Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това е въпрос, за който би намерил съмишленик в лицето на мъжа ми. :) Той не спира да мрънка, че някакви програми с мачове blizoo не ги били предлагали. Май е крайно време да си надмогнем мързела и да ги сменим.

Link to comment
Share on other sites

Я някой да ми каже къде в Пловдив има сериозна дигитална техника за поточно сканиране на голямо количество снимки стандартен размер. Става въппрос за машини, при които сканирането е на конвейер и цената е някакви стотинки, а не малкото дюкянче на Гошо фотографа, където лелката сканира ръчно снимки за левче на парче. Има ли изобщо такова нещо под тепетата?

 

На Гладстон копи центъра (под офиса на Евроком). Хората имат МНОГО сериозно оборудване. Но цени не мога да ти кажа...

 

Това не е вярно.

 

Това е абсолютно вярно, но ти няма как да го разбереш, най-малкото понеже не те виждам да тръгнеш сам да си направиш тревата. Казано е - имал си бол пари, платил си. Аз за такава "услуга" НЕ плащам. Поне докато съм здрав и мога да държа търмък в ръце и знам откъде да си купя семена.

 

Защо Близу продължават да имат клиенти?!

 

Ти остави тоя велик въпрос, ами днес осъмнах с предупреждение, че съм им бил дължал 160 лева! Умрях да се смея. Бях пуснал интернет от тях на село, но платих един месец и след това спрях, тъй като нямаше смисъл. Явно тия наглеци си въобразяват, че това са неплатени такси по договора, пари за нещо, което НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛ... Еми никога няма да бъдат платени бре, боклуци с боклуците!

Link to comment
Share on other sites

Ти остави тоя велик въпрос, ами днес осъмнах с предупреждение, че съм им бил дължал 160 лева! Умрях да се смея. Бях пуснал интернет от тях на село, но платих един месец и след това спрях, тъй като нямаше смисъл. Явно тия наглеци си въобразяват, че това са неплатени такси по договора, пари за нещо, което НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛ... Еми никога няма да бъдат платени бре, боклуци с боклуците!

 

Мдааа и аз така ама сумата е по-малка, само 140 лева.При положение, че прекратих договора по надлежния ред.

Освен това, след като не платиш до 3-7 число на месеца, Интернет-а го спират директно, как искат да им се плаща за месеци наред не ми е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Това е абсолютно вярно, но ти няма как да го разбереш, най-малкото понеже не те виждам да тръгнеш сам да си направиш тревата. Казано е - имал си бол пари, платил си. Аз за такава "услуга" НЕ плащам. Поне докато съм здрав и мога да държа търмък в ръце и знам откъде да си купя семена.

 

Принципно си прав, но работата, която на мен ми свършиха - да домъкнат чакъл, почва и борчета първо сам нямаше да успея да я свърша, второ не съм сигурен колко струват точно тези борчета в разсадника, но съм виждал по-малки и по-скъпи в бриколаж, та и цената на това ми се стори разумна.

 

Иначе за тревата, семената и чимовете си прав. Най-хубаво става с чимове, но е и най-скъпо, а за поддръжка не ми се мисли.

Link to comment
Share on other sites

свястна фирма производител доставчик на гаражни клетки?

оферти за бетонови модули или метални конструкции?

 

Задай по-конкретно въпроса. Гараж ли ще правиш?

Link to comment
Share on other sites

не, ще върша услуга. тракиец си е наел място, но заварената гаражна клетка е в трагично състояние. търси да си купи нова бетонова или метална според зависи от офертите.

Link to comment
Share on other sites

На Гладстон копи центъра (под офиса на Евроком). Хората имат МНОГО сериозно оборудване. Но цени не мога да ти кажа...

Благодаря Видене, ще предам на нашите да проверят как стоят нещата там.

Link to comment
Share on other sites

Кажете за стъклар в Пловдив който може и да кантира стъклото машинно. И да има по-дебели стъкла (8-10мм). Кварталните майстори не ми вършат работа или трябва да давам поръчка, да чакам после да го взимам ...

Link to comment
Share on other sites

Ти остави тоя велик въпрос, ами днес осъмнах с предупреждение, че съм им бил дължал 160 лева! Умрях да се смея. Бях пуснал интернет от тях на село, но платих един месец и след това спрях, тъй като нямаше смисъл. Явно тия наглеци си въобразяват, че това са неплатени такси по договора, пари за нещо, което НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛ... Еми никога няма да бъдат платени бре, боклуци с боклуците!

 

Сега ако ти имат телефона очаквай включване от "агенция за финансови вземания ЕОС Матрикс" . От 2 години ме гонят за 39 лв., че съм им дължал при положение, че имам документ за спиране на услуги и т.н. Е да ама тея ми искат пари за месеците, след като съм се спрял. Минат 1 2 месеца и ми звънят от въпросната фирмичка, да плащам за нещо което не съм ползвал. Даже преди 2 седмици си направих труда да ида до офис на Близу и като размахах документите на оная в муцуната, ми заяви "Ами да вземете да си платите" :blink: Последва разправия с КОЛ центъра им и сега ми разглеждали жалбата :laughing1:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Сега ако ти имат телефона очаквай включване от "агенция за финансови вземания ЕОС Матрикс" . От 2 години ме гонят за 39 лв., че съм им дължал при положение, че имам документ за спиране на услуги и т.н. Е да ама тея ми искат пари за месеците, след като съм се спрял. Минат 1 2 месеца и ми звънят от въпросната фирмичка, да плащам за нещо което не съм ползвал. Даже преди 2 седмици си направих труда да ида до офис на Близу и като размахах документите на оная в муцуната, ми заяви "Ами да вземете да си платите" :blink: Последва разправия с КОЛ центъра им и сега ми разглеждали жалбата :laughing1:

 

Ама аз не съм се изключвал, просто рядко ходя и не плащам, защото нищо не ползвам. Имам ясното намерение в бъдеще да си плащам, когато ми се наложи. Ама те са прости кауни... Само дето не знаят, че далеч не са ми първите такива... laughing1.gif

 

Защо се занимаваш глупости? Не е ли по - добре една жалба в КЗП?

 

Нищо не върши - подписали сме договори. Така или иначе обаче, няма да платим

 

 

Link to comment
Share on other sites

Защо се занимаваш глупости? Не е ли по - добре една жалба в КЗП?

 

Сега ги чакам да видя какво ще измислят и това ми е следващия ход. А въпросната "агенция за финансови вземания", ще им заявя следващия път, че ще ги съдя за телефонен тормоз, ако имат нещо притенции към мен, да ми го изпратят в писмен вид.

 

Аз обаче съм бил коректен, платил съм им всичко, подписах се за изключване и тия пумияри искат да им плащам. Не се замислят, че така губят клиенти, хубаво че си пазя документите.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

пазете си абсолютно всички документи за платени сметки за ПОНЕ 5 години. всички доставчици на услуги запазиха правото си на бързо производство и изискване на суми за плащане само по извадка от техни счетоводни документи.

фирмата за вземания за телефонен тормоз не можеш да я осъдиш ако няма разследване по случая. нужна ти е поне жалба в РПУ или друга писмена следа. запис на разговора едва ли пазиш, а и нямаш право да правиш :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм работил в такава фирма.Не знам дали още практикува в Пловдив.Но голям тормоз налагат върху хората.Буквално и бой,понякога.Аз и затова се махнах де :)

Link to comment
Share on other sites

ЕОС са ми звъняли няколко пъти, последните 2 мисля че беше някаква госпожа с доста ясен не-български акцент. И 2та пъти за които се сещам след разяснения от моя страна как нито договора според който си търсят парите е ясен (договор от дата 1.1.1980та година е смешно да има - най-малкото защото тогава съм бил непълнолетен) нито пък има услуга, която е ползвана за да се изиска плащане на сума (интернета се спира при неплащане така че в най-лошия случай дължа една такса, но и това не е така, понеже въпросната услуга се предплаща). Та като не е налице никаква предпоставка да искат от мен пари още по-малко има валиден договр защо изобщо не търсят и госпожата се съгласява с мен, че нещо не е наред и се разбираме тя да се обади на ЕК (вече Близу) и да се уточнят какво искат от мен по-точно. Така 2 пъти най-учтиво си говорим, че и ми се извиняват даже за притеснението :)

Link to comment
Share on other sites

Ако в епикризата ми е написано, че ми е правен КАТ(скенер), а такова нещо не ми е правено - това като източване на здравна каса ли се явява, и аз мога или не мога да ги ебна тия в болницата, че и без това хич не съм доволен от тях?

Link to comment
Share on other sites

Води се сериозно източване с неизвършено изследване, което мисля платено е 100 лева (ако е това, което се сещам). Обичайна практика в отделенията, но обикновено се изписват консумативи и пациентът не забелязва. Това ако е вярно, е силно нагло изпълнение!

Link to comment
Share on other sites

Еми освен ехограф друго не ми правиха, но са писали освен ехограф, че ми е правен и КАТ. Даже сега като ходих на ендокринолог(понеже ме изкараха едва ли не че ще мръ) ме питаше какво е показал. Та докато обясня, че нямам, пък после докато обясня, че едни резултати са сглобени от 4 дни, а не от 1 ден... цирк.

Като чу как са ми правени някои от изследванията, директно ми даде направления да ги повторя в лаборатория, че са важни, а са правени ей така. И въз основа на старите резултати ми изписаха хапчета работи, процедури - ако не потърси човек второ мнение и ги послуша ще го уморят.

Link to comment
Share on other sites

Ако си бил в Окръжна без връзки изобщо не се учудвам... Прави ми силно впечатление обаче, че се мами с толкова скъпо изследване... Много е нагло. Освен това правят и теб, и колегите си на тотални глупаци. Все едно никой няма да потърси резултата от скенера...

Link to comment
Share on other sites

Хубаво че спомена да знам да бягам надалече от тези.. а мислех че са свестни...

 

То май като си говорехме пак спомена ама ми мина между ушите...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...