Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

:bgrin:

С интернет-а някак може и да се справиш, но това с чистотата ще е малко проблем.

 

Хахаха моя грешка.

 

 

Може и стаите да се нещо 2x2.. тип манастирска килия.. :lol:

Дедо, има бая хотели в Пловдив, ама така без бюджет...Новотел, Тримона, Норис..

 

Новотела го забравяме. Търси се нещо прилично без да режат глави. Както казах онзи хотел Кендрос срещу Кока кола-та става. Евентуално някой ако се сеща за друго прилично хотелче. Новиз знае ли някой как са му цените?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Санкт Петербург и СПС са по 50 лв. на вечер.

 

С.Петербург е добре но поне според сайта цените са от 60 евро нагоре (студиото е 110 евро) а двойната стая която е снимана е доста по-малка от тази в Кендрос

Link to comment
Share on other sites

Ето наистина нестандартен въпрос и ми трябва отговор от хора, които вече са го яли тоз х*й:

 

Карам стар таралясник (Ауди 80). Имам едно гъделичкащо чувство, че нещо скоро ще се развали и ремонта ще струва повече, отколкото самата кола.

Въпроса е:

 

Кое е по-добрата практика - да го махам сега или да го карам докато се развали и после да го продавам на части?

И също така - как смятате, че ще му взема по-добри пари?

Link to comment
Share on other sites

В момента ако излъжеш някого може да му вземеш малко повече, отколкото на скрап. Ако можеш се отърва - веднага действай. Лошото е, че след това новото ще иска прехвърляне, застраховка, винетка, обслужване и т.н. - т.е. разходи. НО - колите в момента са БЕЗ ПАРИ. Може да си намериш винаги прилична кошница в много по-добра кондиция.

 

Батко ти Теди преди дни даде 600+ лева за ГоУфа си, което автоматично го направи ВЕЧНО НЕГОВ. Ако се съмняваш в твоята - това ще ти се случи и на теб при сериозен ремонт. След това я караш докато не отиде на скрап.

 

Забрави за разпродажба на части - аз така си имам едно Есперо разглобено за спомен вече 10-на години. Остава ми да сложа двигателя на някоя лодка и да го тествам в Марица... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Имам един технически въпрос ...

 

ровейки се из C-то видях че ми се губят някой неща с паметта в дяла,и гледам че някой програми са навъртяли бая оборот :

C:\Documents and Settings\user\Application Data\Malwarebytes\Malwarebytes' Anti-Malware\Quarantine   ~500  MB

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\ESET\ESET NOD32 Antivirus\Quarantine  ~400 MB

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\t1ofah66.default   ~2 GB

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Google ~ 5 GB

 

Ако ги изчистя тия неща ще ми се освободят към 7-8 ГБ на C-to.

 

Ще се бъгне ли нещо ? ...още повече че 2 от програмите са вкарали заразени файлове в Quarantine дейтабейсите.

:tongue

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Options > Advanced > Таб Network > Clear Cache

и като го изчистиш му сложи лимит, за да не става пак толкова.

 

На Google Earth пак се трие през опциите. Както и на Chrome.

Link to comment
Share on other sites

Има ли вируси, които пречат на инсталирането на антивирусна програма?

 

Тези дни пробвах да си сложа Avast, Avira, AVG, NOD, Norton - абсолютно всяка една от тях ми даваше грешка.

Link to comment
Share on other sites

Има ли вируси, които пречат на инсталирането на антивирусна програма?

Тези дни пробвах да си сложа Avast, Avira, AVG, NOD, Norton - абсолютно всяка една от тях ми даваше грешка.

Има вируси, които блокират инсталацията, изтеглянето на антивирусен софтуер и парират и текущо инсталираната антивирусна програма. Занимавах се с една версия на Sality, при всеки рестарт излизаше Uninstaller-а на Avira...

Опитай да инсталираш MBAM и провери за съмнителни процеси използвайки командата TASKLIST в CMD-то, провери за някакви необичайни неща по системата. Ако откриеш и ти стиска да се разправяш сам-теглиш ComboFix на друг комп, преименуваш го с произволно име и го пускаш на съмнителният комп. Ако не-в Калдата има форум, където помагат за почистване на вируси.

Link to comment
Share on other sites

100 пъти съм го повтарял - заразен windows се чисти най-лесно като инсталираш на друг дял boot-вайки от CDто, на новия инсталираш антивурусна и сканираш с нея. Само най-малоумните вируси се чистят с инсталиране на друга антивирусна.

Link to comment
Share on other sites

100 пъти съм го повтарял - заразен windows се чисти най-лесно като инсталираш на друг дял boot-вайки от CDто, на новия инсталираш антивурусна и сканираш с нея. Само най-малоумните вируси се чистят с инсталиране на друга антивирусна.

Aз пък ще кажа, че 80% от вирусите се почистват, като се използва специализиран софтуер и механизми за почистване, без да се инсталира на друг дял Windows и от там да се сканира.

Ако ще инсталираш на друг дял Windows, направо да буутнем по-добре с Dr.Web LiveCD и от там да се почисти генерално. То ако ти беше прав, авторите на Combofix, OTL, GMER и т.н пасти да ядат...

Link to comment
Share on other sites

Свалих си MBAM. При първото сканиране намери 10 Trojan agents, при второто - 5, повтарящи се от първия скан, а третия път намери само един файл на три места - 7z8qaj0txd.exe - в localservice, networkservice и system32. Май само с MBAM няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Свалих си MBAM. При първото сканиране намери 10 Trojan agents, при второто - 5, повтарящи се от първия скан, а третия път намери само един файл на три места - 7z8qaj0txd.exe - в localservice, networkservice и system32. Май само с MBAM няма да стане.

Най-лесно ще решиш проблема като изпечеш един диск с DrWebLiveCD, изтегли си го от официалният сайт. Ако си ентусиаст, почваш с ComboFix.

п.п MBAM е един от най-добрите софтуери за борба с гадинки...

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

п.п MBAM е един от най-добрите софтуери за борба с гадинки...

 

Страшни са. Думи нямам.

Най-разпространен е, защото е безплатен. Другите са платени.

Link to comment
Share on other sites

Aз пък ще кажа, че 80% от вирусите се почистват, като се използва специализиран софтуер и механизми за почистване, без да се инсталира на друг дял Windows и от там да се сканира.

Ако ще инсталираш на друг дял Windows, направо да буутнем по-добре с Dr.Web LiveCD и от там да се почисти генерално. То ако ти беше прав, авторите на Combofix, OTL, GMER и т.н пасти да ядат...

 

Да ядат пасти. С LiveCD е като да си инсталирал win на друг дял (почти) само че колкото пъти съм пробвал с Hiren-a и още някакво руско резултата е бил нулев - я нещо не разпознава по хардуера я нещо друго (аз съм с един raid контролер който си иска дискета при инсталация и естествено това тези не го отчитат ами като тръгне ми обясняват че компютъра няма хард диск).

 

Отделно че като е упорит вируса ако си boot-нал от заразена система няма антивирусна която да може да го прескочи. Единствената гаранция е ако стартираш от live cd или от друг дял чиста система. Щом ти блокира настоящата антивирусна и не позволява инсталирането на поне още една друга шанса да намериш такава, която да го почисти клони към нула.

 

Затова - 10 мин инсталация, 5 минти ъпрейт и 2 мин инсталиране на антивирусна - след това пускаш да сканира - толкова. Повече време губя докато намеря последна версия на въпросното изделие, докато го сваля, запиша и т.н. и после то вземе че не тръгне. Ай бегай. Що трябва да е сложно като може да е просто

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Има вируси, които анти-вирусните просто не ги засичат, ако ще и 3 нови инсталации на Уиндоус да направиш. :)

Голяма част просто се чистят под сейф моуд, ако блокират анти-вирусните в нормален режим.

Много зависи какво си прихванал.

 

Сега има един вирус, който прави куп поразии и се чисти само на ръка. Няма автоматизиран процес. И няма идентично инфектирани машини. Все са някакви разновидности.

Link to comment
Share on other sites

Страшни са. Думи нямам.

Най-разпространен е, защото е безплатен. Другите са платени.

 

не е безплатен.Платен си е :)

при всеки ъпдейт ми иска ключ за активацията на пълната версия.... free се намира лесно(крак и пач) .

В последно време все на положителни коментари попадам.Хората са доволни :)

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...