Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ауа, орица! Имам 100 снимки, които трябва да се направят в електронен формат и после да се монтират на една дигитална фотоалбумка. Та... Колко пари и от къде?

 

Пазиш ли лентите?

 

 

 

 

В Пан сервиз на 6-ти септември. Но да знаеш, че извън гаранционните ремонти са скъпи. Дай им го с уговорката да ти кажат колко ще струва ремонта и ако сумата е към 50 и нагоре лева, недей да го правиш. Във форума за продажби излизат достатъчно обяви за сапунерки на тези цени. Успех.

 

Мерси :)

Edited by BlackGuardian
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не. :( Снимките са МНООООГО стари. От сватбата на мама и тати. :love

Един глупав начин е със скенер и да ги сканираш с колкото се може по-голяма резолюция, че да загубиш минимум от качеството.

Link to comment
Share on other sites

Май някой вече пита в някоя тема, но да си попитам и аз.... Какво по дяволите ме нападна, че започнаха да ми се отварят разни рекламни чужди поп-ъп сайтове, които Adblock & Adblock Plus не ги лови? Разни простотии за заеми, екскурзии и т.н.

Нищо не цъкам...само си чета теми из форума и току ми се отвори някой подпрозорец с поредната простотия...:pirate

Link to comment
Share on other sites

Май някой вече пита в някоя тема, но да си попитам и аз.... Какво по дяволите ме нападна, че започнаха да ми се отварят разни рекламни чужди поп-ъп сайтове, които Adblock & Adblock Plus не ги лови? Разни простотии за заеми, екскурзии и т.н.

Нищо не цъкам...само си чета теми из форума и току ми се отвори някой подпрозорец с поредната простотия...:pirate

 

Пешо пита, но той питаше за банерите, които са по сайтовете и се въртят от Google.

 

Ти вече си лепнал инфекция, щом имаш изскачащи от нищото прозорци.

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз това си мисля....досега изскочилите сайтове съм ги блокирал ръчно направо от системното меню на рутера, ама това не е решение. Сега съм пуснал пълен скан и чакам да видя дали нещо ще излезе...ако не намери нищо, ще кача допълнителни програми като AdAware и подобни пък да видим....

Link to comment
Share on other sites

Ако обещаеш да ми пазиш скенера и намеря диска с драйверите ще ти дам моя да се пробваш. Ама е от тия тънките, диоден, а не с лампа да знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Ауа, орица! Имам 100 снимки, които трябва да се направят в електронен формат ...

Става въпрос за 15 снимки и току що ми казаха 1 лв. на снимка. :blink:

 

Последно - 100 или 15? Ако са 15 - и аз мога да ти ги сканирам, но ако са повече, сори...в настоящия момент нямам много свободно време...

Link to comment
Share on other sites

В някое фото такава работа ще му свършат, че ръцете ще си оставят.

 

Това са глупости. Аз съм доволен от услугата, която съм ползвал.

 

Става въпрос за 15 снимки и току що ми казаха 1 лв. на снимка. :blink:

 

На кака си обади ли се?

Link to comment
Share on other sites

Това са глупости. Аз съм доволен от услугата, която съм ползвал.

 

Прав си. Хубаво, че в Пловдив има само едно фото, което предлага услугата... А, чакай ......

 

Видене, Видене.

 

Девойката дето са я учили на Фотошоп за 1 седмица и ходи да пита "как се сканираше" ще свърши перфектна работа.

Link to comment
Share on other sites

Прав си. Хубаво, че в Пловдив има само едно фото, което предлага услугата... А, чакай ......

 

Видене, Видене.

 

Девойката дето са я учили на Фотошоп за 1 седмица и ходи да пита "как се сканираше" ще свърши перфектна работа.

 

Ангеле, ако ти си попаднал при нея е един въпрос. Аз обаче не пращам хората по такива места. Иван ако желае да попита кака си къде обработваха наши снимки.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, ако ти си попаднал при нея е един въпрос. Аз обаче не пращам хората по такива места. Иван ако желае да попита кака си къде обработваха наши снимки.

 

Може да се падне някоя колежка. Освен ако не го пратиш при конкретен човек... гаранция няма.

 

Един по-сносен скенер ще свърши идеална работа за 15 снимки само. 15 снимки са точно 5 сканирания. Ако не и по-малко. Сканират се на 1200 точки, режат се, прави се цветова корекция според това колко е читав скенера и излизат дигитални.

 

Аз не разбрах тоя 1лв дето му го искат какво включва и той какво иска да ги направи тия снимки като ги сканира веднъж.

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да ми препоръчате магазини или складове с избор за хариени изделия с голям асортимент и по-ниска цена. Чувал съм за някакъв склад Пегас, но немога да го намеря. Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да ми препоръчате магазини или складове с избор за хариени изделия с голям асортимент и по-ниска цена. Чувал съм за някакъв склад Пегас, но немога да го намеря. Благодаря

 

Караш по Брезовско шосе (посока Брезово) и непосредствено преди мостчето свиваш вдясно. След 50-100 метра ще видиш сградата на Пегас вдясно.

Link to comment
Share on other sites

Може да се падне някоя колежка. Освен ако не го пратиш при конкретен човек... гаранция няма.

 

Един по-сносен скенер ще свърши идеална работа за 15 снимки само. 15 снимки са точно 5 сканирания. Ако не и по-малко. Сканират се на 1200 точки, режат се, прави се цветова корекция според това колко е читав скенера и излизат дигитални.

 

Аз не разбрах тоя 1лв дето му го искат какво включва и той какво иска да ги направи тия снимки като ги сканира веднъж.

 

Наскоро се запознах с един много стойностен (според мен поне) човек, който е собственик на сайта Изгубената България. В специална секция на сайта си, той обяснява КАК СЕ СКАНИРА. 1200 е само старта и всичко зависи от желанието и възможностите на сканиращия. Да се правят корекции (изключвам оформяне на рамката, което по принцип всеки с ACDSee и т.н. може да направи сам) по автентични стари снимки на 20 и повече години, поне според мен е БЕЗУМИЕ, да не ползвам по-тежки думи. Автентичността е чара на старите снимки, дори и техните недостатъци. Ако на Иван му искат тези пари за едното сканиране, то е попитал някакви силно нагли лица...

 

Ето една от снимките, които съм пратил на споменатия човек:

25258.jpg

 

Това е силно смалена версия, оригиналът е 70+ мегабайта. Снимката е от 1917г. , някъде край Дойран след парада на Гергьовден. Това е отряда пионери на прадядо ми. Напълно умишлено съм оставил на получателя да прецени как да оформи рамката на снимката, т.е. какво да кропне и дали да запази автентичните ръбове и кривини или не. Другото е работа за минути.

 

Да ги кача на дигитална фоторамка.

 

Вместо да даваш по лев на разни наглеци, ела аз да ти ги сканирам въпросните снимки и вложи тия пари по-умно - примерно в рамка с повече памет, за да може да са с по-висока резолюция евентуално.

 

Някой знае ли дали някъде продават малки пластмсови чаши, като за шотове?

ДЖЪМБО! Всичко за всяко парти! Има всякакви чаши/чинии/прибори за еднократна употреба. И ВСЯКАКВИ идиотщини. devil.gif

Link to comment
Share on other sites

Караш по Брезовско шосе (посока Брезово) и непосредствено преди мостчето свиваш вдясно. След 50-100 метра ще видиш сградата на Пегас вдясно.

 

Благодаря, ти влизал ли си там някога, имат ли изложен асортимент за продажба на дребно.

 

В София знам, че има, но в Пловдив някой знае ли къде има книговинил, книговезно платно и естествена кожа за подвързия. Питах в Акварела, уж предкагат, пък ми затвориха телефона веднъж.

Благодаря отново

Link to comment
Share on other sites

Нужен ми е човек, който се занимава с фолиа и подобни рекламни материали. Трябва ми да намерим текстура, същата като по лайсните на таблото ми, да я отпечатаме на фолио и да я залепим на един пластмасов капак. Та да си попитам, ако има някой от форума, който може да ми свърши работа, да ида при него.

 

Другото, което ми трябва, е тапицер, който да тапицира същото това пластмасово капаче в долната му половина със същата кожа(то може и да не е точно кожа, но какъвто там материал е), каквато ми е по таблото. Много държа да са уеднаквени нещата, както за фолиото, така и за кожата. Затова задавам въпроса си, преди да ида в първото рекламно студио и при първия тапицер.

Link to comment
Share on other sites

В най-старите постове са давани линкове към warez.ru. Има ли как да видя за какво става въпрос, или всичко е затрито?

Link to comment
Share on other sites

В най-старите постове са давани линкове към warez.ru. Има ли как да видя за какво става въпрос, или всичко е затрито?

може да пробваш да го замениш с Bulforum.com. ако адреса е с /forum/ - махни и него т.е warez.ru/forum/alabala става bulforum.com/alabala

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, сетих се, но не става, защото са неща от локалните - не от форума....

Май няма начин....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...