Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой ползвал ли е от тези конвертори: SATA to IDE Converter Driver

Идеята ми е да вържа SATA диск на АТА дъно.

IDE-SATA.jpg

Един приятел е с такова, и до сега не е имал проблем. Предполагам, че малко разменената визия няма да окаже разлика. :)

Link to comment
Share on other sites

Не, но четейки отзивите, не би трябвало да имаш проблеми с хард диска, тъй като само един се е оплакал, че е пробвал 3 различни записвачки, които не са тръгнали. Иначе аз от доста време ползвам такова.

 

IDE-SATA.jpg

Един приятел е с такова, и до сега не е имал проблем. Предполагам, че малко разменената визия няма да окаже разлика. :)

 

Мерси

Link to comment
Share on other sites

ИМа ли някакъв магазин в Пловдив,където мога да намеря електронна музика,НО на плочи,от тези 12 инчовите ...а може и от по малките :tongue

Един приятел има рожден ден,и искам да го изненадам :)

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Има на всички ресивъри, стерео уредби sleep menu.Настройваш го примерно след 10-20-30-40-50-60 мин. да се изключи.Джама, уж умна работа, пък няма такова просто нещо.Или поне аз не успявам да открия.

Link to comment
Share on other sites

Има на всички ресивъри, стерео уредби sleep menu.Настройваш го примерно след 10-20-30-40-50-60 мин. да се изключи.Джама, уж умна работа, пък няма такова просто нещо.Или поне аз не успявам да открия.

Какво ти пречи просто да използваш настройките за енерджи сейвинг? Кефти да заспи, кефти да се изключи...

Link to comment
Share on other sites

Има на всички ресивъри, стерео уредби sleep menu.Настройваш го примерно след 10-20-30-40-50-60 мин. да се изключи.Джама, уж умна работа, пък няма такова просто нещо.Или поне аз не успявам да открия.

 

Има отделни програми, които се инсталират и се нагласят да изключат компютъра след определено време.

Link to comment
Share on other sites

Какво ти пречи просто да използваш настройките за енерджи сейвинг? Кефти да заспи, кефти да се изключи...

Там е работата, че има опция само да заспи, но не и да се изключи.

Не че ме бърка де, все ми е едно...така или иначе аз не ги ползвам тези опции, просто дискусия.

 

Има отделни програми, които се инсталират и се нагласят да изключат компютъра след определено време.

Да, но половината от тях не работят.Въпроса беше, защо идиотите от микрософт не са направили таквоз нещо...

Link to comment
Share on other sites

Там е работата, че има опция само да заспи, но не и да се изключи.

Не че ме бърка де, все ми е едно...така или иначе аз не ги ползвам тези опции, просто дискусия.

 

 

Да, но половината от тях не работят.Въпроса беше, защо идиотите от микрософт не са направили таквоз нещо...

 

С каква цел да го направят?

Ако искаш да слушаш музика и да се изключи компютъра следо пределено време - има плейъри, които го правят.

Ако искаш да гледаш филм и да се изключи компютъра като свърши - има плейъри, които го правят

Ако искаш да правиш нещо друго (дефрагментиране, кодиране/декодиране на филми/музика, записване на диск и т.н.) и да се изключи компютъра като приключи процеса - съответните програми го поддържат.

Link to comment
Share on other sites

Имам.

Горното върви на 7-цата.

 

Преди малко пробвах и на XP - също работи.

Пробвай

Start -> Run -> cmd

и в прозореца

shutdown /s /t 600

Дори и да не тръгне ще можеш да прочетеш съобщението за грешка...

Link to comment
Share on other sites

Ще пробвам, но утре в офиса, че сега нямам под ръка XP.Не че е чак толкова важно де..Благодаря за инфото.А как се спира?

 

shutdown /a

 

 

3dfx, благодарско.

За нищо :)

Edited by 3dfx
Link to comment
Share on other sites

Не беше ли 'shutdown -a' ?

 

Щото си мисля, че синтаксиса беше с тиренца. На старата работа обичах да пиша в run полето 'shutdown -r -f -t 10 -c "YOUR SYSTEM IS INFECTED" ' и да повикам и попитам стърчащата над мен лелка какво е правила на компютъра :lol:

 

Edit: За Linux базираните бях сигурен. Сега проверих - и с тиренца и с наклонени черти работи под 7-ца. И имам спомени, че под XP също с тирета съм работил. Дори си спомням, че съм пращал бат файлчета на разни шматки с името do_not_start.bat и команда

echo "shutdown -f -r -t 20 -c "Your computer is infected and needs to reboot" " >> "%userprofile%\Start menu\Programs\Startup\fosk.bat"

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Тук в Пловдив мисля в Каспела има добър кардиолог... Жоро да каже как се казва. rolleyes.gif

 

Иначе ако е нещо важно и сериозно - София, Токуда - най-доброто.

Link to comment
Share on other sites

Тук в Пловдив мисля в Каспела има добър кардиолог... Жоро да каже как се казва. rolleyes.gif

 

Иначе ако е нещо важно и сериозно - София, Токуда - най-доброто.

Не, не. Просто имам чувство, че ми прескача от врем на време и си взех направление да идя да ме погледне. Че тези неща е хубаво да се следят пък и искам да видим как ми е сърцето като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...