Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Трябва ми помощ с мини камери (скрити) със слот за СД карта и по възможност датчик за движение.Звъня вече на 3 места и почти никъде не предлагат такива решения.Има само с коаксиален кабел :(

Дайте някакво предложение (ако е възможно нещо конкретно, не нещо от шпионските сайтове :) ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Трябва ми помощ с мини камери (скрити) със слот за СД карта и по възможност датчик за движение.Звъня вече на 3 места и почти никъде не предлагат такива решения.Има само с коаксиален кабел :(

Дайте някакво предложение (ако е възможно нещо конкретно, не нещо от шпионските сайтове :) ).

http://spy.bg/mini-kameri/571/ - тази е със MicroSD. То иначе ка кхем да е малка, хем да побира големите карти.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Ето един странен въпрос.

Правя чекинг на едни познати в Ryanair, но на едната жена картата и е БЕЗ СРОЧНА. Тази опция в чекинга е няма и не знам каква дата да сложа!

Дайте помош.

Благодаря Ви!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Ето един странен въпрос.

Правя чекинг на едни познати в Ryanair, но на едната жена картата и е БЕЗ СРОЧНА. Тази опция в чекинга е няма и не знам каква дата да сложа!

Дайте помош.

Благодаря Ви!

 

Няма кредитна/дебитна карта без Expiration дата.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но явно не съм се доуточнил - ЛИЧНИТЕ КАРТИ! НЕ дебитните/кредитните. При чекването не се изисква карта.

Благодаря

 

За личната карта става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но явно не съм се доуточнил - ЛИЧНИТЕ КАРТИ! НЕ дебитните/кредитните. При чекването не се изисква карта.

Благодаря

 

За личната карта става въпрос.

 

Те са 5 и 10 годишни. Не съм чувал за безсрочни.

Link to comment
Share on other sites

Виж една лична карта на възрастен човек преди 1940 на повечето са БЕЗ СРОЧНИ и това спъва доста нещата... Явно това си го имаме само ние отново. От доста компании се оплакват за този проблем.

Link to comment
Share on other sites

Днес се случи едно птп по моя вина,но само си разменихме телефоните и се разбрахме да се чуем пак.По-късно се сетих,че в такива случаи се попълва протокола,който го дават към застраховката.В него пише,че трябва да се уведомят органите на МВР.Въпосът ми е това уведомяване как трябва да стане: аз да ги извикам на местопроизшествието или да занеса протоколите в КАТ?

Link to comment
Share on other sites

До колкото си спомнях при леко ПТП не се викаше КАТ само се споразумение както сте направили вие. Ако имаш каско питаш Компанията.

Link to comment
Share on other sites

Днес се случи едно птп по моя вина,но само си разменихме телефоните и се разбрахме да се чуем пак.По-късно се сетих,че в такива случаи се попълва протокола,който го дават към застраховката.В него пише,че трябва да се уведомят органите на МВР.Въпосът ми е това уведомяване как трябва да стане: аз да ги извикам на местопроизшествието или да занеса протоколите в КАТ?

 

Ако сте си стиснали ръцете, може и нищо да не правите. Протоколите може да си ги попълните когато си поискате и да запишете каквото си поискате, но имате ТРИ дни да ги представите на застрахователите. След това не важат. КАТ не ги касае това взаимно споразумение между вас - участниците в ПТП-то. Въпросът е кой ще плати щетите и този протокол удостоверява кой е виновен. Потърпевшият отива с него при застрахователя. След това ГО-то на другия поема щетите. След като е дребна работа - друго не би трябвало да има.

Link to comment
Share on other sites

''Във всички случаи на ПТП,включително когато се попълва и настоящият протокол,задължително се уведомяват компетентните органи на МВР-КАТ''

 

Това пише в протокола и с това ми беше свързан въпроса. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Трябва да звъннеш в КАТ и да ги уведомиш. Ще ти дадат номер под който завеждат произшествието в системата си. Записва се и в самият протокол. Без този номер двустраният протокол не важи. Виден отново е в грешка!

Link to comment
Share on other sites

Виден отново е в грешка!

 

Вероятно са изменили протоколите. Преди около 5 години така бях засечен, един ми пръсна стъклото на огледалото в движение с неговото и точно с такъв протокол БЕЗ да ходя изобщо в КАТ ми оправиха огледалото. Явно са изменили доброволните протоколи, най-вероятно заради измами. Ще взема да погледна моите, че години не съм им обръщал внимание.

Link to comment
Share on other sites

Ти пак не ходиш. Само по телефона ще ти дадат номера.

 

Честите измами, свързани с тия протоколи, явно са провокирали намесата на КАТ, което е глупост, защото обезсмисля самите протоколи. Те вече отвсякъде взеха да се келешат (понеже за силно обеднели застрахователите). На мен например отказаха при каско да ми признаят липсата на две странични лайсни, тъй като не можах да ги представя. Обяснявам, че няма как на магистралата със 150 км/ч да разбера тоно кога и къде са се отлепили и паднали, че да ги занеса. Така си и останах без тях. Обяснението пак беше, че вероятно лъжа, те са у дома и аз си събирам лайсни, вероятно с търговска цел....

Link to comment
Share on other sites

Само се обаждаш и казваш "аз съм виновния" (или "потърпевшия"), обясняваш какво стана и че няма нищо повече от леко огънати ламарини, те съответно те питат дали има някой претенции относно вина и прочее, след това ако няма ти дават един номер и ви пожелават хубав ден. Това е всичко. Тоя номер се записва на протокола и с него се ходи при застрахователя на виновния. Толкова.

Link to comment
Share on other sites

Само се обаждаш и казваш "аз съм виновния" (или "потърпевшия"), обясняваш какво стана и че няма нищо повече от леко огънати ламарини, те съответно те питат дали има някой претенции относно вина и прочее, след това ако няма ти дават един номер и ви пожелават хубав ден. Това е всичко. Тоя номер се записва на протокола и с него се ходи при застрахователя на виновния. Толкова.

потвърждавам!

Link to comment
Share on other sites

A забравих - искат номерата на документите на 2те страни, после искат да чуят и другия човек и го питат дали той също няма претенции и май това беше всичко.

 

Ако питате откъде знам - спирал на няколко пъти в колата пред мен :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://spy.bg/mini-kameri/571/ - тази е със MicroSD. То иначе ка кхем да е малка, хем да побира големите карти.

 

Може би не съм се изразил много подробно.

Трябва ми камера, която да прави висока резолюция (поне 1280x1024 или както се водят там).Примерно нещо такова , но да е на микроСД.Макар, че то даже и на това не му пише разделителната способност...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Само се обаждаш и казваш "аз съм виновния" (или "потърпевшия"), обясняваш какво стана и че няма нищо повече от леко огънати ламарини, те съответно те питат дали има някой претенции относно вина и прочее, след това ако няма ти дават един номер и ви пожелават хубав ден. Това е всичко. Тоя номер се записва на протокола и с него се ходи при застрахователя на виновния. Толкова.

 

Потвърждавам и аз. Когато ме блъснаха, не идваха от КАТ,но звъняхме на телефон 112, където ни теглиха един разпит. Имало ли ранени, разбита инфраструктура, пречим ли на движението, спорим ли кой е виновен и т.н. Бяхме се разбрали и ни дадоха номер на произшествие. После тоя номер ми го искаха при застрахователите, попълнихме протокола, снимаха колите и след 10-на дни вече ми бяха превели парите по сметката. Естествено бях вътрешно ама каквото е.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Късно, но ЛЕД лента в ЛЕД център на Пещерска, най-големият разбирач и продавач е там. Срещу техникума се пада на онова триъгълно площадче. Той си свети отдалече.

Link to comment
Share on other sites

Да ама той работи с "нормално" работно време :) Четвъртъка се чудех дали да не отскоча... в 6 без 15 беше затворил.

 

Де що е ЛЕД на тоз свЕт, там ще го намериш. За чий чеп го търсиш га не требе е друга бела джига

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...