички размери. 

Link to comment
Share on other sites

Десен бутон с хрома и "Преглед на изходния код на страницата". Трябваха ми 5-6 реда хтмл, скриптовете и цсс-а не ме интересуваха. Ето за пример.

 

%25D0%2591%25D0%25B5%25D0%25B7+%25D0%25B

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми това > http://www.bomba.bg/procesor-amd-phenom-ii-x4-955-3-2ghz-8mb-cashe-125w-am3-box-amd-x4-955-box.html . До сряда. Чисто нов, с гаранция. До 165лв. Ако някой знае къде го има веднага да си признае :)

 

Вече съм звънял в Адроит, Мост, Вали, Ера. Няма го. Тия от този сайт не ми отговарят дали е наличен. Трябва ми спешно, за клиент. Не ме интересуват 2ро употребни и прочие. Нов, с гаранция. Може и трей версия.

Link to comment
Share on other sites

Аааа, разбрал съм погрешно. Мислех, че искаш целия сайт да сваляш, барабар със снимки и т.н. Щото под Линукс се прави с една команда, не знаех под Win как стоят нещата...

Link to comment
Share on other sites

Не си вярвай толкова. Мотора ако беше 600 щеше да ти удари яко бинокъла на твоя 2ра и да те забрави. Човека може просто да не е давал газ.

 

"Бинокъл", ама само на правата и то не с много, обаче в завоите съм направо "телескоп" в сравнение с него. :laughing:

 

 

Аре и аз да се направя на "моралист" - що не си говорите в темата за автомобили?

 

Абсолютно си прав - виноват(и)! Трия диалога с Иван, ако ще и да се сърди....

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив продават надуваеми басейни за двора .Искам да видя ако е възможно в сайтове им цени, модели, етц

Не се връзвай - много кофти е откъм почистване и поддръжка. След първата година гумата остарява и се чудиш какво да правиш с нея. Нова гума струва колкото половин басейн. Ако имаш възможност изкопай го, направи си свястна система за филтриране и сложи плочки.
Link to comment
Share on other sites

Никак. Можеш да обходиш статичните линкове - има една камара подобни програми, но дотам. Ако сайта има някакви скриптове това не можеш да го свалиш. Ако има форми, които трябва да се попълнят, трябва да се програмира какво да се попълв във всяка от тях, за да извлечеш информацията.

 

Това, което ти търсиш май е някакъв вид web crawler / spider примерно като това: www.openwebspider.org но ако httrack ти върши работа - ползвай го.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Да, знам за базите данни и формулярите. За статични сайтове ми е думата. Карай, свърших си работата.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми това > http://www.bomba.bg/procesor-amd-phenom-ii-x4-955-3-2ghz-8mb-cashe-125w-am3-box-amd-x4-955-box.html . До сряда. Чисто нов, с гаранция. До 165лв. Ако някой знае къде го има веднага да си признае :)

 

Вече съм звънял в Адроит, Мост, Вали, Ера. Няма го. Тия от този сайт не ми отговарят дали е наличен. Трябва ми спешно, за клиент. Не ме интересуват 2ро употребни и прочие. Нов, с гаранция. Може и трей версия.

955 няма в момента май никъде. Преди време се моткаше 965 из страниците на никем, но в момента нищо феномско няма там. Само 945 намерих за 139 лева и безплатна доставка. Ако ти свърши работа, очаквам поне една бира :)

http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/procesori/procesor-amd-phenom-ii-x4-945-quad-core-3000mhz-6mb-socket-am3-box-product

Link to comment
Share on other sites

Всеки ден от 10:00 до 18:00 с обедна почивка от 13 до 14ч можеш да дойдеш да те черпя една каменица/загорка/или каквото си избереш.

 

_____________________________

ул. Чипровец 1, точно на спиркта на Македония преди Айсберг-а като идваш от Била. Има надписи по стъклата "компютри, принтери и т.н.". Офиса е на ъгъла на жълтата кооперация.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...