Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой който е по-запознат може ли да ми оясни каква е разликата между Лъкове компаунд/полиспастни и Лъкове рикърв/рефлексни. Ясно е, че е в конструкцията, но кой е по-подходящ за начиаещ

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой който е по-запознат може ли да ми оясни каква е разликата между Лъкове компаунд/полиспастни и Лъкове рикърв/рефлексни. Ясно е, че е в конструкцията, но кой е по-подходящ за начиаещ

Полиспастните, ама създават лоши навици! Много по-лесно се опъват, съответно по-лесно се задържа тетивата, но пък не ако няма някой да ти набива чемберите, няма да можеш да си изработиш рефлекса за вдишване издишване и да се прицелваш още докато разпъваш...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Полиспастните, ама създават лоши навици! Много по-лесно се опъват, съответно по-лесно се задържа тетивата, но пък не ако няма някой да ти набива чемберите, няма да можеш да си изработиш рефлекса за вдишване издишване и да се прицелваш още докато разпъваш...

Утре вечер, ако дойдем, ще ми обясниш по-подробно кое, как точно става.

Link to comment
Share on other sites

Утре вечер, ако дойдем, ще ми обясниш по-подробно кое, как точно става.

Ок, пък ако много си запален, мога да те запозная с човек който прави лъкове по индиански образец и технология....

Link to comment
Share on other sites

Според мен - никакви, ако е читаво произведен, но най-добре питай gado да ти отговори.

Ей тва изречение точно докосна музешката струна в моята душа и следващите четири строфи дойдоха от самосебе си. :)

Когато проблем имаш ти

към gado се обърни.

Той дете на природата е умно

и съвет ще ти даде разумен.

 

 

Са. Кажете някакъв ефикасен начин, при който да не ми се налага да чакам колата да загрее, за да може леда от вътрешната част на стъклото да падне (препарат ли ще е, някаква гумена шкурка ли ще е, не знам). Вчера съм чакал 15 мин да загрее кулътъ, за да може да отида до място, което е 10 мин. път с кола... накрая по-добре да бях отишъл пеш.

И второ - как е възможно под единия Windows (7) през HDMI-кабела да ми вади картина, но без звук, а през другия - XP, всичко да е наред... Картата е GTX460. Преди с AMD6850 го нямаше този проблем.

Link to comment
Share on other sites

Ей тва изречение точно докосна музешката струна в моята душа и следващите четири строфи дойдоха от самосебе си. :)

Когато проблем имаш ти

към gado се обърни.

Той дете на природата е умно

и съвет ще ти даде разумен.

 

 

Са. Кажете някакъв ефикасен начин, при който да не ми се налага да чакам колата да загрее, за да може леда от вътрешната част на стъклото да падне (препарат ли ще е, някаква гумена шкурка ли ще е, не знам). Вчера съм чакал 15 мин да загрее кулътъ, за да може да отида до място, което е 10 мин. път с кола... накрая по-добре да бях отишъл пеш.

И второ - как е възможно под единия Windows (7) през HDMI-кабела да ми вади картина, но без звук, а през другия - XP, всичко да е наред... Картата е GTX460. Преди с AMD6850 го нямаше този проблем.

 

Това за Галин е стара максима. За другото:

 

1. Вземаш една шпакла и стържеш, докато ти дУа на съклото отвътре - лесен начин няма.

 

2. Едно кЪбилчЕнци там S-PDIF надявам се си го вързал?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2. Едно кЪбилчЕнци там S-PDIF надявам се си го вързал?

o________O

hdmi-кабела е вързан към hdmi-буксата на картата и hdmi-буксата към плазмата, къде отиде s-pdif

Но под единия Windows пуска звук, под другия не иска. Не е голяма драма да сменям на XP, когато искам да гледам филм, но исках някой да ми обясни защо става така.

Един приятел ми каза да побърникам в playback devices на audio иконата и от там да пусна звука, но вижте какво ми дава. А е ВКЛЮЧЕН кабела!

92220414.jpg

Link to comment
Share on other sites

Значи знам те, че не си вчерашен, но при мен е така. S-PDIF кабелчето се свързва между дъното и видеокартата. Така идва дигиталния звук към телевизора (на картинката ти най-долния ред). Пробва ли да тестваш с него?

 

(не съм вярвал, че бих размествам тук да си отворя кутията по тоя въпрос tounge.gif)

Link to comment
Share on other sites

Май няма как да стане при мен. Ето я картата отзад.

palit_gtx460_74s89.jpg

Пък и после има друг проблем - компютъра и телевизора са през стая разстояние и става мътна и кървава.

Карай, ще си сменям Виндоусите, пък и така или иначе съм решил скоро да правя eyefinity, ще сменя и картата :)

Link to comment
Share on other sites

Абе момък, тоя кабел е вътре в кутията, няма нищо общо с буксите отзад. Би трябвало да го имаш с ВК. Двупинова букса от единия край, четирипинова от другия. Двупиновата се боцва на картата, другия край отива на дъното. Би трябвало да си го сложил при инсталацията на картата. При мен е така и си върви диджитал саунд през ХДМИ-то. В саунд настройките последния ред, както споменах (Realtek digital output).

 

Нещо такова:

 

HDMI01.jpg

 

 

Кабелът е това:

 

CableSPDIF.png

 

 

или това:

 

img_0578.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ей тва изречение точно докосна музешката струна в моята душа и следващите четири строфи дойдоха от самосебе си. :)

Когато проблем имаш ти

към gado се обърни.

Той дете на природата е умно

и съвет ще ти даде разумен.

 

 

Са. Кажете някакъв ефикасен начин, при който да не ми се налага да чакам колата да загрее, за да може леда от вътрешната част на стъклото да падне (препарат ли ще е, някаква гумена шкурка ли ще е, не знам). Вчера съм чакал 15 мин да загрее кулътъ, за да може да отида до място, което е 10 мин. път с кола... накрая по-добре да бях отишъл пеш.

Щот, нали... съм умно дете, та да те открехна за джамовете. По бензиностанциите, пък май и в практикер, хората продават едно препаратче дет се пръска отвътре на стъклото и се разнася със съвсем суха и чиста гюдерия. Предотвратява запотяването и съответно предпазва от оскрежаване ;)

Link to comment
Share on other sites

Са. Кажете някакъв ефикасен начин, при който да не ми се налага да чакам колата да загрее, за да може леда от вътрешната част на стъклото да падне (препарат ли ще е, някаква гумена шкурка ли ще е, не знам). Вчера съм чакал 15 мин да загрее кулътъ, за да може да отида до място, което е 10 мин. път с кола... накрая по-добре да бях отишъл пеш.

Имам го ежедневно този проблем. Най - ефикасното нещо което съм намерил са едни течности които са в опаковка като препарат за измиване на прозорци. Има възможност да пулверизира течността или да я пръска на струйка. Пръскаш и още в момента на пръскането вече размразява. За съжаление в България са някакви луди цени. Миналата година в Босна си ги купувах за по 3 лева, тази са вече по 5-6. Тук видях преди 2 дена в някаква бензиностанция подобно нещо за 15 лева...

 

1. Вземаш една шпакла и стържеш, докато ти дУа на съклото отвътре - лесен начин няма.

Заповядай някой път в Сараево да ми стържеш по няколко сантиметра плътен лед върху колата. Ще изстържеш 5х5см и ще си до там. Със специални течности е най - добре.

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ма тия течности доскоро вървяха по всички хипермаркети в комплект за стъкла, прозорци и ключалки 10лв целия пакет. Аз си взех 3.

Link to comment
Share on other sites

Да ти имам проблемите, Вазелине! :woot

Каква марка дъвка дъвчел....аз втори ден съм без капчица вода и подозирам замръзване на някоя от тръбите извън жилището ми, но не знам точно коя. Някой ако е изпадал в подобна ситуация да дава съвет какво да правя, че при тия температури май няма да имам вода до пролетта. :sick

Link to comment
Share on other sites

Не ми говори, че Бялата къща днес осъмва без вода... Не ми се мисли като знам, че захранката е 2 цола. Значи огледай си тръбите където можеш. По принцип се раздува леко и се цепва по дължина. Погледни и водомера - често замръзват. Ако нищо не видиш, хващаш се за палците и чакаш да се разтопи - тогава бързо ще разбереш къде е замръзването...

Link to comment
Share on other sites

Не ми говори, че Бялата къща днес осъмва без вода... Не ми се мисли като знам, че захранката е 2 цола. Значи огледай си тръбите където можеш. По принцип се раздува леко и се цепва по дължина. Погледни и водомера - често замръзват. Ако нищо не видиш, хващаш се за палците и чакаш да се разтопи - тогава бързо ще разбереш къде е замръзването...

 

Тайно се надявам да е замръзнало, без да се е спукало. Подозирам едно общо таванско помещение, до което има доста труден достъп и през което минават разклоненията с тръбите за моето жилище, снощи успях да се кача там - тръбите са добре изолирани с вата (макар при тия студове това да не е гаранция за незамръзване) - теглих им по един чук (без ефект). Днес отново смятам да се кача и да се опитам с духалка да ги размразя по дължина така както са си увити с ватата. Лошото е, че нямам достъп до цялата дължина на тръбите и ако точно там е замръзнало, просто нямам шанс.

Link to comment
Share on other sites

Силно тъпа идея е а блъскаш тръбите в това време! laughing.gif

 

Опитай да затоплиш помещението и се готви да шурне отнякъде. Особено ако са поцинковани тръбите... Дано минеш само с блокаж без спукване...

Link to comment
Share on other sites

Силно тъпа идея е а блъскаш тръбите в това време! laughing.gif

 

Знам, но се опитах да бъда много внимателен (и нежен :bgrin:).

 

Опитай да затоплиш помещението и се готви да шурне отнякъде. Особено ако са поцинковани тръбите... Дано минеш само с блокаж без спукване...

 

Цялостно няма как да се затопли, защото помещението е много голямо, достъпът до него е труден и изобщо не е изолирано - над него директно е покривът. Единствено мога локално да затопля тръбите с една доста силна духалка и да се надявам, че някъде там е замръзнало и няма спуквания...:huh:

Link to comment
Share on other sites

Значи като се постопли ще си купиш една скъпа изолацийка от Изогоматерм и ще ги оправиш тия тръби, защото ще береш ядове и то големи. Аз съм се убедил, че в тая схема пари не трябва да се жалят. Изолацията е много лесна за полагане и носи на -40/+130 градуса. Имам двуцолови тръби отвън и с тая изолация нямам грижи.

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам какво е това "Изогоматерм", но явно ще ми се наложи да го науча.....толкова години съм нямал никакви проблеми зимите, но пък скоро и не е имало такива минусови температури...

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам какво е това "Изогоматерм", но явно ще ми се наложи да го науча.....толкова години съм нямал никакви проблеми зимите, но пък скоро и не е имало такива минусови температури...

 

Едно спукване, едно наводнение (особено пък при тебе) и ще разбереш какво казвам (да не дава Господ).

 

Изогоматерм е фирма, намират се на 50 метра от нас. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е от тези конвертори: SATA to IDE Converter Driver

Идеята ми е да вържа SATA диск на АТА дъно.

 

Не, но четейки отзивите, не би трябвало да имаш проблеми с хард диска, тъй като само един се е оплакал, че е пробвал 3 различни записвачки, които не са тръгнали. Иначе аз от доста време ползвам такова.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...